На головну

Прогалини в ПАМ'ЯТІ

1. А н я т і е 12.3 ДОСЛІДЖЕННЯ ПАМ'ЯТІ ЗА ДОПОМОГОЮ МЕТОДИКИ заучування ДЕСЯТИ СЛІВ
  2. Б) Розлади здатності згадувати, здатності зберігати в пам'яті, здатності до запам'ятовування
  3. Величина, обернена ємності пам'яті
  4. Види порушення пам'яті
  5. види пам'яті
  6. види пам'яті
  7. ВИДИ ПАМ'ЯТІ

Служкін, в довгому чорному плащі і шкіряній кепці, з чорним парасолькою над головою, крокував в садок за Татой. Небо завалили неохайно зліплені хмари, в мембрану парасольки стукав дощ, як вічний неспокій світового ефіру. Служкін не поліз через дірку в паркані навколо садка, як він зазвичай робив, а чинно обійшов паркан і вступив на територію з головного входу. Під козирком ганку він побачив Олену Анфимова з Андрійком.

- Привіт, - сказав Служкін. - Ви чого тут стоїте?

- Та ось парасолька зламався, - винувато пояснила Олена. - Тепер чекаємо, коли дощ рідше стане ...

- Ну, до зими розпогодиться, - пробурмотів Служкін, подивившись на небо. - Давай, я вас під своїм парасолькою проводжу.

- Може, Тату спочатку забереш? Нам на зупинку треба ...

Служкін подивився на годинник.

- Чи встигну ще, - запевнив він. - Часу завались.

Він підставив лікоть. Лена, посміхнувшись, взяла його під руку. Вони неквапливо рушили до воріт. Лена вела Андрійка.

- Розкажи мені, Льон, як хоч ти живеш, - попросив Служкін. - А то ж я так нічого і не знаю.

- Та мені, Вітя, нічого розповідати. - Лена знизала плечима. - У мене немає нічого цікавого. Як заміж вийшла, так з декрету в декрет, і з ранку до вечора готую, перу, гладжу, прибираю, за Олею і Андрійком дивлюся ... Я вже й сама стала забувати, що я людина, а не машина господарська ... В кіно вже три роки не бувала ...

Олена не скаржилася, просто розповідала так, як є.

- Можу зводити тебе в кіно, - бадьоро заявив Служкін, ще не вирулювавши на слова Олени. - З превеликим задоволенням...

- Ні, Вітя, я ж не напрошуюся ... - Олена помовчала. - Я не маю часу, та й перед чоловіком незручно.

- А хто у тебе чоловік? Які у вас стосунки?

Служкін віддав Олені парасольку, підхопив Андрійка, переніс його через канаву по містках і подав Олені руку. Лена сперлася на неї важко, невміло, як про перила.

- Він у мене працює шофером. Будинки мало буває - все возиться з автобусом. А відносини? .. Які вони можуть бути? Поки Андрюша не народилася, так щось ще було. А зараз обидва тягнемо лямку. Тут вже не до відносин. Живемо спокійно, ну й добре. Пізно вже щось вигадувати, та й розучилася я ...

- Грошей-то він багато заробляє? - Наївно запитав Служкін. - Я чув, водії просто мішками їх тягають.

- А я чула, що вчителі, - сказала Олена, і вони розсміялися.

- А вийшла ти по любові? - Навпростець запитав Служкін.

Лена, всупереч звичайному, не знітилася. Мабуть, для неї це було так само далеко, як двійки з малювання.

- По любові. Тільки яка різниця тепер?

- Льон, скажи, - помовчавши, попросив Служкін, - а чим у тебе скінчився той шкільний роман з Колесніковим?

- Хіба ти не знаєш? - Здивувалася Олена. - Ти ж дружиш з Вєткін ... Хоча, загалом, і розповідати тут нічого. - Лена знизала плечима. - Нічим. Дружили після школи півроку, потім він в армію пішов. Я спочатку писала йому, чекала. Потім забувати початку. Потім з Сашком познайомилася - з майбутнім чоловіком. Ось так. А Колесников теж не особливо переживав. На моєму весіллі напився, всім набрид своїми армійськими історіями, до кожної дівчині приставав ...

- Але ж ми всім класом з таким благоговінням ставилися до твого роману з Колесніковим! Як же, десятикласник, на машині їздить - і нашу Ленку Анфимова любить! ..

- Тільки до машини ви і відчували повагу, - посміхнулася Олена. - Дурні все були ... Зараз у чоловіка автобус цілий, ну і що?

- М-да-а ... - протягнув Служкін. - Якось все це ... Начебто колись велике значення мало, а виявилося - дурниця. І залишається тільки сумно жартувати. Ти ж найкрасивіша дівчинка в класі була ... Все думали, що ананаси в Парижі їсти будеш ...

Лена трохи почервоніла:

- Та й про тебе, Вітя, думали, що станеш великим поетом ...

- Гм, гм, - зніяковіло кахикнув Служкін. - Мітили в царі, та потрапили в псарі ... А я ж, Льон, так в тебе закоханий був ...

- Я знала, - засміялася Лена. - Та й весь клас знав.

- І тобі не шкода мене було, коли ти з Колесніковим крутила?

- Ні, - м'яко сказала Олена. - Адже тоді здавалося, що все ще скільки завгодно буде. Чи не цінували, коли люблять. Маленькі були.

Вони йшли вздовж гайки старих, високих сосен, вклинившейся в нову забудову. Підлісок тут був витоптаний дітьми і собаками. Андрюша, користуючись тим, що увагу мами відволікає дядько з парасолькою, брів по калюжах, піднімаючи чобітьми чорні буруни. Здалася автобусна зупинка - гола майданчик на узбіччі шосе.

- Я вас посаджу на автобус, - сказав Служкін.

Вони мовчали, вдивляючись в примарну, дощову перспективу дороги, звідки в бризках з шипінням вилітали легковика і пролітали мимо, стрімголов закручуючи мряка. Служкін переклав парасольку в іншу руку і трохи обійняв Олену, немов хотів її трохи зігріти.

- Андрюша, встань до мене ближче, - звеліла Олена, підтаскуючи сина за руку. - У тебе і так капюшон вже промок ...

- А пам'ятаєш, як нас чотири роки Чекушка сватала? - Запитав Олену Служкін. - Завжди садила за одну парту ...

Лена слабо посміхнулася.

- Скажи, Льон, а ось тоді, на дискотеці, ти мене справді поцілувала або випадково в темряві тикнулася?

- Не пам'ятаю, - здивовано сказала Олена і засміялася. - Вітя, а це не ти підсунув мені в портфель записку на Восьме березня?

- І я не пам'ятаю, - чесно відповів Служкін. - А ти пам'ятаєш, як на День Перемоги нам удвох давали читати «Жди меня»? ..

- А ти пам'ятаєш?..

Лена повільно змінювалася - втома і покірність йшли з її обличчя, і в очах щось зажевріло, як сонце за глухими хмарами. До Льоні навіть повернулося майже забуте шкільне кокетство - вона скоса лукаво глянула на Служкін, як колись дивилася, проходячи повз нього в шкільному коридорі. Служкін і сам пожвавився, став сміятися, жестикулювати і навіть не помітив автобуса.

Вони одночасно замовкли, з якоюсь образою дивлячись на що відкриваються двері. Лена знітилася. І раптом Служкін нахилив парасольку вперед, відгороджуючись їм від автобуса, як щитом, і сміливо притиснувся губами до холодних і твердим губ Олени, забуте вздрогнувшее в поцілунку.

- Іди, - сказав він. - Адже ми ще побачимося ...

Похитуючи товстим задом, автобус поповз по шосе.

Служкін задумливо покрокував назад. Він крокував хвилин п'ять. Раптом він стрепенувся, швидко зачинив парасольку і кинувся бігом. Дощ танцював на його кепці, під ногами вибухали калюжі, поли плаща бовталися, як відірвані. Служкін біг навпростець через газони, через бруд, стрибав над канавами, проскочив у дірку в паркані навколо садка і влетів в роздягальню.

Тут було вже порожньо. Двері в групу була розкрита, і Служкін зупинився на порозі. У дальньому кутку залу за столом сиділа і щось писала вихователька. На маленьких столиках вгору ніжками лежали маленькі стільчики. Свіжевимитий підлога блищала. Тата - одна-єдина - будувала з великих фанерних кубів криву вежу. У своєму зеленому платтячку на тлі жовтого лінолеуму вона здавалася останнім живим листком посеред осені.

- Тата! .. - Охріпнув, покликав Служкін.

Тата озирнулася, забарилася і мовчки кинулася до нього через весь зал. Служкін інстинктивно присів навпочіпки, зловив її і притиснув до брудного плаща, до мокрому обличчю.

- Тата, я більше ніколи не спізнюся ... - прошепотів він. - Чесне слово, ніколи ... Чесне татове ...

зондеркоманди | ВИХОВАННЯ БЕЗ ЧУВСТВ | САШЕНЬКА | НА ДАХУ | червоної професури | глава 10 | глава 11 | ВІДХИЛЕННЯ ВІД ТЕМИ | ВІДЛУЧЕННЯ ВІД МРІЇ | М'ЯСНА ПОРОДА МАМОНТОВ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати