На головну

Символічний інтеракціонізм в сучасній соціології

1. Cтруктура сучасної психології
  2. I. Психологічні операції в сучасній війні.
  3. I. «Системне рух» як момент сучасній соціокультурній ситуації
  4. I.1. Римське право у сучасній правовій культурі
  5. II. Основні «напруги» сучасної соціокультурної ситуації та системне спрямування
  6. IV. 9. Періодизація сучасної історії.
  7. АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОЇ логопед

Ввітчизняної комментирующей літературі традиційно виділяють три напрямки розвитку інтеракціонізму після Міда. Перші два отримали свою назву по місцю розташування академічних наукових центрів, де професійно практикували його учні та послідовники: чикагське і Айовського. Хоча прихильники обох шкіл єдині в головному - то, що відбувається, відбувається перш за все в головах людей, - вони розходяться в питанні про те, як все це слід вивчати.

Чиказька школа, представлена ??іменами Герберта Блумера, Т. Шибутані, Ансельма Стросса, зосередила свій інтерес на «плинності» соціального процесу, творчий характер життя людей, покликаних постійно переглядати і перевизначати соціальний мир в залежності від народжуються у взаємодії нових значень і смислів. Блумер віддає перевагу таким дослідницьким методам, як співпереживання, прагнення вжитися в образ іншого, інтуїція. Йому чужі формально-соціологічні процедури дослідження, маніпуляції з типовими соціологічними змінними.

Навпаки, Айовського школа зацікавлена ??в побудові стійких моделей соціальної поведінки, т. Е. Веде мову про соціальні інститути, символічно значущих і звичних структурах соціального життя. На чолі цього напрямку сто

1 MeadG. The Problem of Society. P. 21.

2 Ibid. P. 25

Соціальна форма життя | Історія соціології | Self, або моє власне Я | соціалізація | Історія соціології | І ті, або Я-суб'єкт і Я-об'єкт | соціальна дія | Історія соціології | Мова - це соціальний процес | Історія соціології |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати