Головна

A. Знайомство

1. Nbsp; 1. Знайомство з клавіатурою, редагуванням
  2. Windows_знакомство
  3. Вироблення правил існування групи і знайомство
  4. Завдання 22.3. Знайомство з навчальною базою даних «Борей». Порядок роботи
  5. знайомство
  6. ЗНАЙОМСТВО

Вофіціальной обстановці прийнято таке початок знайомства:

- Дозвольте (дозвольте) з Вами познайомитися!

- Дозвольте представитися!

Далі говорить називає своє прізвище, ім'я, по батькові (П.І.Б., краще саме в такій послідовності і в називному відмінку):

- Іванов Борис Федорович.

Можливе використання дієслова «звуть» - тоді пропозиція краще розділити:

- Мене звуть Ірина Сергіївна (можливий родовий відмінок - Іриною Сергіївною), моє прізвище - Іванова (називний відмінок).

Далі називається професія, посада, місце роботи:

- П. І. Б., адміністратор готелю «Русь».

Якщо в діловому спілкуванні Вам необхідно вказати на свою освіту, свою професію, зробіть це перед позначенням своєї посади:

- П. І. Б., економіст, генеральний директор фірми «Гермес».

Якщо знайомство передує ділові контакти, в яких мовець уповноважений представляти певну особу або організацію, слід додавання:

- Я представляю фірму «Гермес» ...

- Я уповноважений вести переговори від імені ...

Як правило, ділове знайомство передбачає обмін візитними картками:

- Дозвольте вручити Вам мою візитну картку.

- Мої «координати» вказані в візитній картці.

У ситуаціях ділового спілкування майбутніх партнерів часто представляє один одному посередник:

- Познайомтеся, будь ласка ...

- Дозвольте вас познайомити ... - називається ім'я, прізвище, по батькові кожного з тих, що знайомляться (в називному відмінку).

Варіант знайомства через посередника: ті, кого знайомлять, по черзі називають один одному своє прізвище, ім'я, по батькові.

У разі подання однієї людини групі осіб кажуть:

- Дозвольте вам представити нового співробітника.

- Дозвольте познайомити вас ...

Як правило, посередник визначає роль кожного з тих, що знайомляться в майбутньому спілкуванні (разовому або більш тривалому, постійному):

- Познайомтеся, будь ласка ..., представник фірми «Салют», член правління акціонерного товариства.

У відповідь репліці важливо підкреслити задоволеність з приводу відбувся знайомства:

- Дуже приємно!

- Дуже радий!

- Дуже радий з Вами познайомитися (можливе додавання імені-по батькові нового знайомого).

- Мені дуже приємно, що ми познайомилися ... і т.п.

Репліка розширюється в залежності від того, наскільки мовець зацікавлений в знайомстві і майбутньому спілкуванні.

B. Привітання та прощання

Для ділового спілкування характерні стилістично нейтральні

вітання (Здрастуйте добрий день) і стереотипи прощання (до побачення). Можливо вживання стилістично підвищених формул:

- Вітаю вас!

- Дозвольте попрощатися ...

При зверненні до аудиторії, навіть невеликий:

- Пані та панове! (Друзі! Колеги!) Дозвольте (дозвольте) вітати вас! Звернення вибираються в залежності від ситуації спілкування і від цілей мовця, який, можливо, захоче створити в аудиторії урочисту обстановку або ж - атмосферу дружелюбності і довіри.

Питання, що уточнюють і доповнюють формули вітання або прощання ( «Як справи? Сподіваюся, Ви добре відпочили?»), Підкреслюють інтерес мовця до співрозмовника і не вимагають відповіді.

Першим повинен вимовляти вітання:

- Людина, яка увійшла в приміщення (по відношенню до присутніх);

- Молодший за віком (по відношенню до старшого);

- Чоловік (по відношенню до жінки);

- Підлеглий (по відношенню до начальника).

рукостискання, Як додаткова невербальна форма вітання і прощання, використовується в залежності від ступеня знайомства співрозмовників і від ситуації спілкування. У будь-якому випадку, воно повинно бути не млявим, а теплим, енергійним.

Припис етикету: чоловік не може першим подати руку жінці. Скористатися чи цієї формою вітання - вирішує жінка (виняток: чоловік-начальник).

Структура ділового листа | A. Структура комерційних листів | В. Організаційно-розпорядча документація | С. Особисті документи | Інші відомості | Школи ділового листа | Мова і стиль рекламної ділової кореспонденції | фрагмент 4 | Основні принципи | Етикет і протокол. Правила ділового етикету |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати