На головну

глава 48

1. Бібліографічний список по всім главам
  2. У Цивільному кодексі України (глава 35) виділяється два види договору найму. У теорії їх називають комерційний і соціальний.
  3. В Глава 1. Емоційне реагування
  4. В Глава 12. Характеристика різних почуттів
  5. Вальрас, Леон (1834-1910) - видатний швейцарський економіст, засновник і глава «Лозаннській» школи маржиналізму, творець теоретичної моделі загальної економічної рівноваги.
  6. Вступна глава
  7. Вступна глава

ГЛУХИЙ КУТ

В день іспиту Служкін, сам не знаючи навіщо, прийшов навіть на годину раніше необхідного. Безцільно поблукавши по кабінету, він сів за стіл. Рука звично потягнулася за сигаретами, але курити зараз - навіть у вікно - було надзвичайно ризиковано.

Двері кабінету несподівано відкрили, і протяг скуйовджений волосся Служкін. На порозі кабінету стояла Маша.

На Маші було суворе біле плаття і строгий чорний піджачок, в волоссі - величезний білий бант. Цей костюм, колечко і сережки, тонка ланцюжок на шиї підфарбовані губи і підведені очі робили Машу зовсім дорослою.

- Маша! .. - Розгублено ахнув Служкін. - Ну ти і красуня сьогодні! ..

- А я ось йшла на іспит з фізики і вирішила до вас заглянути ... - винувато сказала Маша, прикриваючи двері.

Вони помовчали, дивлячись один на одного.

- Ми з вами після походу навіть не розмовляли ... Я так скучила ... - жалібно додала Маша. - До вас зараз не підступитися, ви такий популярний стали ... Пацани весь час навколо вас крутяться, дівчата все перевлюблялісь ...

- Ну що мені ваші дівчата? - Посміхнувся Служкін.

- Ви мене ще не забули, Віктор Сергійович?

- Звичайно ні, Маша. - Служкін зі стільця пересів на край свого столу і простягнув руки: - Іди до мене ...

Маша невпевнено підійшла ближче. Служкін, посміхнувшись, підтягнув її впритул і обережно поцілував.

- Ви мене любите, Віктор Сергійович? - Тихо запитала Маша.

- Дуже кохаю.

- А я вас більше за всіх на світі ...

Голос Маші трохи здригнувся, і Маша обвила руками шию Служкін, немов би силою обійми покривала слабкість свого голосу. Служкін теж під піджачком обійняв Машу за талію, поцілував Машу в рожеве вушко під світлою зігнутої пасмом волосся і взяв губами її сережку, як вишеньку з гілки.

- Вікторе Сергійовичу ... А що ми далі будемо робити?

Якась недитяча, неюношеская туга прозвучала в машинному питанні, і Служкін випустив сережку з губ.

- Не знаю, Маша ... - важко відповів він. - Кругом тупик ...

- І немає виходу?

Служкін мовчав і потерся кінчиком носа про Машину вилицю.

- Ти ще така маленька, а я вже такий великий ... - прошепотів він. - І за моєю спиною цілий віз всякої поклажі, яку мені ледь під силу волочити ...

- Але ж не може все ось так скінчитися! .. - З болем вимовила Маша, дивлячись йому в очі.

- Хто знає ... - не зводячи погляду, неголосно відповів Служкін.

І тут протяг знову скуйовджений його волосся, сплеснув крилами Машиного банта.

- Ет-то що таке? .. - Пролунав збентежений вигук.

В отворі дверей стояла Роза Борисівна.

Маша сіпнулася, але Служкін не випустив її.

- Закрийте, будь ласка, двері, - ледве стримуючи лють, сказав Служкін Загрозі. Але Загроза зробила крок в кабінет і закрила двері зовсім не з того боку, з якою хотілося Служкін. Маша прибрала руки зі служкінскіх плечей і, напівобернувшись, спідлоба подивилася на Загрозу.

- Маша, геть із кабінету! - Голосом мерця наказала Загроза.

- Не твоя справа! - Неголосно, але з ненавистю відповіла Маша.

- Он, повія, я сказала! - Тихо, одними інтонаціями, гаркнула Загроза.

- Роза Борисівна ... - утробно загарчав Служкін, але Маша швидко закрила йому рот долонею, потім раптом сильно сіпнулася, звільняючись з його рук, і повз Загрози вибігла з кабінету.

Служкін мовчав, сидячи на столі. Він важко дихав, опустивши голову, стискав кулаки і щелепи. Загроза, повернувшись до нього спиною, незвичайно довго замикала замок на двері.

- Не трудіться замикати, Роза Борисівна, - охріпнув, сказав Служкін. - Краще вийдіть з кабінету ... І більше ніколи не входите без стуку і не називайте при мені дівчат повіями ...

Загроза повільно розгорнулася на Служкін, як артилерійську гармату.

- Я і без вас розберуся, як мені називати свою дочку, - відрубала вона.

- Дочка?!. - Обомлев, беззвучно перепитав Служкін і вперше глянув Загрозі в обличчя.

Роза Борисівна стояла біля дошки, закривши обличчя долонями. З-під долонь по щоках простяглися вниз чорні стрілки потекшей туші.

Служкін не міг навіть рота закрити, вражений видом і словами Рози Борисівни.

- Не дивіться на мене, Вікторе Сергійовичу ... - раптом якимось людським, жіночим голосом попросила вона. - Я вас дуже прошу, Віктор Сергійович, негайно підіть звідси і подайте директору заяву ... Іспит проведемо без вас.

Через чверть години Служкін поклав на директорський стіл заяву з проханням про розрахунок сьогоднішнім днем. Директор, що не дивлячись на Служкін, хмикнув, знизав плечима і навскоси підписав: «Не заперечую». Відтепер і повсякчас Служкін більше не був географом.

А ввечері до нього додому приперлися все двієчники на чолі з Градусова і подарували пляшку дорогого вина. Всі вони склали іспити на впевнені трійки. Тільки Градусова дістався квиток з тих, що не влізли на парти, і він отримав «відмінно».

ВІКТОР СЕРГІЙОВИЧ Макіавеллі | Нема чого й НЕ ЗА ЩО | ВІЧНЕ ПОТЯГ ДОРІГ | Поважних причин для СВЯТОСТІ | Перша доба | Другий день 1 сторінка | Другий день 2 сторінка | Другий день 3 сторінка | Другий день 4 сторінка | Другий день 5 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати