Головна

Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 8 сторінка

1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка
  7. 1 сторінка

Це рух по замкнутому колу. Чим небезпечне це твердження? Воно для людини недалекого виправдовує зло і позбавляє його хоч якихось обмежень. Тільки людина, що виробив власну етичну систему і свідомо поставив собі заборони, може міркувати на подібні теми. Занадто дороги тут можуть бути помилки. Так як же бути з добром і злом? Правильними є вчинки не так добрі і не злі, а ті, які знаходяться на кордоні, проходять через нуль.

Нульові вчинки не порушують балансу в світі, не руйнують гармонію; саме це мали на увазі даоси, коли говорили про недіяння. Майстер не змінює світ, він його відображає, він не впливає на людину - так само, як не вплине на людину дзеркало, але людина реагує. Майстер відображає, а все інше відбувається саме. Замість того щоб доводити людині, що він щось робить неправильно, покажіть йому відеозапис цієї діяльності і ефект виявиться набагато сильніше водоспаду слів. Майстер вміє це робити без відеозапису, він всього лише звертає увагу людини, а все інше той робить сам. Причому в більшості випадків людина навіть не помічає, що це він не сам помітив, а йому показали.

Мілтон Еріксон - всесвітньо відомий американський психотерапевт, який створив Еріксоніанського гіпноз, на основі вивчення діяльності якого і була розроблена система нейро-лінгвістичного програмування (НЛП), жартівливо скаржився, що через свого майстерності він не може багато заробляти.

Звичайний психотерапевт проводив десятки, а то і сотні сеансів, іноді роками, щоб допомогти своєму пацієнту. І кожен візит добре оплачувалася. Еріксон робив це за кілька хвилин так, що іноді тільки через півроку пацієнт згадував про те, що у нього була проблема, від якої він непомітно для себе позбувся під час сеансу у Мілтона Еріксона. І пацієнт утік до Еріксону, вибачаючись, що він зовсім забув його подякувати за допомогу.

Майстерність непомітно, добре видно важка робота.

Повернемося до езотеричного знання. Тут теж є замкнуте коло. Людина не може значно збільшити особисту силу, не отримавши езотеричне знання, але помітити езотеричне знання він зможе тільки тоді, коли буде мати відповідний рівень розвитку, або особистої сили.

Езотеричного знання навчають способом «НЕ ТЕ», екзотеричний - способом «ТО». Езотеричне знання не можна отримати, про нього можна здогадатися. Повторюся, перший спосіб дає особистий розвиток; другий - можливість отримати результат, відповідний сьогоднішньому рівню людини. Перший спосіб - це сівба, другий збір - врожаю. Той, хто тільки збирає урожай, може зібрати тільки чужий урожай. Той, хто тільки сіє, готує чужі врожаї. Перше не є злом, друге не є добром. І те й інше є дурістю. Все, що відхиляється від нуля, є дурістю, і чим далі, тим більшою. Мудрістю є синтез антитези «НЕ ТЕ» і тези «ТО». Зробіть це на дозвіллі.

Людина може отримати доступ до сили тоді, коли він буде досить мудрий, щоб цією силою скористатися, коли він зможе виконати правило Гіппократа - "Не нашкодь». Коли він не буде добренькою, а зможе віддати кожному, за його вчинками. А виміряти це дуже і дуже нелегко. Людина отримує владу не випадково. Наведу як приклад один з механізмів, завдяки якому людина отримує владу, стає лідером.

Уявіть собі 4 - 5 хлопців років п'ятнадцяти, які йдуть по вулиці і вирішують куди піти. Що відбувається? Один пропонує піти в кіно, другий на річку, третій у двір і тут настає пауза. Всі обертаються на лідера і чекають, що він скаже. Чому ж він лідер?

Виявляється, що ця людина частіше за інших пропонує те, що є думкою більшості, і тому замість безплідних суперечок краще покластися на його думку. І друге - його рішення там, де є проблема і вибору немає (ніхто не знає, що робити), виявляються кращими.

Право на рішення отримує той, хто об'єктивно вирішує краще, ніж інші. Право на силу отримує той, хто об'єктивно краще за інших може їй розпорядитися. Хто ж краще за інших може розпорядитися особистою силою? Той, хто має на меті не задовольнити своє марнославство, а має за мету особистий розвиток.

Той, хто розвивається, не поспішає отримати, він знає, що в подальшому, коли стане сильніше, отримає все, що захоче, одним легким рухом. Головне, щоб був прогрес, хай не щоденний, але хоча б від року до року. Якщо відбувається зростання, розвиток особистості, особиста сила прибуває. Якщо особиста сила використовується задля задоволення его, марнославства, самолюбства - вона убуває. Езотеричні знання це знання як стати сильніше, як наростити особисту силу. Але там немає нічого про те, як робити бізнес, стати багатшими і безтурботніше. Тому езотеричне знання і не помічає той, кого ця тема не цікавить. Людина усвідомлює тільки те, на що націлена його увагу, а на що націлена увагу більшості, ми з вами знаємо.

Як ситуації, в якій перебуває кожен з нас, наведу таку картинку. Ви йдете за грибами по хорошій дорозі і починаєте помічати на узбіччі гриби. У вас є вибір - йти далі, де гриби більші і їх набагато більше, або починати збирати під дорогою. Але якщо ви почнете збирати, то втратите час і не дійдете до грибного місця.

А на тому кінці цього шосе гриби вже розміром з театральну тумбу, і поруч безкоштовно надаються машини для доставки грибів. На жаль, синичка занадто часто виявляється привабливіше журавля. Але тоді не потрібно заздрити тим, хто спіймав журавля. Ви самі зробили вибір, і самі отримуєте те, що вибрали.

Особистий розвиток - найефективніший бізнес, вигідніше продажу наркотиків і зброї. Але дуже сильна спокуса зупинитися. Ви запитаєте, а поки я буду займатися розвитком, хто мене буде годувати? Ніхто. Не потрібно крайнощів. Йдеться про пріоритети. Якщо ви кожну бізнес-ситуацію розглядаєте не як спосіб заробити, а як можливість розвиватися, як тренінг, то робите ви те ж саме, але ваша ефективність зростає. Йдеться лише про зміні точки зору. Зміна точки зору, спрямування уваги змінює світ.

Повернемося до особистої силі, до енергетики. Людство давно знайшло відповіді, як підвищувати особисту силу. Йоги розробили докладну систему, як зупинити блукання розуму. Ті ж йоги і багато інших, а за ними Поль Брег в Америці, Геннадій Малахов у нас, розробили докладну систему оздоровлення організму і виведення його на вражає уяву рівень бадьорості тонусу і працездатності. Хвороби тільки від лінощів розуму.

Мало хвороб, наприклад, можуть витримати сорокадневное голодування. А за допомогою каскадного голодування - п'ять днів сухе голодування (без їжі і води), п'ять днів нормального харчування, і так пару місяців - лікуються СНІД, лейкемія, променева хвороба.

Голодування, на мій погляд, ідеально демонструє тезу, що все є поруч, потрібно тільки побачити. Для того, щоб лікуватися за допомогою голодування, не потрібно грошей, лікарів, лікарень. Потрібне бажання і елементарні знання про це, але зараз на цю тему видано десятки книг.

Ліки є у кожного з нас, буквально під носом (під носом знаходиться рот). Але замість цього людина буде страждати десятиліттями, пити дорогі таблетки, які не допомагають, а в кращому випадку знімають зовнішні прояви, і перекладати відповідальність на бідних випускників медичних вузів - а якщо там вчать так само, як інженерів, то мені страшно за хворих. До речі, американська медицина анітрохи не краще. Зовні все виглядає дуже ефектно, але причину, а не симптоми захворювання ніхто не може усунути, крім самого хворого.

Наведу ще один приклад, щоб закінчити з цією темою. Існує така система Бутейко, яка полягає в тому, що людина вольовим зусиллям обмежує своє дихання.

Там є спеціальна, нескладна методика застосування, але справа не в цьому. Справа в тому, що шляхом обмеження дихання лікується, і дуже швидко, більше двохсот захворювань. Напад астми знімається за кілька хвилин. Так ось, для того, щоб використовувати методику Бутейко, потрібна тільки воля. Але статистика говорить, що тільки двадцять відсотків хворих доводять справу до кінця і отримують здоров'я. Решта кидають вправи і знову починають пити таблетки, і іноді справа доходить до операцій і навіть гірше.

Навіть взяти на себе відповідальність за своє ж здоров'я можуть тільки двадцять відсотків людей. Ось вам і причина страждань, хвороб, «нерозв'язних проблем».

Для того, щоб підвищити особисту силу, потрібно займатися її підвищенням. Як свідчить закон Ламарка, орган, який не використовується, атрофується (зникає в процесі еволюції).

Людина, що володіє великою особистою силою, викликає довіру, цій людині немає необхідності хитрувати і обманювати. Він сильний, а значить може виконати свої обіцянки. Ви завжди можете добитися того, що вам потрібно, від людини, особиста сила якого менше, ніж у вас. І навпаки, ви не зможете протистояти людині, який вас сильніше.

А, значить, ви будете погоджуватися на невигідні умови, і поступатися там, де потрібно відстоювати свої інтереси. Чим вище особиста сила людини, тим більше у нього можливостей, чим менше сили, тим більше обмежень. Майстер не має особистої сили, він порожній, він користується енергією всесвіту, а значить, кількість енергії, яке він може використовувати, нескінченно.

Якщо ви вважаєте себе акумулятором, то запас вашої енергії обмежений, і ви змушені періодично підзаряджатися. Якщо ж ви вважаєте себе однією з опор лінії електропередачі (ЛЕП), то вам не потрібно накопичувати енергію. Коли вона вам знадобиться, ви легко візьмете стільки, скільки потрібно. А в решту часу ви просто передаєте (ретрансліруете) через себе енергію далі. Чим гармоничней ваше взаємодія зі світом, тим більше енергії може протікати через вас. Тим опорою більш потужної лінії електропередачі ви будете.

Якщо говорити про внесок інтелекту в особисту силу, то блукання розуму витрачає особисту силу, а концентрація накопичує. Мало хто може управляти своєю увагою. Управління увагою - перший крок до зупинки блукання розуму, або внутрішнього монологу.

Якщо ми постежимо за собою, то виявимо, що безперервно самі з собою розмовляємо, і ця уявна балаканина виснажує наші сили. Зупинка внутрішнього діалогу уможливлює концентрацію на одному питанні. А при досить довгої концентрації не існує проблеми, яку не можна вирішити.

Сильні люди неквапливі, і не тільки в рухах. Але і в думках. Вони мислять ретельно, зі смаком. Обміркувавши одне питання і отримавши задоволення від прийнятого рішення, не поспішаючи, вони переходять до іншого. Люди з невеликої особистої силою метушливі в рухах, і особливо в думках. Думки скачуть як білки, або навіть як коники. І не одна не здогадується до кінця.

І найбільший внесок в особисту силу дає духовність. А що це таке? Духовність відповідає гармонійності людини і, особливо, гармонії у взаєминах людини і світу. Чим духовнішим людина, тим менше у нього проблем. Чим менше конфліктні відносини людини і світу, тим вище рівень духовності. Майстер зливається зі світом, він не відрізняє себе від світу, він ототожнює себе із всесвітом. Він не бачить різниці між собою і рештою світу. Саме до цього закликають, здавалося б, мало схожі один на одного релігії, а зовсім ні до поклонінню сивого бородатого дідуся, що сидить на хмарі. Перестати відрізняти себе від навколишнього світу, втратити індивідуальність - ось шлях до надефективні. Не можуть частини, елементи однієї системи всерйоз між собою конфліктувати, це як мінімум нерозумно.

Щасливий той, хто давав іншим

і сам брав блага життя.

Рудакі

Чим егоїстичніше людина, чим більший він індивідуаліст, тим він слабкіше. Чим більше він ототожнює себе зі світом, тим він сильніший. Це, знову-таки, питання сприйняття світу. Змінивши таким чином точку зору, ви стаєте ефективніше, тому, що бачите світ таким, яким він є насправді.

Навіщо потрібна сила? Сила потрібна для того, щоб її можна було не застосовувати. Те, що вимагає від слабкого напруження всіх сил, для сильного легко. Чим ви сильніше, тим легше вам дістається те, що ви хочете. Тому важко працюють і дуже втомлюються слабкі. Сильні роблять все легко і дуже рідко втомлюються. Хочете жити легко, нарощуйте особисту силу. Хочете жити важко, продовжуйте багато працювати.

Чи існує легкий спосіб збільшити свою особисту силу? Звичайно, існує, але я його не знаю. Якщо він вам відомий, тоді, будь ласка, негайно повідомте мені.

Я зараз задумався, що ще могло б цікавити читача. Може бути, відповідь на питання - якщо ти (автор) такий розумний, то чому у тебе так мало грошей?

Найлегший відповідь така: я ще не чарівник, я тільки вчуся. Другий варіант: я не піду з шосе, щоб збирати маленькі гриби, а поспішаю в грибні місця. Але це все відмовки. Все-таки не відноситься автор до тих, хто вчить тому, що не вміє сам? Щось я, звичайно, вмію, але хочеться набагато більшого. По крайней мере, до Майстра ще дуже і дуже далеко. Але, як відомо, чим вища поставлена ??мета, тим сильніші рішення можна знайти. Якщо серйозно, одна з причин, що я ще не мультимільйонер (в доларах) це, як я думаю (звичайно, помилково) - недобудована команда.

Тому одне із завдань цієї книги - це посилити команду до необхідного рівня. Не так давно мені вдалося заробити близько мільйона доларів, але потім я його втратив. Чи не зумів вчасно провести якісні зміни. Вкусила кобра. І цю книгу я пишу якраз перед початком нового проекту. І ця книга і є проектування фірми і бізнесу. В процесі написання я готуюся до нового стрибка в воду. Я це вже робив раніше і знаю - коли прагнеш, потрібно гребти, а коли руки зайняті, писати неможливо.

Прочитав пояснення, все дуже переконливо - а все-таки, чому я не можу зараз похвалитися успіхом? Зрозуміло, що не вистачило компетентності та особистої сили, заважали ілюзії і комплекси; а все-таки, в чому причина? Я думаю, головна причина в тому, що я занадто поспішав.

Всякий хто поспішає, тим самим демонструє,

що справа, за яку він узявся, йому не по зубах.

Хотілося швидко, а не потрібно швидко, потрібно добре. Зроблене добре залишається на століття. Зроблене швидко так само швидко і руйнується.

Зроблене наспіх рідко добре зроблено.

Сократ

Майстер не поспішає, але робить швидко і добре; дилетант поспішає, робить помилки і йому доводиться все починати спочатку.

Тут має сенс навести уривок з книги «Раджа-йога», автора, на жаль, я вказати не можу.

Ми закінчимо цю главу анекдотом про методи знаменитого натураліста Агассіс, що застосовувалися їм при навчанні своїх учнів. Вони були відомі своїм умінням точно спостерігати і сприймати і випливає з нього здатність «міркувати» про бачених ними речах. Багато з них зайняли визначне становище, що вони приписували значною мірою отриманої ними ретельну підготовку.

Розповідають, що одного разу Агассіс представився студент-новачок, просячи дати йому роботу. Вчений взяв рибу з посудини і, поклавши її перед студентом, велів йому ретельно розглянути її і розповісти йому потім про свої спостереження. Потім він залишив його одного з рибою. Вона нічого особливо цікавого собою не представляла, мимохідь на багатьох риб, бачених студентом раніше. Він зазначив, що у неї були плавники і луска, рот, очі, навіть хвіст. Через півгодини він був переконаний, що розглянув всі, що тільки можна було розглянути. Але Агассис все не приходив.

Час минав, і юнак, якому нічого було більше робити, став нудьгувати і відчувати нетерпіння. Він пішов шукати вчителя, але не знайшов його, і йому довелося повернутися і знову споглядати нестерпний рибу. Минуло кілька годин, і він знав про рибу трохи більше, ніж дізнався про неї спочатку.

Він пішов снідати і, повернувшись, знову взявся вивчати рибу. Він починав відчувати незадоволення і розчарування, і пошкодував, що прийшов до Агассіс, як йому здавалося тепер безглуздим старим, далеко відстали від сучасності. Потім, щоб убити час, він почав вважати лусочки. Потім порахував голки в плавниках; намалював рибу і, малюючи її, зауважив, що у неї не було століття. Таким чином він відкрив те, про що його вчитель часто згадував на лекціях, а саме що «олівець краще всяких очей». Незабаром після цього вчитель повернувся і, ознайомившись зі спостереженнями учня, залишив юнака розчарованим, сказавши йому, щоб він продовжував дивитися і, може бути, що-небудь і побачить.

Це уразило самолюбство юнака, і він став працювати олівцем, відзначаючи дрібні подробиці, раніше вислизнули від його уваги, але тепер здавалися йому абсолютно очевидними. Він починав проникати в таємницю спостереження. Мало-помалу він став відкривати в рибі нові цікаві сторони. Але це не задовольнило вчителя, який протримав його на цій роботі над рибою протягом цілих трьох днів. До цього часу студент дійсно знав дещо про рибу і, головним чином, розпізнав секрет і придбав звичку ретельного спостереження і сприйняття подробиць.

Через багато років юнак, досягнувши популярності, говорив: «То був найкращий урок по зоології, який я коли-небудь мав; вплив його поширилося на подробиці всіх останніх досліджень; то була спадщина, яку залишив професором мені, як і багатьом іншим - спадок величезну цінність, яку ми не могли купити і з яким не можемо розлучитися ».

Жити потрібно, насолоджуючись кожною секундою, а не мріючи - ось зароблю і заживу. Так і проходять роки і десятиліття, а ми всі мріємо про майбутнє. А може, зараз потрібно почати жити, нічим не гірше ця секунда тієї майбутньої. Потрібно перевести увагу з майбутнього, про який ми мріємо, і з минулого, яке ми пережовуємо знову і знову, на сьогодення.

Потрібно викинути жуйку минулого і перестати очікувати світлого майбутнього. Жити потрібно тим миттю, в якому майбутнє перетворюється в минуле. Ми нічого не можемо зробити з майбутнім і тим більше з минулим, тому про минуле і майбутнє можна сміливо забути.

Ми можемо щось зробити тільки зараз, ось зараз і потрібно це робити, і не заради завтра, а заради самого цієї миті. Яке повинно бути наповнене життям і радістю.

Це знову питання стану, точки зору. Стан, коли живеш тільки цією миттю, і ні про що більше не думаєш, і є стан щастя. І для щастя не потрібно нічого робити зі світом, достатньо увійти в цей стан.

Потрібно так само насолоджуватися кожною миттю, як ми насолоджуємося смаком хорошого коньяку. Люди, які вміють отримувати радість від кожної секунди, подобаються іншим, до них тягнуться, з ними хочуть мати справу. Ніхто не хоче мати справу з людьми, які вічно в поганому настрої. І, навпаки, приємно, зайвий раз запропонувати що-небудь хорошій людині.

Ось і простий спосіб домогтися успіху. Стань веселою людиною, і все відразу повернеться на краще. Удача не любить похмурих і стурбованих. Вона шукає веселих і життєрадісних.

Чи не майте справи з нудними людьми, які не вміють насолоджуватися життям, вони відлякують успіх, і харчуються вашим хорошим настроєм, натомість викладаючи свої проблеми і виливаючи своє роздратування. Поганий настрій знижує особисту силу, хороше - збільшує.

Як каже Ніколаус Б. Енкельман в своїй книзі «процвітати з радістю», гарний настрій - питання тренування.

Не буває похмурих часів,

бувають тільки похмурі люди.

Р. Роллан

Люди, які майже постійно в гарному настрої, навчилися вводити себе вранці в цей стан і потім підтримувати його весь день. Вони не скаржаться на інших, що ось знову мені зіпсували настрій, а керують своїм станом.

У мене таке відчуття, що я пішов на поводу у міркування виглядати краще перед читачам, і все-таки скотився до конкретних рецептах. Хоча обіцяли не розчленовувати ціле на частини. Як можна говорити про цілий?

Про цілому говорять мовою не рецептів, а історій, притч, образів і аналогій, але будь-яка аналогія небезпечна тим, що кожна людина побачить в ній своє. Кращий спосіб, як мені здається, це образ Майстра, він дозволяє намалювати ідеал, порівняння з яким допомагає поставити задачу.

Чи існують Майстри насправді? Я думаю, що так, і навіть у наш час. По крайней мере, в історії людства такі люди відомі і вам їх імена добре знайомі. У минулому гроші зароблялися найчастіше шляхом насильства; тиранії влади; землі, одержуваної у спадок; і так далі. Тому багата людина був фактично рабовласником. І бути багатим, і не робити насильства і підлості було майже неможливо.

Зараз вирішальним для фінансового успіху стають особисті здібності людини. Тому, я думаю, можливий шлях до Майстра через бізнес. Бізнес дає незалежність, можливість реалізовувати свої власні ідеї і, як мені здається, головне - дозволяє не мати начальства над собою; правда, за це доводиться платити відповідальністю. Крім того, бізнес - це змагання, змагання на ринку. А, значить, змагаючись і програючи гідним супротивникам, можна ставати сильнішими.

Є ще багато тонкощів, нюансів, про які можна говорити нескінченно, але, думаю, я зумів вас переконати, що тільки особистий розвиток - шлях до успіху. Як прискорити особистий розвиток?

Перш за все, бажано мати приклад. Приклад людини, який набагато сильніше вас, і у якого ви змогли б вчитися, просто спостерігаючи його і вбираючи його істота. Не потрібно виокремлювати якісь окремі прийоми, спробуйте відчути цю людину. Відомо, що людині, яка вам подобається, якого ви поважаєте, починають непомітно для себе наслідувати: переймають жести, манера говорити, слівця і мовні звороти.

Чим більше різниця між вами і цією людиною, тим швидше ви будете вчитися. Вчитися у того, хто не сильніше вас, марно, і марно слухати лекції слабких людей.

Де знайти таку людину? Це зовсім не обов'язково людина, що займає високе положення. Але це обов'язково неметушливий людина і людина, яка користується величезним авторитетом у своїх знайомих і родичів. В його присутності починаєш відчувати спокій і впевненість у завтрашньому дні.

Можна сказати, що це мудра людина, але важко описати, як виглядає мудрість. Якщо вам вдасться знайти таку людину, не потрібно з ним багато розмовляти - постарайтеся просто проводити поруч побільше часу. В мовчанні.

Істотне не передається словами, істотне передається мовчанням. Той, хто вміє природно мовчати гармонійний, дурень боїться мовчання. Як відомо, слово вимовлене - є брехня. Тобто, висловлюючи думку словами, ви перекручуєте думка; передаючи думку в мовчанні, ви передаєте її точно. Але потрібно вміти розуміти мову мовчання.

Думка дуже тонко і складно влаштована. Передати думку словами так само складно, як з валунів робити садові доріжки. Слова занадто великі і грубі для передачі думок. Мовчання - це глина, з якої можна виліпити все, що ви хочете. Людина не думає словами, людина словами намагається висловити думку. Думка об'ємна, вона багатогранна і багатозначна.

Якщо думка - це клубок, то послідовність слів - це нитка. Думка приходить до тями цілком і миттєво, а висловлювати її (розмотувати клубок) доводиться по частинах і досить довго; в результаті багато втрачається. Тим більше, часто клубок настільки заплутаний, що розмотати його, висловити все - просто неможливо. В мовчанні передаються думки, в словах - помилки.

В мовчанні накопичується особиста сила, в словах вона витрачається. Так ви, напевно, і самі помічали спустошеність, після того як багато говорили і говорили зайве. Словами потрібно користуватися тільки тоді, коли без них не можна обійтися. Чим економніше ви використовуєте слова, тим більшою силою наповнене кожне ваше слово.

Крім цього, чим більше пауза між вашими словами і пропозиціями, то більша сприймається те, що ви говорите. Відомо, що люди, які говорять дуже швидко, це люди, які страждають від нестачі визнання. Вони поспішають, вони хочуть, щоб їх швидше оцінили.

Люди, які говорять повільно, впевнені в собі і це відображає їх мова. У процесі розмови домінує той, хто слухає і задає питання, а не той, хто багатослівний. Стислість сестра таланту. Мовчання - його батько. Давайте людям виговоритися, не перебивайте їх, і перемагайте спокуса вставити що-небудь самі. Кожне ваше слово має бути словом сили.

Дуже важко змусити себе говорити,

важче змусити себе мовчати,

ще важче змусити себе думати,

але найважче -

це змусити себе почувати.

В. Сухомлинський

Безсилі слова не потрібні ні вам, ні вашому співрозмовнику. Ваша особиста сила обмежена, тому дбайливо використовуйте її. Краще витратьте час, але збережіть силу.

Якщо час - це гроші, то особиста сила - це великі гроші. І вміння нарощувати свою особисту силу - це шлях, в тому числі, і до великих грошей. У Карлоса Кастанеди питання особистої сили розглянуто дуже докладно. До речі, якщо порівнювати час з грошима, то, насправді, час дорожчий за гроші. Втрачені гроші можна повернути, не можна повернути витрачений час. До речі, успішні підприємці приймають рішення, виходячи з економії ЧАСУ, а не грошей. Вони витрачають гроші, щоб заощадити час, і ні в якому разі не навпаки. Наймані робітники безповоротно змінюють час на гроші. Ми виявили ще один ресурс, який є у всіх - це час. Кількість цього ресурсу не залежить від освіти, початкового капіталу, здібностей. Спробуйте його вигідно вкласти. Хоча б з віддачею 1 долар в секунду. А ще краще, отримаєте за 1 секунду вашого часу годинник, місяці і роки роботи інших людей.

Хто не знає ціну часу,

той не народжений для слави.

Л. Вовенарг

Дороги гроші,

життя людське ще дорожче,

а час найдорожче.

А. В. Суворов.

Втрата часу найважче

для того, хто більше знає.

І. Гете

Хочеться чимось здивувати читача. Чим ближче до кінця, тим, як я помічаю, менше новизни, а значить, і творчості. Слово - срібло, мовчання - золото. Але багатозначно мовчати зі сторінок книги досить важко.

Мабуть, можна безуспішно спробувати зацікавити читача такою тезою:

Припиніть думати про інших, піклуватися про інших, турбуватися про інших; це одна з хитрощів нашого розуму, який старанно знаходить причини не займатися самим собою.

Якби люди прагнули удосконалювати

самі себе замість того, щоб рятувати весь світ.

Якби вони намагалися самі домогтися

внутрішньої свободи замість того,

щоб звільняти все людство, -

як багато вони зробили б для

дійсного звільнення людства.

(Древня китайська мудрість)

У Біблії сказано - «Спасися сам, навколо тебе спасуться тисячі».

Тому, читач, якщо ти чуєш, що хтось (наприклад, ти сам) посилається на те, що він піклується про дітей, батьків, рідних або ще про когось і тому йому ніколи займатися собою, знай, що чуєш жахливу брехню ; це спроба зняти з себе відповідальність за власне життя під слушним приводом. Це витончений спосіб ні за що не відповідати.

Чому життя дитини важливіше життя батьків, і ті повинні від чогось відмовлятися? Ця дитина ще нічого не означає в цьому житті, чи буде з нього толк, невідомо. Але вже дорослі люди, які багато можуть, кидають все це заради ефемерного майбутнього. Ця дитина виросте, він зможе мати свої діти, і він кине своє майбутнє під ноги своїй дитині, і так до нескінченності. Я не закликаю вас кидати дітей, я говорю про пріоритети; сьогоднішнє життя дорослого важливіше ефемерного майбутнього маленької людини.

Людство придумало витончений спосіб перекласти відповідальність за успіх в житті на своїх дітей. Якщо я не добився, то моя дитина досягне. Звичайно, домагатися від беззахисного маленького чоловічка, щоб він добре вчився, ходив в музичну школу, басейн, стадіон, вивчав іноземні мови, і так далі, набагато легше, ніж зробити що-небудь з цього самому.

А якщо не вийде, то і причина напоготові. Дитина ледачий, невдячний, нездатний, потрапив у погану компанію, і так далі. А я для нього все зробив. А він цього не цінує. Може, зробити що-небудь для себе і оцінити це як слід? Як сказав П. Буаст - «Не робіть з дитини кумира: коли він виросте - зажадає жертв».

Аксіома навчання полягає в тому, що ви не зможете навчити дитину тому, що самі не вмієте. А, значить, якщо він піде далі вас, то це означає, що він навчився цього у кого-то другого. Якщо ж дитина такий же невдаха, як і ви, значить, він добре вчився у вас.

Тому, якщо ви незадоволені своїм життям, якщо ви не змогли чогось досягти, заради Бога, не псуйте життя ваших дітей, не займайтеся самі їх вихованням. Довіртеся щасливому і весела людина, тільки перевірте, щоб ця людина не мала педагогічної освіти. На цю тему теж є афоризм.

Вам не вдасться створити мудреців,

якщо ви будете в дітях вбивати пустунів.

Ж.-Ж. Руссо

Я б додав, що тим більше не можна вбивати пустунів у дорослих.

Як відомо, іноземці в Москві ніколи не приймають на роботу в кафе і ресторани людей, які працювали в радянському громадському харчуванні. Я думаю, що якби вони почали робити середні школи, то не брали б людей з педагогічним стажем.

І як не змінюй назви на ліцей і коледж, поки там залишаться ті ж люди, нічого не зміниться. Скільки таврували комуністичне минуле, але, наприклад, як було побудовано батьківські збори за зразком партійного чи комсомольського, так все і залишилося.

Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 1 сторінка | Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 2 сторінка | Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 3 сторінка | Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 4 сторінка | Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 5 сторінка | Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 6 сторінка | Макарова Т. П., Марданова Е. І., Корепанова Л. Ф. | ЗАГАЛЬНІ ВКАЗІВКИ | Елементної І фракційний склад НАФТИ | парафінові вуглеводні |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати