Головна

Частина II. шукаю людину

1. I. Загальна частина
  2. I. За виділеному суффиксу визначте частина мови.
  3. I. Теоретична частина
  4. I.3.I. Цілісне і парціальний опис психології людини. Особистість. Характер.
  5. II частина
  6. II. особлива частина
  7. III. НОРМАТИВНА ЧАСТИНА

Вибираємо «кінь»

У зеленому арктичному небі не було ні єдиного хмари, як жодної думки. Срібне, димна сонце було схоже на місяць, з якої сошлифовать щербини. Замерзлі після відлиги дерева в палісадниках переливчато здіймалися кришталевими люстрами та звисають в різні боки крижані грона обважнілі гілок.

Служкін запустив дев'ятий «А» в кабінет і розкрив класний журнал. У ньому лежала алегорична - щоб не зрозуміли інші вчителі - записка, написана ним самому собі минулої п'ятниці.

- Так, - сказав Служкін, коли червона професура, розсівшись, вгамувалася. - У мене до вас, панове, питання: чому це ви всім класом минулої п'ятниці втекли з уроку, а?

- Хто? Ми ?! - Щиро здивувалися дев'ятикласники. - Це ви втекли! Це вас не було! Ми чекали, ми стукали! І коли двері штовхали, ви теж не орали! І в замковій щілині вас не було!

- Чи не було вас, - авторитетно підтвердив Старков. - Ми чесно простирчали сім хвилин після дзвінка і тільки потім пішли.

- Чому ж я, як пень, сидів весь шостий урок один?

- У нас географія четвертим була! - Закричала червона професура. - А на п'ятому-шостому ми на фізрі, як сволочі, три кілометри бігали!

- Розклад щось змінили, - пояснив Старков.

- Подивитися-то його не судилося була? - Фиркнула Митрофанова.

- А у нас в учительській на розкладі ніяких змін не було! ... - Збентежено розвів руками Служкін.

- Ага, а ми винні, - засмутилася червона професура.

- Гаразд, не скигліть, - махнув рукою Служкін. - Що робити будемо, якщо так вийшло? Є три виходи. Перший - чесно розповісти все Розі Борисівні, і нехай вона вирішує. Другий - сьогодні провести додатковий урок. Третій - зробити вигляд, що «я не я і кінь не моя». Що віддасте перевагу?

- «Кінь»! - Дружно закричала червона професура.

- Роза Борисівна всіх вб'є, і вас, і нас, - розважливо сказав Старков, - і змусить проводити всі той же додатковий урок. А на нього прийде тільки півкласу, та й то вас слухати не будуть. Так що краще вже відразу «кінь», Віктор Сергійович.

- Тоді дві умови. Перше: ви самостійно вивчаєте будинку ще один параграф і в наступний раз по ньому - перевірочна ...

- Не мине, - прокоментував Старков. - Ніхто вчити не буде. А втім, ми ніколи не вчимо географію, а все перевірочні пишемо на п'ятірки. Гаразд, приймаємо цю умову. Давайте друге.

- Друге - щоб про це не дізналася Роза Борисівна.

Хвилювання концентричними колами пробігло по класу і зійшлося нарешті чомусь на Маші Большакової.

- Вона не дізнається, - трохи почервонівши, пообіцяла за всіх Маша.

В учительській Служкін жваво переказав історію свого договору з дев'ятим «А» Кірі Валеріївні.

- Знаєш, - скривившись, сказала Кіра, - я не люблю, коли мені показують голий, брудний зад і при цьому радіють.

Служкін запнувся, помовчав і відповів:

- А я не люблю, коли ставлять чоботи на пироги.

- Ти нічого не забув? - Холодно поцікавилася Кіра.

Служкін звів очі і почав згадувати, загинаючи пальці:

- Зуби почистив ... Черевики зашнурував ... Ширінку застебнув ...

- А де журнал дев'ятого «А»? - Втомлено запитала Кіра.

- Роза Борисівна забрала, - блякло відповів Служкін.

Як тільки він зайшов у квартиру, закричав телефон.

- Вітька, це ти? - Пролунав голос Гілки. - Ти чого, з глузду з'їхав? Куди ти пропав тоді? Колесникова всю ніч вдома не було! Ми б з тобою так відірвалися! ...

В цей час двері відчинилися, і в передпокій вбігла Тата.

- Гілка, потім поговоримо, - квапливо сказав Служкін і поклав трубку.

- Тато вдома! - Радісно вигукнула Тата Наді.

- Ти рибу коту купив? - Лікаря не потребують здорові, запитала Надя. - Ні? Своїм вечерею його годувати будеш. Ще не роздягнувся, сходи в підвал, пошукай його. Потім сміття викинь.

З відром в руці Служкін вийшов з під'їзду. Він попрямував уздовж фундаменту будинку, кіскіская в розбиті підвальні вікна. З одного вікна у відповідь пролунало замислене бурчання і скрегіт кігтів по водопровідних трубах. Служкін присів біля цього вікна навпочіпки і покликав знову:

- Киць-киць-киць ... Пуджік, гад ... Киць-киць-киць ... Ти чого втік? Годують, чи що, погано? Або дорогу додому забув? Киць-киць-киць ... Іди сюди, куди зник? ... Киць-киць-киць ... Знову пропав, сволота ... Киць-киць ... Гаразд - я, а ти-то чого Випендрюєшся?

Червона професура | Відхилення від теми | Відлучення від мрії | М'ясна порода мамонтів | Кіра Валеріївна | Проблеми в пам'яті | випускний роман | градусів | Мертві не потіють | торжество |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати