На головну

ТОРЖЕСТВО

1. торжество
  2. Торжество номенклатурної бандократії

Котрий рік поспіль перший тонкий, але вже міцний зимовий сніг ліг на землю напередодні служкінского дня народження, і Служкін, прокинувшись, разом з диваном поплив в голчастим біле світіння, таке яскраве і несподіване після темних і важких фарб пізньої осені.

Прямо з ранку почалася підготовка до святкування. Надя сердито застукала на кухні ножем. Служкін на четвереньках повзав під ліжком з пилососом. Пуджік, роздувшись величезною кулею, сидів у передпокої на полиці для шапок і сичав на пилососний шланг. Тата за письмовим столом старанно Черкай в альбомі кольоровими олівцями.

Потім Служкін носився з кухні в кімнату з тарілками. Пуджік, наспівуючи, в своєму кутку пожирав рясні оселедцевий обрізки від салату, а Тата намагалася пов'язати йому на хвіст свій бантик.

- Не розумію, навіщо щороку влаштовувати такий гульня? - Невдоволено бурчала Надя, шаткуємо морква. - Гаразд би ще - дата була кругла! .. А так? .. Аби нажертися.

- Зустріч з друзями - це спосіб вижити, а не вижрал.

- Знайшов друзів! Гаразд - Будкін, він все одно припре. А навіщо з ним Рунева? Неввічливо тягти з собою подругу, поки вона не стала дружиною. І Колесникових теж навіщо покликав? Вони хіба звали тебе на свої дні народження? Гілці головне - напитися, а чоловік її взагалі дурень, куди він потрібен? Тим більше вони з сином прийдуть ...

- Ну не лайся хоч сьогодні, - примирливо попросив Служкін.

- Я взагалі можу мовчати весь день! - Роздратовано крикнула Надя.

До третьої години вони посварилися ще раз, але святковий стіл був готовий. Надя і Тата привітали іменинника: Надя обережно поцілувала і вручила набір з одеколону, дезодоранту і крему для гоління, а Тата подарувала татові аплікацію - будиночок з трубою в оточенні ялинок. Служкін підняв Тату на руки і поцілував в обидві щоки.

О пів на четверту дзвінок затріщав і з'явився Будкін.

- Хе-хе, лисий мерин, - сказав він. - Вітаю. Тепер на рік скоріше здохнеш ... Це тобі. - І він вручив Служкін квітчастий двотомник.

- Знаєш, що купити, хмиз вим'я! .. - Подивившись на обкладинку, придушено промимрив Служкін і рушив Будкина в груди кулаком.

Потім в двері сором'язливо дзвякнула Саша Рунева. Вона подарувала Служкін сорочку в целофановій упаковці і вибачилася:

- Мені здалося, що тобі підійде ...

Вона боязко поцілувала його і витерла помаду хусточкою.

- Ну навіщо ж! .. - Збентежено заволав Служкін, хапаючись за щоку, ніби у нього стрельнуло в зуб.

Останніми прибули Колесникови. Гілка, вереском, повисла на Служкін, а потім перецілувала всіх - і Сашеньку, з якої була ледь знайома, і Надю, про яку знала, що та її недолюблює, і Будкина, який для такої справи охоче вибіг з сортиру. Колесніков потряс усім руки і простягнув Наді товсту пляшку - свій подарунок. Надя дещо театрально посміхалася гостям. Шуруп вийшов з-за батьківських ніг і солідно пробасив:

- Дядя Витя, я тебе теж проздравлять.

- Ось, знайомтесь, - запропонував Служкін Колесникову. - Ви ще не зустрічалися, хоча я всім все про всіх розповідав. Вовка, це Саша Рунева. Сашенька, це Вовка, чоловік Гілки.

Сашенька і Колесніков дивно переглянулися.

- Ну що? - Запитав Служкін. - Метн до верстатів? - Він царственим жестом вказав на стіл.

Святкування почалося. Поки звучали традиційні тости - за іменинника, за батьків, за дружину і дочку, за гостей, - Служкін ще стримувався в промовах і вчинках, але потім розвернувся щодуху. Він умудряється бути відразу у всіх місцях, підливав у кожну чарку, розмовляв з усіма одночасно і в той же час начебто сидів на своєму місці, не відлучаючись ні на мить, брав покладені вшанування, однак на ньому вже похрустивают подарована сорочка, поруч з ліктем скромно притулилася вже на третину почату пляшку Колесникових, яку Надя сховала в холодильник, а в двотомнику, що лежить на телевізорі, опинилася закладка з цукеркового фантика на середині другого тому.

Першим захмелів Колесніков. Він розповідав Сашеньке людожерські історії про свою службу в міліції. Почервонівши і розстебнувши комір, він розсунув посуд в різні боки і на вільному просторі столу долонями зображував різні положення.

- Ми ось тут, в кущах, сидимо, а з цього боку у нас друга засада. Вони приїжджають, все на джипах, всі шафи, в шкірі, зі стволами під пахвами. Сходяться на розбирання. А ми раптово по мегафону: «Не рухатися! Кинути зброю! »Купріянов своїм кричить:« Атас, засідка! »- І Залимову кулю в груди! Ну тут ми ...

Сашенька слухала неуважно, крутила в пальцях чарку, куди зі словами «Де Петрушка, там гулянка!» Раз у раз підливав вино іменинник. Сашенька механічно пила і дивилася на Будкина, який вчив Тату їсти ковбасу за допомогою ножа і вилки. Тата, пихкаючи і високо задираючи ліктики, невміло Мочалов ковбасний гурток, а Будкін брав відрізані шматочки пальцями і клав собі в рот, всякий раз єхидно підморгуючи Наді. Надя, сміючись, обурювалася цим хамством і плутано пояснювала Вєтці рецепт нового торта. Гілка олівцем для очей поспішно записувала рецепт на серветці і рвала грифелем папір. Користуючись свободою, Гвинт покинув компанію і біля ліжка безуспішно садовив Таточкіну ляльку на спину Пуджіка, що лежав в позі сфінкса і незворушно дрімав.

- Вовка, кінчай Сашеньке вуха компостувати! .. - Кричав Служкін.

- Я звернув туди, на путівець, а вони тут. Я пістолет дістав і на коліна поклав - від таких всього чекати можна ...

- Хто за стегна, а ми за фляжки, - сказав Служкін, випиваючи.

Через деякий час він вибіг з-за столу, включив магнітофон і почав танцювати, як павіан в шлюбний період. Але його приклад нікого не запалив. Тоді Служкін засмикнув штори, погасив люстру і змінив касету. Медляки зіграли свою роль, і тепер ніхто не залишився сидіти. Колесніков приклеївся до Сашка, Будкін Облапи Надю, а Служкін дісталася Гілка.

- Щось твій благовірний перевагу віддає новим знайомим, - прошепотів їй Служкін.

- А-а, плювати, фіг з ним, - безтурботно відгукнулася Гілка, притискаючись до нього грудьми і жарко дихаючи в вухо. - Нам же краще, так, Вітька? Я зараз така п'яна, мені крутий порнухи хочеться ... Давай його накачаємо, щоб він у вас заночував, а потім ти підеш мене додому проводити, там і відірвемося ...

- Жінка - кращий подарунок, - відповів Служкін.

У дальньому кутку, в темряві, Колесніков вміло і жадібно м'яв Сашеньку, не перестаючи бубоніти:

- На операцію втрьох поїхали: я і ще двоє, омонівці ...

Коли Служкін повів Надю, Надя сказала, що йому вистачить пити.

- Але довго буду тим люб'язний я народу, - довірливо пояснив їй Служкін, - що почуття добрі я літрів будив ...

На доказ після танцю він пустотливо перекинув ще чарку.

Колесніков пішов в туалет, і Саша нарешті перепала Служкін.

- Витенька, я так рада нашій дружбі, - прошепотіла вона, поклавши голову Служкін на груди.

- Це не дружба, - негайно поправив її Служкін. - Це не відбулася любов.

- Пам'ятаєш, я тобі казала, що у мене залицяльник з'явився? .. Ти не думай нічого такого ... Ну квіти дарує, гуляти кличе, з роботи зустрічає, і все. З ним легко, ні про що думати не треба, - він дурень. Знаєш, хто це? Це Колесников.

- Ну і ну! - Здивувався Служкін. - От тобі й Віктор Сергійович, стара товста звідниця! .. Значить, тут все мужики - твої шанувальники?

- Одного я терплю, іншого люблю, а без третього жити не можу ...

Сашенька потягнулася до Служкін губами, і вони довго цілувалися.

- А що Будкін? - Нагадав потім Служкін Сашеньке.

- Я не впевнена, що він взагалі помітив мою присутність ...

На кухні, де вони курили, Будкін, хехекая, заявив:

- Бреше вона все, Вітус. Вона вже напросилася до мене сьогодні на ніч. Ось там і зауважу її присутність. Просто їй поскаржитися полювання більше, ніж потрахаться. Давай задушевнічай з нею - тобі ж подобається. Це тобі нагорода за облом з тієї німкеню.

- Хороша нагорода: адже і з Кірою ти поїхав, і з Сашенькою ти підеш ... А мені що? Я теж вже великий, в трусах.

- Вітус, ось тобі хрест, що у мене з Кірою нічого не було! - Злякався Будкін. - Я її тільки до дому довіз! А що вона мене в гості покликала - так ти знаєш, я не піду, чужої землі ми не хочемо ні п'яді! І чого ти киснеш - у тебе ж Надя є.

- Гаразд, іди під три чорти, - махнув на нього сигаретою Служкін.

У двері несподівано подзвонили, і відкрив Колесніков.

- В чому справа? - Почув Служкін його міліцейські інтонації. - Хто ви такі? Кого треба? У якій справі? - Мабуть, в паузах звучали і відповіді, які не доносяться до кухні. Колесніков подумав і крикнув: - Пане Вікторе, тут до тебе якісь малолітні злочинці прийшли.

глава 10 | глава 11 | ВІДХИЛЕННЯ ВІД ТЕМИ | ВІДЛУЧЕННЯ ВІД МРІЇ | М'ЯСНА ПОРОДА МАМОНТОВ | КИРА Валеріївна | Прогалини в ПАМ'ЯТІ | ВИПУСКНИЙ РОМАН | ГРАДУСІВ | глава 19 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати