На головну

глава 22

1. Бібліографічний список по всім главам
  2. У Цивільному кодексі України (глава 35) виділяється два види договору найму. У теорії їх називають комерційний і соціальний.
  3. В Глава 1. Емоційне реагування
  4. В Глава 12. Характеристика різних почуттів
  5. Вальрас, Леон (1834-1910) - видатний швейцарський економіст, засновник і глава «Лозаннській» школи маржиналізму, творець теоретичної моделі загальної економічної рівноваги.
  6. Вступна глава
  7. Вступна глава

БАТЬКИ

Служкін вибіг у передпокій і побачив в коридорі Деменева, Тютін, Бармина, Овечкіна і Чебикіна з гітарою.

- А ми вас привітати прийшли, - посміхаючись, сказав Чебикін.

- Джаст момент! - Крикнув Служкін, повернувся в кухню, схопив колесніковських пляшку, стопку металевих чарок і помчав назад. Зі школярами він піднявся по сходах вгору на два марші, і там все розсілися на сходах. Служкін розлив.

- Ну, з днем ??народження вас, - солідно сказав Бармін і пригубив вино. Все, крім Овечкіна, випили.

- Овчину добре, - заздрісно сказав Тютін, витираючи долонею рот. - Йому пити не можна. Він на одному майданчику з Розою Борисівною живе, і матуся його з нею дружить ...

- Чого там сьогодні новенького в школі? - Запитав Служкін.

- Сушку довели. Вона гроші вважала, а ми вкрали з її столу стольник. Вона цілий урок з'ясовувала, хто вкрав. Так і не знайшла.

- А хто вкрав? - Негайно поцікавився Служкін.

- Градусів.

- На фіг? Чого на сто рублів купиш?

- Та просто так, на спір. Ще сьогодні ми хімічка в ящик столу дохлу мишу кинули. Тільки вона ящик на уроці не відчиняла, а то б ми поржали, як вона верещить.

- Ми не так над вчителями приколювалися, - зневажливо заявив Служкін, знову розливаючи вино. - Ось, пам'ятаю, ходила у нас за класом записка: «Це твій носок висить на люстрі?» Кожен прочитає і відразу на стелю подивиться. Наша класна на прізвисько Чекушка записку відняла, прочитала і сама очима вгору зирк. Тут ми всі і впали. - Служкін зареготав над власним спогадом. - Давайте ще клюкнем, і я вам розповім, - розпорядився він, і всі клюкнулі. - Теж, пам'ятаю, був якийсь з'їзд, і у нас в комсомольському куточку повісили ящик з написом: «Твої питання з'їзду». Через місяць його зняли, а там один-єдиний листочок: «А коли в нашій школі відкриється чоловічий туалет на другому поверсі?»

Посміявшись, все знову взяли по чарці.

- Ну що, Вікторе Сергійовичу, в похід-то в травні місяці йдемо? - Запитав Деменев і підморгнув.

- Батьки, блін! - Обурився Служкін. - Ще півроку до травня, а ви мені вже лисину проїли! Сказав «йдемо» - значить, йдемо.

- У нас вже половина дев'ятих з вами збирається.

- Я стільки не підніму, ви чого? Чи не агітуйте даремно. Тільки з вашого класу. Решта нехай он фізрука просять.

- Ні-і, всі хочуть з вами, тому що ви вчитель кльовий.

- Раздолбай я кльовий, а вчитель з мене, як з ковбаси телескоп, - знову розливаючи вино, чесно повідомив Служкін.

- У вас на уроках зико: і побазарувати можна, і приколотися ... А на інших уроках - тільки дерном. Вас і доводити щось не хочеться ...

- Ну так. Он Градусів як через силу намагається - піт градом.

- Градусів - фігня. Зате до вас на урок, навпаки, двієчники йдуть, а відмінники не хочуть. Це тому що ви якийсь особливий вчитель, не бринза, як Сушка або там німкеня ...

- Ви Кіру Валеріївну не чіпайте, - образився Служкін. - Не доводьте її, вона мені подобається.

- А ми бачили, як ви з нею гуляли.

- Бачили - так мовчіть. Краще он про Градусова говорите ...

Батьки з розумінням заіржали.

- Градусів пообіцяв вашого кота повісити за те, що ви йому двійку за першу чверть вивели.

- П'ятірки, буває, я ставлю даремно, а двійки - немає. Нехай вчить географію, дурень. Я, звичайно, розумію, що нікому з вас ця географія нікуди не впирається, Та й застаріває моментально ... Однак треба. А Градусова я і сам повішу за ... Ну, дізнається, коли повішу.

- Він, Віктор Сергійович, про вас пісню склав. Лайливу.

- Ну-ка, батьки, давайте наярювати.

Чебикін перетягнув гітару зі спини на живіт, заграв і заспівав на мотив старого шлягера «Мільйон троянд»:

- Жив-був Географ один,

Карту мав і глобус.

Але він дітей не любив,

Тих, що ні мітили в вуз.

Він їх чуханіл завжди,

Ставив їм двійки за все,

Був бо глиста,

Старий, смердючий козел ...

Служкін реготав так, що мало не впав зі сходів.

- А ви, кажуть, Віктор Сергійович, теж пісні складаєте?

- Хто говорить?

- Машка Большакова з «а» класу, - зізнався Овечкін.

- Заспівайте нам пісню, - жалібно попросив Тютін.

- За мах, - погодився Служкін. - Я п'яний, мені по фіг.

Він взяв у Чебикіна гітару, забрязкав без складу і ладу і надривно закричав на весь під'їзд:

- Коли до нас в Росію поляки прийшли,

Селяни, звичайно, спужалісь.

Знайшовся зрадник всієї російської землі,

Івашко Сусанін звали.

За літр самогону продався ворогові

І тут же нажерся халяви.

Вирішив провести іноземців в Москву

І лісом повів глухоманним.

Йдуть супостати, не видно ні зги,

І жерти захотілося до болю.

І бачать: Сусанін їм пудрить мізки,

Дорогу забув, алкоголік.

Від літра Сусанін зовсім очі посоловіли.

Поляки зовсім розсердилися,

Схопилися за шаблі і з криком «Пся крев!»

На частині його порубали.

Але вийти з лісу вже не могли,

Назад дорога забута.

І, прокляв зрадника російської землі,

Відкинули дружно копита.

Від служкінскіх криків в під'їзд вийшла Надя.

- Ти, що з глузду з'їхав? - Запитала вона. - Молоді люди, як вам не соромно пиячити з ним? Гаразд - він, він ні тверезий, ні п'яний не тямить, що можна, а чого не можна вчителю. Але ви-то повинні розуміти, що можна, а чого не можна учням! ..

- Все-все, Надя, - квапливо піднявся Служкін. - Будинки розберемося ... - Він пішов вниз, озирнувся і підморгнув: - Спасибі, що привітали, батьки. А зараз мені дупу на британський прапор порвуть. Бувай!

- Знайшов з ким дружити! - З невимовним презирством сказала Надя в передпокої, замикаючи двері.

- Бог, коли людей створював, теж не вибирав матеріалу, - похмуро відгукнувся Служкін.

глава 11 | ВІДХИЛЕННЯ ВІД ТЕМИ | ВІДЛУЧЕННЯ ВІД МРІЇ | М'ЯСНА ПОРОДА МАМОНТОВ | КИРА Валеріївна | Прогалини в ПАМ'ЯТІ | ВИПУСКНИЙ РОМАН | ГРАДУСІВ | глава 19 | МЕРТВІ НЕ ПОТІЮТЬ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати