Головна

окиян окаянний

1. Веління на Покаяння до Судного Дня
  2. Магніт на Покаяння
  3. окиян Окаян
  4. покаяння
  5. ПОКАЯННЯ ...
  6. Покаянний Молебень

На канікулах Служкін сидів удома, і одного разу заявилася Гілка.

- Блін! .. - Ще в передпокої почала лаятися вона, стягуючи чоботи. - Замерзла як собака в цьому довбаний автобусі! .. Дай, Вітька, чаю гарячого, а то близько! ..

Служкін пішов ставити чайник, а Гілка кричала з передпокою:

- Вже квітень на підході, Кама і то розкрилася, а холодрига собача! Коли ж зима закінчиться? В калюжу ще вляпалася до колін! ..

Вона прошлепала мокрими шкарпетками на кухню, сіла на табуретку і безсоромно задерла ноги, приставивши ступні до батареї.

- У вас ще гріють, сволочі ... - заздрісно зауважила вона.

- Як ся маєш? - Запитав Служкін.

- Та чого там! .. - Махнула рукою Гілка і з ходу почала розповідати про якогось коромисла, який їй проходу не дає.

- Ти, стара дурепа, заколивала вже, - з досадою сказав Служкін. - Сама-то чого твориш? А ще на Колесникова наїжджає ...

- До речі! - Перескочила Гілка. - Мені тут дівки знайомі описали ту бабу, з якої його бачили. Ну вилита твоя Рунева! Слухай, дай мені її фотографію, щоб дівкам показати ...

- Йди ти нафіг! - Розлютився Служкін. - Ще я не брав участі в твоїх дізнання! ..

- Що, все ще любиш її? - Жваво запитала Гілка.

- Бачу рідко, а думаю часто ... - Служкін знизав плечима.

- Хто ж так любить? - Хмикнула Гілка.

- Це ти якщо закохалася, так в кожному під'їзді спідницю до вух задирати готова, - пробурчав Служкін. - А я закохуюся акуратно. Що, по-твоєму, мені через Руневой в реанімації лежати? Або серенади їй співати з кущів в палісаднику? .. Та й взагалі: чи не закохуюся я ні в кого. На фіг. Досить, надірвався, тепер тяжіння не піднімаю. А що там Колесников каже про Руневу?

- Каже, що знає, що ти її любиш, і тому не став би з нею нічого мати, тому що тебе поважає.

Служкін видав губами непристойний звук і почав розливати чай.

- Він зараз-то вже не вештається по ночах, - розповіла Гілка. - Відразу після роботи додому, як і раніше. - Вона помовчала і несподівано з почуттям додала: - Шкода, що не встигла вчасно його застукати, а то прямо уві сні бачила, як салатницю йому прямо про голову розбиваю ... Слухай, Вітька, а може, ти і не любиш Сашеньку-то свою дурну? ..

- Чорта тут зрозумієш, Гілка. - Служкін закурив. - Начебто і люблю її, а до неї не тягне. Тягне до іншої дівчини, училке з моєї школи, а жити все одно хотів би з Надею. І живу з Надею, а ближче тебе немає нікого ... Ніякої точки опори в житті, бовтаюся туди-сюди ... Окиян Окаянний, де ж острів Буян? Мічуся в зачарованому колі, а порвати його нічим.

- Тобі подобається жити з Надею? - Здивувалася Гілка. - Ну не знала! .. Або ти з диванчика назад на ліжечко переїхав?

- Чи не переїхав ... Так хіба в цьому справа? У вас у всіх про одне тільки думки ... Молитви у попа про те, що нижче пупа ...

- Ну раз ти голодний, може, тоді підкріпимося, а? - Гілка хитро підморгнула. - На ліжечку. Або на дивані.

- Треба було тобі на годину раніше приходити, - похмуро відповів Служкін. - Зараз уже Надя повернеться ... До речі, Гілка, вона на тебе визвірилася після мого дня народження. Вона думає, що я в тебе ночував. Боюся, хреново тобі буде, якщо вона тебе тут застане ...

- Дурниця, - відмахнулася Гілка. - Я її зумію утримати.

Служкін подивився на неї недовірливо.

- І все-таки вона в тебе стерво, - безпосередньо заявила Гілка.

- Та ні ... - скривився Служкін. - Ти її бачиш тільки зовні: в гостях або коли я плачу тобі ... А так - вона дуже мила, лагідна, господарська. Татку любить. Хіба ж я одружився б на атомну бомбу? Мені з нею жити дуже добре.

І тут в замку повернувся ключ.

- Ось і вона, - сказав Служкін.

Першою в передпокій вбігла Тата і зупинилася, побачивши Гілку.

- Здається, у нас гості? - Запитала Надя, виглядаючи на кухню.

- Вітання! - Весело сказала Гілка.

Надя не відповіла, повернулася в передпокій і стала роздягати Тату.

- Зараз посидь в кімнаті, - голосно сказала вона Таті, - а я тільки тітоньку вижену, і ми зателефонуємо бабусі.

Служкін підняв брови і приклав палець до губ, даючи Вєтці рада помовчати і не нариватися на скандал.

Тата слухняно зникла в кімнаті, а Надя вийшла в кухню, склала руки перед грудьми і притулилася спиною до холодильника.

- Добре ще, що не в моєму ліжку і не в моєму халаті, - сказала вона. - Я ж, здається, говорила тобі, щоб цієї шльондри ноги в моєму домі не було!

- Кого? - Тупо перепитала Гілка і відкрила рот.

- Якщо у тебе свербить, так ти йди до неї додому і там з нею трахайся, - продовжувала Надя, не помічаючи Гілки. - А мені тут такі відвідувачі не потрібні. Мало того що непроханий гість гірше татарина, так ця повія гірше непроханого гостя. Тут не дім розпусти. Вибирайте для побачень інші місця. У неї самої квартира є. Нехай чоловіка з дитиною куди хоче діває і розважається з тобою, а я не збираюся вартувати вас на сходах, та й взагалі не хочу терпіти тут нічого подібного! І хвилини не бажаю залишатися з нею під одним дахом! Нехай одягається і забирається звідси геть цей же момент і дорогу сюди хай забуде! Передай їй це, якщо у тебе сміливості вистачає не тільки на те, щоб тискати з бабами потайки!

Надя відштовхнулася задом від холодильника і пішла в кімнату.

Служкін багатозначно подивився на обомлевшім Гілку.

- Ну, бли-ін ... - приходячи в себе, простягнула Гілка і почухала в кучерях. - Що, значить, мені йти? ..

Служкін сумно кивнув. Гілка піднялася, поправила спідницю і пішла в передпокій. Служкін поплентався за нею.

- Ти вже мене не проводжай, - напялівая чобіт, саркастично сказала Гілка. - Заходь, коли час буде. Вона одягла плащ, похитала головою і щиро додала наостанок: - Чи не гинь.

Весь вечір Надя зі Служкін не розмовляла. Коли Тату поклали спати, Надя мила на кухні посуд. Служкін сіл у столу і сказав:

- Ну чого ти в пляшку лізеш? На мене знесамовитілих, Гілку на всі заставки обробила ...

- Я вже казала тобі, - гаркнула Надя, - щоб ти цю коханку свою, сучку, не смів сюди тягнути!

- Я Гілку НЕ тягнув сюди, - покірно почав виправдовуватися Служкін. - Вона сама забігла по дорозі. І вона не сучка, що не повія. Просто балда, заднім місцем в Царстві Небесному. І не моя коханка.

- Ти можеш мені сказати, що не спав з нею? - Напала Надя.

Служкін важко зітхнув.

- І ще сміє мені якісь претензії висловлювати! .. Алкоголік, жебрак, блазень гороховий, та ще й бабій на додачу! Не будь Тати, я б і секунди з тобою не жила! Нічого дітей заводити, якщо не можеш дати їм нічого хорошого!

- Ну гаразд, - примирливо сказав Служкін. - Це все тут ні при чому. Я тільки хотів сказати, що Гілку ти образила даремно.

- І не смій мені більше говорити про цю повії! ..

- Та не повія вона! Вже краще б я зв'язався з повією! Вони вже сняться мені ночами на цьому чортовому диванчику! .. - Вирвалося у Служкін.

- Сам того захотів! Чого захотів - того і домігся! - Надя жбурнула посуд, закрила воду, сіла за стіл і невміло закурила. - А Гілку ти захищаєш тільки тому, що в душі сам точно такий же, як вона, - недарма однокласснички! Тобі б тільки за бабами волочитися, а до іншого і справи немає! Тільки ні одна баба на такого не зазіхне - одна я, дурепа, зв'язалася! Ти і Будкина мені тому підсуваєш, щоб я такий же була, як ти, і пискнути не посміла! ..

- Я тобі Будкина НЕ підсуваю ...

- А у мене з ним нічого і немає! - Закричала Надя. - Я з ним не сплю, в гості до нього не тягати, що не цілуюся, на побачення не бігати! .. І взагалі, це не твоя справа, зрозумів ?!

- Ну і даремно, що немає! - Не витримавши, розлютився і Служкін. - Даремно! Шкодуй, що ні бігала, не цілувалася, не трахкали! Святий з тебе все одно не вийде, тому що ти людей не любиш, а вся твоя порядність тільки від ненависті до мене! Одного-єдиного Будкина зуміла полюбити, та й того в жертву своїй ненависті принесла! А Будкін сам до тебе не прибіжить, тому що дурень - теж не в свою душу дивиться, а в чужі роти! А у мене все те, від чого ти відмовилася, було, - чуєш, Надя, було! І це краще, що у мене було з тих пір, як я переїхав на цей проклятий диванчик!

ФОТОГРАФІЯ З ПОМИЛКОЮ | глава 29 | ВІДВІДУВАЧІ | ФАКТИ ТА ВИСНОВКИ | глава 32 | БЕТОНОМІШАЛКА | ШУКАЮ ЛЮДИНУ | НЕХАЙ БУДКІН ПЛАЧЕТ | СОСНА навшпиньки | ОСТАННІ ХОЛОДА |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати