На головну

ФОТОГРАФІЯ З ПОМИЛКОЮ

1. А. Методики впізнання емоційного вирази облич на фотографіях
  2. Визначте індивідуально-психологічні особливості особистості дитини по пропонованих нижче фотографій.
  3. Фотографія з помилкою

Служкін зайшов за Татой в садок, але її вже забрала Надя. У роздягальні серед інших мам і дітей Олена Анфімова одягала Андрійка.

- З наступаючим, Льон, - сказав Служкін. - Привіт, Андрюха.

За інерцією він заглянув в шафку Тати і побачив на верхній поличці загорнутий в газету пакет. Мабуть, його забула Надя. Служкін взяв його і розгорнув. У пакеті лежали три кольорові фотографії з новорічного ранку. Тата стояла під ялинкою з великим ведмедем в руках. Ялинка була прикрашена різнокаліберними кулями і великими зірками з фольги, але без гірлянд, мішури, дощику - казенна, нежива, дарма замордовані ялинка. Медведя Служкін бачив і раніше. Ведмідь сидів в групі на верхівці стелажа. Грати з ним не дозволялося, з ним можна було тільки фотографуватися. Тата ніяково притискала до себе ведмедя, немов би отпрянувшей від неї, і злякано дивилася в об'єктив. На ній було надіто незнайоме, мішкувата плаття Сніжинки, яке абсолютно не виглядало з червоними туфельками і бантом.

Служкін довго розглядав фотографію, потім підійшов до Андрюші і присів. Лена в цей час натягала Андрюші валянок.

- Андрюха, а чиє це плаття на татка? - Запитав Служкін.

- Це Машки Шветловой.

- А чому Таті наділи це плаття?

- Вошпітательніца шкажала, што у неї коштюм поганий.

Служкін вийшов на ганок садка і закурив. Був вечір. Небо за будинками зніяковіло рожевіло, і в ньому висіла зелена, як незріле яблуко, місяць. Дитячі будиночки, гірки і веранди на майданчиках серед високих заметів здавалися затишним, заповідним містом гномів. Вдалині в сизої імлі соковито червонів рубін світлофора. У школи, де на ковзанці снувала дітвора, іскрився цілий кущ взвізг і криків.

Ззаду на ганок вийшли Андрюша і Олена, тягнучи санки.

- Ти що, Вітя, засмутився? - Зауважила Олена, вийняла з кишені його пуховика фотографії та подивилася знову. - Сукня, звичайно погано сидить - велике ... - немов виправдовуючись, сказала Олена.

Служкін знизав плечима і неохоче пояснив:

- Тата в червоному костюмі хотіла бути на святі, а не в плаття.

- Ну, це ж дрібниця - костюмчик ... - примирливо сказала Олена.

- Дрібниця, - погодився Служкін. - Але саме дрібниці найглибше зачіпають. Так начебто вже з усіх боків корою заріс, і раптом - бац ... За таку дрібницю і відчуваєш, що дитина твій - це як душа без оболонки. Просто, Льон, ошпарюють розуміння того, як діти беззахисні і в той же час - така несправедливість! - Вже окремі від нас істоти ...

- Вони з самого початку від нас окремі, - сумно посміхнулася Олена. - Андрюша, сідай в санки ... Якби ти, Вітя, сам народив та возився з дитиною, прибирав, годував, пелюшки стирав, то не засмучувався б так по дрібницях, простіше ставився.

- Я порався, стирав, - мляво відповів Служкін.

- Все-таки червоний костюмчик - не для Нового року. - Лена м'яко торкнулася руки Служкін. - Треба було, Вітя, надіти їй біле плаття. Хіба мало чого їй хотілося. Балуєш ти її.

- Та я не балую ... У мене відчуття страшної провини перед нею ...

- Який провини, ти чого?

- Ну як який? .. Папаша я нікудишній, сім'ї толком немає ... Якщо Тата зараз родинної любові не побачить, вона в майбутньому собі всю долю покривить. А всі мої відносини з Надею тільки і тримаються на тому, що у нас дочка. Виросте Тата і зрозуміє, що через неї у батьків життя не в ту сторону пішла, - і як їй буде жити з цією провиною, в якій вона-то і не винна? Як їй буде, якщо вона зрозуміє, що народилася неждана, небажана, по зальоту, за нашою помилку? Що вона про нас думати буде і про себе саму? .. Вибач, Льон, що я тобі все це кажу. Ти ж зрозумієш мене, так? Адже день твого весілля і день народження Андрійка не важко зіставити ...

Лена важко мовчала. Вона була одягнена в довгу недорогу шубу, в валянки, на руках - розшиті бісером рукавички. В овалі теплого товстого капора її обличчя, трохи рум'яне від морозу, здавалося іконописних ликом, але все одно залишалося живим - тонким, красивим, втомленим російським особою. Андрюша возився в санках, вмощуючись зручніше.

- А тобі, Вітя, не хотілося б почати все спочатку? - Неголосно раптом запитала Олена. Служкін помовчав.

- Це питання не можна ставити, - сказав він. - І думати про це теж не можна. Бажати почати все спочатку - це бажати зникнення нашим дітям.

- Ну ... не дітям ... хоча б помилки виправити ...

- Ми ніколи не помиляємося, якщо розраховуємо на людське свинство, - сказав Служкін. - Помиляється, лише коли розраховуємо на порядність. Що значить «виправити свої помилки»? Зжити в собі віру в людей? .. Найбільші наші помилки - це найбільші наші перемоги.

- Ти завжди думав в таких широких масштабах ... - посміхнулася Олена.

- Навпаки, - заперечив Служкін. - Я думаю в найвужчому масштабі - тільки людина. Я, Олена, намагаюся думати лише про те, що поруч, - як виходить, звичайно. І намагаюся взагалі не думати про те, щоб все почати спочатку.

- Напевно, ти маєш рацію, - кивнула Лена. - Я теж відчуваю, що це погано - коли бажаєш повернутися назад і жити заново ... І все одно іноді дуже хочеться почати все спочатку.

ВИПУСКНИЙ РОМАН | ГРАДУСІВ | глава 19 | МЕРТВІ НЕ ПОТІЮТЬ | ТОРЖЕСТВО | глава 22 | ТЕМНА НІЧ | В ТІНІ ВЕЛИКОЇ СМЕРТІ | пропажу | СОБАЧЕ ДОЛЯ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати