Головна

М'ясна порода мамонтів

  1. айршірская порода
  2. Буріння в різних породах
  3. голштинська порода
  4. Джерсейська порода великої рогатої худоби
  5. Червона степова порода
  6. М'ЯСНА ПОРОДА МАМОНТОВ

Будкін сидів за кермом і досить хехекает, коли «запор» особливо сильно підкидало на вибоїнах. Усередині торохтять, «запор» біг по роздовбаній бетонної дорозі. Паралельно бетонці тяглися рейки, і деякий час зліва миготіли занедбані теплушки. За ними вологою сизої смугою лежала Кама. Небо було біле і нерозрізнене, немов його вкрали, тільки напівпрозорі стовпи світла, як руїни, стояли над просторою закрутом плеса. В текучому і рідкому повітрі майже розчинився дальній берег з бурими кручами піску і косою фермою отшвартовать землечерпалки. На річці блідо рожевів самотній бакен.

Бетонка і рейковий шлях вели на завод. Вже почалася дамба, і праворуч від дороги в голих низинах блищали плоскі озера на заливних луках. У цих озерах закінчувався рукав затону. Зарості кущів і рідкісні дерева вздовж узбіччя стояли голі, діряві, мокрі від холодної поту ранкового туману.

Служкін і Надя сиділи на задньому сидінні «запору». Надя тримала Тату, одягнену в червоний комбінезон, а Служкін читав газету, якій була закрита зверху сумка, що стояла у нього на колінах.

- Будкін, - роздратовано сказала Надя, - якщо ти на шашликах питимеш, я назад з тобою не поїду. Піду з Татой пішки.

- Фігня, - хехекнув, самовпевнено заявив Будкін. - Я по цій дорозі повним хрестом мільйон разів їздив. До того ж чого мені буде з двох пляшок червоного вина на трьох. Це Вітус відразу під стіл валиться, коли я тільки-тільки за гармонь хапаюся.

- Ну скажи йому що-небудь, папаша! - Надя гнівно глянула на Служкін, і Служкін винувато зітхнув.

- Пишуть, що в басейні Амазонки знайшли секретну базу фашистів часів Другої світової, - сказав він.

- І чого там на ній? - Поцікавився Будкін. - Секретні фашисти?

Будкін хвацько звернув на фунтовий з'їзд, що веде в кущі.

- Цистерна, а в ній сімнадцять тонн сперми Гітлера.

- К-кретин! ... - З безсилої люті видихнула Надя.

«Запор» продерся крізь акацію і, весь обліплений сірими листям, точно камуфляжем, виїхав на майданчик біля берега затоки. Майданчик живописно огороджувала реденькая гай високих тополь. Майданчик була гола і синя від шлаку. Посеред неї над вугіллям стояв іржавий мангал, валялися ящики. Вдалині в затоні виднівся теплохід - білий-білий, вплавлений в чорну і нерухому воду, просто сліпучий на тлі навколишнього хмари, походив на сплячого єдинорога. Всі вилізли з машини: Будкін спритно вийняв назовні Тату, а Служкін довго корячився зі своєю сумкою.

- Ну і чого тут хорошого? - Похмуро оглянулась Надя.

- Традиція у нас - є шашлики саме на цьому місці, - пояснив Будкін. - Влітку тут добре, травичка всяка. Ми без трусів купаємося - нікого немає.

- Тільки на це у вас розуму і вистачає ...

- Надя, а ми приїхали? - Запитала Тата.

- Приїхали, - убито зітхнула Надя.

Тата присіла і почала колупати лопаткою щільно збитий шлак.

- Так, - діловито розпорядився Будкін. - Зараз я, як старий ірокез, піду по дрова, а ти, Надюша, діставай м'ясо з оцту і насаджують на шампури.

- Я тобі домогосподарка, чи що? - Обурилася Надя.

- Надю-ша, що не сперечайся! - Грайливо застеріг її Будкін, обіймаючи за талію і плямкаючи в щоку. - Чоловік йде за мамонтом, жінка підтримує вогонь.

- Хто тут чоловік-то? - З презирством запитала Надя.

- Поговори мені ще! - Гримнув на неї Будкін. - Хоу!

Він метнув в тополя маленький туристичний топірець. Сокирка чітко тюкнув, впиваючись в стовбур. Будкін пірнув в машину, включив на повну потужність вбудований магнітофон, а потім розхитаною, боксерської підтюпцем, не озираючись, побіг за сокиркою і в гай.

- Хам, - зауважила Надя, підняла сумку і понесла до мангалу.

- Папа, а пісок не копається, - сказала Тата.

- Та біс з ним ... Ходімо краще на кораблі дивитися, - запропонував Служкін. - Давай сідай мені на шию.

- Чи не впусти її! - Здалеку гукнула Надя.

З Татой на плечах Служкін вийшов на тракторну колію і рушив до кораблям.

- Папа, а куди Будкін пішов?

- На полювання за мамонтом. Він його на шашлик порубати, мама посмажити, і ми з'їмо. Мамонт - це слон такий дикий, волохатий.

- А йому боляче буде?

- Ні, що ти, - заспокоїв дочку Служкін. - Він спеціальної породи - м'ясний. Коли його на шашлик рубають, він тільки сміється.

- А чому ми його не бачили, коли на машині їхали?

- Ти не бачила, а я ось бачив. Вони всі дрібні, шашличні-то мамонти, - розміром з нашого Пуджіка.

- А Пуджіка можна на шашлик порубати?

- Звичайно, - запевнив Служкін. - Тільки для цього його треба довго відгодовувати добірними мишами, а він у нас їсть одну локшину і картоплю.

Служкін дійшов до найближчого катера. Катер лежав на боці, сховавши вилицею в шлаковий відвал - немов спав, поклавши під щоку замість руки всю землю. Червона фарба на днище облупилася, оголивши іржу, відкриті ілюмінатори дивилися поверх голови Служкін, щогли здавалися списами, косо встромлений в тіло вбитого мамонта.

- А що кораблі на землі роблять? - Запитала Тата.

- Сплять. Вони як ведмеді - на зиму вибираються на берег і засипають. А навесні прокинуться і попливуть - в Африку, на річку Амазонку, на Південний полюс. А може, і в Океан Бур.

- А ми на них будемо плавати?

- Обов'язково, - запевнив Служкін.

З Татой на плечах він піднявся вище за осипи. За катером на мілководді лежала кинута баржа, зачерпнувшая воду бортом, як ковшем. За баржею тяглися стапеля і купи металобрухту. Темніли нерухомі крани. Заводські корпуси були з нагоди неділі тихі і нудні. Вдалині біля пірсу стояла обойма «ракет», здалеку схожих на сопілці. У чорній, нерухомій воді затону серед жовтого листя відбивалася круча берега з фігурною скринькою заводоуправління нагорі.

Служкін подивився в інший бік і побачив, що мангал вже парує, а Будкін і Надя поруч сидять на ящику. За жестикуляції Будкина було зрозуміло, що він розповідає Наді про щось веселе. По воді до Служкін долинув Надін сміх. Незвичний для нього сміх - сміх збентеження і задоволення.




глухонімий козлище | географ | знайомство | Переселення на диван | Зустріч Наполеона з червоними партизанами | Виховання без почуттів | Сашенька | На даху | Червона професура | Відхилення від теми |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати