Головна

ПОГОДЖЕННЯ ЧАСІВ АНГЛІЙСЬКОЇ ГЛАГОЛА

  1. A. Виберіть правильну форму дієслова.
  2. Cтруктура сучасної психології
  3. E. Короткочасну
  4. I. Психологічні операції в сучасній війні.
  5. I. Сучасна соціокультурна ситуація і системне спрямування
  6. I. Сучасні НПЗЗ в системі мультимодального знеболення.
  7. I. Сучасний підхід до брендингу
 Час в головному реченні  Що потрібно сказати в підрядному реченні  приклади
 Simple Present  Якщо потрібно показати той же самий час, використовуйте в головному реченні даний час Present Tense  I am eager to go to the concert because I love the Wallflowers.
 Для того, щоб показати більш ранній час, використовуйте минулий час Past Tense  I know that I made the right choice
 Для того, щоб показати період часу, що тягнеться від деякої точки в минулому, використовуйте Present Perfect Tense  They believe that they have elected the right candidate
 Для показу майбутнього дії використовуйте Future Tense  The President says that he will veto the bill
 Simple Past  Для показу іншого складного дії в минулому, використовуйте Past Tense  I wanted to go home because I missed my parents
 Для показу більш раннього періоду, використовуйте Past Perfect Tense  She knew she had made the right choice.
 Для затвердження якоїсь істини, використовуйте Present Tense (виняток)  The Deists believed that the universe is like a giant clock
 Present Perfect Tense або Past Perfect Tense  Для будь-якої мети використовуйте Past Tense  She has grown a foot since she turned nine. The crowd had turned nasty before the sheriff returned.
 Future  Для показу дії, що сталося в той же самий час, що і в головному, використовуйте Present Tense  I will be so happy if they fix my car today.
 Для показу більш раннього дії використовуйте Past Tense  You will surely pass this exam if you studied hard.
 Для показу майбутнього дії, що сталося раніше, ніж дія в головному реченні, використовуйте Present Perfect Tense  The college will probably close its doors next summer if enrollments have not increased.
 Future Perfect  Для будь-якої мети використовуйте Present Perfect Tense  Most students will have taken sixty by the time they graduate.Most students will have taken sixty by the time they have graduated.

ТАБЛИЦЯ модальнідієслова

 Можливість / неможливість  Імовірність, впевненість  Припущення, невпевненість  Фізична можливість, вміння
 can (could) - можу (міг) за обставинами Anybody can make a mistake. - Помилитися може кожен.may (тільки в затвердив. пропозиціях) = can = It's possible - можу за фактом You may (can) find everything here. - Ви можете знайти все тут. Can he buy it here? - Він може це тут купити?  must = will / would = probably = evidently - ймовірно, повинно бути, очевидно (неперфектной інфінітив відносить пропозицію до наст., перфектний - до минулого) He must be mad. Він, мабуть, божевільний. He must have lost the key. - Ймовірно, він втратив ключ. That will be my wife. - Це, звичайно, моя дружина. Must не використовується для майбутнього. Замість нього - probably. He will probably feel lonely. - Йому, очевидно, самотньо.  may, might, maybe, perhaps - може бути, можливо (неперфектной інфінітив відносить пропозицію до наст. або майбутньому, перфектний - до минулого) They may arrive tomorrow. - Вони, можливо, приїдуть завтра. They may have arrived yesterday. - Може бути вони вже приїхали вчора.  can - вмію, можу. He can swim very well. - Він дуже добре вміє плавати.could - умів, міг (минулий час від can). When a child, I could run very fast. - Коли я був маленьким, я бігав (вмів бігати) дуже швидко.
 be able to, not be able to, and be unable to - замість can і can not, коли їх не можна вжити, а також у значенні "зміг / не зміг" He had been unable to get a ticket. - він НЕ зміг дістати квиток.  ought to - щось очікуване: має бути, напевно. You ought to be hungry by now. - Ви, мабуть, голодні.    
   should = ought to, але тільки для наст. або буд. часу. The guests should not come. - Гості навряд чи прийдуть.    
 докір  подив  Дозвіл  запрошення
 ought not + перф. інф. = Should not + перф. інф.- щось було зроблено, а не повинно було You oughtn't to have laughed at his mistake. - Вам не слід було сміятися над його помилкою.  can, could (велика ступінь) в питанні - невже Can it be so late? - Невже вже так пізно?Щоб сказати про минуле використовується Perfect Infinitive. Can it have been so late? - Невже було так пізно?  may (форм.), might (саме форм., ввічливі прохання), can (більш употреб. неформ.) Can we go home, Miss? - Можна, можливо нам додому, міс? Might I borrow your book? - Можна, можливо мені взяти вашу книгу?be allowed to - дозволено кимось і виконано When translating the story we were allowed to use a dictionary, so I took my new one. - під час перекладу розповіді нам дозволили користуватися словником, тому я взяв мій новий словник.  must You must come and see me! - Ви обов'язково повинні прийти провідати мене.
 could, might - щось було не зроблено, але мало - міг би You could ve met me at the station. - Міг би і зустріти мене на станції.could, might + перф.інф - роздратування      
 ought to + перф.інф. - Щось було не зроблено, але мало: варто було б You ought to have helped him. - Тобі б слід було допомогти йому.      
 Пропозиція  ввічливі прохання  Загроза  непотрібність
 shall - в питаннях, перекладається інфінітивом наступного за ним дієслова Shall I read? - Мені читати?  can, could (більш важливий) Can you pass me the salt? -Не Могли б ви передати сіль.  shall That day shall come. - цей день прийде. You shall suffer. - Ти будеш страждати.  need not + перф. інф. - Дарма, ні до чого було We need not have waited for so long. - Ми даремно прочекали так довго.
   will, would (більш важливий) Would you please pass the salt? - Чи не могли б ви передати сіль.    
 Порада  Інструкції, накази, обов'язок  Сумнів, недовірливість  заборона
 ought to, should (переважно) - слід You should see a doctor. - Вам слід сходити до лікаря.  must (переважно) - повинен (для наст. і буд. дії). I must leave the building by midnight. - Я повинен покинути будівлю до півночі.Для вираження бавовняні. дії використовується have to. Did you have to write a dictation? - Ти повинен був писати диктант?  can not, could not (велика ступінь) не може бути (неперфектной інфінітив відносить пропозицію до наст. або майбутньому, перфектний - до минулого) He can not be so old. - Не може бути, що він такий старий. He could not have told the truth. - Не може бути, щоб він сказав правду.  must not = be not to - не можна, заборонено. Visitors must not feed animals in the zoo. - Відвідувачам не можна годувати тварин в зоопарку.
   have to - повинен за обставинами: змушений, доводиться I have to work hard. - Я змушений багато працювати.    may not - не смій You may not go swimming. - Чи не смій плавати.
   be to - повинен за розкладом, домовленості When is the wedding to be? - Коли має відбутися весільна церемонія?    should not - слабкий заборона You should not swim in the cold river. - Тобі не слід плавати в холодній річці.
   need - потрібно Do you need to work so hard? - Тобі насправді треба працювати так багато? У питанні говорить сподівається на негативні. відповідь Need she go there? - А їй туди треба йти?    
 моральну повинність      
 ought to (переважно), should - слід You ought to be polite. - Ви повинні бути ввічливі (вам слід бути ввічливими).      



Glossary | CUSTOMS CONVENTIONS | РОБОТА НАД ТЕКСТОМ | Бар'єри треба усувати | ГРАМАТИЧНІ ВПРАВИ | EU CUSTOMS CODE | РОБОТА НАД ТЕКСТОМ | ГРАМАТИЧНІ ВПРАВИ | Вправа 9 | Glossary |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати