Головна

практичні завдання

  1. III. Навчально-цільові завдання.
  2. III. Навчально-цільові завдання.
  3. III. Навчально-цільові завдання.
  4. III. Навчально-цільові завдання.
  5. III. Навчально-цільові завдання.
  6. III. Навчально-цільові завдання.
  7. III. Навчально-цільові завдання.

1. Вміти виявити синдром ниркової коліки, провести пальпацію поперекової області і надати лікарську допомогу при гострому раптовому порушенні відтоку сечі з верхніх сечових шляхів.

2. Провести диференційну діагностику затримки сечі і анурії, при необхідності спорожнення сечового міхура провести катетеризацію або зробити надлонном пункцію сечового міхура.

Рекомендована література

Основна література

1. Н. А. Лопаткін, А. В. Люлько. Аномалії сечостатевої системи. - К., «Здоров'я». - 1987. - 416 с.

2. А. В. Люлько, Д. Д. Мурванідзе, А. Ф. Возіанов. Основи практичної урології дитячого віку. К., Вища школа, 1984. - 286 с.

3. «Хірургічні хвороби у дітей» під ред. Ю. Ф. Ісакова. - М. «Медицина». - 1998. - 243-334 с.

4. Хірургія дитячого віку (ред. В.І. Сушко). К. «Здоров'я». 2009. - 804 с.

5. Розладі акту сечовіпускання. Навчально-методичний посібник. Під Загальної ред .. В.І. Сушко, Дніпропетровськ. - 2005. - 125 С.

додаткова література

1. Хвороби нирок і сечовивідних шляхів (Дитячі хвороби) Под ред. А. Ф. Тура, О. Ф. Тарасова, Н. П. Шабанова- М .: Медицина, 1985. - 406-472 с.

2. Органи мочеобразования і сечовиділення (Мазурін А. В., Воронцов І. М. Пропедевтика дитячих хвороб. - М .: Медицина, 1983. - 221-238 с.

3. Державін В. М., Казанська І. В., Вишневський Є. Л., Гусєв Б. С. Діагностика урологічних захворювань у дітей. - М .: Медицина, 1984.

4. Ісаков Ю. Ф., Долецкий С. Я. Дитяча хірургія. - М., 1976. - 384-427 с.

5. Терещенко А. В. Хірургічні пороки розвитку сечоводу у дітей. - К .: Здоров'я, 1981. - 175 с.

6. Савченко І. Н., Усов В. А. Захворювання нирок у дітей М., 1982. - 240 с.




гастрошизис | Лікування свищів жовткового протоки тільки хірургічне. | Ситуаційні завдання. | Тестові завдання. | Перелік контрольних питань | Актуальність теми. | Перелік основних термінів, параметрів, характеристик, які повинен засвоїти студент при підготовці до заняття | Міхурово-сечовідний рефлюкс (ПМР) | Пороки розвитку сечівника і сечового міхура. | ситуаційні завдання |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати