На головну

глава 10

1. Бібліографічний список по всім главам
  2. У Цивільному кодексі України (глава 35) виділяється два види договору найму. У теорії їх називають комерційний і соціальний.
  3. В Глава 1. Емоційне реагування
  4. В Глава 12. Характеристика різних почуттів
  5. Вальрас, Леон (1834-1910) - видатний швейцарський економіст, засновник і глава «Лозаннській» школи маржиналізму, творець теоретичної моделі загальної економічної рівноваги.
  6. Вступна глава
  7. Вступна глава

гілки

Служкін подзвонив, і спочатку за дверима було дуже тихо. Потім чомусь пролунав гуркіт, і двері стрімко розчинилися.

- Привіт, це я, твій пупсик, - входячи, сказав Служкін.

- Вітька-а! .. - Закричала висока дівчина в дрібних чорних кучериках і повисла у нього на шиї.

Служкін ногою зачинив за собою двері. У передпокій з кімнати вийшов похмурий хлопчик років п'яти.

- Здорово, Гвинт, - сказав Служкін, ссажівая дівчину.

- Чого ти мені приніс, дядько Вітя? - Відразу запитав похмурий хлопчик.

Служкін порився в кишенях куртки і витягнув пластмасового солдатика - монстра з собачої мордою, в шипах, в шоломі, з бластером.

- Ти мені такого вже дарував, тільки він був зелений, як понос.

- Шурка! - Крикнула мама, - Грубіян, весь в свого татуся!

- Ну давай назад, - запропонував Служкін. - Сам грати буду.

- Фіг, - подумавши, відповів хлопчик і пішов в кімнату.

Служкін почав знімати куртку і поцікавився:

- А благовірний де?

- Колесніков щось? На роботі, де ж ще?

- Слава богу, - сказав Служкін і витягнув з куртки пляшку.

- Вітька! Ти воще! .. - Вихоплюючи пляшку, закричала дівчина. - Портвяга! Я сто років вже мріяла нажертися! Пішли!

Проходячи в кухню, Служкін флегматично зауважив:

- З одного флакону не Нажрі, Гілка.

- А ти Татку з садка сюди приводь, а я поки що зганяю. Татка ж нормально з шурупами грає ...

- Не можна, Гілка, - зітхнув Служкін, зрізуючи пробку з пляшки.

- Шкода, - розливаючи портвейн по чашках, зізналася Гілка. - Ну, як там у тебе в школі? Молоденькі-то училка є?

- Є, та не про мою честь, - випивши і закуривши, неохоче сказав Служкін. - Наречені без причинного місця ... Краще ти розповідай. Як там твій коханець-то? Все ще в кіно тебе знімати хоче?

- Козлов-то? Козел - він і є козел, - з почуттям вимовила Гілка. - Я його вже послала, куди не ходять поїзди. Я тепер, Вітька, в іншого закохалася. У льотчика. Точніше, колишнього льотчика. Йому Колесніков міняв п'яні номера на звичайні, він і запросив в гості. Колесніков мене з собою взяв. Сам нарізався і впав під стіл, а ми з цим льотчиком замкнулися у ванній і трахкали. Я чогось боюся, чи не залетіла я тоді? ..

- Отакої - у ванній, - похмуро пробурмотів Служкін. - Залітає в літаках «Аерофлоту» ...

З кімнати раптом пролунав басовитий рев. Гілка чортихнувся, схопилася і втекла. Служкін знову закурив і відкрив вікно.

Вєткін будинок стояв недалеко від берега Ками, від чорного, похмурого котла затону. Служкін курив і дивився, як повз дебаркадера, повз розведеного наплавного мосту, немов би гидливо оскалом, пропливає високий і довгий річковий лайнер, який повертається на стоянку після навігації. Лайнер повільно плив під лютим золотом заростей на дамбі, від якого вода мілин здавалася деревного кольору, ніби коньяк. Плив повз рудих схилів, де валявся іржавий мотлох - троси, м'яті бакени, якісь гнуті і рвані конструкції, здерті з кораблів. Плив повз вкопані в землю і порослих кущами цистерн, повз старі брандвахту з яскравими кільцями рятувальних кругів, повз ґратчастих портових кранів і заводських корпусів з довгими закопченими трубами.

Повернулася Гілка, і Служкін викинув недопалок.

- Як там у вас справи з Надька? - Запитала Гілка, знову розливаючи портвейн.

- Все чікі-пуки, - сказав Служкін і, подумавши, додав: - Нещодавно вирішили ми з нею припинити наші постільні зустрічі, ось так. Їй не хочеться ... та й мені не хочеться. Взяли і зав'язали.

- Хоба-на! - Здивувалася Гілка, витріщивши очі. - І з ким ти? ..

- Ні з ким.

- Ніфіга собі! - Гілка грюкнула півчашки портвейну. - А ця твоя дурна, як її ... Ру ... Ру ... ну, Сашенька.

- Рунева, - підказав Служкін. - Вона Будкина любить.

- Ну і що? - Щиро не зрозуміла Гілка.

- Та ну тебе ... Не пояснити. Немає і все.

- Заведи коханку, - порадила Гілка.

- Заведу, - погодився Служкін. - Тебе ось.

- А що? Класно! - Пожвавилася Гілка. - Будемо знову як тоді, після школи, пам'ятаєш? Зашибісь було! Ти не завантажувати щодо цього. Подумаєш! Наплюй. Я-то тебе люблю, Вітька, чесно. З сьомого ... ні, з дев'ятого класу. Я тобі подзвоню, як тільки Колесніков звалить куди-небудь на довше. Приходь - відірвемося, як раніше!

- Прийду, - кивнув Служкін. - Відірвемося, звичайно. Заїде і на мій двір «КамАЗ».

Олексій Іванов | анотація | глухонімих козлів | Географія | ЗНАЙОМСТВО | Достатку і негідність | зондеркоманди | ВИХОВАННЯ БЕЗ ЧУВСТВ | САШЕНЬКА | НА ДАХУ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати