Головна

Заступник політрука Г. Щуклін Снайпер

1. Гвинтівка спеціальна снайперська ВСС «гвинторіза».
  2. Заступник командира частини.
  3. ЗАСТУПНИК МІНІСТРА
  4. Заступник політрука С. Джигирей Підтримали свою піхоту
  5. І. М. Орлов (заступник коменданта Ближній дачі Сталіна в Кунцеве).
  6. Карта-заступник

Стріляв я і до служби в Червоній Армії непогано. А протягом останніх двох років готувався стати снайпером.

У снайперської команді я вивчив оптичний приціл, багато тренувався на стрільбах. Мій друг Олейников також стріляв відмінно, і у нас постійно розгоралася пристрасть змагання. Ми працювали над собою наполегливо і наполегливо, переганяючи один одного, радіючи кожній новій удачі. Коли почалася війна з білофінами, Олейников і я потрапили в один батальйон.

... Батальйону було наказано обійти ворога з лівого флангу і вдарити в тил. Перед операцією все ми, бійці, командири і політпрацівники, оглянули і вичистили зброю, запаслися набоями, гранатами і продуктами.

- Ну, Щуклін, - сказав мені Олейников, - бережи оптичний приціл. Здається, нам має бути серйозна робота.

- А ти не забудь, - заперечив я, жартуючи над Олейниковим, - не забудь, що відстань між оком і оптичним приладом під час прицілювання не повинно перевищувати 8,5 сантиметра. А то я дам тобі сто очок вперед ...

- Подивимося ...

Розвідка намацала вільний прохід, і ми рушили. Густі крони вікових сосен закривали від нас небо. Під ногами хрустів і поскрипував сніг. Вухо ловило кожен сторонній шерех, очей шукав в лісовій гущавині ознаки ворожої життя.

Ми з Олейниковим трималися біля командира батальйону капітана Подставкін. Снайпери зобов'язані в будь-який момент захистити своїм влучним вогнем командира, якщо він піддасться небезпеки.

У другій половині дня батальйон, заглибившись в білофінськими тил, круто повернув праворуч. Десь тут знаходилася шосейна дорога, по якій йшло бойове харчування. Незабаром наша розвідка повернулася, обстріляна з дерев.

- Щуклін і Олейников, - покликав нас капітан Подставкін, - очистити шлях для батальйону. Пробирайтеся обережно, не робіть переполоху завчасно ...

Ми протерли оптичні приціли, розійшлися на десять кроків один від одного і стали просуватися вперед. Наша дружба з Олейниковим, спрацьованість, взаємне розуміння - полегшували виконання завдання.

Кивнувши Олійникову, щоб він продовжував повзти, я тим часом ретельно обстежив в оптичний приціл впереділежащую місцевість, особливо дерева, густі крони їх, покриті снігом. Потім Олейников спостерігав, я повз. Так ми, взаємодіючи і оберігаючи один одного, пробралися до невеликого озера.

Лежачи в чагарнику, дивилися кілька хвилин на той берег, нишпорили по верхівках дерев. Саме там повинна бути "зозуля", обстріляли нашу розвідку.

- Є, - шепнув Олейников, не відриваючи очей від оптичного прицілу. - Бачу.

- Де? - Запитав я також напівпошепки.

- Прямо перед нами окреме дерево ... Фігура людини добре замаскована, але видно чорний ручний кулемет.

- Ага, - я то побачив в оптичний приціл шюцкоровца в білому халаті на самій верхівці сосни. Олейников, продовжуючи спостерігати, сказав:

- Шістсот метрів. Веди вогонь.

Я поставив дистанційну шкалу на 600 метрів, прицілився і вистрілив.

- Поранив в ногу, - зауважив Олейников, - сіпнувся, як чорт, схопився за пьексу ...

У цей момент поранений шюцкоровец відкрив з кулемета вогонь по нас. Стріляв він добре, кулі заривалися в сніг поруч з моєю головою.

Я швидко і непомітно змінив місце. Дав знак Олійникову: "Веди вогонь", і став спостерігати.

Після пострілу Олейникова шюцкоровец випустив з рук кулемет, повільно відокремився від дерева і полетів вниз. З гілок піднявся білий стовп снігової куряви.

Ми ще раз уважно обстежили місцевість і, повернувшись, доповіли капітанові Подставкін:

- Шлях вільний.

Батальйон продовжував свій шлях. Попереду знову йшла розвідка. А ми з Олейниковим знову зайняли місця біля командира.

Коли сонце йшло за горизонт, розвідка донесла, що виявлений противник силою до батальйону. Наш батальйон розвернувся в бойовий порядок. Я і Олейников помістилися на лівому фланзі, між станковими кулеметами і капітаном Подставкін.

Не доходячи до шосейної дороги, побачили в лісі групу білофінів. Пролунали поодинокі постріли з нашого боку і відповідна стрілянина ворогів. Я стріляв, перебігаючи від дерева до дерева. Білофінни розсипалися і, пригнувшись, стали тікати.

Ось, нарешті, здалася за ялинками шосейна дорога. Величезний фінський кінний обоз і сотні вантажівок з боєприпасами тягнулися до фронту. За дорогою стояли червоний будиночок пункту бойового постачання і довгий комору з плоским дахом, повний ящиків зі снарядами. Білофінни металися у обозів, у будиночка, у Лабазов, стріляли з придорожньої канави.

Наші станкові кулемети застрочили по обозам. Почалася спекотна перепалка.

- Щуклін, бийте по легковій машині! - Крикнув мені командир роти старший лейтенант Шльонський.

Я побачив легкову машину з офіцерами, що мчала до будиночка, і відкрив вогонь. Машина зупинилася, шофер вискочив з неї і зник у лісі. Два офіцери були вбиті в кузові, третій відкрив дверцята, намагаючись втекти, але впав на підніжку з простреленою головою.

У цей момент по нашим кулеметів стали стріляти "зозулі". Вони свідомо пропустили нас і вели вогонь в спину.

Старший лейтенант Шльонський скомандував:

- Щуклін і Олейников, бийте по "Зозуля".

Я глянув угору, але нікого не помітив. Сніг щільно облягав верхівки дерев, а стрілянина лунала всюди, і не було можливості швидко визначити, звідки б'ють.

Раптом я побачив молодшого лейтенанта Колосова, підповзає до дерева. Поранений, він продовжував стріляти з пістолета вгору. Кинувшись до нього, я помітив на гілках шюцкоровца, який стріляв з автомата. Це з ним бився молодший лейтенант Колосов.

Я швидко прицілився і натиснув спуск. Шюцкоровец упустив автомат і повис на суку.

Відразу ж стали стріляти і по мені. Я відповз назад і причаївся за поваленим деревом. Звідси зауважив другу "зозулю". На високій сосні, майже біля самого Лабазов, стояв на повний зріст шюцкоровец в сірій куртці. Він стояв на містку з дощок і стріляв з ручного кулемета.

Я збив його першим пострілом, і він розтягнувся на своїх дошках, опустивши одну ногу, точно хотів зістрибнути на землю.

Бій розпалювався. Ми просувалися вперед, займаючи дорогу і оточуючи пункт бойового постачання. Наші бійці вже забиралися на вантажівки, з яких вели вогонь.

Але ми з Олейниковим ніяк не могли ще впоратися з усіма "зозулями". То там, то тут лунав тріск автомата, і ми шукали ворога, зціпивши зуби, згораючи від нетерпіння покінчити швидше з цією затримкою.

Ось на маленькій густий ялинці щось ворухнулося. Я негайно взяв її на приціл. Постріл, інший за підозрілою точці, і на землю летить фігура в білому халаті.

Я переповзають трохи ближче до дороги і бачу Олейникова. Мій друг, виваляти в снігу до того, що і брови його стали білими, палив з маленького окопчика по ялинках.

- Дивись, Щуклін, автоматник затримує перебігання, - крикнув він мені, вказавши в бік залягли бійців, а сам вистрілив в іншу сторону: з дерева, тріскотячи суками, полетів білофінами.

Я став наближатися до залягли в снігу бійцям, але автоматник переніс вогонь на мене. Кулі заспівали над головою. Я швидко сховався за товстий стовбур найближчого дерева і став обережно визирати. Так, на сусідній ялинці вітер ворушив підлозі білого халата.

Цього мені було цілком достатньо. У наступну секунду гримнув постріл. З ялинки впав в сніг автомат. Потім повільно стала валитися біла фігура. Вона була прив'язана мотузкою поперек тулуба і тому повисла вниз головою. Шюцкоровская шапка злетіла, за вітром розтріпалися довгі руді завиті волосся.

- Жінка ?! - Скрикнув я здивовано.

- Молодець Щуклін, - похвалив командир кулеметного взводу, який бачив, як спритно була підрізала шюцкоровка.

Тепер я переповз в придорожню канаву, звідки наші вибили ворога. Усюди на снігу валялися трупи білофінів. Але опір ще тривало. Кілька бійців було, поранено біля мене.

Боєць Галуза закричав:

- Дивіться, з даху б'є.

Я глянув на дах комори. Там лежав, пострілів, шюцкоровец. У той момент, коли я дослав патрон і хотів прицілитися, куля дзенькнув по моїй касці. Ворог поспішив випередити мене, але промахнувся. Я підняв збиту каску, прицілився і вистрілив. Шюцкоровец упустив автомат і, перевернувшись на спину, залишився на даху нерухомий.

- Чистота під час роботи, - сказав Олейников, стрибаючи в канаву поруч зі мною. Він весь час уважно спостерігав за ворожої позицією і раптом крикнув:

- Кулемет на горищі. Вдаримо його, стерво, разом!

З маленького горищного віконця в червоному будиночку, оточеному нашими бійцями, гримів станковий кулемет. Ми з Олейниковим вистрілили майже одночасно, і кулемет затих.

Будиночок негайно був зайнятий червоноармійцями. Залишки білофінів розсіялися в лісі. Вся дорога чорніла трупами коней і людей.

В кінці бою я помітив швидко віддалявся по придорожній канаві білофінами. Голова його то пірнала за горбком, то знову показувалася на іншому місці. Безсумнівно, кудись прямував зв'язковою.

Я почекав, коли зв'язковий вискочить з канави, і уклав його влучним пострілом ...

Капітан Подставкін наказав запастися патронами і гранатами, а потім підірвати захоплені боєприпаси, знищити все, що представляло цінність для ворога.

Наказ був негайно виконаний.

У цей час молодший командир Микулин, який спостерігав за підступами до пункту боєпостачання, доповів, що з фронту рухаються великі сили противника.

Наступала морозна ніч з міцним, що пронизує до кісток вітром. Свистіла поземка. Зірки зрідка показувалися з-за хмар.

З лівого флангу заробив наш кулемет назустріч щюцкоровцам.

- Не стріляй по своїм, бери лівіше! - Загорлав по-російськи білогвардійці.

Але ці голоси тільки допомогли кулеметникові вірніше намацати мета.

Перестрілка тривала до глибокої ночі. А тим часом капітан Подставкін відводив назад один підрозділ за іншим. Нарешті, непомітно знялися з фронту останні бійці. Батальйон побудувався в тому ж порядку, як ішов сюди, і рушив назад, в обхід ворожих сил.

Білофінни скоро здогадалися про наш відхід. Вони послали слідом за нами лижників. Але ми спритно зманеврувати, відвернули їх на озеро, а самі пішли лісом.

Через чотири дні з боями ми вийшли до своїх передових позицій. Завдання, поставлене командуванням - розгром білофінськими тилу, - була виконана.

Снайпер А. сополі

Генерал-майор А. Федюнин Переправа через річку Тайпале-йокі | Лейтенант Т. Сичов Перша розвідка | Лейтенант Н. Сизов Прямою наводкою | Відокремлений командир П. Головін Провід привів на дзвіницю | С. Клавдіїв Захоплення перших залізобетонних точок | Старший лейтенант П. нахабою П'ять рейдів в тил ворога | Молодший командир А. Козлов Відважний сапер | Старший лейтенант Д. Яцков Бої в зоні загороджень | Воєнфельдшер А. Чачіло Профілактика | Заступник політрука С. Джигирей Підтримали свою піхоту |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати