загрузка...
загрузка...
На головну

Відовременние форми дієслова

1. A. Виберіть правильну форму дієслова.
  2. I.5. Організація освітньої діяльності. Форми організації навчальної діяльності
  3. II Форми спілкування, до вампіризму не відносяться
  4. II. Випишіть з тексту приклади вживання в англійському реченні неособистих форм дієслова.
  5. II. Випишіть з тексту приклади вживання в англійському реченні неособистих форм дієслова.
  6. II. Доповніть пропозиції дієсловами у формі Present Continuous.
  7. II. Процесуальний документ як акт безпосередньої форми реалізації норм права.

Дії і події, про які ми говоримо можуть відбуватися в трьох тимчасових планах. в сьогоденні (Т. Е. Зараз, сьогодні, в цьому році і т. П.), В минулого (Якийсь час тому, в минулому році, в 1960 і т. П.) І в майбутньому (Т. Е. Через деякий час, завтра і т. П.). У російській мові існують три відовременние форми дієслова. форма теперішнього часу, минулого і майбутнього. В англійській мові відовременних форм більше.

I Прості часинині минуле майбутнє  Simple TensesPresent Simple Past Simple Future Simple
 II Тривалі / продолженниевременанині минуле майбутнє  Continuous \ ProgressiveTensesPresent Past Future
 III Вчинені / Перфектниевременанині минуле майбутнє  Perfect TensesPresent Past Future
 IV Досконало продолженниевременанині минуле майбутнє  Perfect Continuous \ ProgressiveTensesPresent Past Future

Як в російській, так і в англійській мові дієслова змінюють свою форму, щоб співвіднести дії (або стану) з тим чи іншим тимчасовим планом. Ця зміна форм дієслова в російській мові називається «часом дієслова», а в англійській мові словом "tense".

В англійській мові дієслова можна розділити на дві групи. основні (або смислові), Т. Е. Дієслова, які мають самостійне лексичне значення і переводяться в реченні на російську мову (to go - йти, to write - писати, і т. д.) и допоміжні (auxiliary verbs), за допомогою яких утворюються складні дієслівні форми. Допоміжні дієслова не мають самостійного лексичного значення і служать лише показником часу, застави, нахилення, в деяких випадках особи і числа смислового дієслова. До допоміжних відносяться такі англійські дієслова. to be, to have, to do, shall, will, should, would. дієслова shall, should, will, would, to be, to have вживаються в модальному значенні, більш того допоміжні дієслова to be, to have, а такжевспомогательний дієслово to do можуть бути і смисловими. Допоміжні дієслова на російську мову не перекладаються. наприклад:

be I am looking at the picture now. She isasked at each lesson. Я смотрюна дошку зараз. (Am + ПрічастіеI), Continuous Tense Її запитують на кожному уроці. (Is + ПрічастіеII), Passive Voice
 do  Do you speak English? Ididnot see him yesterday.  Чи говорите ви англійською? (Do + you), питальна форма, Present Simple Я не бачив його вчора. (Did not), негативна форма, Past Simple
 have I havejust written a letter. Я тільки що напісалпісьмо. (Have + Причастя II), Present Perfect
 shall \ will My sister willgo to Moscow next summer. Моя сестра поедетв Москву на наступне літо. (Will + go), Future Simple

3.3 Дієслово to be

дієслово to beяк основний дієслово перекладається на російську мову « бути, бути, перебувати, бути в змозі, розташовуватися».

дієслово to be в Present, Past і Future Simple має такі форми.

Present Simple  Past Simple  Future Simple
I am He / she / it is We / they / you are I / he / she / it was We / they / you were I / we shall be He / she / it will be you / they will be
He isa student. Він - (є) студент. He is not (is not) a student. Він - не студент.Is he a student? Він студент? What ishe? Хто він? He wasin Sochi last year. Він билв Сочі в минулому році. He was not (was not) in Sochi last year. Він не билв Сочі в минулому році.Was he in Sochi last year?Був він у Сочі в минулому році? When washe in Sochi? Коли він билв Сочі? They will beat the lesson tomorrow. Вони будуть завтра на занятті. They will not (will not) beat the lesson tomorrow. Вони не будутзавтра на занятті.Will they beat the lesson tomorrow? Вони будуть завтра на занятті? Where willthey betomorrow? Де вони будуть завтра?

дієслово to be може виконувати в реченні різні функції.

функція  значення  приклад  Переклад
 1.  Знаменний (основний) дієслово Можливо, є, перебувати She wasin London last year. Вона була у Лондоні в минулому році.
 2.  Допоміжне дієслово (тривалий час, пасивний стан) самостійного значення немає I amwriting now. The poem waswritten by Pushkin. Я зараз пишу. Вірш написаний Пушкіним.
 3.  Дієслово - зв'язка в складеному іменному присудок самостійного значення немає I wasbusy. Я був зайнятий.
 4.  Модальне дієслово повинність, необхідність за домовленістю They wereto come at 5 o'clock. Вони повинні були прийти о 5 годині.

3.4 Пропозиції з конструкцією there be

В англійській мові ця конструкція вживається в пропозиціях, в яких повідомляється про наявність якогось предмета або особи в будь-якому місці. Цей предмет (особа) Називається вперше. Переклад пропозицій з конструкцією there be потрібно починати з обставини місця або часу або зі присудка. наприклад:

There is a student's club at our university. - У нашому університеті єстудентський клуб.

There are many problems in this field nowadays. - У наші дні в цій сфері існуєбагато проблем.

час  форма
 стверджувальна  питальна  негативна
 Present Simple  There is a book on the desk. На парті - книга.There are three books on the desk. На парті три книги.  Is there a book on the desk? На парті є книга?Are there three books on the desk? На парті три книги?  There is no book on the desk.There is not any book on the desk. На парті немає книги.There are no books on the desk.There are not any books on the desk. На парті немає книг.
 Past Simple  There was a book on the desk. На парті була книга.There were three books on the desk. На парті билітрі книги.  Was there a book on the desk? Yes, there was / No, there was not. На парті билакніга? Та ніWere there three books on the desk? Yes, there were / No, there were not. На парті були три книги? Так / ні  There was no book on the desk.There was not any book on the desk. На парті немає книги.There were no books on the desk.There were not any books on the desk. На парті неткніг.
 Future Simple  There will be some students in the room. У кімнаті будуть декілька студентів.  Will there be any students in the room? У комнатебудутстуденти?  There will be no students in the room.There will not be any students in the room. У комнатене буде студентів.

3.5 Дієслово to have

дієслово to have - Багатозначний. Він може вживатися як знаменний (основний) дієслово в значенні «мати, володіти», як допоміжного дієслова (Perfect Tenses) і як модальне дієслово (have to) для вираження необхідності вчинення дії.

дієслово to have в Present, Past, Future Simple має такі форми.

Present Simple  Past Simple  Future Simple
 I, wehaveyou, they he, she, it has  I, weyou, they hadhe, she, it  I, we shall have you, theywill havehe, she, it
I have a car. - У мене є машина. I do not have a car. - У мене немає машини.Do youhavea car? - У тебе є машина? My sisterhasa camera.- Моя сестра має естьфотоаппарат. My sisterdoesn't havea camera. - У моєї сестри немає фотоапарата.Does my sisterhavea camera? - У моєї сестри є фотоапарат? We had a car last year. - У нас биламашіна в минулому році. We did not have a car last year. - У нас не биломашіни в минулому році.Did you have car last year? - У вас биламашіна в минулому році? My sister will have a camera next year. - У моєї сестри будетфотоаппарат в наступному році. My sister will not have a camera next year. - У моїй сестри не будетфотоаппарата в наступному році Will your sister have a camera next year? - У твоїй сестри будетфотоаппарат в наступному році?

дієслово have і вираз have got переводяться однаково «Мати, мати».

have = have got

has = has got

однак, дієслово have (has) вживається в письмовій, офіційної мови, в той час як вираз have got (has got) вживається в неофіційній, розмовній мові. наприклад:

Present Simple  
I / we / you / they have got he / she / it has got My sister has gota camera. - У моєї сестри є фотоапарат.Has your sister gota camera? - У твоїй сестри є фотоапарат? My sister has not gota camera. - У моєї сестри немає фотоапарата.

Значення і функції дієслова to have (to)

функція  значення  приклад  Переклад
 1.  а). знаменний дієслово мати, володіти, володіти I have a pencil. У мене є олівець.
 б). Частина стійкого словосполучення.  самостоятельн.значенія не має I had a good rest in summer. Влітку я добре відпочив.
 2.  Допоміжне дієслово.  самостійно. значення не має I have translated the sentence. Я перевів цю пропозицію.
 3.  Модальне дієслово.  необходімостьв силу (на увазі) обставин Ihad to ask for help. Мені прішлосьпросіть допомоги.

Пояснення до тексту. | Made in Space | Прочитайте текст, постарайтеся зрозуміти його, щоб виконати завдання до тексту. | Пояснення до тексту. | ЗАГАЛЬНІ указное ПО МЕТОДИКОЮ ПЕРЕКЛАДУ | ТРУДНОЩІ ПЕРЕКЛАДУ багатофункціональний СЛІВ | Багатофункціональність службових слів since, as, for. | Фразеологічні сполучення і ідіоматичні вирази | Труднощі перекладу багатофункціональних слів | Порядок слів у розповідному реченні |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати