На головну

Лист І. П. Павлова до молоді

1. Адаптація молоді до ринку праці
  2. Глава 3. Лист зайнятості
  3. Глава 4 СОЦІОЛОГІЯ МОЛОДІ
  4. ГЛАВА X ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ допризовної молоді
  5. Делинквентность і девіації в контексті міграційної поведінки молоді.
  6. Діловий лист
  7. Візовий збір в умовах уніфікації

Що б я хотів побажати молоді моєї Батьківщини, яка присвятила себе науці?

Насамперед послідовності. Про це найважливішій умові плідної наукової роботи ніколи не зможу говорити без хвилювання. Послідовність, послідовність і послідовність.

З самого початку своєї роботи привчайте себе до суворої послідовності в накопиченні знань. Вивчіть ази науки, перш ніж спробувати зійти на її вершини. Ніколи не беріться за наступне, що не засвоївши попереднього. Ніколи не намагайтеся прикрити недоліки своїх знань хоча б і найсміливішими припущеннями і гіпотезами. Як би не тішив ваш погляд своїми переливами ця мильна бульбашка - він неминуче лусне, і нічого, крім конфузу, у вас не залишиться.

Привчіть себе до стриманості і терпіння. Навчіться робити чорну роботу в науці. Вивчайте, зіставляти, нагромаджує факти.

Як не зовсім крило птаха, воно ніколи не змогло б підняти її вгору, не спираючись на повітря. Факти - це повітря вченого. Без них ви ніколи не зможете злетіти. Без них ваші «теорії» - порожні потуги.

Але, вивчаючи, експериментуючи, спостерігаючи, намагайтеся не залишатися у поверхні фактів. Намагайтеся проникнути в таємницю їх виникнення. Наполегливо шукайте закони, ними керують.

Друге - це скромність. Ніколи не думайте, що ви вже все знаєте. І як би високо не оцінювались вас, завжди майте мужність сказати собі: я невіглас.

Не давайте гордині опанувати вами. Через неї ви будете наполягати там, де потрібно погодитися, через неї ви відмовитеся від корисної ради і дружньої допомоги, через неї ви втратите міру об'єктивності.

У тому колективі, яким мені доводиться керувати, все робить атмосфера. Ми всі упряжені в одну спільну справу, і кожен рухає його в міру своїх сил і можливостей. У нас часто і не розбереш, що «моє» і що «твоє», але від цього наша спільна справа тільки виграє.

третє - це пристрасть. Пам'ятайте, що наука вимагає від людини всього його життя. І якщо у вас було б два життя, то їх би не вистачило вам. Великої напруги і великої пристрасті вимагає наука від людини. Будьте пристрасні у вашій роботі і в ваших шуканнях.

Що ж говорити про становище молодого вченого у нас? Адже тут ясно і так. Йому багато дається, але з нього багато спитається. І для молоді, як і для нас, справа честі - виконати ті великі надії, які покладає на науку наша Батьківщина.

Порівняння збудливості нерва і м'язи | Під впливом неелектричних подразників | Визначення хронаксіі м'язів згиначів пальців у людини | Під впливом надлишку іонів калію | Аналіз рефлекторної дуги безумовного рефлексу | Дослідження рефлекторних реакцій людини | Вплив односторонньої перерізання між середнім і довгастим мозком на м'язовий тонус | Вплив руйнування лабіринтів у жаби на м'язовий тонус | Вплив кутових прискорень на тонус скелетних м'язів | Лабораторна робота № 6.7 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати