Головна

Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 5 сторінка

  1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка
  7. 1 сторінка

Потрібно відзначити, що жодна з допоміжних функцій не приносить прибутку, це все сервіс підприємця. Все що робить підприємець у своїй фірмі, це сервіс для самого себе. Він перший пілот, а все інше забезпечує можливість йому летіти туди, куди він вважає за потрібне. Тільки підприємець може створювати прибуток (прибути в потрібний пункт), а завдання і призначення фірми - підвищувати продуктивність праці підприємця. Ніхто, крім мене (приймемо за аксіому, що автор - підприємець), не знає, який сервіс мені потрібен.

І якщо в фірмі відбувається щось, крім обслуговування підприємця, це - небезпечний симптом. Якщо ми говоримо про обслуговування клієнта, то тільки підприємець може дати клієнту, то що йому потрібно. Тільки підприємець вміє створювати прибуток, і тільки він може дати клієнту можливість отримати прибуток або заощадити гроші. А якщо клієнт хоче витратити гроші, то підприємець, як людина багата, краще розбирається в тому, що таке хороший або поганий сервіс. Він сам теж іноді не заробляє гроші, а з задоволенням їх витрачає.

Підприємець набагато краще розуміє психологію багатого клієнта. Тому тільки він і повинен будувати сценарій обслуговування, і визначати, що потрібно виділяти в комерційних пропозиціях, щоб клієнт швидше клюнув. Ви скажете, що виходить портрет супермена. Ні, просто люди, які вміють щось із цього, коштують дуже дорого і вам не по кишені, а якщо навіть і по кишені, то дуже вигідно зробити це самому і заощадити гроші. Адже коли ви налагодили технологічний процес, навіть дуже тупий співробітник зможе зробити все необхідне, а тупі співробітники готові працювати за набагато меншу зарплату.

Якщо виразити це іншими словами, то підприємець виділяє рутинну частину своєї діяльності, розбиває її на елементи, описує її у вигляді технологічного процесу, і передає співробітникам. Як не боролися вправні ліонські ткачі з ткацькими верстатами, ткацькі верстати перемогли ручна праця. А на початку двадцятого століття Тейлор перетворив створення конвеєра в промисловості з мистецтва в науку. Будь-який процес, наприклад, шиття черевиків, якому потрібно було вчитися довгі роки, після розбиття на елементи перетворювався в роботу, яку могли робити некваліфіковані робітники. І причому вироблення на одного робітника стала набагато більше, ніж у професіонала - шевця. Шевці почали розорятися, а господарі фабрик процвітати.

Революція в офісній роботі на заході відбулася в шістдесяті роки. Кожен офіс західної компанії - це конвеєр, тільки стрілки від одного столу до іншого не намальовані. І, звичайно, продуктивність такого офісу набагато вище професіонала-одинаки. Сучасне програмне забезпечення вже відображає всі стандартні офісні операції. Але для того, щоб все це працювало як слід, потрібно не комп'ютери в мережу з'єднувати, хоча це, може бути, і непогано. Потрібно з'єднувати співробітників в конвеєр, де є початок, кінець, стандарти, ВТК (відділ технічного контролю), і так далі. Чим більшу частину своєї роботи підприємець перетворить з мистецтва в ремесло, тим більшу частину роботи підприємця буде виконувати фірма.

Звичайно, розбити на елементи власну успішну діяльність дуже важко, але можливо, і все більшу частину роботи людини виконують механізми і комп'ютери.

Правда, після цього мистецтво перетворюється на ремесло. Але не всі можуть бути творцями. Власне, так і відбувається процес створення ремесел: мистецтво розбивається на елементи і стає технологією. Зворотний процес не відбувається, чи не перетворюється освоєний за елементами процес в мистецтво. Майстерність, як я вже говорив, схоплюється цілком.

Підвищення продуктивності праці підприємця - це розбиття ним своєї діяльності на елементи і потім передача її конвеєру (але не людині). Кожна операція повинна бути максимально простою, примітивною і не повинно бути можливості двоякого тлумачення. Чим більшу частину своєї роботи підприємець зможе перетворити в ремесло, тим менше йому доведеться займатися рутиною і більше можливість для творчості. Необхідно проектування, виготовлення і пілотування фірми-літака перетворити з мистецтва в професію.

Чим простіше буде влаштована його фірма, тим вона буде ефективніше. Найскладніший елемент фірми - це людина. Значить, чим менше буде залежати від людини, чим більше людина буде зведений до функції, тим краще спроектована фірма і тим надійніше політ літака-фірми. На щастя, більшість людей саме про це і мріють, чим простіше і примітивніше робота, тим їм краще. Чим менше від такої людини залежить, тим комфортніше він себе почуває.

Коли я був на військових зборах, я одного разу відчув цей кайф. Можна годинами ні про що не думати. Ідеш, дивишся в спину йде попереду і тримаєш крок. Яка різниця, куди йдеш. Сказали стояти, стоїш; сказали сідати, сідаєш; і т. д. Але коли я зловив себе на тому, що ні про що не думав хвилин 40, мене це насторожило. І я постарався процес отупіння призупинити. Завжди можна знайти собі проблему і почати її вирішувати. Але більшості цього і не потрібно. А, як відомо, соціальне завдання підприємця, це створювати робочі місця, а не умови для творчості. У тому, що я закликаю до гуманного ставлення до людей, сумнівів мабуть не залишилося.

У зв'язку з цим подивіться, наскільки жорстока по відношенню до людей була Жовтнева революція. З болота звичного, людей кинули в ситуацію абсолютної новизни. Ясно, що через кілька років хаосу люди захотіли диктатури і господаря. І звичайно, отримали.

Якщо говорити про диктатуру, то я думаю, що для цілої країни це погано, тому що людина тоді втрачає альтернативи. А для фірми добре - не подобається, іди, працюй в іншому місці. Або створюй власну справу.

Інша справа, що диктатором бути важко. Важко бути впевненим в тому, що ти завжди правий. Уявіть собі, що відчуває головний конструктор авіаційного КБ, коли на найперший старт вирулює спроектований ним літак. І при випробуваннях іноді гинуть люди. Бути диктатором важко, але потрібно, інакше будеш втрачати гроші, якщо буде що втрачати. Бути диктатором, це важка психологічна навантаження, це відповідальність за все і необхідність всі проблеми вирішувати самому. Як тільки ви скажете кому-небудь, вирішуй сам, ви вже не диктатор. Ви заклали міну в свою фірму-літак.

Але зате, якщо ви одного разу сказали, що робити в такому-то випадку, ніхто не має право прийти до вас в кабінет і, пославшись на якісь обставини, вимагати знову вирішувати це питання. З іншого боку, це дає легкість в рішеннях, вам потрібно узгоджувати їх тільки з самим собою, а з самим собою ви завжди домовтеся.

Залишилося тільки вжитися в цю роль. З того моменту, як ви зможете аргументувати ваше рішення: «Робіть це, тому що я так хочу», ви - Диктатор.

Отже, подивимося, на вашу існуючу фірму, або майбутню, поглядом інженера і диктатора. Образ Карабаса-Барабаса з його театром, ось що вам потрібно. І Буратіно на гарматний постріл не підпускати! Як ви думаєте, скільки заробили актори Карабаса-Барабаса, коли його перемогли? Я думаю, що їм довелося шукати інший театр. І іншого Карабаса-Барабаса. Якщо ви в процесі створення і перетворень в фірмі будете діловиті і спокійні як патологоанатом, ви можете розраховувати на успіх. Якщо хочете інший образ, крім Карабаса-Барабаса, то це Корольов, який вивів ракети в космос. Його жорсткість не знала меж.

Можна навести ще приклади і так звані закони бізнесу. Sapienti sat (розумному - досить), а іншим це все одно не допоможе.

Коли ми говорили про технології, це відповідь на питання - ЯК? Але є ще питання - ЩО? Помилка у відповіді на питання «ЩО?» Не може бути виправлена ??як завгодно досконалою технологією.

Для відповіді на питання «ЩО робити?» Необхідно зробити винахід. Так як поки (в цьому році) у мене немає технології (поки це мистецтво) як робити винаходи в бізнесі, то, на жаль, необхідно творчість. Між іншим, згадуючи слово «творчість» майже на кожній сторінці, я, тим не менш, уникнув відповіді, що це таке.

Почнемо з того, що творчість, на відміну від праці, акт унікальний. Праця - це актуальна послідовність дій; творчість - це не дія, це подія, явище. Тут цікава була б аналогія з даоських принципом недіяння. Але ми це розглянемо пізніше. Так як це явище, то і відбувається творчість за законами явища - необхідні відповідні умови і стан. Творчість не роблять, воно трапляється.

До речі, набагато рідше, ніж часто думають. Іноді все «творчість» поета або художника є тиражування все життя одного-єдиного акту творчості. І так звані муки творчості - це муки недостатнього вміння; муки, пов'язані з недоліком майстерності для відтворення образу, що з'явився в результаті творчого акту.

Як каже Стівен Кові в книзі «Сім навичок лідера», в будь-якій діяльності є два етапи, творчий акт (нематеріальне виробництво), і втілення його в матеріальному світі. Наприклад, архітектурний задум і власне будівництво. Так як закони матеріального світу набагато жорсткіше, починаються спотворення і борошна з цього приводу. Майстер творчий образ втілює негайно; у нього немає паузи між творчістю і його втіленням; він враховує труднощі втілення в матеріальному світі ще на стадії нематеріального створення. Створюється враження, що він відразу створює. Перехід є, але він непомітний.

Якщо творчість не роблять, то що з ним «роблять»? Творчість приходить, коли є порожнеча, є куди прийти, коли все стерто з аркуша паперу і коли рюкзак скинутий. Творчість - це цілісне сприйняття світу, на відміну від роботи, яка є дія в розчленованому світі. Творчий акт створює багатовимірний образ, і потім автор може видавати всі нові і нові проекції одного образу.

Я вживаю слово «образ» за браком точних слів; це також можна назвати ідеєю, думкою. У будь-якому випадку, це тільки ярлик, умовний знак на вагонетці сенсу. Так само, як ім'я людини - це тільки ярлик; ім'я не відображає навіть мільйонної частки того, що ця людина собою представляє. З цим пов'язана проблема розуміння.

За кожним словом криється безодня сенсу. Можна з приводу кожного поняття написати книгу, і не одну. Візьмемо тільки слова з останнього речення - сенс, поняття, слово, розуміння. Кожне слово з цього ряду - предмет докторської дисертації. І не однієї. Але ми з легкістю оперуємо тисячами цих докторських дисертацій і всерйоз думаємо, що розуміємо один одного. Ризикнув, спробував за допомогою слів пояснити, що таке творчість - і тепер відчуваю творчі муки. А, як ми тепер знаємо, просто не вистачає майстерності володіння словом.

Творчість - це добровільний стрибок з човна в річку, і тому воно так рідко зустрічається. Потрібно володіти відсутністю інстинкту самозбереження, щоб бути здатним здійснювати подібні вчинки. Йдеться не про фізичне, а про психічне здоров'я. Відмовитися від особистого досвіду і подивитися на світ поглядом щойно народжену дитину - ось що таке акт творчості. Це стан, а не дія. Те, що побачив, потім можна описувати десятиліттями.

Як завжди, питання. Яке відношення це все має до бізнесу? Пряме.

Подивіться на ринок очима щойно народжену дитину, і ви побачите мільйони можливостей і мільярди дурниць. Правда, відкинути знання і пояснення, що зберігаються в нашій пам'яті - що правильно, що неправильно, чому те чи інше неможливо - вдається небагатьом.

Ви скажете, що дитина може робити бізнес, тільки коли засвоїть весь набір знань і буде відрізняти, що правильно і що неправильно. Так. Але за цей час він перестане бути дитиною, він перестане бути творчим.

Йдеться про пріоритети. Що повинно визначати ваші дії, творчість або вантаж спеціальних знань? Якщо ви хочете бути ефективним - ну, ви здогадуєтеся, що я рекомендую. Як бути більш творчим в своїх діях? Відповідь все той же - віра в себе, і заперечення всіх так званих досягнень людства.

Тільки коли ви вирішите, що все, створене цивілізацією, має бути викинута на смітник, ви готові до творчості. Якщо ви залишите для себе хоч який-небудь авторитет, ви займетеся жалюгідним наслідуванням.

Тільки ті, хто роблять абсурдні спроби,

зможуть досягти неможливого.

А. Ейнштейн

Так як вчитися можна тільки у Майстри (всі інші вчать ремеслу), а Майстра знайти неможливо, залишається вчитися самому і у себе. У тому числі - і творчості.

Наведу один з даоських принципів. Не робіть того, що противно природі речей. Противно природу речей те, що вимагає зусиль, напруги, боротьби, подолання опору. Те, що не противно природі речей, відбувається саме. Дії Майстри, це камінчик, який викликає лавину. Дії недоумкуватого - це важка праця з перетягування каменів. Недіяння - це невчинення дій, противних природі речей. І вчинення того, що відбувається саме. Наприклад, як дихання.

Творчість або також легко, як дихання; або так само важко, як тесанням каменів. Але в другому випадку це вже не творчість. Майстер, з точки зору зовнішнього спостерігача, нічого не робить, але події слухняні його волі. Причина цього в тому, що Майстер не ініціює ситуації, які ще не дозріли. Він не збирає дрова, він підносить сірник. Вплив Майстри прагне до нуля, ефект прямує до нескінченності.

Поки ми не Майстри, це можна використовувати так. Ніколи не долайте опір. Якщо з'явилося напруга, значить, ви робите щось, суперечить природі речей. Допомагайте ситуації вирішитися, а не чиніть опір їй. Ситуація мудріше нас.

Почалася боротьба за владу. Продайте влада на вигідних умовах - потім можете втратити і нічого не отримати. З'явився конкурент. Домовтеся з ним про розподіл ринку. Або продайте йому свою частку ринку. Іде цінний співробітник. Допоможіть йому влаштуватися на новому місці і запросіть до себе консультантом. Часто може виявитися, що події мудріше вас і життя сама допомагає вам, тільки не заважайте їй. Як свідчить східна мудрість - «Якщо ви не боретеся, вас неможливо перемогти».

Досить тільки реагувати на те, що саме пливе вам в руки. Не потрібно створювати ситуації, потрібно вміло користуватися тим, що відбувається саме.

Межа хитрості - управляти без сили.

І пару слів про мудрість. Відомий вислів про те, що розумний може впоратися зі складною ситуацією; мудрий же в неї не потрапляє. Мудрець, він же Майстер, не надається в ситуації, він знаходиться поруч з нею. Майстер - НЕ фігура на шаховій дошці, він - шахіст.

Творчість - це не локальне роздум з точки зору шахової фігури, куди вона може зробити хід. Творчість - це осмислення всієї шахової партії в часі, від початку до кінця.

Творчість вписується в контекст всієї історії розвитку людства, а не є вирішенням проблеми окремої людини. Точніше, не вписується, а заперечує створене раніше.

Ще раз повторю, не розвиває, а заперечує. Чи не створює, а руйнує. Викликає не схвалення, а протест. У ТРІЗовскіе практиці при навчанні винахідництва виявлений такий психологічний феномен, як боязнь сильних рішень. Типова реакція людини на сильне рішення - не може бути! Не може бути, щоб проблема, над якою билися покоління інженерів, вирішувалася так просто.

Наведу приклад. На одному з промислових підприємств закупили імпортне обладнання по точному виміру розмірів кульок для шарикопідшипників. В один прекрасний день обладнання вартістю більше мільйона доларів зламалося, термін гарантії вже вийшов і тоді запросили двох фахівців з ТРВЗ. Вони пару днів намагалися розібратися в складну механіку і електроніці цього дива технічної думки, потім їм це набридло і вони використовували ТРІЗовскіе підхід. Коли ТРІЗовци запросили керівництво підприємства, то ті побачили металеву планку, по якій один за іншим скочувалися кульки. Якщо кулька був не ідеально круглий, то він не докочувався до кінця і падав наліво або направо в кошик для шлюбу. Керівники зазнали психологічний шок, але ретельна перевірка показали, що цей «прилад» сортує кульки безпомилково.

Без спеціальної психологічної підготовки, навіть якщо людина і знайде подібне рішення, він відмовиться від нього з міркування, що цього не може бути, тому що не може бути ніколи. Психологічна інерція і комплекс неповноцінності, або, іншими словами, недостатня впевненість в собі і страх поставити під сумнів досягнення цивілізації, заважає побачити сильні рішення.

Ми зустрілися з ворогом,

і цей ворог ми самі.

Уолтер Келлі

Хто сильний?

Хто перетворює ворога на друга.

Східна мудрість

Сучасна тенденція така, що серед десяти найбагатших людей світу, більшість - це люди, які зробили капітал з нуля. Хоча ще кілька десятиліть тому найбагатші люди світу отримували свій капітал у спадок. В основі кожного такого стану, лежить одне або кілька ноу-хау, в області техніки чи, маркетингу, технології продажу; але без ноу-хау, без винаходу там не обійшлося. Нічого не дадуть заклики до творчості людини, яка хоче робити винаходи, але не може.

Генріху Сауловича Альтшуллер (творцеві ТРИЗ) вдалося створити алгоритм творчості в техніці. Він зробив це, проаналізувавши близько 40,000 (сорока тисяч) сильних винаходів з патентного фонду. Винаходів, що не злегка вдосконалили якийсь технологічний процес, а принципово його змінили.

Але в техніці існує патентний фонд, винаходи (якщо автор цього хоче) фіксуються і авторські права захищаються законодавством. Завдання створення фонду винаходів в бізнесі ставилася деякими ентузіастами, але реальні результати мені поки невідомі. Але якщо навіть фонд винаходів в бізнесі і буде створений, потрібен геній масштабу Альтшуллера, який би побудував алгоритм вирішення проблем в бізнесі.

У техніці це працює, причому перевершує всі очікування. Але фахівці з ТРВЗ чомусь часто не володіють підприємницькою хваткою. Не можуть створити необхідне просування своїх технологій і отримувати великі гроші за вирішення технічних завдань, навіть з дуже великим економічним ефектом. До речі, як мені здається, при виборі завдань вони не порівнюють їх з точки зору можливого економічного ефекту. А ясно, що рішення технічної проблеми на установці з об'ємом виробництва в кілька мільйонів доларів на місяць може бути оплачено набагато краще, ніж якщо обсяг виробництва двадцять тисяч доларів на місяць.

Це цікавий феномен. Чому, наприклад, винахідники не можуть застосувати свій винахідницький талант для продажу власних винаходів? Я думаю, причин декілька - недостатня впевненість в собі, що виявляється хоча б у скромній оцінці (в доларах) власних здібностей. Друге - це відсутність елементарних рекламних ходів. Третє і головне пояснює американська приказка - «Хто придумав, отримує 1 долар, хто зробив - 10, той, хто продав - 100».

Якщо йдеш на переговори, візьми напрокат, на дві години, дорогий піджак, мобільний телефон і хороший автомобіль. І ваші здібності в очах співрозмовника різко подорожчають. Придумати легко; важче зробити, і найважче - продати, хоча у винахідників це викличе різкий протест. Значить - це близько до істини.

Дуже важливий масштаб справи. Людина часто наполегливо працює над проектом з дуже маленьким оборотом, хоча при рівній кількості зусиль, проект обсягом у сто разів більше може дати особистий дохід більше разів в двісті. Принципи і кількість роботи і в великому проекті, і в маленькому приблизно однакові; різниця в доході колосальна.

Що визначає розмір проекту? Кількість впевненості в собі і рівень домагань. Людина, що бажає заробити мільйон доларів, шукає такий проект і таких людей; людина бажає заробити 1000 доларів - аналогічно. Ще раз повторю, знаючи це з особистого досвіду - нічого не змінюється від розмірів проекту; більш того, чим більше проект, тим менше конкурентів. Людей з амбіціями і без обмежуючих комплексів насправді небагато.

Так що, якщо хочете позбутися від конкуренції, збільшуйте масштаб ваших проектів. Скільки людей у ??вашому місті займається влітку продажем холодного пива? І скільки людина намагається купити (нема за свої гроші, звичайно) пивзавод? Гарантую, що на перепродажі пивзаводів можна зробити грошей набагато більше, ніж на перепродажі пива, навіть якщо продавати його ящиками.

Викладати в університеті можна зовсім без творчості. Для продажу пива потрібно деяку кількість творчості, щоб витримувати конкуренцію; а ось щоб бути там, де немає конкурентів, необхідно винахід. Якщо ви хочете бути надефективними, позбудьтеся від конкуренції. Відомо, що надприбуток дає монополія. А як тільки по п'ятах за вами кинуться конкуренти; а їм знадобиться час, щоб зрозуміти на чому ви робите гроші - зробіть ще один винахід і приховайте за горизонтом.

Правда, в бізнесі поки не з'явився свій Альтшуллер і немає ТРБП (теорії розв'язання проблем в бізнесі). Але на це не варто розраховувати. Якщо хтось і створить таку теорію, він, добре розбираючись в бізнесі, зможе продавати її дуже дорого. І для того, щоб цю теорію купити, доведеться зробити самому хоча б одне бізнес-винахід.

Ще один момент. Винахід компенсує недолік навіть елементарних знань в бізнесі, але ніякі знання не компенсують недолік винаходів.

Це пояснює, чому навіть абсолютно непідготовлені люди можуть почати свій успішний справу і, навпаки, володар престижних дипломів змушений найматися до напівграмотному підприємцю, який добре платить. Спеціаліст, багато і плідно працюючи, здатний підвищити дохід на 3-5%, підприємець знаходить рішення, які дають 100-1000%.

Без фахівців діло робиться в хаосі, з великою кількістю елементарних помилок, але бурхливо розвивається. Без підприємця помилок немає, все в ідеальному порядку, але справа неминуче починає вмирати.

Підприємець вносить хаос і розвиток в справу, фахівець - порядок і стагнацію. Підприємець орієнтується на себе, фахівець - на власність і фінансові кошти.

Спеціаліст, в кращому випадку, може використовувати наявне; підприємець створює нову власність і нові засоби. Вони живуть в різних світах і розмовляють різними мовами. Художник, намалювавши картину, якщо вона йому не сподобалася, може кинути її у вогонь. Агент з продажу бачить тільки матеріальну цінність, яка загинула. Я ще намалюю, у мене є чудова ідея, говорить художник; але ж на цій можна було заробити, каже агент.

Підприємець створює справа цілком; фахівець бачить окремо нерухомість, фінансові кошти і людей. Підприємець розвиває справу цілком. Спеціаліст підвищує коефіцієнти і радіє економії на окремих статтях витрат. Підприємця може турбувати стагнація, а в цей час фахівець може радіти максимального прибутку в місяць за час існування підприємства. Підприємець вирощує і одухотворяє, фахівець розчленовує і умертвляє. Підприємець відноситься до справи як до живого, фахівець - як до трупа.

Ви скажете, що підприємцю не зашкодять спеціальні знання. Зашкодять. По-перше, йому стане важче робити винаходи, коли пам'ять послужливо буде пропонувати стандартні рішення; по-друге, це невигідно з точки зору правила Парето. Не варто витрачати час і сили на малоефективні дії, необхідно концентруватися на ефективних. Не варто отримувати спеціальні знання, які дадуть 3-5% надбавки, коли чекають своєї черги на реалізацію ідеї, що дають 100%. А при спробі підприємця радитися з фахівцями, він отримає настійні поради підвищувати ефективність на 3-5%. Іншого фахівці не вміють, і будуть захищати свою точку зору з ризиком для життя і здоров'я підприємця.

Підприємець - самотня людина; йому нема з ким обговорити свої справи, хіба що з конкурентом. Конкурент його вислухає і зрозуміє, але, під впливом підприємницького азарту, який покруче мисливського, не зможе втриматися від спокуси використовувати те, що почув, і обійти на повороті.

Решта його не розуміють. Цікаво, чи можлива команда підприємців? Історії бізнесу це невідомо. Але, може бути, це можливо, просто ніхто не зробив відповідного винаходу.

Відразу можна сказати, що це повинна бути команда, об'єднана НЕ поділом прибутку. Уявіть собі художників, які зібралися і вирішили з'ясувати, хто з них найталановитіший. А частка від прибутку і визначає, хто краще. Імовірно, об'єднуючим началом могла б бути амбітна мета - наприклад, домогтися домінування на світовому фінансовому ринку.

Але обійдемося без фантастики. І так висловлювань, після яких виникає підозра - а не глузування чи це над читачем, досить. Але я чесно попередив, що писати всерйоз не збираюся, головне - зараз отримати задоволення від процесу. І гроші потім. Отримання грошей - теж процес дуже приємний.

А якщо читач під час читання отримає задоволення, це може підвищити розкупаємість книги. І, погодьтеся, після всіх цих висловлювань не заробити гроші на своїй книзі - це продемонструвати повну неспроможність і опинитися демагогом. Так що, читач, якщо хочеш купити права на розповсюдження чи видання цієї книги, звертайся. Я думаю, ми зможемо домовитися. І, керуючись вищевикладеним, використовуючи творчий підхід, на пару відвідувань хорошого ресторану ми заробимо. Якщо звичайно книга «раптом» не стане бестселером. Тоді можна буде сходити в ресторан багато разів.

А ще більше? А щоб заробити ще більше, потрібен інший ринок. Наприклад, фінансовий. На фінансовому і фондовому ринку найкоротший шлях від ідеї до впровадження. Досить зробити кілька точних ходів, і ви мільйонер. Або банкрут. Ось де про помилки дізнаєшся миттєво. Тільки не думайте, що фондовий ринок - це покупка акцій в розрахунку на те, що вони зростуть в ціні. Мільйони недоумкуватих займаються цим, а, значить, на них хтось наживається.

На фінансовому або фондовому ринку стабільно заробляє не той, хто вгадує рух курсу, а той хто на нього впливає. Ціна акції є відображенням прогнозу в головах брокерів і покупців. Якщо раптом учасникам фондового ринку здасться, що акції (або інші цінні папери) повинні впасти в ціні, вони впадуть. Після чого їм може здатися, що вони можуть зрости в ціні, і вони дійсно зростуть. Причому економічний стан підприємства, акції якого котируються, може абсолютно в цей час не змінюватися. Так що відображає вартість на акції? Правильно, уявлення про ціну в голові у покупців. І нічого більше! Що відображає ціна на картину на аукціоні? Правильно, уявлення покупців про те, скільки ця картина може коштувати.

А який найкращий спосіб впливу на уявлення мільйонів недоумкуватих? Правильно, засоби масової інформації. А хто оплачує рекламу, якої в кінських дозах напихають глядачів і читачів? Правильно, самі глядачі і читачі оплачують - оплачуючи собівартість товару плюс вартість реклами плюс прибуток виробника і всього ланцюжка продавців від оптових до роздрібних. А покупці акцій оплачують витрати на їх дезінформацію. Чи не реагували б на рекламу, не було б її так багато. Але це вже з області соціальної фантастики.

Отже, вміле використання засобів масової інформації та є кращий спосіб зміни уявлень про ціну того чи іншого в головах покупців. Таким чином, дивлячись телевізор, читаючи статтю, або книгу, ви повинні чітко уявляти, хто і яким чином зараз на вас намагається заробити. Зміна уявлення про чим би то не було і є спосіб отримання доходу. Ціна - наслідок уявлення про ціну. За лейбл солідної фірми платять часто більше, ніж за сам товар.

Найвигідніший бізнес - це вміння створювати довіру.

Якщо ви вмієте створити довіру покупців до свого товару, або довіру у банкіра або інвестора до себе для отримання кредиту або інвестицій, або довіру виборців до вас - ви дуже багата людина за визначенням.

На другому місці йде бізнес на винаходи (шляхом їх впровадження на власному підприємстві). Якщо ви, наприклад, винайшли персональний комп'ютер і зуміли його виготовити і продати, ви мільйонер. Спроба продавати патенти, що не приносять ще прибуток, майже завжди закінчується невдачею.

На третьому місці - бізнес на технології (знову-таки шляхом впровадження); заробляння на те, що технологія на вашому виробництві (або в торговій компанії) більш ефективна, ніж у конкурентів.

І четверте - це вже не бізнес. Це продаж своєї праці: праця фахівця дорожче, некваліфіковану працю дешевше.

Підприємець проходить всі сходи, наступаючи на всі чотири сходинки. Він повинен створити довіру і отримати власність або гроші; із зобов'язаннями розрахуватися пізніше. Відразу рада. Гроші завжди отримати важче. Якщо ви хочете купити на кредит вантажівка, спробуйте купити вантажівку в розстрочку; домовитися про це легше, ніж про грошовому кредиті і умови можуть бути набагато краще. Якщо хочете зіграти на біржі, спробуйте взяти в борг акції, а не гроші.

Далі потрібно створити або використовувати чуже бізнес-винахід і створити технологію на основі цього винаходу. Технологія повинна бути краще, ніж у конкурентів. Тут є дилема: на чому концентруватися, на винаходи або шліфуванні технології. Для мене вибір зрозумілий. Ще один винахід - це виграш в сотні відсотків; шліфування технології, в кращому випадку - десятки.

І створюється це все особистою працею підприємця. Це і є продаж підприємницького праці та підприємницьких здібностей. І купує їх не роботодавець, а ринок. А це розбірливий покупець. Якщо ви кращий, то ви отримуєте все, і нехай той, хто програв плаче.




Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 1 сторінка | Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 2 сторінка | Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 3 сторінка | Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 7 сторінка | Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 8 сторінка | Т. П. Макарова, Е. І. Марданова, Л. Ф. Корепанова 9 сторінка | Макарова Т. П., Марданова Е. І., Корепанова Л. Ф. | ЗАГАЛЬНІ ВКАЗІВКИ | Елементної І фракційний склад НАФТИ | парафінові вуглеводні |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати