Головна

Географія

1. III. Встановлення цін за географічним принципом.
  2. А (додаткова). Історична біогеографія. Вікаріантная модель і концепція «відтиснутих реліктів». Фітоспредінг.
  3. Біогеографія океанів і морів
  4. Біогеографія є наукою, прикордонну між географією і біологією, тому вона тісно пов'язана з іншими науками.
  5. В. В. Барабанов, С. Є. Дюкова, О. В. Чичеріна ГЕОГРАФІЯ Повний довідник для підготовки до ЄДІ
  6. ВЕЛИКІ ГЕОГРАФІЧНІ ВІДКРИТТЯ XV- XVI ст.
  7. Великі географічні відкриття Заходу і Сходу

Димлячи сигаретою і бриньчачи в кишені сірникових коробок, колишній глухонімий, він же Віктор Служкін, тепер уже поголений і пристойно одягнений, крокував по мікрорайону Нові Річковики до найближчої школи. Над ним у вишині раз у раз спалахували вікна багатоповерхівок, чого здавалося, що сонячна куля покритий щербатінамі дрібних відколів. З якогось двору долинали гучні постріли вибивається килима.

Школа височіла посеред зеленого пустиря, охопленого по периметру парканом. За спиною у неї лежала асфальтована спортмайданчик, поруч з якої стирчали поодинокі корабельні сосни, дивом уцілілі при забудові нового мікрорайону. Праворуч від входу громадилася теплиця - іржаве скелетообразное спорудження без єдиного скла. Широко розкриті вікна школи тужливо дивилися в небо, ніби школа посилала комусь молитву про порятунок від хресних мук майбутнього навчального року. У дворі снували учні: шкребли газони редкозубой граблями, підмітали асфальт, тягали в теплицю носилки зі сміттям. За дальнім кутом курили старшокласники, в якомусь кабінеті грала музика, на ганку кричали один на одного дрібні двієчники, які витягали зламану парту і застрягли з нею в дверях.

У свіжопофарбовані вестибюлі Служкін запитав у прибиральниці ім'я-по батькові директора, відшукав директорські покої на другому поверсі, постукав і увійшов. Директор був високим, масивним, лисіючим чоловіком в золотих окулярах. Він містився за широким столом, а навпроти нього, розклавши папери, сиділа красива повна жінка.

- Я з приводу роботи, - пояснив Служкін. - Вам вчителі не потрібні?

- М-м? .. - Здивувався директор і кивнув на стілець. - Сідайте ...

Служкін з гідністю сів біля стіни. Жінка, з якою розмовляв директор, виявилася зверненої до Служкін спиною, і це викликало у неї видиме навіть по спині роздратування. Однак розвернутися в менш тициановской ракурс вона не побажала, а для Служкін іншого місця в кабінеті не було.

- І який предмет ви можете вести? - Запитав директор.

- Ботаніку, зоологію, анатомію, загальну біологію, органічну хімію, - не поспішаючи перерахував Служкін.

- Ви десь вчилися? - Через плече запитала жінка.

- Біофак Уральського університету.

Спина стала ще більш ворожою.

- У нас вже є вчителі по всіх цих предметах.

Служкін мовчав, фотогенічно посміхаючись. Жінка почала нервово перебирати свої папери. Нарешті директор засопів і розколовся:

- Географію-то у нас нікому вести, Роза Борисівна ...

- Чому нікому? Ніна Петрівна вже дала свою згоду.

- Вона ж пенсіонерка, і у неї і так вже півтори ставки.

- Але ми не можемо брати людину, яка не має педагогічної освіти і не знає предмета, - холодно заявила Роза Борисівна.

- Біологія, природознавство, географія - це майже одне і те ж ... - туманно зауважив директор і зніяковіло потер ніс.

- Ні, - твердо заперечила Роза Борисівна. - Природознавство і економічна географія в дев'ятих класах - це не одне і те ж.

- Роза Борисівна, для мене не важко ознайомитися з цим предметом, - вкрадливо сказав Служкін.

Красива Роза Борисівна зашарілася від люті, зібрала свої листочки в ідеально рівну стопку і крижаним тоном промовила:

- Втім, ви директор, Антон Антонович, вам і вирішувати.

- Я всього лише адміністратор. - Директор зробив жест, в якому було щось від реверанс, і навіть смикнув під столом колінами. - З педагогами працює завуч - тобто ви, Роза Борисівна. Я б не хотів приймати рішення, не заручившись вашою підтримкою.

Роза Борисівна знову розклала папери віялом, а потім все ж обернулася на усміхненого і раніше Служкін.

- А ви уявляєте собі ... е-е ...

- Вікторе Сергійовичу, - послужливо підказав Служкін.

Роза Борисівна мить забарилася, переварюючи ім'я.

- Вікторе Сергійовичу, - губи її гидливо здригнулися, - що таке робота вчителя? Ви маєте поняття про психологію підлітка? Ви зможете скласти собі програму і плани індивідуальної роботи? Ви вмієте користуватися методичними посібниками? Ви взагалі уявляєте собі, що таке школа?

- Взагалі-то уявляю, - обережно сказав Служкін.

- Я думаю, питання зрозуміле, - вклинився директор, поплескавши долонею по столу. - За два дні до першого вересня нам, Роза Борисівна, іншого вчителя все одно не знайти. Пишіть заяву, Віктор Сергійович. Якщо що, ми вам допоможемо. Ось папір і ручка.

Олексій Іванов | анотація | Достатку і негідність | зондеркоманди | ВИХОВАННЯ БЕЗ ЧУВСТВ | САШЕНЬКА | НА ДАХУ | червоної професури | глава 10 | глава 11 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати