Головна

ВМІННЯ ВТРАЧАТИ

1. Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми
  2. Друге головна вимога до менеджера - вміння приймати рішення.
  3. Документ 8.5. Лжесвідчення або просто «непорозуміння» у взаєминах між пам'яттю і мовою?
  4. Культура розумової праці: вміння вчитися.
  5. Маніпуляція страхом втратити. Шантаж розлученням.
  6. Здивування і розуміння
  7. Один із секретів успіху - його демонстрація і вміння ховати свій неуспіх.

Служкін сидів на кухні, пив чай, курив і читав газету, викрадену з сусідського поштової скриньки. Надя біля плити різала картоплю для вечері. Тата в кімнаті грала в лікарню. Пуджік сидів у відкритій кватирці і дивився на пташок.

- Ну що ти все читаєш, читаєш, - роздратовано сказала Надя. - Вдома як бирюк, слова від тебе не дочекаєшся. Поговорив би зі мною.

- Треба дочитати швидше, - не відриваючись від газети, виправдовувався Служкін. - Сунути назад в ящик, щоб не помітили ...

- Брати не треба чуже.

- Так на своє грошей немає ...

- Так зароби! До речі, ти так і не пояснив, чому звільнився.

- А чого тут пояснювати? - Служкін знизав плечима. - Роздерли з начальством, та й все. Начальство вирішило, що в особі мене воно виростило глистів довжиною в милю.

- Напевно, так воно і є.

- Ну як ось з тобою розмовляти, Надя, якщо на кожне моє становище від тебе приниження? - Зітхнув Служкін.

- Чого заслужив, - буркнула Надя. - І де ти тепер працювати збираєшся? Я тебе годувати не має наміру, врахуй.

- А-а, не знаю. Буде день, буде хліб. Будкін кликав кудись в свою фірму. Чи то колеса шипувати, то чи ковбасу красти ...

Надя поставила сковорідку на газ, прикрила кришкою і сіла за стіл навпроти Служкін.

- Я не хочу, щоб ти працював у Будкина, - твердо сказала вона.

- Це ще чому? - Здивувався Служкін, відсуваючи газету.

- Не хочу ні в чому від нього залежати. - Надя закурила. - І не бажаю, щоб у нього був зайвий привід приходити в мій будинок.

- Уже щось новеньке, - серйозно зауважив Служкін, остаточно відкладаючи газету. - Взагалі-то Будкін не потребує приводи, щоб приходити в гості ... Він сам собі привід. Але ж начебто досі, вибач, ти була рада його бачити ...

- Чи не лізь в це! - Грубо обірвала Служкін Надя.

- Тоді, мабуть, я все ж дочитаю газету, - помовчавши, сказав Служкін. - Е-е ... де ж ця стаття про каторжну працю манекенниць? ..

Надя в впертому мовчанні докурила сигарету і тільки потім вимовила - твердо і байдуже:

- Відтепер у мене з Будкін все скінчено.

Служкін зітхнув і знову звернув газету.

- А що у вас сталося, поки я був в поході? - Запитав він.

- Нічого, - похмуро відповіла Надя.

- Як же так? Ні з того ні з сього - розлучення?

- Ні з того ні з сього, - кивнула Надя. - Просто я зрозуміла, що мені це не потрібно. Є дитина, будинок, робота, такий-сякий чоловік, - в загальному, видимість нормального життя, ну і досить цього. А Будкін - вже зайве.

- Я не зрозумів, - обережно підступився Служкін, - ви що, більше не любите один одного, або тільки більше не спите, або взагалі не розмовляєте - як? ..

- Будкін для мене - пусте місце.

- Дозволь, а причина?

- Немає причини. Я відчула, що вистачить, - і закінчила, ось і вся причина. Чи не для чого це все.

- А ти його як і раніше любиш?

- Так.

- А він тебе?

- І він мене.

- Дивно все це ... Самомучітельство якесь ...

- Тобі не зрозуміти. Але так треба. А ти сам знаєш: якщо я чогось вирішила - так і буде. На відміну від тебе, я не безвольна ганчірка.

Служкін задумливо закурив іншу сигарету.

- І що, тобі зараз дуже погано?

- Дуже, - спокійно і щиро зізналася Надя. - Але в твоїх утіхах я не потребую.

- Та я б і не поліз тебе втішати ... Що ж, сама викликала - сама і тримай удар. Уміння втрачати - найнеобхідніша річ в нашому житті. А в твоєму рішенні винен, звичайно, я?

- Ти найбільше.

- Як це розуміти? Я встав поперек вашої любові? Або ти вирішила, що залишитися зі мною надійніше? Або що інше?

- Та все разом, - байдуже відповіла Надя. - І перше, і друге, і третє, і десяте.

- Ну а мені що робити? Перелетіти з диванчика на ліжечко?

- Ні. - Надя втомлено похитала головою. - Живи на своєму дивані. Між нами все залишається як і раніше. Та назавжди.

Нема чого й НЕ ЗА ЩО | ВІЧНЕ ПОТЯГ ДОРІГ | Поважних причин для СВЯТОСТІ | Перша доба | Другий день 1 сторінка | Другий день 2 сторінка | Другий день 3 сторінка | Другий день 4 сторінка | Другий день 5 сторінка | Заповнення ПОРОЖНЕЧІ НІЧИМ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати