загрузка...
загрузка...
На головну

Сестринська справа в системі первинної медико-санітарної допомоги

1. C) дається приклад країни, успішно поєднати у своїй правовій системі ознаки романо-германський системи права із загальним правом.
  2. I. Сучасні НПЗЗ в системі мультимодального знеболення.
  3. II. Гра в системі трансляції діяльності та навчання
  4. III. Призначення і виписування лікарських препаратів при наданні первинної медико-санітарної допомоги, швидкої медичної допомоги іпалліатівной медичної допомоги
  5. Q Мотивація досягнення успіху. Мотивація, спрямована на уникнення невдачі. Установка. Мотивація допомоги. Гроші як генералізоване підкріплення.
  6. Адресація в системі електронної пошти
  7. Аналіз в системі маркетингу

Первинна медико-санітарна допомога - це науково-обгрунтована, соціально-прийнятна і економічно доступна більшості людей система медичної допомоги, спрямована на збереження і підтримання здоров'я населення.

Первинна медико-санітарна допомога (ПМСД) - перший рівень контакту людини, сім'ї, суспільства з національною системою охорони здоров'я, який максимально наближає медичну допомогу до місця проживання і являє собою перший елемент охорони здоров'я, спрямований на зміцнення здоров'я, лікування і реабілітацію хворих.

Термін «Первинна медико-санітарна допомога» був вперше застосований Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) в 1975 році.

У 1978 році в Декларації Міжнародної конференції з охорони здоров'я (м Алма-Ата) первинна медико-санітарна допомога визначена як основний спосіб досягнення стратегічної мети ВООЗ - забезпечення повного фізичного, духовного і соціального благополуччя всіх націй. Надання населенню доступної первинної медико-санітарної допомоги є невід'ємною і найбільш важливим завданням системи охорони здоров'я кожної країни, її складовою функцією.

Відповідно до Алма-Атинській Декларації, основними напрямками діяльності ВООЗ щодо забезпечення ПМСД населення є:

1. Просвітництво населення з основних питань охорони здоров'я та методам попередження проблем зі здоров'ям

2. Сприяння забезпеченню раціональним харчуванням, доброякісним водопостачанням, дотримання основних санітарних заходів

3. Охорона здоров'я матері і дитини, планування сім'ї

4. Імунізація проти основних інфекційних захворювань

5. Профілактика ендемічних захворювань, боротьба з ними

6. Відповідне лікування поширених захворювань і травм

7. Забезпечення основними лікарськими препаратами

ПМСД в Росії забезпечується установами муніципальної системи охорони здоров'я і санітарно-епідеміологічною службою. У наданні допомоги можуть брати участь установи державної і приватної системи охорони здоров'я на основі договорів зі страховими медичними компаніями.

Обсяг допомоги встановлюється місцевою адміністрацією відповідно до територіальними програмами обов'язкового медичного страхування. Порядок надання первинної медико-санітарної допомоги встановлюється місцевими органами управління охорони здоров'я на основі нормативних актів Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку та держсанепіднагляду.

Для поліпшення стану здоров'я потрібні системні перетворення в галузі охорони здоров'я. Першим етапом цього перетворення став пріоритетний національний проект «Здоров'я». У центрі уваги - посилення первинної медико-санітарної допомоги населенню.

Первинна медико-санітарна допомога включає:

· Надання першої медичної, першої лікарської і невідкладної медичної допомоги хворим при гострих захворюваннях, травмах, отруєннях та інших невідкладних станах.

· Проведення профілактичних заходів щодо попередження та зниження захворюваності, виявлення факторів ризику, ранніх і прихованих форм захворювань, соціально значущих хвороб.

· Діагностику та лікування захворювань внутрішніх органів і станів, відновне лікування.

· Клініко-експертну діяльність з оцінки якості та ефективності лікувальних і діагностичних заходів, експертизи тимчасової непрацездатності.

· Диспансерне спостереження хворих і окремих категорій громадян, які мають право на отримання набору соціальних послуг.

· Встановлення медичних показань і направлення до закладів державної системи охорони здоров'я для отримання спеціалізованих видів медичної допомоги.

· Встановлення медичних показань для санаторно-курортного лікування.

· Проведення санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів, вакцинопрофілактики.

· Здійснення санітарно-гігієнічного освіти і формування навичок здорового способу життя.

· Медичне забезпечення підготовки юнаків до військової служби.

Провідною ланкою в системі організації ПМСД є амбулаторно-поліклінічні заклади системи охорони здоров'я.

До них відносяться:

· Поліклініки

· Амбулаторії

· Фельшерско-акушерські пункти

· Офіси сімейного лікаря

· Жіночі консультації

· Диспансери

· Реєстрація та реорганізація центри

амбулаторія- Лікувальний заклад, медичний персонал якого робить долікарську і першу лікарську допомогу як в амбулаторії, так і на дому. В амбулаторії працюють тільки основні фахівці: терапевт, хірург, педіатр, акушер-гінеколог.

поліклініка - Багатопрофільний лікувально-профілактичний заклад, який забезпечує кваліфіковану медичну допомогу в позалікарняних умовах і здійснює комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на профілактику захворювань, лікування захворювань і попередження їх ускладнень.

Завдання міської поліклініки:

· Надання кваліфікованої та спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної допомоги населенню району, що обслуговується безпосередньо в поліклініці і вдома.

· Організація і проведення комплексу профілактичних заходів серед населення району та працівників прикріплених підприємств, спрямованих на зниження захворюваності, інвалідності та смертності

· Організація та здійснення диспансеризації хворих і декретованих груп населення

· Організація і проведення заходів щодо санітарно-гігієнічного виховання населення та пропаганді здорового способу життя

Принципи роботи поліклініки:

· Введення обов'язкового медичного страхування всіх громадян, що проживають на території Російської Федерації ..

· Загальнодоступність первинної медико-санітарної допомоги.

· Дільничний в обслуговуванні населення.

· Єдність лікувальних і профілактичних заходів.

· Наступність у роботі лікувально-профілактичних установ.

· Диспансерний метод роботи.

Структура поліклініки:

1. Керівництво поліклініки

2. Реєстратура

3. Відділення профілактики

4. Лікувально-профілактичні підрозділи:

· Терапевтичні відділення

· Хірургічні відділення (кабінет)

· Травматологічне відділення (кабінет)

· Офтальмологічне відділення (кабінет)

· Отоларингологічне відділення (кабінет)

· Неврологічне відділення (кабінет)

· Відділення реабілітації (фізіотерапія, ЛФК та ??ін)

· жіноча консультація

· Стоматологічне відділення

· Кардіологічний кабінет

· Ревматологічний кабінет

· Ендокринологічний кабінет

· Онкологічний кабінет

· Підлітковий кабінет

· Геріатричний кабінет

· Кабінет інфекціоніста

· Відділення невідкладної допомоги

5. Допоміжні клініко - діагностичні підрозділи:

· Клініко-діагностична лабораторія

· Рентгенологічне відділення (кабінет)

· Відділення функціональної діагностики

· Ендоскопічний кабінет

6. Господарська частина

7. Відділення матеріально-технічного забезпечення

Оперативно - облікова документація поліклініки.

• Медична карта амбулаторного хворого
  • Єдиний талон амбулаторного хворого
  • Талон на прийом до лікаря
  • Статистичний талон для реєстрації заключних діагнозів
  • Екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення
  • Книга викликів лікаря додому
  • Щоденник роботи лікаря поліклініки (амбулаторії), диспансеру, консультації
  • Контрольна карта диспансерного спостереження
  • Список осіб, які підлягають цільовому медичному огляду
  • Зведена відомість захворювань, що підлягають диспансерному спостереженню
  • листок непрацездатності
  • Талон направлення на госпіталізацію
  • Направлення на консультацію і в допоміжні кабінети
  • Лікарське свідоцтво про смерть
  • Журнал обліку інфекційних захворювань
  • Журнал для запису висновків КЕК
  • Книга реєстрації листків непрацездатності
  • Зошит обліку роботи вдома дільничної (патронажної) медичної сестри
  • рецепт
  • Рецепт на одержання ліків, що містять наркотичні речовини та ін.

Абулаторно-поліклінічна терапевтична допомога громадянам РФ організована по дільничної-територіальним принципом. Територія обслуговування міської поліклініки ділиться на територіальні ділянки виходячи з чисельності проживаючого на ділянці населення (800 - 1500 чоловік). За кожною дільницею закріплюється лікар-терапевт і дільнична медична сестра, які надають первинну лікувально-профілактичну допомогу населенню ділянки. Лікарський терапевтичний ділянку - найважливіша ланка в системі надання медичної допомоги, а дільничний терапевт - провідна фігура в системі охорони здоров'я населення. Дільничний терапевт і дільнична медична сестра - це організатори охорони здоров'я на етапі первинної медико-санітарної допомоги населенню

профілактика | Сестринський процес при алергічних станах. | Клінічна картина гострих алергічних захворювань | Форми анафілактичного шоку | III Антиалергійна терапія | Клінічна картина. | принципи профілактики | Алергологічне дослідження. | Пилкові алергени. | Харчові алергени. |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати