Головна

МЕРТВІ НЕ ПОТІЮТЬ

1. МЕРТВІ ЗОНИ
  2. Мертві не потіють

Служкін проторчал на зупинці двадцять хвилин, тремтячи всіма зчленуваннями, і, не витримавши, пішов до Кіри додому.

- Ти чого так рано? - Здивувалася Кіра. Вона була ще в халаті.

- Викинь свої ходики на смітник, - буркнув Служкін. - Кіно почнеться через півгодини.

- Чорт, - з досадою сказала Кіра. - Ну добре. Почекай мене тут.

- На сходах? - Розсердився Служкін, спритно виставляючи ногу і не даючи закрити двері. - П'ятий клас для мене вже пройдений етап.

Кіра помовчала, розглядаючи його.

- Гаразд, пройди. Але я тебе не запрошувала. Гляди ж, не пожалій.

- Чи не з жалісливих ... - пробурчав Служкін, впіраясь в передпокій.

- Ну, я пояснювала тобі, в кіно йду, - пішовши в кімнату переодягатися, роздратовано сказала комусь Кіра.

У кімнаті почувся хрускіт дивана, клацання пасової пряжки, і на поріг вийшов атлетичної статури молодий чоловік з квадратними плечима.

- Цей, чи що, тут найкрутіший? - Оглянувши Служкін, запитав він.

- Вернись і не лізь в пляшку! - Одернула його Кіра.

У ліфті, взявши Служкін під руку, Кіра глузливо сказала:

- Ти, напевно, хочеш запитати, хто це був?

- Я і так знаю. Брат. Або сантехнік.

- І як ти до цього ставишся?

- Ніяк. - Служкін знизав плечима. - Атлет об'ївся котлет.

- Взагалі-то він тобі суперник.

- Перемогла дружба.

Вони спустилися з ганку і рушили по мокрому асфальту. Нещодавно випав сніг не втримався, розтанув, а бруд замерзла. Газони, за якими розгорталися легковика в тісному подвір'ї, перетворилися в барельєфи, в чорну фігурну ліпнину. Студена пізня осінь по-старечому сліпнула. Туманна мряка погойдувався між високими багатоповерхівками. З їх дахів медузою обвисає пухке і в'яле небо.

- Якщо тобі все байдуже, давай повернемося, - сердито сказала Служкін Кіра, пам'ятаючи атлета.

- Ти ж сама хотіла піти цей фільм подивитися. Квитки на руках, Будкін ввечері нас зустріне. Пізно голоблі повертати. І взагалі, я ж попереджав, що не люблю американські бойовики ...

- А я ось люблю, і будь добрий це стерпіти. Тільки в них і можна справжнього мужика побачити.

Вони встигли приїхати вчасно і навіть не дуже постраждали в автобусі. На щиті перед кінотеатром був зображений летить в зоряному небі мотоцикл з голою дівкою верхом. Гардероб у фойє не працював, вішалки стирчали за бар'єром, як скелети оленів. У дзеркальному, музичному та разноцветно ілюмінованих барі красива продавщиця торгувала баночним пивом і сигаретами. За фойє тинялася натовп здорованів в розстебнутих пуховиках. Здоровані були з дівчатами; вони, загрозливо дивлячись спідлоба, пили пиво, м'яли банки і з гуркотом кидали їх в урни.

- Нове покоління обирає сп'яніння ... - бурмотів, озираючись, Служкін. - Молодь тягнеться до культури: прийшла дізнатися, чим відрізняється Тінторетто від «Амаретто» ...

- Слухай, помовч, - скривилася Кіра.

Але Служкін на всьому скаку зупинитися не міг. Вони пройшли в зал, сіли, фільм почався, а Служкін все ще деренчав:

- Багатомільйонний місто тероризує маніяк-вбивця, - наслідуючи інтонацій рекламного ролика, шепотів він. - Поліцейський-одинак ??вступає в єдиноборство з бандою. Погоні, сутички, каскад запаморочливих трюків, справжні чоловіки і прекрасні жінки - все це в новому американському супербойовику «Мертві не потіють». У головних ролях - неповторні Реп хлопець і Хрускіт Реббер ...

Сюжет фільму був хитромудрий. Злісний Маніяк кришив всіх підряд, носячи на мотоциклі на чолі Банди. Банда гніздилася на верхньому поверсі занедбаного хмарочоса. Сходи в ньому були підірвані. До себе на Поверх Банда потрапляла, стрибаючи з розгону на мотоциклах з даху сусіднього, теж покинутого хмарочоса.

- Це головна художня знахідка авторів фільму, - прокоментував ситуацію Служкін.

Банда зловила Дівку і згвалтувала її. Причому сам Маніяк робив це, прив'язавши Дівку до мотоциклу і носячи даху. Потім Банда викинула Дівку вниз зі свого мільйонного Поверху. Дівка, природно, впала в машину зі сміттям і вижила. Дівка пішла скандалити в поліцію. А начальником поліції був брат-близнюк Маніяка. Він дівку заарештував і хотів повернути засмутити Банді, щоб та все-таки вбила Дівку як слід. Дівку охороняв Кращий Друг Поліцейського. Коли Банда прийшла за Дівкою, він у страшній битві загинув, захищаючи жертву, але встиг направити Дівку до свого кращого друга - Поліцейському. Дівка застала Поліцейського будинку одного, він в сльозах гортав альбом з фотографіями Кращого Друга.

- А у вихідні він зазвичай ловить сачком метеликів, - розвинув образ Поліцейського Служкін.

Поліцейський був незвичайно мовчазним і відлюдним типом. Начальство він зневажав, ніколи з ним не розмовляв і завжди надходив навпаки наказам. Дівку він ненавидів, а Маніяка взагалі не вважав за ссавець. У всіх випадках життя він вимовляв тільки одне слово «Фак!».

- Зараз Поліцейський стане всіх рубати в капусту, а почне з самого нахабного і мозглявого, - попередив Служкін.

- Якщо ти вже дивився, то дай і мені! - Прошипіла Кіра.

- Хіба б я витримав двічі прожувати цю бадилля? ..

Справа пішла по служкінскому прогнозом. Братик-Начальник запроторив Поліцейського за ґрати, а Дівку віддав Банді. Маніяк повіз Дівку Вбивати.

- Дурень, - засмутився за Маніяка Служкін. - Йому треба було зробити пластичну операцію і здатися російським. Може, і вижив би.

Але Маніяк був дурніший Служкін і жити зовсім не хотів. Він привіз Дівку на свій горезвісний Поверх, знову розділ її і прив'язав до «Харлі Девідсону», збираючись з Бандою повторити всю Програму. Тим часом Поліцейський підняв у в'язниці Бунт, все там погнув і зламав і втік, повиснувши на шасі вертольота. Потім нью-йоркський повітряний флот почав битися з ним серед громад Манхеттена. З палаючого гелікоптера Поліцейський стрибнув на Поверх Маніяка. Свій гелікоптер, що втратив актуальність, він направив на сусідній будинок, з якого Банда і стрибала в своє лігво. Будинок рознесло до едрене-фені. Поки Поліцейський обробляють з Бандою, Маніяк швидко порозумнішав і вирішив утекти. Дівка погналася за ним, напнувши шолом, але нічим не прикривши сорому. Маніяк, Дівка і Поліцейський дружною зграйкою довго носилися по карнизах і балконах на мотоциклах. Нарешті Маніяк приловчився стрибнути, як зазвичай, на сусідній будинок - а вдома-то вже й не було. І він гробанулся об бруківку так, що відірвалася недолуга Голова. Голова, до речі, прилетіла точно в машину Сенатора, який зовсім заплутався в близнюках і темних справах і хотів підірвати Нью-Йорк атомною бомбою. А Поліцейський кулею - звичайно, останній - розніс колесо у мотоцикла Дівки, яка хотіла повторити політ Маніяка. Дівка залишилася жива і довго цілувалася з Поліцейським на тлі фінальних титрів.

Світло в залі спалахнуло, і публіка, шанобливо покректуючи, перевальцем рушила до виходу.

- Ти мені зіпсував все задоволення, - встаючи, з холодним сказ сказала Служкін Кіра.

Служкін тільки стогнав і тримався за голову, волочачи ноги.

Вони вивернули з-за рогу кінотеатру на майданчик. Вже зовсім стемніло - по-осінньому густо, імлисто, нерівно. Синій неонове світло передньої скляної стіни кінотеатру опукло і однотонно виділяв ряд блискучих автомобілів, схожих на клавіші рояля.

- Он наш екіпаж. - Служкін кивнув на будкінскую «вольво».

Кіра неохоче взяла Служкін під руку.

І тут з темряви біля машини з'явилося п'ятеро якихось типів. Троє зупинилися в стороні, один підійшов до капоту, а ще один сунувся у відкрите віконце, де світилася червона іскра сигарети Будкина. Про що була розмова, ніхто не чув, але тип у дверки поліз у вікно рукою, щоб відкрити машину. Другий тип по-хазяйськи сів на капот.

Через мить той хлопець, що ліз в машину, раптом розчепірив руки, немов вигукуючи: «Та ба-а! ..» - І задом сів в брудний газон. Дверцята відчинилися, Будкін виліз і діловито з'їздив знизу в щелепу сідокові на капоті - той, майнув підошвами, перекинувся на інший бік. Від трійці відокремився ще один боєць, який добіг до Будкина, а потім різко розвернувся і пошкандибав геть. Він скорчився, випнувши зад і обома руками зім'явши в жменю штани в паху - так віджимають плавки купальники, які не бажають роздягатися. Через мить вся компанія зникла в кущах.

Кіра присвиснув і примружилася, розглядаючи Будкина.

- За що бився? - Підходячи, запитав Служкін.

- Хлопчина номером автобуса помилилися, - пояснив Будкін.

- Знайомся, старий пень: це Кіра, моя ... м-м ... колега.

- Дуже приємно. - Будкін стримано приклався до ручки Кіри.

- Ну, гони до циган, - розпорядився Служкін.

- Я б покаталася, - нейтрально помітила Кіра.

- Е-е ... - перейнявся Служкін. - Я ж батько сімейства, народний учитель ... Мені додому треба.

- А мені не треба.

Вони втрьох замовкли. Будкін сумно подивився на Кіру, тяжко хехекнул і відійшов в сторону покурити.

- Ти щось хочеш запитати? - Поцікавилася Кіра у Служкін.

- Так, в загальному, немає, - подумавши, сказав Служкін і відкрив перед нею передні дверцята.

червоної професури | глава 10 | глава 11 | ВІДХИЛЕННЯ ВІД ТЕМИ | ВІДЛУЧЕННЯ ВІД МРІЇ | М'ЯСНА ПОРОДА МАМОНТОВ | КИРА Валеріївна | Прогалини в ПАМ'ЯТІ | ВИПУСКНИЙ РОМАН | ГРАДУСІВ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати