На головну

Конфликтологический підхід до охорони здоров'я

1. C) вставте підходящого змісту слово або словосполучення
  2. I. Вступ до проблеми: лінгвістичний і семіотичний підхід в семантиці
  3. I. Перші підходи у вивченні діяльності
  4. I. Сучасний підхід до брендингу
  5. II. Принципи можливого науково-теоретичного підходу до рефлексії
  6. IV. Організація методологічної роботи та проблеми побудови системного підходу
  7. IV. Основні категорії системного підходу

Якщо функционалісти виходять із припущення, що медичне обслуговування однаково доступною для всіх членів суспільства незалежно від класової чи расової приналежності, віку, статі та віросповідання, то конфликтологи не згодні з таким підходом. Вони вважають, що в будь-якому суспільстві люди вважають за краще бути здоровими, а не хворими. Але деякі домагаються кращого в порівнянні з іншими стану здоров'я, оскільки мають можливість скористатися тими ресурсами, які сприяють хорошому здоров'ю і допомагають швидко поправитися в разі хвороби.

Конфліктологи відзначають, що чим вище класовий статус, тим більше шансів у людини зберегти хороше здоров'я, доручити ефективну медичну допомогу і прожити довге життя. Незаможні частіше втрачають працездатність і в цілому менш здорові, ніж люди заможні. Хоча в останні роки медична допомога стала доступнішою для бідних, якщо враховувати рівень непрацездатності, їм надають менше уваги, ніж людям із засобами. Тривалість життя імущих також більше, ніж у бідних: у віці від 64 до 69 років заможні люди живуть приблизно на 2,4 роки довше, а у віці понад 75 років - майже на рік довше за своїх однолітків з бідних верств суспільства.

Такий стан пояснюється багатьма факторами. Одним з них є досить висока вартість медичного обслуговування, оплатити яке бідні іноді не в змозі; їх доходи низькі, а медичне страхування часто відсутня. Так, американська система охорони здоров'я більше орієнтована на людей успішних. Приблизно 28 млн. Американців (12% населення) стикаються з проблемами, які позбавляють їх можливості скористатися медичною допомогою. Близько 40 млн. Американців, серед яких високий відсоток бідняків і представників національних меншин, проживають в встановлених федеральним урядом районах, де частково відсутня первинна медико-санітарна допомога. В цілому в бідних районах не вистачає лікарів, а труднощі з громадським транспортом ще більш ускладнюють справу.

Соціальні форми організації релігії | функції релігії | дисфункції релігії | Конфліктологія і функціоналізм про релігію | Підтвердження традиції: ісламська революція в Ірані | Зміни в секулярному світі: протестантська етика | Відродження релігії в Росії | Проблеми взаємин держави і церкви в Росії | Функционалистский підхід до утворення | Освіта в сучасній Росії |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати