Головна

ПРОФІЛАКТИЧНІ МЕДИЧНІ ОГЛЯДИ

  1. Лікувально-профілактичні препарати
  2. Лікувально-профілактичні властивості виноградного масла
  3. МАГІЧНІ, МЕДИЧНІ І КОСМЕТИЧНІ ТАТУЮВАННЯ
  4. Медичні відкриття. Потворність і хвороба
  5. Медичні засоби протирадіаційного захисту.
  6. Помилки і недогляди

Основні показники здоров'я населення:

- Медико-демографічні - народжуваність, смертність (загальна, дитяча, дитяча, повозрастная, по окремим причин), очікувана тривалість життя.

- Захворюваність - загальна, з тимчасовою втратою працездатності, професійна, інфекційна, неинфекционная і ін.

- Фізичний розвиток - всього дитячого населення або окремих вікових груп.

- Інвалідність.

- Розподіл дітей на групи здоров'я.

Система аналізу здоров'я дитячого колективу:

1. збір інформації про здоров'я;

2. висунення гіпотези про зв'язок факторів середовища і здоров'я;

3. обробка і аналіз інформації про здоров'я;

4. спрямоване вивчення факторів середовища;

5. виявлення кількісних залежностей між факторами середовища і характеристиками здоров'я;

6. прийняття рішення по оздоровленню навколишнього середовища для первинної та вторинної профілактики захворювань;

7. реалізація прийнятих рішень;

8. перевірка ефективності прийнятих рішень шляхом оцінки здоров'я колективу (населення) в динаміці.

Організація планових профілактичних медичних оглядів дітей і підлітків проводиться на основі ряду регламентуючих документів:

§ наказ МОЗ РФ і МО РФ № 186/272 від 30.06.92 «Про вдосконалення системи медичного забезпечення дітей в освітніх установах»;

§ наказ МОЗ РФ № 60 від 14.03.95 «Про затвердження Інструкції з проведення профілактичних оглядів дітей дошкільного та шкільного віку на основі медико-економічних нормативів»;

§ наказ МОЗ РФ № 151 від 7.05.98 «Про тимчасові галузевих стандартах обсягу медичної допомоги дітям»;

- Наказ МОЗ РФ № 154 від 5.05.99 «Про вдосконалення медичної допомоги дітям підліткового віку»;

§ методичні вказівки «Використання скринінг-тестів при масових медичних обстежень дітей дошкільного та шкільного віку» № 11-14 / 4-6, 1984 р .;

§ наказ МОЗ Росії від 30.12.2003 р № 621 «Про комплексну оцінку стану здоров'я дітей».

В процесі медичних оглядів використовуються наступні методи досліджень: лабораторні, антропометричні, функціонально-діагностичні, клініко-діагностичні, облік захворюваності, скринінг-тести.

Документація оглядів.Кожен із що у медичному огляді фахівців заносить до відповідного рядка «Медичної карти дитини для освітніх установ» (облікова форма № 026 / о-2000) дані по проведеним огляду, а також діагноз (відповідно до МКБ-10) або висновок «здоровий» . Потім результати профілактичних медичних оглядів вносяться до затвердженої Федеральною службою статистики звітну форму № 31 «Звіт лікувально-профілактичного закладу про медичну допомогу дітям за рік» (п.1.4.), Які зводяться до звіту по району, місту, області.

В даний час в Омській області ведеться збір інформації за формою 1-ПС (освіта) «Відомості про параметри реалізації пріоритетного національного проекту" Освіта "за напрямом« Організація харчування та медичного забезпечення в загальноосвітніх установах », регламентований службовим листом МОЗ Омської області № 4490 від 19.07.07. «Про збір додаткової інформації в рамках моніторингу реалізації пріоритетного національного проекту». Ця звітна форма, зокрема, передбачає збір таких відомостей:

- Число учнів в суб'єкті РФ, що пройшли профілактичні огляди в декретованих терміни і їх розподіл за п'ятьма групами здоров'я:

- Число нормативних і зайнятих посад, а також фізичних осіб лікарів-педіатрів і середнього медичного персоналу в штаті установ охорони здоров'я для надання медичної допомоги учням у загальноосвітніх закладах в суб'єкті РФ

- Число загальноосвітніх установ в суб'єкті РФ, які повинні мати і мають в своєму складі оснащені медичні пункти відповідно до нормативів

Індивідуальна оцінка здоров'я. Педіатр (дільничний, дошкільного закладу, школи) узагальнює результати всіх етапів профілактичного огляду, включаючи додаткові консультації і обстеження за показаннями і дає висновок за наступним алгоритмом:

- Оцінка здоров'я:

- фізичний розвиток;

- Психофізіологічний розвиток;

- Діагноз;

- Комплексна оцінка здоров'я (визначення групи здоров'я).

- Рекомендації:

- Режим;

- живлення;

- Фізичне виховання (види загартовування, медична група для занять фізкультурою в школі, допуск до занять спортом, масовим фізкультурним заходам і ін.);

- Допуск до трудового навчання та лікарсько-професійний висновок (для школярів середніх і старших класів);

- Висновок про можливість виконання профілактичних щеплень (про медичні протипоказання);

- Лікувально-оздоровчі заходи;

- Порядок і кратність спостереження педіатром, лікарями-фахівцями (дітям групи ризику, з функціональними відхиленнями, хронічними захворюваннями).

Оцінка здоров'я колективуздійснюється на підставі статистичного аналізу даних медичних оглядів дітей і підлітків. При цьому розраховується ряд показників по даному колективу (формули додатка 5) і проводиться їх порівняння їх з «еталонними» (районними, міськими, обласними та ін.), Або з показниками того ж колективу за попередні періоди (оцінка в динаміці). Оцінюють зазвичай показники всієї сукупності або по її окремим статево-віковими групами (рівень, структура, рангове місце), динаміку змін того чи іншого показника - в залежності від завдань дослідження. Такого роду аналіз є дуже інформативним в плані оцінки організації медичного забезпечення та впливу факторів середовища конкретного установи на здоров'я дітей і підлітків.

Оздоровлення дітей та середовища. За результатами профілактичного медичного огляду педіатр складає план оздоровлення кожної дитини (підлітка), що має відхилення здоров'я з урахуванням рекомендацій лікарів-фахівців. Залежно від характеру відхилень план складається на півроку або рік. Протягом періоду спостереження за показаннями проводиться його корекція. Деякі призначення повинен бути рекомендований батькам.

Педіатр спільно з фахівцем з гігієни дітей та підлітків Управління Росспоживнагляду становить також комплексний план оздоровлення умов навчання і виховання, який повинен бути затверджений головним лікарем поліклініки і адміністрацією навчального закладу. Комплексний план оздоровчих заходів повинен включати наступні розділи:

Організаційні заходи - постановка на диспансерний облік дітей з вадами здоров'я, спрямування їх на консультацію, лабораторні аналізи і т.д.

Загальні і спеціальні оздоровчі заходи: щадний режим праці і навчання, руховий режим, загартовування, вживання УФО, дієтичне харчування і вітамінізація, корекція зору, постави, ЛФК. Проводяться вони як в освітній установі, так і поза ним.

Спеціальні лікувально-профілактичні заходи (фітотерапія, медикаментозні курси профілактики, санація порожнини рота стоматологом; в передепідемічний та епідемічний періоди призначення відповідних протигрипозних препаратів і общегигиенические заходи)

Оздоровлення факторів середовища (оптимізація повітряно-теплового режиму, освітлення, навчальної діяльності, праці, відпочинку, харчування, фізичного виховання і трудового навчання, правильний підбір меблів і т.д.)

За результатами медичних оглядів медсестра заповнює «лист здоров'я»На кожен клас, групу. У ньому вказується група здоров'я, група занять фізкультурою, допуск до трудового навчання, гострота зору, постава, номер меблів. Передається вихователю або класному керівнику і зберігається в журналі.





Установи загальної освіти, початкової, середньої та вищої спеціальної освіти | МЕТОД ІНДЕКСІВ | МЕТОД сигмального ВІДХИЛЕНЬ | МЕТОД центильного шкалою | МЕТОД шкалою регресії | ОЦІНКА БІОЛОГІЧНОЇ РОЗВИТКУ індивідуума | ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ індивідуума | ОЦІНКА ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ КОЛЕКТИВУ | ЗАХВОРЮВАНОСТІ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ | ВИВЧЕННЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати