На головну

З листів в ЦК ВКП (б) напередодні «великого перелому»

1. A. Структура комерційних листів
  2. Зовнішня політика Радянської держави напередодні війни
  3. Дерева для інформують листів
  4. Дерева для переконливих листів
  5. Зародження фашизму. Світ напередодні Другої світової війни
  6. Червона Армія напередодні Великої Вітчизняної війни

Грудень 1926 р ?

... Про ножицях між бідняком і середняком в центральному Комітеті йде ряд обговорень, щоб відновити бідноту в господарському масштабі. Я, бідний середняк, доводжу до відома про бідняцькому і середняцьких господарств. Я маю кінь, корову і 3 вівці, за що мене біднота кличе буржуєм, а ніхто не засудить, скільки доводиться середняка працювати, важче, ніж біднякові.

Мені свого корму на утримання худоби не вистачає, що я повинен займати у бідняків, за що я їм землю обробляю. А бідняцьке справу побільше поспати ... Я-то і сам помічаю - підеш в крамничку, дивись, йдуть бідні, бідним називається який тільки корівчину, а інший Коровенко не має, йде струнко, чистенький, штанці, чобітки і сорочка за формою, і кашкет, з-під якої охайно волосся стирчить. Раптом середняк багатший мене - чоботи в багнюці, халяви перекосовурілісь, галкам нічліг, тільки сорочка без гудзиків, напевно, ще в неділю особа вмиваючи, яке нагадувало вид його - схопив махорку, керосинку і швидше додому, щоб кінь не була голодною. Бідняки до завідуючого - позичте цигарок - на двадцять копійок. Тут же сідає і розкурює, і думаю, яка привілей є, потім одумався, правда, податку немає, кінь не витрачає, словом, повинностей ніяких, що заробляє - все на себе, а пам'ятаю я йому опрацюю, але для мене прикро, що мене ще буржуєм називають, у тебе кінь, корова, але я і думаю, чого ж не забогателі, помещечье все вам роздано, у багатьох мужиків забирали, теж вам віддані коні, корови, словом, все їхнє добро, напевно, не працювали нічого не буде .

Про неправильному нарахуванні сільгоспподатку, чому так, якщо хто зможе з натягом всіх своїх ЕНЕРГЕТИЧНОГО сил, щоб утримати зайву теличку, але тут як тут зараз же її і обкладають сільгосп з ніг до голови, хоч з двору зганяй ... Я продав і тримати більше не буду, поки будуть обкладати сільгосп.

Селянин Курс. Стар. повіту

Кочергін

Я - Славін Павло Євстигнійович

дер. Скрилевщіна, Хохловському

волості, Смоленського повіту і губернії

Дорогі товариші! Я селянин-бідняк з глибин Телень, забитої куркульством села скрилевщіна, звертаюся до вас зі своїм листом, в якому я описую все те становище, в якому ми живемо в даний час ...

Ось я вам приведу невеликий приклад, як легко дістається селянинові вільна земля. Моя село оточена колом кулаками, які тиснуть з усіх боків і бажають задушити в остаточній формі бідняка-селянина. З одного боку, син поміщика Івана Снопкін, у якого 91 десятина на 10 душ, з іншого боку, брати Буевич, які мають землі 86 десятин на 19 душ. Вони мають ліси місцевого значення, здані в їх користування, і вони розпоряджаються ними, як хочуть, кому захочуть продадуть, а кому і так дадуть. У Мартина Буевич сини служать комуністами, а він обробляє землю чужими руками і каже, що я культурно вмію працювати, і до нього бідняк не підступитися, якщо зловить, в лісі селянина, який збирався сучки без його дозволу, почне стріляти, і нерідкі випадки були побиття самосудом, і каже, що застрелю, я маю права в лісі стріляти, і таким чином ця трійця живе до цих пір і насолоджується, для них революція не зіграла жодної ролі, а наша село, що стогне під їх ярмом, має своєї землі на 96 їдців 56 десятин, ось тут і розводь культуру і на нас кажуть: "а ви, ледарі, не вмієте працювати" ...

З тих пір як оголошена нова економічна політика, ми, т. Е. Я, як і інші буржуа-фахівці, що працюють в народному комісаріаті, шляхів сполучення, відчули, що нарешті-то можемо випрямитися і робити корисне для боку справа.

Після всього нами пережитого мене зовсім не лякає і не бентежить, що Радянський уряд націоналізував більшу частину господарства країни.

У нас завжди, і в минулий час за царського режиму, дуже значні галузі господарства належали державі ... Звичайно, є межі націоналізації, і нова економічна політика, повертаючи колишнім власникам ряд даремно і необгрунтовано відібраних у них дрібних підприємств, сама ясно намічає ці межі . Багато що в радянському ладі довгий час мені було і неприйнятно, і незрозуміло, і навіть дико ..

Але ось одного разу ... я якось відразу зрозумів, що нове, ні коли не існувало ні в якій країні, створюється і у нас в Росії, як це назвати, комунізмом, соціалізмом - не знаю.

Тільки бачу, що це нове має право існувати, і кожен з нас повинен цьому сприяти.

Я - робочий Хачатуров Л. К

м Армавір, Північно-Кавказького краю

Керівнику ВКП (б) І. В. Сталіну

... Життя зараз є не що інше, як хвороба. Так жити - довго не можна! І я думаю, що потрібно зробити якісь заходи для того, щоб дати трудящим деякі можливості жити ...

Ми виросли трохи! Дайте нам, що обіцяли і обіцяєте вже довгий час.

Апетити зарвалися непманів, партійців і спеців потрібно скоротити, оскільки така несправедливість в пролетарській державі нетерпима, такої думки більшість робочих, які також у важкий момент для республіки рад не щадили своєї голови.

Дайте роботу! Дайте хліба! Дайте справедливості!

Про який відношенні до непу свідчать листи робітників і селян в кінці 20-х рр.? Про які суперечках в суспільстві говорять?

? Історія Батьківщини в документах, 1917-1993 рр. Ч. 2. 1921-1939 рр. Хрестоматія для учнів ст. кл. середовищ. шк. / Упоряд. Г. В. Клокова. - М.: ІЛБІ, 1994. С. 54-56.

Тест № 4. Нова економічна політика | Тест № 5. Розвиток політичного процесу в 20-і рр. | Тест № 6. Політична система | Тест № 7. Соціально-політичний розвиток | Тест № 8. Соціально-політичний розвиток | Тема 1. Революційний процес на початку ХХ ст. | Програма російської соціал-демократичної робітничої | Програма конституційно-демократичної партії | Декрет про мир, | Декрет про землю, |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати