Головна

Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 9 сторінка

  1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка
  7. 1 сторінка

Почав говорити про дітей і мало не забув про жінок. Звичайно, не забув. Насправді, це звичайна людська звичка - ми звикли приховувати те, про що думаємо найбільше.

Я одного разу прочитав і відразу повірив, що всі великі люди (чоловіки) були гіперсексуальні, і немає жодного мало-мальськи відомого людини серед імпотентів. Знову-таки відомо, що найсексуальнішим органом є голова, там з'являються думки про секс і там вони реалізуються (чи ні).

Кожен тоталітарний режим завжди боровся з сексуальною свободою. Для того, щоб підпорядкувати людей, потрібно перш за все створити жорсткі сексуальні заборони, табу. І як нам тепер відомо по самим собі, це в СРСР було успішно реалізовано.

У Ошо Раджниша є захоплюючі, парадоксальні тези на тему любові і шлюбу - якщо знайду, обов'язково вставлю. А поки викладу своїми словами. Як тільки відносини між чоловіком і жінкою починають залежати не від любові, а від інших причин, наприклад, житла, грошей, навіть від дітей, то це означає не більше і не менше, ніж проституція. Причому часто з обох сторін: одна половина платить одним, інша - іншим. І на додачу секс. Секс, який тепер називається подружньої обов'язком. Тепер жінка має право ображатися на неувагу, а чоловік має право домагатися, нажерлися. Тепер чоловік не має права (відкрито) опинитися в ліжку з жінкою, яку хочеться більше. А повинен бути уважними тієї, яку не хочеться. А жінка отримує право говорити, що всі вони, пси, однакові. Про те, як надходять жінки, я говорити не буду, вважаю за краще говорити від власного імені.

І що ж робити? А чорт його знає. Чомусь спочатку почуття спалахує і здається, що з цією жінкою готовий бути разом все життя, і навіть сам у це віриш, а потім воно кудись дівається. І начебто нічого поганого не робив. А таке відчуття, що в чомусь винен. Хоча, насправді, це діє набір жіночих прийомів. Один із способів створити почуття провини у чоловіка, це спочатку вимагати від нього обіцянки (до того), а потім за них дорікати.

Легше сім жінок полонити,

ніж позбутися однієї.

Але не будемо погано говорити про те, що, власне, і становить основний зміст життя чоловіка. Про жінок. Ясно, що все те, що чоловіки роблять, робиться або для жінки, яка була, або для тієї, яка ще тільки буде, і іноді для тієї, яка є. На відміну від сексу, ресторанів, подорожей і бізнесу, жінки ніколи не набридають. Якась конкретно може набриднути, але в цілому - ніколи. Так як ми все більше про бізнес, то з моїх спостережень, бізнесу дуже сприяє любов у весняній фазі і протипоказана в осінній (особливо зі скандалами).

Емоційний підйом просто необхідний для успіху. І ось ще що. Постарайтеся не давати жінкам багато грошей, це, як правило, вам дорого обійдеться. Найкраще, щоб жінка (особливо розумна), навіть приблизно не уявляла ваші доходи. За часів вільного підприємництва для приховування доходів досить тільки бажання. Можна використовувати емпіричне правило. Спробуйте не витрачати на жінок більше 10% ваших доходів. Я розумію, що іноді вони бувають просто незрівнянні, але тут потрібна мужність.

Але все-таки повернемося до навчання.

Якщо говорити про навчання, то на мене, наприклад, справили незабутнє враження організаційно-ділові ігри (ОДГ). Як говорив товариш Сталін: «Ця штука буде сильніше« Фауста »Гете»

Як і будь-яку хорошу річ, описати ОДГ того, хто в ній не брав участі, майже неможливо. Засновником ОДГ був Г. П. Щедровицький, який до цього років двадцять з групою однодумців вивчав мислення найвидатніших умів людства, геніїв. Організаційно-діяльнісна гра як раз і побудована за тими законами, які були відкриті цією групою.

Але в ОДГ мислить не одна людина, а 10-50 або більше, і якість мислення зростає колосально. Експертних знань і сукупної інтелектуальної потужності учасників буває досить, щоб поставити і за 3-4 дні дозволити практично будь-яку реальну проблему. Яка до цього здавалася і була нерозв'язною.

А крім вирішення проблеми, з'являється і команда, яка до тонкощів знає предмет.

Тут є тільки одне обмеження: рівень групи провідних ОДГ повинен бути вище рівня учасників, тільки в цьому випадку досягається особистісний ріст учасників. За інтенсивністю розумової діяльності я не можу знайти аналогів ОДГ. Але, ще раз повторю, що проведення ОДГ - це не ремесло, а мистецтво, і тому від провідних на 99% залежить ефективність гри. Різниця між іграми різних провідних така ж, як між аматорською зйомкою і фільмом геніального режисера.

Швидкість навчання зростає в десятки, а може й сотні разів, якщо дуже сильна команда, яка проводить ОДГ. Я згоден з Г. П. Щедровицьким, який говорив, що технологія ОДГ, це технологія навчання XXI століття. Обсяги інформації зростають колосально, і тому необхідні набагато більш інтенсивні технології навчання, ніж ті, які з'явилися в XVI столітті і до сих пір використовуються практично без змін.

Область навчання виявилася найбільш консервативною областю людської діяльності, і крім так званих технічних засобів навчання за останні 400 років в педагогіці майже нічого не змінилося. Так, звичайно, є різні прогресивні методики, але масового поширення вони не отримали і, відповідно, система освіти в цілому мало змінилася.

Та це й зрозуміло; людина набагато складніше, ніж комп'ютери або автомобілі. Але подальший розвиток цивілізації гальмує саме система освіти.

Навчання необхідно, але в даний час сукупний обсяг знань людства перевершив будь-які розумні межі. Тому безглуздо запам'ятовувати, все одно запам'ятати можна соті, тисячні, мільйонні частки відсотка від того, що створило людство.

Тому необхідно освоювати принципи, підходи та вміння користуватися довідковою літературою. Головне не знання, а вміння мислити і використовувати інформацію.

І саме навчання мисленню має займати 90% навчання. У сучасному навчанні 90% займає засвоєння знань. Система, за якої один учень стоїть перед дошкою, а інші в цей час нічого не роблять, для класу в 30 чоловік дає коефіцієнт корисної дії трохи більше трьох відсотків. А навчанням мислення просто ніхто не займається, тому що навчати цьому нікому.

По-моєму, Аристотель говорив, що наймудріші люди повинні не керувати державою, а займатися навчанням дітей. Середній рівень вчителів в школі і викладачів в університетах сьогодні не витримують жодної критики, тому в навчанні варто розраховувати тільки на себе. До речі, всі найосвіченіші люди в історії - це люди, які досягли всього шляхом самоосвіти. Ефективно навчати себе самого вельми складно. Але китайці нас заспокоюють: «Дорога в тисячу миль починається з першого кроку.»

Ми досить багато часу провели разом і вже можна бути гранично відвертим.

Якщо уявити собі світогляд людини у вигляді невеликого особняка, то моєї надзавданням було підлатати дах, а взяти величезну кувалду і спробувати зруйнувати фундамент. Тобі судити, чи вдалося мені домогтися хоча б декількох тріщин.

Якщо подивитися на життя більшості людей, обтяжену занепокоєнням, страхами, реальними і вигаданими проблемами, то на думку спадає вислів «Краще жахливий кінець, ніж жах без кінця». Тільки не подумайте, що під жахливим кінцем я маю на увазі фізичну смерть. Ні, досить зруйнувати фундамент, домогтися ментальної смерті, поставити під сумнів картину світу, перестати думати, що світ простий, брудний і ясний. Ні, він складний, неоднозначний і таємничий. Р. Стівенсон сказав: «... світ нудний для нудних людей». Тільки поставивши під сумнів непорушне, можна просунутися вперед. Коли я зробив підзаголовок «Посібник для недоумкуватих», то зовсім не жартував. Ми живемо в шаленому, ненормальному світі.

У світі, де люди можуть вбивати один одного через прямокутних аркушів паперу, складених в пачки. Де десятки і сотні тисяч, а іноді і набагато більше людей можуть організовано, цілком серйозно, з упевненістю в своїй правоті, вбивати один одного через ефемерних ідей.

У світі, де людина, провчився 10-11 років в школі і потім 5 років в інституті, загальним числом 15-16 років, знає про пристрій інфузорії туфельки, може вирішити систему рівнянь, але нічого не знає про те, як заробити собі на життя і як не прожити життя невдахою.

У світі, де гарний настрій рідкість, а скарги на життя - норма.

У світі, де людина, все життя ненавидить свою роботу і з двадцяти років починає мріяти про пенсії, а коли потрапляє на пенсію, незадоволений пенсією і всім своїм життям.

У світі, де батьки старанно деформують своїх дітей за своїм образом і подобою з однією метою, щоб діти прожили своє життя так само безглуздо і бездарно, як і їхні батьки.

У світі, де недоумство так само звично, як брудні під'їзди, забруднена хімією вода з водопровідного крана і реклама жіночих прокладок.

Недоумкуваті визначають мораль, цінності та правила в грі під назвою життя. І залишилося вирішити: прийняти правила гри недоумкуватих або грати за своїми правилами. Потрібно вибрати, на стороні якої команди грати, більшості або меншості.

Чи не гроші дають свободу, свободу собі дає сама людина; гроші дають свободу в зовнішньому світі, внутрішню свободу не можна купити. А внутрішня свобода дає можливість домогтися свободи в зовнішньому світі.

Страх. Страх перед невдачею, перед майбутнім, відповідальністю, страх перед свободою, самостійними рішеннями. Ось що становить предмет роздуми більшості. Досить! Страх вбиває радість в житті. Страх вбиває творчість. Страх вбиває успіх.

Для того щоб бути успішним, потрібно мати, повторюючи К. Кастанеду, непохитний намір. Концентрація волі перетворює перешкоди в пил. Для того, щоб добитися концентрації волі, потрібно вирішити один раз і назавжди - хто я, робоча кінь або володарем свого життя?

Вольова людина - це людина, яка один раз вирішив, що він більше ніколи не буде слабкою. Чого б це йому не коштувало. Слабкість - це те, чим ми вбиваємо своє призначення в житті. Сила - це рішення бути сильним. Сила - це те, що ми собі дозволяємо. Сила - це усвідомлений вибір. Сила - це віра в те, що ти народився для великого. Сила - це віра в себе.

Немає перешкод, окрім тих, в які ти віриш сам. Немає обмежень, крім тих, які ти вибрав сам. Немає неможливого для того, хто дозволив собі неможливе.

Так що, читач, я дозволив собі зруйнувати твій фундамент з найбільш гуманних міркувань: якщо я не попхну в воду, то раптом більше ніхто не допоможе.

Якщо ти нічим не ризикуєш,

ти ризикуєш подвійно.

Еріка Йонг

Ситуація дуже проста. Ось зараз, в цю хвилину ти повинен вирішити, хто ти - тяглова кінь або господар у своєму житті. Якщо ти не вирішиш це прямо зараз, це теж рішення. Так що можеш спокійно викинути цю книгу в сміттєву корзину. Вона тобі більше не знадобиться. Займися читанням жіночих романів і переглядом мильних серіалів.

Якщо ти ще читаєш цю книгу, це означає, що ти не викинув її - і зробив вибір. Ти вирішив, що ти кінь - самокритично. Вирішив, що господар свого життя? Доведеться довести. На слово в подібних речах я не схильний вірити. Жарти жартами, але це рішення доведеться запам'ятати і потім жити відповідно до нього. Тепер тобі доведеться жити з цим. Або животіти. Залежно від прийнятого рішення.

Ми тут один на один, ніхто нічого не дізнається. Навіщо брехати самому собі. Можна таке рішення прийняти і потім його виконати? Скажи самому собі і чесно. Тепер так і дій. Я самого початку сказав, що людина тільки сам може змінити своє життя. В кращу сторону або гіршу.

Якщо ти просто переглянув попередні кілька абзаців, то ти даремно витратив час на читання цієї книги. Вона допоможе як мертвому припарка. Як і мільйони інших книг. Жодна книга ще нікому не допомогла. Мільйони людей допомогли самі собі, коли зрозуміли, що більше їм ніхто не допоможе. Як там співається у пісні: «Ніхто не дасть нам позбавлення, ні Бог, не цар і ні герой»

Так що налаштований я серйозно: чи ти, читачу, вирішиш змінитися, або кидай цю книгу; книга вже продана, я своє отримаю, а ти даремно час втрачаєш.

Я зручно влаштувався в кріслі, і повторювати одну і ту ж думку мені не в тягар. У рекламі відомий закон, що якщо починаєш рекламну кампанію, то серія повинна складатися не менше ніж з десяти оголошень. Інакше це оголошення ніхто не помітить. Так як мені хочеться напевно, то я, напевно, повторюся раз п'ятнадцять.

Отже, ця книга насправді написана для того, щоб викласти одну єдину думку. Причина всіх невдач не в зовнішніх обставинах, а в самій людині.

Для того щоб стати успішніше, потрібно змінитися. Для того щоб змінитися, потрібно визнати, що сьогоднішні уявлення про світ невірні. І перестати на них спиратися. А на які уявлення про життя потрібно спиратися, запитаєте ви? А я звідки знаю, відповім я. Це ваше життя, ви в ній і розбирайтеся. Я ж уже сказав, людина може допомогти собі тільки сам.

При всій зовнішній ідіотизм останніх пропозицій, вони мало не найцінніші з усього того, що тут написано. Як нам вже відомо, найсильніші рішення викликають роздратування і протест. Якщо то що вам сказали, вам не подобається, є велика ймовірність, що вам сказали правду.

Перестаньте розраховувати на інших, ви не потрібні тим, хто вас сильніше; вам не потрібні ті, кого сильніше ви. Нікого не цікавлять ваше життя, а якщо до вас і проявляє хтось участь, то, будьте впевнені, з корисливих міркувань. За те, що вам дісталося даром, заплатите втричі. Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Якщо ви думаєте, що я займаюся написанням цієї книги з бажання комусь допомогти, то глибоко помиляєтеся.

У мене є, кому допомагати, я ще сам собі як слід не допоміг, а в цій ситуації займатися допомогою іншим недоумкуватих.

Допомога - це спроба підчепити людину на гачок подяки. Особливо люблять цим займатися мами, вони старанно займаються своїми чадами, а коли чада виростають, починають вимагати подяки, причому розрахуватися повністю неможливо за визначенням. Які рахунки між своїми.

Вимагати подяки за кожне з благодіянь,

значить тільки торгувати ними.

П. Декурсель.

Ви повинні розуміти, що вам ніхто не допоможе, ніхто не підкаже; а якщо раптом дадуть раду, будьте впевнені, що ця рада вам боком вийде. Є безжалісний закон - «кожен умирає поодинці». Варто до нього додати, що і з життям ви зустрічаєтеся один на один. Світ влаштований дуже просто: як би ви не хотіли, допомогти іншій людині неможливо. Неможливо допомогти.

Я хочу привести один зі своїх найулюбленіших анекдотів.

Помирає старий бджоляр. Вся односельці зібралися навколо нього і голосять:

- Почекай, не вмирай, ти наймудріший серед нас, навчи як жити. До кого ми тепер підемо за порадою?

Бджоляр з працею відриває голову від подушки і ледь чутно вимовляє:

-Все Дурниця крім бджіл.

Односельці зашуміли:

- Ех, адже він все життя бджолами займався! А ми - дурні, все дурниця, крім бджіл, ось в чому справа!

Тут бджоляр з останніх сил піднімає голову і вимовляє:

- А якщо добре подумати, то і бджоли дурниця.

І вмирає.

Чому ж не дурниця? Бджоляр помер, і запитати тепер ні в кого. Для того щоб дізнатися, чи є єдиний вихід. Потрібно стати таким же мудрим як бджоляр. Правда, як це зробити, бджоляр теж не сказав. Але якщо одній людині вдалося стати мудрим, значить, це можливо для всіх.

Відома історія про давнє римляни, який протягом декількох років кожну свою промову закінчував однією фразою: «Карфаген повинен бути зруйнований». Зрештою, це місто стерли з лиця землі. Я, за прикладом цього мудрого римлянина, готовий повторювати: «Фундамент повинен бути зруйнований». На цьому місці потрібно побудувати дійсно ефективне світогляд. Все інше - це спроби щось робити, нічого по суті не міняючи. Тільки найлютіші кризи, коли людина піддає нещадній критиці все те, що було для нього свято, дають можливість подолати свої обмеження. Не потрібно чекати, поки ця криза влаштує нам світ, потрібно його випередити (укус кобри) і створити кризу собі самому.

Нам не допоможе засвоєння декількох прийомів, які дають надбавку на кілька відсотків, необхідно підвищити ефективність як мінімум в десятки разів. А для того, щоб підвищити ефективність в 10 разів, потрібно змінити в собі 90%; якщо ви захочете, підвищити ефективність в 100 раз, вам доведеться залишити незмінною всього 1% вашої особистості.

Рух до успіху - це стрибок через прірву. Неможливо подолати прірву маленькими обережними кроками. Радикальні рішення дають радикальні результати. Тут як ніде працює правило: «Все або нічого». Переможець отримує все, в тому числі царську дочку і півцарства на додачу. І нехай той, хто програв плаче. Немає нічого кращого перемоги. І немає нічого гіршого багаторічного животіння.

Все можна приховати -

дуже важко приховати бідність.

С. Дангулов

Вам все одно доведеться заробляти собі на хліб, кожен день тягнутися на роботу, і приймати якісь рішення. Тому, якщо щось і робити, то гідне гордого слова «людина». Займатися мишачою метушнею - це вибір недоумкуватого. Це вибір, який ні від чого не захищає, а залишає беззахисним перед життєвими бурями.

Якщо ви перебуваєте в море, то боріться зі штормом, якщо ви сховається в каюті, це не врятує вас. А ми всі перебуваємо в житейському морі, тільки одні впевнено маневрують під повними вітрилами, а інші лежать в дрейфі і бурмочуть: «Тільки б не було шторму, тільки б не було шторму»

Шторм буде, обов'язково буде. Як там у Горького?

«Над сивий рівниною моря гордо майорить буревісник, чорної блискавки подібний». І там є ще один персонаж. Це дурний пінгвін, який боязко ховає тіло жирне в кручах.

«Буря, нехай сильніше вдарить буря».

І тільки вмілі моряки зможуть уникнути долі корми для рибок. Історія не залишила вибору ні вам, ні мені. Вибір між животінням і досягненням успіху не може не робитися всерйоз. Вибираючи животіння, ви, як все, отримаєте свій дьоготь, але не отримаєте бочку меду. Якщо від проблем нікуди не дінешся, то краще ставити перед собою проблеми самому.

Карфаген, вибачте, фундамент повинен бути зруйнований. Кожен з нас оточений шкаралупою стереотипів і шаблонів.

Як каже Олександр Еверетт: «Ядро нашої особистості геніально». І тільки скинувши шкаралупу, ми зможемо переконатися в цьому. Олександру Еверетту можна довіряти. Одного разу він провів триденний семінар, участь в якому для кожного коштувало 20 тисяч доларів. Через місяць кожен учасник мав право забрати свої гроші назад, якщо він вирішить, що семінар того не вартував. Жоден з учасників не зажадав грошей назад.

Натхнення і віра в себе можуть коштувати 20,000 доларів і набагато більше. Залишилося це зробити. Той, хто це зробить, зможе переконатися в цьому сам, іншим, на жаль, доведеться вірити на слово. А люди, які вірять на слово, є іграшками в руках інших людей. Хочете стати об'єктом маніпуляції, довіряйте словам. Хочете домагатися мети, перевіряйте всі, в чому сумніваєтеся, особисто.

Яке мені діло до чужого світогляду, запитає читач. Це дуже просто, якщо це світогляд хтось із читачів щиро прийме, в світі стане більше на одного ефективного людини, світ стане багатшим і, може, і мені що-небудь перепаде. А потім, чесно кажучи, нуднувато жити серед скигліїв і людей, які не вірять в себе. Людей, здатних прийняти виклик, який нам кидає наше власне життя, на жаль, дуже мало.

Відома історія про те, як під час війни, після того як армія висадилася на морський берег, полководець наказав підпалити кораблі. Після цього він оголосив військам, що тепер у нас є вибір тільки між перемогою або смертю, відступ неможливо. Солдати зрозуміли це і розгромили в десятки разів переважаючі сили противника.

Виклик - це ситуація, коли відступ неможливо. Коли альтернативи немає, людина здатна на неможливе. Здібності людини перевершують всі найсміливіші припущення. Відомі тисячі випадків, коли в екстремальних ситуаціях людина робила те, що потім здавалося фантастичним. У спорті відомо, що якщо ви хочете, наприклад, наростити м'язи, ви повинні домагатися їх граничного стомлення, використовуючи всю волю, яка є у вас. Якщо ви хочете стати сильніше, ви повинні створювати для себе екстремальні ситуації; тільки стресова ситуація дає прибавку сили.

Ось наближається боязкий читач з питанням: «Скажіть, а мені можна домогтися успіху, як ви думаєте? «Можна, дозволяю», - відповідаю я. Всім можна.

Будь-яка перешкода

долає наполегливість.

Леонардо Да Вінчі.

На цьому я подумую закінчити; залишився, власне, одне питання. Чи можна довіряти всьому, що тут написано? Чи можна використовувати це як підручник по успіху? Чи можна рецепти, які тут наведені, застосовувати в житті? Я щиро відповім: «Не знаю».

Ця книга - не підручник, це одна велика думка, виражена з десятків різних сторін. Як і будь-яка думка, ця думка має величезну кількість проекцій, сторін, граней, площин, і так далі. Що це за думка? Якщо це незрозуміло, почніть спочатку.

Я дійсно не знаю, чи може ця книга допомогти хоч одній людині. Але зате це зможете дізнатися ви. Я постарався викласти те, що накопичилося за багато років і, якби мені зараз запропонували написати ще щось, то, я думаю, у мене виникли б серйозні труднощі. Не хочеться розжовувати деталі, хочеться вказати на істотне. Деталі визначають надійність, стабільність. Істотне дає можливість створити нове, хай і не завжди досконале. Можна шліфувати, коли є на чому наводити глянець. Займатися дрібницями, коли не вирішене головне, істотне, ключове - безглуздо.

У консультуванні розрізняють два типи консультантів. Дженералістів і фахівець. Дженералістів - це людина, яка приходить до клієнта і визначає, що головне, в чому головна проблема. І потім набирає команду фахівців для створення системного вирішення головної проблеми.

Так ось, ця книга написана з точки зору дженералістів. Фахівці по кожному з зрізів, який тут запропонований, можуть написати багатотомні праці. Але необхідна цілісна картина, яка з приблизно однаковим ступенем деталізації описує все, що є в підприємницької діяльності. Може, я десь помилився в букві, але дух, аромат цієї професії, я думаю, передав точно. Хоча підприємці не схожі один одного і виділити типове в них навряд чи можливо.

Ми вже багато часу провели разом, пора закінчувати. Хочеться закінчити якийсь оптимістичною думкою, яка привнесе спокій в душу читача. Ця підійде?

Як сказав Л. Вовенарг: «Хто нездатний до великих звершень, той зневажає великі задуми».

Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова




Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 1 сторінка | Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 2 сторінка | Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 3 сторінка | Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 4 сторінка | Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 5 сторінка | Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 6 сторінка | Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 7 сторінка | ЗАГАЛЬНІ ВКАЗІВКИ | Елементної І фракційний склад НАФТИ | парафінові вуглеводні |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати