Головна

II. практичне завдання

1. А тепер завдання.
  2. Завдання.
  3. Завдання.
  4. Завдання.
  5. Завдання.
  6. Завдання.

Завдання 1.

Назвіть словники-піонери і охарактеризуйте їх:

· Перший друкований словник;

· Перший словник, розташований по абетковому порядку;

· Перший нормативний словник;

· Перший словник сучасної російської мови ХХ століття.

Завдання 2.

Прокоментуйте (у письмовій формі!) Слова А. Франса: «Словник - це цілий світ, розташований в алфавітному порядку. Якщо гарненько подумати, словник - це книга книг. Він включає в себе інші книги, потрібно лише витягти їх з нього ».

Завдання 3.

Спираючись на дані наведених нижче словників, дайте відповідь на питання: як лексикографічні довідники відображають історію розвитку держави, в цілому пов'язані з позамовною дійсністю?

Тлумачний словник російської мови кінця XX століття. Мовні зміни / Под ред. Г. Н. Скляревської. - СПб .: Фоліо-Пресс, 1998..

колективізм, А, м.

За радянських часів: колективне початок як принцип суспільного життя і діяльності людей на противагу особистому, індивідуальному. Соціалістичний к. Виховувати молодь у дусі колективізму. СО Колективізм - типова риса людей, вихованих радянським ладом. Гагарін Ю., Лебедєв В. Загадки тиші. Партія висуває такі завдання ... в області виховання комуністичної свідомості: колективізм і товариська взаємодопомога: кожен за всіх і всі за одного. Програма КПРС.

совок, Вка, м. Разг. неодобр.

1. Про Радянському Союзі, радянському ладі. Я наш совок, з його мораллю, ненавиджу. Адже люблять же люди! І слава Богу! Хто дав право моралістам руйнувати чиїсь долі ?! Вогник, 1992, 16-19.

2. Про що-небудь, властивому Радянському Союзу, радянського ладу. Мої слова представляє ту мовну середу, в якій я жив: московські вулички, підворіття, школа з матуклоном (швидше за матірною, ніж математичним), горезвісні кухонні радянські розмови і т.д. Все це мені дуже дорого. У мене немає відторгнення до «совка». КО, 25.10.94.

3. Про радянську людину. Це не означає, що світ для радянської людини ніяк не структурований ціннісно. Він структурований, тільки роль раю виконує сама Америка, де, напевно, багато «совки» розраховують на мир і спокій. ПП, 30.09.91.

Мокієнко В. М., Нікітіна Т. Г. Тлумачний словник мови Совдепії. - СПб .: Фоліо-Пресс, 1998. - 704 с.

Идеографические словники. | Частотні словники. | Словники сполучуваності слів. | Словники асоціативних норм. | Словник повсякденних тлумачень слів. | Типи тлумачних словників | Обсяг словника і склад словника | система послід | Розташування слів | тлумачення значень |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати