На головну

ФАКТИ ТА ВИСНОВКИ

1. IV етап (з середини XX ст. По теперішній час) - психологія як наука, що вивчає факти, закономірності та механізми психіки
  2. IX. ВИСНОВКИ З I ГЛАВИ
  3. IX. ВИСНОВКИ ПРО ЗНАЧЕННЯ капіталізму у російській землеробства
  4. V. Висновки
  5. XIII. ВИСНОВКИ З II ГЛАВИ
  6. Аналіз представлених спектрів дозволяє зробити наступні висновки.
  7. Аналітізм. висновки

Тата трохи застудилася і сиділа вдома. Служкін на кухні займався чотирма справами відразу: чистив картоплю, смажив рибу, стежив за Пуджіком і брав посильну участь в іграх Тати. Пуджік задумливо бродив по раковині умивальника і вдавав, що його цікавить лише виключно вміст сміттєвого банки, а зовсім не сковорідка з минтаєм. В цей час в передпокої затріщав дзвінок.

Лаючись, Служкін видерся на милицю, сунув Пуджіка під пахву і пішов відкривати. На порозі стояла Сашенька Рунева.

- Вітя-а ... - з жахом простягнула вона, побачивши гіпс і милицю.

- Проходь, Сашенька, - велів Служкін і упригал назад на кухню.

Сашенька увійшла в кухню і боязко присіла біля столу.

- А я від Будкина йду, - винувато сказала вона. - Будкін мені і повідомив, що ти ногу зламав, в гіпсі лежиш ... Як це сталося?

- Упав, - лаконічно відповів Служкін.

- А я думала, ти більше не хочеш бачити мене з тих пір, як дізнався про Колесникова ... Не заходиш, що не дзвониш ...

- Він що, все ще запашний квітка твого серця?

- Коли самотньо, дуже хочеться, щоб хоч хто-небудь поруч був ... - сумно пояснила Сашенька. - Я знаю, що він дурень ... Але він завжди навколо крутиться, каже, що любить, кличе заміж, обіцяє розлучитися ...

- Це не причина, щоб з ним спати.

- Я вже й не знаю, як так вийшло ... Сама собі противна ... І не треба мені його, а не можу зупинитися ... Втекти б від себе, та не виходить ...

- Краще ти його на фіг пішли, - порадив Служкін.

- У мене не вийде, - безнадійно зізналася Сашенька. - Я вже думала про це. Так Колесніков і не піде. Він себе у мене вже як удома відчуває, дзвонить і каже, чого на вечерю приготувати ...

- М-да-а ... Спритно ти Будкина кинула.

- Чи не кидала я його, що ти, Витенька! .. - Злякалася Саша. - Я його, може бути, навіть сильніше люблю тому, що усвідомлюю, як погано по відношенню до нього поступаю ... Але хіба я могла інакше? Ти ж сам мені радив завести коханця, щоб не мучитися.

- Я ж і винен, - микнул Служкін. - Коли я тобі радив, Сашенька, дорога, вибач за відвертість, я мав на увазі себе.

- Ві-ітя! .. - Благально промовила Сашенька. - Хіба у нас можуть бути відносини краще, ніж зараз? Ти мій найдорожчий друг! ..

Тут в кімнаті пролунав рев, і незабаром Тата вбігла в кухню з лялькою. У ляльки з плечей стирчали ноги, а замість ніг були руки.

- Батько! Папа! .. - Захлиналася Тата. - Це Будкін вчора зламав! ..

- О Боже! - Вигукнув Служкін, взяв ляльку, швидко обірвав переплутані кінцівки і вгвинтив їх на своє місце. - На, тримай, не плач. Будкін прийде - ми з ним те ж саме зробимо.

Схлипуючи, Тата недовірливо оглянула ляльку і, заспокоєна, пішла в кімнату.

- До речі, - згадав Служкін, - а як ти у Будкина побувала?

- Можна, я запалю? - Запитала Сашенька, закурила і задумливо розповіла: - Знаєш, Вітя, як раз дуже добре поспілкувалися ... Він мене коньяком пригощав, сміявся, навіть відпускати не хотів ... Але був такий момент ... Як би це сказати ... він запитав мене, як у мене справи з Колесніковим, але запитав так, ніби це його мало цікавить, ніби у нього самого є щось і важливіші ... Мені здалося, що насправді поява Колесникова в моєму житті його дуже вразило і він тепер маскується ... Хоча одного разу я бачила його з вчителькою з твоєї школи ... Як її? ..

- Кіра, - похмуро підказав Служкін, чистячи картоплину.

- Ось, з Кірою бачила ... І він нібито хоче в помсту показати мені, що відносини з Кірою йому важливіше, ніж відносини зі мною. Що він закохався в неї. Але я-то знаю, що він любить не вміє. Скажи мені, Вітя, у Будкина з цієї Кірою що-небудь є?

- Нема, - посміхнувся Служкін. - Хоча можливо, що він з нею спить.

- Значить, він все-таки думає про мене, якщо вже так виробляються ...

- Краще б, Сашенька, ти взагалі не міркувала про це, якщо у тебе погано виходить, - м'яко порадив Служкін, серпантином зрізуючи з картоплини лушпиння. За його ліву руку вже громадилася ціла купа білих, очищених картоплин - спрощено-геометричних, начебто Ікосаедр.

- Ну поясни мені тоді! - Майже з благанням зажадала Саша.

- Як я можу пояснити тобі, Сашенька, якщо ти нічого не хочеш знати? - Зітхнув Служкін. - Я тобі вже тисячу разів пропонував спростити ситуацію: ти люби мене, а я буду любити тебе, і все буде добре.

- Чому ж я не хочу знати? - Жалібно сказала Сашенька. - Я хочу! Скажи мені правду - будь-яку, я витримаю. Що там у Будкина з Кірою?

Служкін тільки махнув рукою.

- Я не можу тобі викласти факти, - почав стомлено пояснювати він, - тому що ти їх невірно істолкуешь. Я тобі даю відразу тлумачення - вірне, тому що з боку видніше. Але тобі його не треба. Тобі потрібні факти. Замкнуте коло, Сашенька. Ти в своїй душі як в кімнаті без вікон і дверей. Тому і любов твоя якась безсила. Ти прокинься. Світло не сходиться клином ні на чому.

Сашенька мовчала, опустивши голову.

- Н-ну, с-скотина! .. - Раптом закричав Служкін.

Пуджік спокійно сидів в раковині умивальника над двома риб'ячими хвостами, як переможець над поваленими ворожими штандартами. Товстий, ситий, Немигающий, він дуже нагадував пугача.

МЕРТВІ НЕ ПОТІЮТЬ | ТОРЖЕСТВО | глава 22 | ТЕМНА НІЧ | В ТІНІ ВЕЛИКОЇ СМЕРТІ | пропажу | СОБАЧЕ ДОЛЯ | СТАНЦІЯ ВАЛЁЖНАЯ | ФОТОГРАФІЯ З ПОМИЛКОЮ | глава 29 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати