На головну

Воєнфельдшер А. Чачіло Профілактика

1. Віктимологічні профілактика корисливих злочинів
  2. Віктимологічні профілактика насильницьких злочинів.
  3. Віктимологічні профілактика злочинів
  4. Вторинна і третинна профілактика.
  5. Вторинна і третинна профілактика.
  6. Вторинна профілактика.

З мінами ми зустрілися в перший же день. Мін було дуже багато. І, правда, здавалося, куди не сунься, - всюди тебе підстерігає присипана снігом, слизька і зелена, як жаба, металева коробка.

З мінами боролися по-різному, боролися, як уміли. І я не міг, звичайно, залишитися в стороні від справи, яким жили бійці. Але, з іншого боку, як медику боротися з мінами? Оце був би я сапер, або, скажімо ... хімік.

Залишалося наче одне: чекати, поки доставлять поранених після вибухів.

"Ледар! - Подумки лаяв я себе. - Чому тебе вчили? Що є основою радянської медицини? Профілактика! Значить, і попереджай захворювання, один дорогий!"

Розсудивши так, я з легким серцем пішов від своєї роти вперед - до саперам, розчищають шлях військам. Рота поки рухалася у другому ешелоні, в зіткнення з ворогом не вступала і тому деякий час спокійно могла обійтися без допомоги фельдшера.

До кінця першого ж дня я вже знав, як викрутити детонатор, здогадувався, якими оцінками найчастіше користувалися білофінни, маскуючи міни снігом і гілками.

Повернувся до свого підрозділу ввечері. Як трофей притягнув власноруч знешкоджену протитанкову міну. Мою популярну лекцію на тему "Як боротися з вивертами ворога", що супроводжувався демонстрацією "наочних посібників", в підрозділі вислухали з великою цікавістю.

- Розумієте, товариші, - говорив я бійцям, - профілактика - велика справа. І тому я вважаю за необхідне пояснити вам зараз, як поводитися з мінами, щоб потім не пояснювати, як поводитися з індивідуальним пакетом для перев'язок. До того ж і мені буде менше роботи.

По рядах пройшов веселий шепіт:

- Так, ось це профілактика!

Ящики з мінами, кинуті білофінами при відступі

Молодший лейтенант Чернишов Танки форсують річку | Руд. Бершадський Герой Радянського Союзу Федір Дудко | Герой Радянського Союзу К. Симонян Завжди допомагати товаришам! | Генерал-майор А. Федюнин Переправа через річку Тайпале-йокі | Лейтенант Т. Сичов Перша розвідка | Лейтенант Н. Сизов Прямою наводкою | Відокремлений командир П. Головін Провід привів на дзвіницю | С. Клавдіїв Захоплення перших залізобетонних точок | Старший лейтенант П. нахабою П'ять рейдів в тил ворога | Молодший командир А. Козлов Відважний сапер |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати