На головну

ВІКТОР СЕРГІЙОВИЧ Макіавеллі

1. Олександр Сергійович Лаппо-Данилевський
  2. ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ ПУШКІН 1 сторінка
  3. ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ ПУШКІН 2 сторінка
  4. ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ ПУШКІН 3 сторінка
  5. ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ ПУШКІН 4 сторінка
  6. Олексій Вікторович Іванов
  7. Олексій Вікторович Іванов 1 сторінка

- Вітус, твою мать! На фіг ти криво-то клеїш ?!

- Це в тебе очі криві, а я клею - пряміше не буває! Зробимо, як в Ермітажі ...

Служкін і Будкін, штовхаючись плечима, повзали по підлозі у ванній кімнаті Будкина і обклеювали стіну кахельною плиткою. В цей час у двері подзвонили. Служкін, який опинився до виходу ближче, пішов відкривати, витираючи руки ганчіркою. За дверима стояла Кіра.

- Будкина можна? - Запитала вона, немов у незнайомого.

- Будкін, до тебе якась дівчина, - голосно сказав Служкін, повертаючись в ванну. Будкін пішов в передпокій, а Служкін продовжував клеїти кахель.

- А-а, це ти ... - почув він голос Будкина. - Проходь на кухню ...

На кухні Будкін посадив Кіру і пригостив пивом. Обидва вони довго мовчали, і нарешті Кіра сказала незадоволеним тоном:

- Ну випровадити його як-небудь, чи що ...

- Я не хочу його випроваджувати ... - пробурчав у відповідь Будкін.

- Тоді Накачай його, щоб він заснув.

- Навіщо?

Служкін почув, як Кіра люто клацнула запальничкою.

- Річ у тім, - раптом сказав Будкін, - думаю, цього більше не треба.

- Чому, дозволь дізнатися?

- Я люблю іншу дівчину, - просто відповів Будкін.

- Раніше тобі подібне не заважало.

- Раніше було раніше.

- І хто вона?

- Дружина Вітуса.

- Ось як? - Здивувалася Кіра. - А він про це знає?

- Чи знає.

- І як реагує?

- Запитай у нього, - з досадою сказав Будкін.

- Гаразд, - після паузи сказала Кіра, і було чутно, як вона встала, відсунувши табуретку. - Ти мене проводиш?

- Ти ж близько живеш ... - винувато вимовив Будкін.

- Тоді прощай, - холодно і жорстко відрізала Кіра, вийшла з кухні і вимогливо постукала в двері ванної: - Пане Вікторе, проведи мене.

Служкін зітхнув і запекло почухався.

Біля під'їзду Кіра оценивающе оглянула затрапезний наряд Служкін, презирливо відвернулася і сунула Служкін лікоть, твердий, як автобусний поручень. На третьому поверсі з відчиненого вікна кухні в теплі, майже травневі сутінки звисав Будкін і курив. Кіра і Служкін напружено пошагалі по тротуару геть від будкінского під'їзду.

Всю дорогу Кіра мовчала. У вітрини кіоску вона зупинилася.

- Пляшку он того марочного, пляшку сімдесят другому портвейну і пакет, - наказала Кіра в віконце.

Від ларька таким же карбованим кроком вони добарабанілі до під'їзду Кіри. Служкін викликав ліфт і мимоволі виструнчився по стійці «струнко». У під'їзді стояла непроглядна темінь, і коли дверки ліфта відкрилися, кабіна, яка випромінює бурштиновий світ, могла здатися передоднем палат Господині Мідної гори.

- Куди бажаєте? - Запитав Служкін.

- Чи не блазнюй! - Рикнула Кіра, натискаючи кнопку поверху.

Через п'ять хвилин вони вже сиділи в кріслах у вітальні у Кіри Валеріївни, розділені журнальним столиком з двома відкритими пляшками і двома наповненими фужерами.

- Здається, ти відчуваєш тягу до всього національно-плебейського? .. - Запитала Кіра і клацнув нігтем по липкою стінці пляшки. - До сигарет «Прима», до портвейну, до розливного пива ...

Вона підкреслено елегантно прикурила довгу ментолову сигарету від запальнички «Ронсон». Служкін підкреслено ретельно розправив криву «приминить» і запалив, чиркнув сірником про зім'ятий коробок.

- Ні, до лайна мене особливо не тягне, - сказав він. - Просто на щось хороше у мене немає грошей. Ніхто не хоче купити у мене чогось за чотири сольдо, як ковпачок у Буратіно.

- Значить, напевно, дружина тобою незадоволена, так? - З подвійним змістом запитала Кіра.

- Чому ж? Цілком задоволена, - незворушно відповів Служкін.

- Хороша у тебе дружина, - похвалила Кіра.

- Зашибись.

- Це правда, що ти з нею не спиш вже рік? - Кіра струсила попіл таким жестом, яким простягають руку для поцілунку.

- М-да, не вийде з Будкина Зої Космодем'янської ...

- І як, цікаво знати, ти живеш без сексу? Дах щось не з'їжджає? Або у тебе коханка є? .. Втім, навряд чи.

- З чого ти це зробила висновок? - Несильно зацікавився Служкін.

- Бачив би ти своє обличчя, коли зараз заглянув в мою спальню.

- Відтепер всюди ношу з собою трельяж, - заявив Служкін.

Кіра усміхнулася:

- У мужиків при утриманні мізки завжди краще працюють ...

- А також виправляється почерк, - додав Служкін.

- Так заведи собі коханку, що не мучся. - Кіра в Делані подиві знизала плечима. - Баб навколо - тільки свистни.

- Гаразд, вистачить топтатися на моїх мозолях, - втомлено припинив тему Служкін.

Вони замовкли, пили вино, курили і дивилися один на одного. За вікном зовсім стемніло. Над верхівками сосен розсипалася зоряна карамель. Сигарета в довгих пальцях Кіри диміла рівною білою цівкою. Зараз Кіра була дуже красива якийсь байдужою, глузливою і доступною красою.

- Ти знаєш, що Будкін любить твою дружину? - Нарешті запитала вона.

- Новини з временних літ повісті, - похмуро відповів Служкін. - Без мене у них би нічого і не вийшло.

- Так ти що, сам все це підстроїв? .. - Кіра неголосно засміялася, дивлячись на нього з деяким повагою, і сказала: - Ну, я здогадувалася про твою непомірною гордині, однак не думала, що вона непомірна до такої міри ...

- Тобто? - Здивувався Служкін.

Кіра дивилася на нього поблажливо-розуміюче.

- Коли дружина не дає, то чудовий спосіб продемонструвати свою зневагу і владу над нею - підкласти її під іншого. І Будкін хороша затичка в рот. Він тобі, напевно, остобісів своїми любовними перемогами - ось ти його і топче в грязь, змусивши полюбити свою дружину. Та й мені самій, в общем-то, мимохідь ляпас за норовистість: не хочеш, мовляв, зі мною спати, так і з Будкін не дам, стерво. Одним пострілом одразу трьох зайців.

Служкін глибоко задумався, огорнувшись хмарою диму.

- Ну ти мене розписала, як хохломскую іграшку, - сказав він. - Я тепер сам себе в дзеркалі лякатися буду. Просто Макіавеллі якийсь, дрібного штибу.

Кіра усміхнулася і, піднявши над головою руки, хтиво потягнулася в кріслі. Потім кинула недокурену сигарету в попільничку і встала.

- Столик і крісла відсунь, диван розправ і застели, - звеліла вона. - Білизна он там в шафі ... А я прийму ванну.

- Угу, - задерев'яніло відповів Служкін.

Кіра вислизнула з кімнати, і скоро почувся шум душа.

Служкін трохи посидів, потім похитав головою, потім піднявся і став відсувати столик і крісла, розкладати диван, стелити ліжко ... Коли все було готове, він забрав обидві пляшки і для чогось поніс їх на кухню.

Двері ванної завбачливо була трохи прочинені. У світиться щілини миготіло щось біле і округле - це Кіра приймала душ, згинаючись, як красуня з реклами шампуню. Служкін, як п'ятикласник, деякий час постояв біля дверей, затамувавши подих, потім криво посміхнувся і пішов на кухню.

Коли Кіра вийшла з ванної, притримуючи у горла розстебнутий халатик, Служкін сидів на табуретці посеред темної кухні, як пугач в дуплі, і дивився на неї круглими, жовтими, світяться очі. Кіра багатозначно промовила:

- Я пішла ... А ти прийми душ. Я чекаю. - І вона граціозно поплила в кімнату.

Служкін незграбно ввалився в ванну, замкнувся, гепнувся на унітаз і витягнув з кишень обидві пляшки. Він почав швидко пити, чергуючи портвейн з марочним вином, і закурив.

Коли він нарешті з'явився в дверях кімнати, Кіра вдавала, що спить. Вона, зовсім гола, лежала на боці на дивані, обхопивши обома руками подушку. Вид її висловлював повну беззахисність і невинність в ступеня святий наївності. Служкін неміцно утвердився у краєчка дивана, тримаючи руки за спиною, і втупився на Кірін зад, як Папа Римський на риса.

Через деякий час Кіра заворушилася, точно служкінскій погляд припікав її, озирнулася через плече, повільно піднялася і млосно сіла, оглаживая себе долонями по невеликих, міцним грудям і пропускаючи крізь пальці напружінілся соски.

- Ну йди ж до мене, дурненький ... - прошепотіла вона і подивилася на Служкін крізь розсипалися по обличчю волосся.

- Стоп! - Хрипко відповів Служкін. Очі його були вже зовсім п'яні, але він продовжував п'яніти далі, хоча далі, здавалося б, уже нікуди. - Знаєш, як нині пристойні люди в гості ходять? - Несподівано запитав він. - Вони купують дві пляшки, дзвонять у двері і, коли господар відкриває, роблять так ...

Тут Служкін стрімко вихопив з-за спини дві порожні пляшки, дзвінко припечатав їх піддонами до свого лобі на манер рогів і зі страшним криком «Му-у !!», втративши рівновагу, з гуркотом полетів під диван.

Через десять хвилин він уже брів вулицею на квартиру до Будкін.

ФАКТИ ТА ВИСНОВКИ | глава 32 | БЕТОНОМІШАЛКА | ШУКАЮ ЛЮДИНУ | НЕХАЙ БУДКІН ПЛАЧЕТ | СОСНА навшпиньки | ОСТАННІ ХОЛОДА | ХОЧЕШ МИРУ - НЕ ГОТУЙСЯ ДО ВІЙНИ | окиян окаянний | Свиней - свині |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати