На головну

Життя і праці

1. А) Стихійна і опосередкована мисленням психічне життя
  2. Аллах дав мені життя, потім Він дасть мені смерть, і до Нього чекає повернення.
  3. майбутня життя
  4. У той день хтось врятував мені життя
  5. В. Г. Перов. Життя, творчість, особливості художнього стилю, основні твори та їх аналіз.
  6. Погляд на життя дитини
  7. Види життєвого сценарію, способи його втілення в життя

Гаетано Моска - видатний італійський соціолог і політолог, юрист, державний діяч. Відомий італійський дослідник його життя і діяльності Е. Альбертоні характеризує Моску як «типового людини пострісорджі-ментів1, Покоління, яке змужніла після 1870 г. »2. Інакше кажучи, мова йде про генерацію молодих італійських інтелектуалів, яка прийшла на зміну поколінню ідеалістів, які боролися за національну єдність Італії і її демократизацію, - поколінню, наснаги ідеями Мадзіні і Гарібальді. У наступний період виникли інші горизонти, пов'язані з появою практичних завдань повсякденного облаштування новоствореного італійської держави. Нове покоління було більш реалістичним, тверезим і розчарування-скептичним.

Гаетано Моска народився 1 квітня 1858 року в Палермо, в сім'ї небагатого поштового службовця дворянського походження. Сім'я мала пьемонтские коріння. У 1881 р Моска закінчив університет Палермо, де вивчав право, і в 1883 році захистив тези на тему «Фактори національності» на звання лауреата (повноправного випускника університету). Після цього майбутній вчений вивчав в Римі «Додатковий курс політичних і адміністративних наук». У 1884 р була опублікована його перша велика робота «Про теорії правління і парламентському правлінні», де вже містилися всі основні ідеї Моски, була розглянута історія державних установ різних країн і народів, а також розгорнута критика парламентаризму з консервативних

1 Рісорджіменто (від італ. U risorgimento, буквально - відродження) -
 епоха створення єдиного італійського держави, що почалася в кінці XVIII в. і
 завершилася в 1861-1870 рр.

2 Albertoni E. Gaetano Mosca. Storia di una dottrina politica. Milano, 1978.
 P-11-12.

Історія соціології | Соціологія як розуміє наука | Історія соціології | Каузальне пояснення і поняття закону | поняття суспільства | Історія соціології | Основні механізми розвитку суспільства | Попередні методологічні зауваження | капіталістичне суспільство | Історія соціології |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати