На головну

Достатку і негідність

1. IV. Недоліки характеру, зумовлені переважно активно-вольовими моментами.
  2. Питання 21. Основні типи організаційних структур, їх переваги та недоліки.
  3. Переваги та недоліки вторинної інформації
  4. Переваги та недоліки об'ємних гідроприводів
  5. Переваги та недоліки цсп
  6. Її недоліки.

Горілку допили, і Будкін пішов. За вікнами вже стемніло. Надя мила посуд, а Служкін сидів за чистим столом і пив чай.

- Тут у крана ішачити, а ти пальцем не шевельнешь, - бурчала Надя. - Живеш від п'янки до п'янки, невідомо, про що думаєш ...

- Чому невідомо? Відомо. Про тебе з Татой.

- Якби про мене думав, то взяв би та допоміг.

- Давай допоможу, - погодився Служкін. - Відходь від раковини.

- Пізно вже, - мстиво відповіла Надя. - Відразу треба було.

- Так я ж Татку спати укладав ...

- Півтори години? У мене вона за п'ять хвилин засинає.

- Я їй книжку читав - вона слухала.

- Пустощі все це! - Упиралася Надя. - Зображує перед нею турботливого татка, так? Був би дбайливий, так не тягав би в будинок кого попало, гроші б не пропивав, сам би як свиня не нажіраться! Якби я на Будкина НЕ цикнув, він би і зараз сидів!

- Йому на роботу завтра, ось він і пішов, а циканья твого навіть не помітив. А якщо і зауважив, так коли він захоче - кричи не кричи, буде пити до зорі.

- Не сподобався мені твій Будкін, - навпростець заявила Надя. - Самовдоволений і обмежений хам.

- Так тобі все не подобаються. Я - блазень, Гілка - повія, Сашенька - дура, Будкін - хам ...

- Як є - так і є, - відрізала Надя. - Що я зроблю, якщо у тебе всі друзі з привітом? І де ти їх тільки знаходиш?

- Я друзів не шукаю, вони самі знаходяться, - філософськи зауважив Служкін. - З Будкін я з третього класу дружу. Даремно ти на нього навалилася. Він хороший, тільки його гроші і дівки розпестили.

- Чого в ньому знайти можна? - Надя презирливо скривилася.

- Як «чого»? Квартира, машина і хрін в піваршина ...

- А що - квартира, машина, гроші? - Тут же розсердився Надя, - Вони всім потрібні! Чого в цьому такого особливого?

- Ось і я думаю - чого ж в них такого особливого? ..

- Якщо тобі нічого не треба - це твої проблеми! - Закричала Надя. - Тільки про мене з Татой ти подумав?

Служкін завбачливо промовчав.

- Кожна жінка має право пожити по-людськи - з квартирою, з машиною, з грошима! І немає в цьому нічого поганого! Вже краще б я за якого багатого вийшла - хоч пожила б собі на втіху! А з тобою за ці п'ять років я чого бачила, крім роботи і коляски? Даремно я маму послухала - треба було аборт робити! Все життя ти мені роздер! Чого ти мені дав, крім своїх примовок і поговорочек? Дай мені спершу квартиру, машину і гроші - а потім я подивлюся, потрібно це чи ні! А ганьбити-то всі вміють, у кого немає ні хріна! ..

- Ну, квартира начебто є ... - несміливо пробурмотів Служкін.

- Є? - Вигукнула Надя, розвертаючись особою до нього. - Ця буда, чи що? Та й вона на твоїх батьків записана!

- А я що зроблю? - Розвів руками Служкін.

- Ну зроби що-небудь! Ти ж чоловік!

- Е-е ... піду-но я, мабуть, на балкон покурити, - сказав, встаючи, Служкін. - А ти заспокойся, Надя. Все буде добре.

- Іди! Кури! - З відчаєм крикнула Надя і загуркотіла посудом.

Служкін ретирувався на балкон і курив там, поки Надя не лягла в ліжко. Служкін навшпиньки прокрався в кімнату. Тата голосно сопіла в ліжечку, виставивши з-під ковдри пухку ніжку. Надя уткнулась особою в стіну, в старий, потертий килим, пропахлий пилом і Пуджіком. Служкін поправив Таті ковдру, тихенько роздягся, ліг до Наді і обережно провів рукою по її боці.

- О господи ... - сказала Надя.

- Я скучив ... - вибачаючись, прошепотів Служкін.

Надя важко зітхнула, не обертаючись.

- Послухай, - раптом сказала вона. - Давно хотіла тобі запропонувати. Давай з усім цим закінчимо. Так буде чесніше. Мені цього не треба, і я тебе зовсім не хочу.

- А я тебе хочу.

- Краще знайди собі коханку, тільки щоб я не знала.

- Я не хочу шукати ...

- Тобі нич-чого, - Надя з почуттям виділила слово, - нич-чого в житті не хочеться ... Ну і мені від тебе нічого не треба.

- Ти ж казала, що любиш мене ...

- Ніколи такої дурниці не говорила. І взагалі, я втомилася. Я хочу спати. Іди краще на диван, там просторіше.

- Гаразд, - піднімаючись з ліжка, покірно погодився Служкін. - Завтра все налагодиться. Ранок вечора мудріший.

- Чи не мудріший, - жорстко відповіла Надя.

Олексій Іванов | анотація | глухонімих козлів | Географія | ВИХОВАННЯ БЕЗ ЧУВСТВ | САШЕНЬКА | НА ДАХУ | червоної професури | глава 10 | глава 11 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати