На головну

Історія соціології

1. Depeche Mode. справжня історія
  2. I. Історія зовнішньої іммобілізації
  3. VI. ІСТОРІЯ ГОСПОДАРСТВА Енгельгардта
  4. А) Коротка історія листи
  5. АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СОЦІОЛОГІЇ ОСВІТИ
  6. Антропологія (історія терміна)
  7. Б) Історія істерії

вороже оточення. З точки зору чинного особи, світ стає менш «раціональним», тобто Проте підвладним контролю, проблемним. Спостерігається інформаційна асиметрія: не "узагальнений інший», а його окремі фрагменти, в більшій чи меншій мірі пригнічені приватними інтересами взаємодіючих осіб, визначають зміст соціального процесу. Маніпуляції людьми, обставинами, власним іміджем стають правилами гри по втіленню задуманого сценарію, розіграшу бажаної соціальної ситуації. Тільки мінливе, спритність і багатолике людське Я знаходить можливість вижити. Стабільне Я занадто ваговито в нових умовах. Тим більше воно вразливе, якщо формувалося в умовах недоброзичливого ставлення оточуючих, зацьковане ™. Йому не позбутися відчуття власної неприкаяності, насіння саморуйнування.

Чи не ототожнюючи вищеперелічені ідеї з постмодернізмом, а часом ставлячи під сумнів правомірність самого терміна, сучасні дослідники символічного інтеракціонізму називають їх позднемодернистского1. Роль соціальної науки в них не зменшується, а, навпаки, посилюється в зв'язку з необхідністю пошуку нових засобів і методів вивчення більш хитромудрого Я, народженого і володіє світом масок, костюмованих вистав і соціального лицедійства.

Основна література

1. МідДж. Г. Аз і Я // Американська соціологічна думка: Тексти / За ред. В. І. Добренькова / Упоряд. Е. І. Кравченко. М., 1994. С. 227-237.

2. Mud Дж. Р. Інтерналізована інші і самість // Американська соціологічна думка ... С. 224-227.

3. Mud Дж. Р. Від жесту до символу // Американська соціологічна думка ... С. 215-224.

4. МідДж. Г. Психологія пунітівного правосуддя // Американська соціологічна думка ... С. 237-259.

5. Mead G.H. Mind, Self and Society / Ed. Charles Morris. Chicago: The University of Chicago Press, 1934.

6. Mead G.H. Movements of Thought in the Nineteenth Century // Ed. Merrit Moore. Chicago: The University of Chicago Press, 1936.

7. Mead G.H. Philosophy of the Act / Ed. Charles Morris. Chicago: The University of Chicago Press, 1938.

1 Katovich M.A. Postmodern Thought in Symbolic Interactionism: Reconstructing Social Injury in Light of Late-Modem Concerns // The Sociological Quaterly. Vol. 34. N3. P. 391-411.

СОЦІОЛОГІЯ США

8. Mead G.H. Philosophy of the Present / Ed. Arthur Murphy. La Salle, Illinois: Open Court, 1959.

9. Mead G.H. Mead: Selected Writings / Ed. Andrew Reck. N.Y .: Bobbs Merril Co., 1964.

10. George Herbert Mead on Social Psychology. Selected Papers // Ed. and with an Introduction by Anselm Strauss. Chicago and London: The University of Chicago Press, 1969.

11. Беккер Г., Бєсков А. Сучасна соціологічна теорія. М., 1961.

12. Блумер Г. Соціологічна концепція Дж. Г. Міда // Робочі зошити з історії та теорії соціології. Вип. 1. МДУ ім. Ломоносова. Соціологічний факультет, 1992. С. 12-28.

13. Йонин Л. Г. Виникнення символічного інтеракціонізму (Ч. Кулі, У. Томас, Дж Г. Мід) // Історія теоретичної соціології: У 4 т. Т. 3. М .: Канон, 1997. С. 270-282.

14. Йонин Л. Г. Розуміє соціологія. М .: Наука, 1978.

15. Мелентьєва Н. В. Джордж Герберт Мід // Сучасна американська соціологія ... С. 33-49.

16. Монсон П. Човен на алеях парку: Введення в соціологію. М .: Весь світ, 1995..

17. Фотев Г. Герберт Блумер: символічний інтеракціонізм // Сучасна американська соціологія ... С. 146-156.

додаткова література

1. Блумер Г. Колективне поведінка // Американська соціологічна думка: Тексти / За ред. В. І. Добренькова. Упоряд. Е. І. Кравченко. М .: Изд-во МГУ, 1994. С. 168-215.

2. Гоффман Е. Подання себе іншим // Сучасна зарубіжна соціальна психологія: Тексти / За ред. Г. М. Андрєєвої, Н. Н. Богомоловій, Л. А. Петровської. М .: Изд-во МГУ, 1984. С. 188-196.

3. Морено Д.-л. Соціометрія: Експериментальний метод і наука про суспільство. Підхід до нової політичної орієнтації / Пер. з англ. В. М. Корзинкіна. Ред., Пров. і передмова М. Ш. Бахітова. М., 1958.

4. Blunter H. Symbolic Interaction: Perspective and Method. Englewood Cliffs. N.Y .: Prentice-Hall, 1969.

5. Goffman E. Presentation of Self in Everyday Life. Garden City, N.Y .: Anchor, 1959.

6. Goffman E. Interaction Ritual: Essays on Face-to-Face Behavior. Garden City, N.Y: Anchor, 1967.

7. Кравченко Є. І. Соціологічна концепція Е. Гоффмана // Сучасна американська соціологія / За ред. В. І. Добренькова. М .: Изд-во МГУ, 1994. С. 157-179.

8. Кравченко Є. І. Ервін Гоффман: Соціологія лицедійства. М .: Изд-во МГУ, 1997..

Self, або моє власне Я | соціалізація | Історія соціології | І ті, або Я-суб'єкт і Я-об'єкт | соціальна дія | Історія соціології | Мова - це соціальний процес | Історія соціології | Про роль науки і покликання вченого | Символічний інтеракціонізм в сучасній соціології |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати