На головну

КИРА Валеріївна

1. Кіра Валеріївна
  2. Маслова Євгенія Валеріївна

Служкін сидів в учительській і заповнював журнал. Крім нього, в учительській перевіряли зошити ще четверо учілок. Точніше, перевіряла тільки одна красива Кіра Валеріївна - водила ручкою по кривим рядках, щось черкає, гидливо морщилася, а три інші училки - стара, літня і молоденька - базікали.

- Я вчора, Любов Петрівна, в черзі простояла і не подивилася шістдесят другу серію «Надією живе людина», - поскаржилася літня. - Що там було? Урсула дізналася, що дочка вагітна?

- Ні, ще не дізналася, - розповіла стара. - Лист-то Фернанда з шкатулки викрала. Аркадіо в лікарню потрапив, і, поки він був на операції, вона його одяг обшарила і знайшла ключ.

- Так адже Хосе шкатулку забрав до себе ...

- У нього ж ця ... як її? ..

- Ребекка, яка Амаранту отруїла, - підказала молода.

- Ось ... Ребекка ж у Хосе зупинилася під чужим ім'ям, а він її так і не дізнався після пластичної операції.

- Чому? Він же підслухав її розмова з Ремедіос ...

- Він тільки про Аркадіо встиг почути, а потім йому сеньйор Монкада подзвонив і відволік його.

- Я б на місці Аркадіо цього сеньйора на поріг не пустила, - зізналася літня.

- Це тому, що ми, росіяни, такі, - пояснила старенька. - А вони-то нас у скільки разів краще живуть? Там так не прийнято.

- А що - краще? - Обурилася молода вчителька. - Фернанда - проста медсестра, а у неї квартира яка?

- Вона ж на утриманні у цього американця, - осудливо зауважила старенька.

- Я б і сама пішла на такий зміст, - мрійливо зауважила молода. - Годує його одними обіцянками, і більше нічого ...

Служкін закрив журнал, поставив в секцію і почав одягатися.

На вулиці вже сутеніло, накрапав дощ, палая листя пливла по канаві, як порване в клаптики лист, в якому літо пояснювало, чому воно втекло до іншого півкулі. Служкін закурив під дахом ганку, дивлячись на світиться мозаїку вікон за сірою аквареллю сутінків.

Ззаду грюкнули двері, і на ганок вийшла Кіра Валеріївна. В одній руці у неї була сумка, роздута від зошитів, в іншій руці - складений парасольку.

- Потримайте, будь ласка, - попросила вона, подаючи Служкін сумку.

- Важка, - зауважив Служкін. - Може, вам допомогти донести?

- Я близько живу.

- Це як зрозуміти?

- Як хочете, - хмикнула Кіра Валеріївна, випаливши парасолькою.

- Хочу вас проводити. - Служкін викинув недопалок, і той зашипів від досади. - Давайте мені і парасольку теж, а самі візьміть мене під руку.

Кіра Валеріївна, підібгавши губки, віддала парасольку і легко взяла Служкін під лікоть. Вони зійшли з ганку.

- Відгадайте загадку, - запропонував Служкін. - Моя чотирирічна дочка склала: відкривається-закривається, капелюх зламається. Що це?

- Парасолька, - сухо сказала Кіра Валеріївна. - Я б не подумала, що у вас вже така доросла дочка ...

- Так що ж, людина-то я вже немолодий ... - закректав Служкін. - А у вас хто-небудь є? Син, дочка, онук, онука? ..

- Тобто вам цікаво, заміжня я чи ні?

- А хіба знайдеться який-небудь чоловік, щоб йому це було нецікаво, особливо якщо він гарний і розумний біса?

Кіра Валеріївна поблажливо посміхнулася.

- Не заміжня, - зухвало сказала вона і подивилась на Служкін.

- Я так і сподівався. А який предмет ви ведете?

- Німецький.

- Колись і я вивчав в університеті німецький, - згадав Служкін. - Але зараз в голові залишилося тільки «руссіш Швайн» і «хенді хох». Чи не підкажете, як з німецької перекладається сонет: «Айні кляйне порося уздовж по штрассе шурувати»?

Кіра Валеріївна засміялася:

- Ви що, літературу ведете?

- Географію, прости господи.

- Точно-точно, пригадую. - Вона скептично кивнула. - Щось про вас говорили на педраді ... Вірші ви якісь, здається, учням читали, так?

- Палив дієсловом, так назвали балаболом, - погодився Служкін.

- У самокритичності вам не відмовиш.

- Посміятися над собою - значить позбавити цієї можливості інших, - повчально прорік Служкін. - Це не я сказав, а інший великий поет.

Вони зупинилися біля під'їзду високого дев'ятиповерхового будинку.

- Ми прийшли. - Кіра Валеріївна забрала сумку і парасольку. - Дякуємо.

- А ми ще, Кіра, ось так же прогуляємося? - Запитав Служкін.

- А хіба ми пили на брудершафт?

- А хіба це важко? - Посміхнувся Служкін.

- Що ж, далі буде видно, - усміхнулася Кіра. - Як хоч тебе? .. Вітя? До побачення, Вітя.

Вона розвернулася і увійшла в під'їзд.

Достатку і негідність | зондеркоманди | ВИХОВАННЯ БЕЗ ЧУВСТВ | САШЕНЬКА | НА ДАХУ | червоної професури | глава 10 | глава 11 | ВІДХИЛЕННЯ ВІД ТЕМИ | ВІДЛУЧЕННЯ ВІД МРІЇ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати