Головна

соціалізація

1. Глава 1 ПОЛІТИЧНА СОЦІАЛІЗАЦІЯ
  2. Глава 16. Соціалізація
  3. Глава 3. Соціалізація
  4. Глава 4 Соціалізація
  5. Глава XI. політична соціалізація
  6. Десоціалізацію і ресоціалізація
  7. Инкультурация і соціалізація.

У нормальному випадку людина починає співвідносити себе з іншими незабаром після народження. Однак в ранньому дитинстві дитя, як, правило, «звертається до свого власного Я в третій особі. По суті своїй це Я - суміш всіх людей, з якими спілкується, коли приймає їх ролі. Лише поступово ця властивість набуває досить ясну форму, щоб бути ототожненням з біологічним індивідом, і явити в ньому яскраво виражену особистість, яку ми називаємо самосвідомістю »1. Так від двох до чотирьох років, з точки зору Міда, дитина переживає час «театралізованої гри, уявлення» (Play), протягом якого він охоче переходить від однієї ролі до іншої на свій розсуд. «Ви не можете покластися на дитину; ви не маєте права зробити висновок про те, що все, що він робить, зумовлює його дії в майбутньому. Він не організований як ціле. Дитина не володіє ні певним характером, ні певною особою »2. Це - найпростіша форма існування в якості іншого для самого себе, свого самопізнати комунікативного Я. Так, дитина в змозі сприйняти цілий ряд загальнозначущих стимулів, на які він буде здатний відреагувати точно так же, як і оточуючі. Однак ці його реакції дуже чітко розподілені в часі: йому не дано вмістити загальний задум відбувається, взаємну відповідальність гравців один за одного.

Починаючи з чотирьох років і до кінця свого життя людина знаходиться в тій стадії свого розвитку, яка названа Мід му «дотриманням правил, змаганням» (Game). Цього разу організація відносин між людьми здійснюється за соціальною, або групового, ознакою. Моє власне Я стає «індивідуальної рефлексією узагальнених, систематизованих зразків

1 MeadG. Mind, Self and Society. P. 369-370.

2 Ibid. P. 159.

3 Ibid. P. 158.

Місто як об'єкт дослідження | Історія соціології | Історія соціології | Історія соціології | Історія соціології | Історія соціології | Історія соціології | коротка біографія | Соціальна форма життя | Історія соціології |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати