На головну

Свиней - свині

1. Липень 93, Свинина - Невдала Модель
  2. Дрібношматкових напівфабрикати напівфабрикати з яловичини, свинини, баранини, телятини.
  3. Напівфабрикати з рубленого м'яса яловичини, свинини, баранини, телятини.
  4. Порційні напівфабрикати з яловичини, свинини, баранини, телятини.
  5. Принципи оцінки свиней і свинини по ГОСТ Р 53221-2008

Відразу після дзвінка зондеркоманда розсілася за парти з відвертим інтересом до майбутнього. Служкін насторожився. Він пройшовся біля дошки, немов пробуючи підлогу на міцність, і сказав:

- Записуємо тему уроку ...

Дошка була покреслених хрестиками-нулики, і Служкін взяв ганчірку. Зітхання захоплення промахнувся по зондеркоманді за його спиною. На перерві змочити суху ганчірку в туалет бігав Єргін. Тепер від ганчірки виразно пахло сечею.

Служкін побілів вилицями і почервонів вухами, але не змінив виразу обличчя. З ганчіркою в руках він продовжив:

- ... «Профільні галузі господарства Середньої Азії».

Скоса поглядаючи на Служкін і гомонячи, зондеркоманда схилилася над зошитами. Служкін крокував перед дошкою, немов в забудькуватості тримаючи ганчірку в руках. Дівчата на передніх партах кривилися. На гальорці Градусів і прісні з досадою задзижчали: Географ тупорилий, не відобразив, що зробили з його ганчіркою!

Безупинно диктуючи, Служкін повільно заглибився в прохід між рядів. При його наближенні Єргін з фальшивим ретельністю прийнявся строчити в зошиті, на сторінках якої рясніли хімічні формули. Служкін зробив ще крок і раптом спритно вхопив Єргіна лівою рукою за потилицю, а правою приліпив до його фізіономії ганчірку і ганчіркою почав терти ергінскую пику, як Аладдін свою лампу. Все сталося абсолютно беззвучно, швидко, і зондеркоманда охнула тільки тоді, коли Служкін з гуркотом виламав тихо завивати двієчника з-за парти, як дошку з паркану, і поволік до виходу.

Витягнувши Єргіна в коридор і не причинивши двері кабінету - щоб зондеркоманда жахнулася всьому в подробицях, - Служкін ретельно повозив обомлевшего двієчника по підлозі, від щирого серця відважив йому кілька таких стусанів, від яких затріщав організм Єргіна, і викинув його вниз зі сходів. Тільки після цього Служкін замкнув двері і пішов мити руки.

Він повернувся в клас з підсмикнути, як у есесівця, рукавами, з червоними від холодної води руками і з таким обличчям, ніби він був Сізіф, який тільки що нарешті вкотив свій камінь на вершину гори.

На задніх партах Градусів і прісні вже розкинули «дурня». Побачивши Служкін Градусів швидко згріб карти і засунув їх під стільницю, але Служкін нагнувся і хапнув колоду. Градусів сіпнувся, вириваючись, і в пальцях Служкін залишилася одна-єдина карта. Служкін глянув на неї.

- Сімка пік! - Повідомив він. - Покер! - І він зібрався демонстративно порвати карту навпіл.

- Не треба! .. - Раптом злякано закричав Градусів. - Чи не рвіть, Віктор Сергійович! ..

- Ти навіть вивчив, як мене звуть? - Щиро здивувався Служкін.

- Чи не рвіть, - повторив Градусів. - Я більше не буду, приберу все ... Без покеру вже не колода, а я її два тижні Крапов! ..

- Гад ти, Градус ... - тихо сказав хтось із прісних. - Нічого, отже, ніхто тобі не повинен ...

Служкін подумав і кинув покеру Градусова на стіл.

- Вже своїх щось не наколював б, - сказав він. - Тільки дурити і вмієш ...

- А що, думаєте, дурити просто? - Образився Градусів.

- Важко, - без вираження погодився Служкін, пішов і сів за свій стіл. Але Градусова зачепило.

- Та я й без мухлежа виграю у будь-якого! - Закричав він через весь клас. - Спорняк, що я і вас висаджу з першого ж закону?

Зондеркоманда загула, зацікавившись викликом.

- Хлиздіте, так? - Кричав Градусів. - Ну давайте зріжемо, а?

- А що мені буде, якщо я виграю? - Раптом запитав Служкін.

Зондеркоманда дружно завила від захоплення.

- Тоді ми до кінця року на географії будемо сидіти, як на російській, - нахабно заявив Градусів.

- А якщо програю?

- То ви нас з уроку відпустіть! .. - Закричала зондеркоманда відразу з декількох сторін. - Зараз по кабельному порнуха почнеться! ..

- Та ну і фіг з вами, козли! - В серцях сказав Служкін і широким рухом руки зрушив на край столу класний журнал і зошити. - Іди сюди, Градусів!

Градусів схопився і побіг до вчительського столу, як боксер до рингу: він підстрибував на ходу, поводив плечима і тузіл кулаками повітря. Галасують, на гальорці присні полізли на парти, щоб краще бачити поєдинок. Служкін простягнув Градусова руку, і Градусів хвацько відбив долоню, закріплюючи суперечка.

- Градусів, програєш - вб'ємо! .. - Кричали дівчинки.

Служкін взяв у Градусова колоду, перетасував і розкидав карти.

- У підкидного, вини - вінямі, - діловито сказав Градусів.

Служкін розгорнув карти віялом і задумався. Зондеркоманда, як корабель у бурю, похилилась наліво, намагаючись подивитися, що у нього в запасі. Служкін скинув шістку.

- Ви - мерзотники, - просто сказав він зондеркоманді. - Я від вас втомився безмежно. Біто. Думаєте, мені соромно, що я граю в «дурня» на уроці? Так ні фіга подібного. Я вас всіх вже бачити більше не можу. Будь моя воля, я б вас з усіх уроків поспіль вибивав, а по вулиці ходив би в протигазі, щоб з вами одним повітрям не дихати.

Зондеркоманда, перемовляючись і сміючись, холоднокровно вислуховувала мови Служкін.

- Прибери бубуху, - велів Служкін Градусова. - Обіцяв само не дурити. Думаєш, у мене не очі, а гудзики від ширінки?

- Я сплутався! - Зніяковіло відповів Градусів, забираючи картку.

- А я тобі не вірю. Я вам всім взагалі не вірю, скільки б ви не клялися. Клятв вірять, коли людина, їх дає, поважає себе. А ви хіба себе поважаєте? Взяв, п'ята не влазить. Ви перед усім класом власної сечею вмиваєтеся, вам не соромно, коли при всіх вам морди б'ють і під зад штовхають. Коли вам в обличчя правду кажуть, ви навіть не червонієте.

- Куди ви пішли! Зараз моя черга! - Спінився Градусів.

- Пардон, помилочка вийшла. Валяй. Ви не тільки ще не особистості, але ви навіть ще не люди. Ви - тісто, тупа, злісна і смердюча людська маса без всякої духовної начинки. Вам не тільки географія не потрібна. Вам взагалі нічого не потрібно, крім жратви, телевізора і сортиру. Як так можна жити? Куди десятку підкидає? Протри кулі - де тут десятки?

Градусів задумався і перемістив в заначку дві карти.

- Я розумію: у вас почуття гумору не розвинене, тому і приколи у вас ідіотські. Для почуття гумору потрібна культура, якої у вас немає. Ви мені свої мавпячі подляни будуєте і думаєте, що вони мене зачіпають. А вони мене зовсім не зачіпають. Я на вас кричу тільки для того, щоб ви заспокоїлися: мовляв, ніштяк, дістали географа. Мене ваші подляни не ображають, тому що я вас не поважаю. Вони мені просто заважають, але не урок вести заважають, а заважають перед власним начальством викобеніваться, тому що воно - таке ж, як ви, тільки навиворіт ... Угораздило ж мене потрапити між двох вогнів! І зверху ідіоти, і знизу - ось і покрутивши! Втомився я від усього цього ...

Картковий поєдинок вступив в завершальну фазу. Зондеркоманда притихла. Градусів пішов під Служкін - Служкін покрив. Градусів скинув другу карту - Служкін відбився. Тоді Градусів обвів клас відчайдушним поглядом і кинув третю карту - ту саму сімку пік. Служкін широко розмахнувся козирем, щоб припечатав і її, але тут Градусів тихенько нагадав:

- Вини - вінямі.

- Свіні - свиня! - В серцях сказав Служкін. - Я продув!

Зондеркоманда переможно заволала.

- А ви говорили: «Чи виграю, виграю!» - Поблажливо перекривив Градусів, збираючи колоду. Ви мені ще в пуп дихайте.

- Можна додому йти, так? - Радіючи, орала зондеркоманда.

- Я своє слово тримаю, - заявив Служкін, демонстративно відкидаючись на спинку стільця і ??дістаючи сигарети. - Валите.

Зондеркоманда дружно ломанулась до дверей, зрушуючи парти і гублячи стільці. У п'ять секунд кабінет спорожнів.

Служкін закурив, посидів, встав, замкнув двері, пройшовся по класу, складаючи парти і піднімаючи стільці, відкрив вікно, заліз на підвіконня, сіл, вивісивши ноги назовні, і продовжував диміти далі.

Річковики лежали в руїнах зими, а над ними, як купальщица, вигнулось безсоромно-блакитне небо. На землі першими відтанули глибинні, таємничі артерії міста - теплотраси, яскраво чорніли мокрою землею. З-під кришок каналізаційних люків валив пар. Згорбившись замети були з боків покусані чиїмись брудними зубами. На дорозі струмочки проточили колії до асфальту, і від цього колії Віхляєв в різні боки, ніби тут їздили п'яні автомобілі. Старий сніг на волейбольному майданчику, як сир, був всюди продірявлений слідами. На верхівках ліхтарів, немов коти, сиділи косі шапки.

З-за рогу школи віялом висипалася зондеркоманда. Побачивши у вікні Служкін, дівчатка замахали руками, а пацани заіржали.

- Географ! .. - Закричали вони. - Звалити! .. Монтана! .. Фак ю! ..

- А Градусів все одно махлював! .. - Заволав хтось.

- Хеві-метал! - Крикнув у відповідь Служкін і показав роги з пальців. - Я знаю!

глава 29 | ВІДВІДУВАЧІ | ФАКТИ ТА ВИСНОВКИ | глава 32 | БЕТОНОМІШАЛКА | ШУКАЮ ЛЮДИНУ | НЕХАЙ БУДКІН ПЛАЧЕТ | СОСНА навшпиньки | ОСТАННІ ХОЛОДА | ХОЧЕШ МИРУ - НЕ ГОТУЙСЯ ДО ВІЙНИ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати