На головну

НА ДАХУ

1. І покриття (при плоскому даху)
  2. Лінії переробки покришок при високих температурах
  3. На даху

- Нещодавно я Руневу зустрів, - ліниво повідомив Служкін.

- Де? - Так само ліниво поцікавився Будкін.

- А-а, випадково, - сказав Служкін. - У неї на роботі.

Обидва вони, голі по пояс, лежали на розстелених газетах посеред даху. Вони засмагали на відцвітають сонце бабиного літа і пили пиво. Між ними стояла трилітрова банка і раскуроченной коробка з-під молока, що заміняла кухоль. Над ними на жердині, як скелет дрібного птеродактиля, висіла телевізійна антена, яку вони щойно встановили.

- Сашенька тобі лист написала, - сказав Служкін.

- Не отримував. Чесне слово.

- Так вона його через мене передала.

Служкін заліз в кишеню джинсів, дістав листочок і протягнув Будкін. Будкін розгорнув його і став читати, тримаючи на вазі перед очима, сонця на просвіт. Читав він довго.

- Чи не сварився я з нею ні фіга, - сказав він, опускаючи лист. - Це вона на мене образилася. Коли я останній раз був у неї, то всякі плани розвивав, як взимку буду на гірських лижах кататися. А її, природно, не кликав. Ось вона і образилася.

- А чого не кликав-то? Важко, чи що?

- Я б покликав, так вона ж поїхала б, дура ... А там одні черевики, як «Боїнг», стоять. Де б вона на все грошей взяла? З'явилася б в якихось снігоступах на валянках ... Мене б там на базі все засміяли.

Будкін підвівся, випив пива та повалився назад.

- А далі чого у вас з нею було?

- Нічого ... Далі я зайнятий був, мені до неї в гості ходити було ніколи. Ось вона і вирішила, що я образився. Дитячий сад, коротше.

- Так піди до неї, - порадив Служкін.

Будкін задумливо почав складати з листа літачок.

- Не хочеться, - зізнався він. - Набридло мені з нею. Людина вона, звичайно, хороший, але тугу на мене наганяє. Прийдеш - у неї як «Прощання слов'янки». Нагрустіт, хоч експортує.

Будкін спритним, точним рухом запустив літачок. Той пірнув, випірнув, полетів за край даху по красивою низхідній лінії, пронісся над жовто-зеленим старим ганчір'ям берізок в сквері і раптом без видимої причини перекинувся вниз і зник в тіні, як в озері.

- Пане Будкін зажрался, - констатував Служкін. - Від такої чудової дівчини відмовляється. Дограється пан Будкін, точно. Має терема, а пригріє в'язниця.

Будкін захехекал.

- Руневой в тебе треба було закохатися, Вітус, - сказав він. - Ви б один одному ідеально підійшли.

- Я хоч до кого ідеально підійду, - без удаваної скромності відповів Служкін. - І відійду так само.

- Мені не така дівка потрібна, - мрійливо вимовив Будкін, дивлячись в тепле небо, яке непомітно, з глибини, немов би починало повільно промерзати на зиму. - Така ось ... - туманно сказав він і поворушив пальцями. - Особлива ...

- Такий великий, а в казки віриш, - буркнув Служкін.

- Ні-і, Вітус, я не в казки, я в життя вірю. Це інші вірять в казки. Ось дівки, що навколо мене в'ються, дивляться на мене як на якогось Хоттабича: мої бабки, хати, тачки, свобода моя - для них якесь Лукомор'я. Тому вони на мене і вішаються. А мене-то за всім цим не бачать!

- А Сашенька бачить.

- Рунева навпаки. Вона щаслива вже одним тим, чого моя мама народила. А я цим теж не минаю. Руневой все одно: живи я хоч в курені з голою дупою, вона все одно любити буде. Тільки в курені я себе поважати б перестав. Загалом, ні з того, ні з іншого боку немає поваги до того, що я в собі ціную найбільше: до мого вмінню жити.

- Що це за вміння? Уміння гроші робити?

- Не тільки. З цим умінням я організував своє життя так, що ні від кого і ні від чого не залежить ... залежу ...

- «Не залежить». А чого ж в тебе, нещасний, тоді цінують?

- Саму життя цінують, Вітус, а не вміння жити. Слідство, а не причину. А мені потрібна така дівка, щоб всі ці життєві блага цінувала, але не рвалася за ними і не плювала б на них. Щоб за шмаття мене бачила і поважала мене за те, що я можу його мати. І користувалася б всім в міру - не переплачувала і не крала. Коротше, господиня мені потрібна, а не грабіжниця і не прихильниць.

- Ну-у, - скептично хмикнув Служкін. - Давай шукай з'їдені щі.

Увечері Служкін відправився в садок за таточку, але, відійшовши від під'їзду на п'ять кроків, раптом звернув з тротуару і через огорожу поліз в сквер. Забравшись в зарості глибше, він озирнувся, підстрибнув і висмикнув з листя берізки маленький паперовий літак.

Олексій Іванов | анотація | глухонімих козлів | Географія | ЗНАЙОМСТВО | Достатку і негідність | зондеркоманди | ВИХОВАННЯ БЕЗ ЧУВСТВ | глава 10 | глава 11 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати