Головна

" Напиши роман ". Протопредположеніе.

«Так, що ж ти знову виблискуєш бессюжетьем?" - Запитав мене співак Юрій Юліанович Шевчук, автор пісні «Не стріляй», підозріло схожий колами своїх очок на письменника Юрія Олександровича Горюхіна, автора «Зустрічного Руху» один до одного різноманітних уфимских персон в 90 -е роки 20-го століття. А я і говорю - "А я, може бути, отримав ту чи іншу роль?"

Бути може, собі я, а не Юліанович, і не Олександровичу сказав ...

Напиши наспіви дудочние, наіщі ладушки воздудошние, ром шукай та в Американській, у сторонушке, так станцюй ірландським прапраправнуком жигу яку, на ходу спляшенную-вигадану, нагуді дудками, та гітарою Тряхні і кучерями шампунем "Секрети бабусі Агафії" митими "Либертанго", і напившись пивка, набери вазі, так допоможи тому, хто попросить схуднути, та не бійся слов'янофільства, і так і ні, але танцюй і співай, нехай всі знають, що таке р-російській банкет на 120 персон, напиши-станцюй-вибачай, тримай пульс на руці, незважаючи ні на що "Групу крові заспівай на рукаві", і про це, про те сон подивися та на роботу йди.

Я написав щось відмінне і що-небудь хороше завдяки тому, що сів в повітряна куля, і десь там, внизу у людей йшли околоредакціонние брязкіт, за всіма хмар співав Шансон, тому, що душа співає, а я писав в блокнот першу потрапили не-єресь, писав разговорность нібито безіменного жанру. Ну, звичайно, було б краще, якби текст встановився б на опору треножника ясності-лаконічності-отточенности. Я не забував випивати не перший балон пива один і без цегляної кладки, я не забував кричати щось невизначено дощове і паралельне і агресії і деградації, але чорт візьми, мені здавалося, що "я вільний". Чорт, напевно, жартував ...

В ту чи іншу середу я відправився показувати свої вірші в середу Уфимського Літ'об'едіненія на вулицю Комуністичну, показувати свої вірші зі Святого Свого Блокнота. Прийшов, і Голова дав мені Слово, я зачитав, сів на своє місце. Вийшов наступний Гучномовець Віршів, мені захотілося спати, я боровся з Справжнім дивом змикання очей ...

... Голова літ'об'едіненія сказав щось резюмуюче про юній поетесі, мені все-таки хотілося спати на зборах. І, незважаючи на те, що я прийшов досить вільно, я нічого не запам'ятав. Я не запам'ятав нічого з цієї чергової середовища, що в 19-00 регулярна, просто хотілося спати і пива, хотілося йти в кафе, яке як постскриптум до висловлювань нашої видатної сотні геніїв літератури одиночних зошитів. Одиночних і нібито беззахисних зошитів у кожного з нас набереться на половину бібліотеки імені Бажання ощасливити світ Нової рядком.

Поет і поетеса в ту з травневих або квітневих середовищ повернулися з міста Жовта Гора, де вони змагалися в кафе «Клавесин», і журилися, що поїхали без мене-такого-красивого, я сховав своє марнолюбне погибіль прямо в мозок і знову захотів пива.

А Кришевеев - глава секти "зашореність Рано" (або автор однойменної збірки (яка різниця)) навислушівал трохи пізніше в кафе ось в тому отому моїх віршованих імпровізацій на серветках. Я! Глибоко переконаний! Він радий моїм віршам.

Голова Ай-да-Хусаїнов і його свита (поетів-деміургів) йшла по колишній вулиці Сталіна, по колишній Сінний, по колишньої Успенської. Йшла після засідання «нашого прекрасного, друзі, союзу», тобто гуртка Уфимских Літераторів. А може, вулиця Сталіна була в Уфі Комуністична або навпаки, або Пушкінська в Уфі перетворилася на вулицю Пушкіна, коли в Петербурзі так вона і залишилася Пушкінській.

Дійсно весела картинка - Голова йде по головній вулиці міста в якесь кафе з колом письменницьких та поетичних осіб, в них дізнаюся я себе. Я викидаю 3-й балон, він мало не потрапляє в середину кола трамваїв 70-х років, вже не розташованого біля Гостиного Двору на Верхнеторговой площі.

Під час польоту пластикової порожнечі Автор думав рядками з Цього Романа: «На ром НЕ налягаючи, і непогано себе налаштовуючи грати-ковзати чергову медитацію потоку свідомості розганятися до слів. Крутиться коло Сонця, крениться і тріпоче світова Ось, прапори над замками божеволіють слідом за Людвігом Баварським, косять трин-траву зайці, їдкий страх похмільного самокопання намагається втертися до мене в довіру, а я збираю пісні по засіках, та по курних дорогах. В голові хаос і біг флейти руладами і моє клікушеское ридання співає городовое тувинський спів на весь Заміський проспект Петербурга, я випив з музикантами горілки, і закусив оселедця і почав щось про себе уявляти, а потім був плацкарт Спб-Уфа, а потім був уривок з закінченою «другий» глави. І знову був замкнутий круг почуття провини і похмілля з ранку в поїзді, достукатися вже колесами вже до Ульяновська.

Так ось: "Я не розумію тих людей, що їдуть в Казань з Уфи по трасі М-5. Через Мензелинск треба»

Від звуку випитого балона об асфальт Голова ніби прокинувся. І ось...

Голова високоповажний Ай Дао Ху (чи то він індіанець племені Айдахо, то чи китаєць Дао, то чи просто Гайдаровіч з вулиці Айская) чомусь сказав мені: "А чому б тобі не написати р-роман?" Ну, у «Я-автора» і засвербіло десь під серцем, десь на секунд 30 радості від невимовного, від чаклунства Очікування і передчуття Т-творчості, так би мовити. Казку освоїти захотілося і більш і менш на інших подивитися. І я вийшов на вулицю, знаючи, що селище Сулі не обіцяє мені старої роботи, і я знайшов через тиждень роботу на опорах сцени, яка дуже далека і за відстанню і по духу від Вудстока-69. І потім тут же в роман увійшло згадка з якогось біографічного джерела згадка про те, як було радісно ходити разом з Ху-дощиком Анатолієм ладів за "ПсевдоЖігулевскоім" пивом ще й ще в не менше передчутті від зустрічі з великим очкастий гуру сучасності, просто і душевно , голосно і завзято натякає: "Не стріляй" тоді в серпні. Треба було тільки дочекатися осені і все відбулося б. Так навіщо воно мені це - "Відбулося"? Та й так славно і чудово пивка вжили під градусом Ентузіазму Очікування, що можна сказати, що тодішнє літо вдалося.

І ось чому чомусь мені сказав голова: "Пиши якийсь роман"? Тому, що: На мор шипи завжди обов'язковою не думаючи могти рятувати мрію Едгара По. "І так научаемость думку ромом" - мені сказав Хуан Даріо, він же Ай Дао Ху. Ну, це голова сказав мені: "Вчора раки були по п'ять і великі, а сьогодні по три, але маленькі". Я сказав тоді - "Ну, звичайно, якщо це повторювати багаторазово, готова мініатюра для читання зі сцени, а при одноразовому вимові цього текстового шматочка звучить констатація факту, що всього-на-всього натякає на неясну ідею або на якесь томління.

Поет, він і в Африці поет. А в Уфі?

Поет І. Златокудрін з міста У. - перебував у пошуках російської мови, насмілюся припустити, Ілля, який, що живе на Достоєвського. Щось є в цьому чарівне, але це є часте збіг в світі цих наших поетів-прозаїків і інших Волчков Великої писанину про цю нашої улюбленої ньютонівської тривимірної плюс час реальності. І, до речі вміння згадувати змушує час рухатися назад, якщо не плавно, то стрибками, але майбутнє вплітається в цій згадування-минуле і перемішує даний як колоду карт.

Ці вірші могли б скласти або я, або Златокудрін Ілля. Ми, що зупинилися в розвитку поети (так вважає нестримний Талант Ай Дао) могли б скласти і склали. А що воно розвиток-то? Ну добре.

"Сонце златотканого лютим з холоду в сонячному дзвоні кришталю бурульок. У дерев'яному будинку легше дихати, там і вогкість затишніше. З сніговою стіною двору треба впоратися за годину. Дрова от би в грубку треба ще закинути. Ось-ось закипить чайник і гора млинців на столі. Боюся, скоро зникне. Так, зникла »

А далі я не став чомусь складати, хоча саме для цього і зіскочив о 2 годині ночі. Значить, сон сильніше, але я і про це пишу. А чому б сонця же не бути і бронзовозакатним в серединному серпні? І яка різниця, як називається місяць. І я все-то хто має сумнів очерет. І ці самі - калевальние вірші про Золотий Тканини Сонця, Соняшниковій маслі літнього дня хочеться з ким-небудь розділити. Я прочитав Ці Золоті Вірші Златокудріну про всяк випадок. (Ну, щоб він Їх почув, ну щоб він знав, чи не забував що його прізвище - привід написати Нові Вірші).

Златокудрін НЕ зіскочив посеред ночі заради Авторства Своїх Віршів, він хоча і дещо нервовий чоловік, але пунктуальний. І значить ламати нічний сон, заради осяяння від раптових рядків ні до чого. Ось так і треба зупинятися в розвитку.

"Сонце златотканого" тепер буде часто з'являтися і в наступних віршетвореніях. "Давайте залишимо агресію в січні, там якраз мороз. Хоча і домашнє відео прислане в нашу телередакцію говорить зворотне, агресія можлива завжди і всюди. Або все-таки її немає? То є січень - це одні воспомінательства і надеждочкі, але лютого високосів як в'єтнамський бальзам на скронях, березень важкувато для виживання в погодної Уфі, квітень хитромудрі - течуть струмки. Ну, значить, травень ...

... І тоді, коли травень першого класу, тобто коли навчальний рік котиться до кінця, і дівчатка грають в "класики", вони першокласниці, вони стрибають на квадратиках, намальованими крейдою, і я вважав, що я вже пам'ятаю цей день саме в момент переживання цього дня, або тобто буду пам'ятати, цю грандіозність цього дня і його размишлітельность про плинність часу посеред оцифровки квадратиками лінійного часу.

Червень це перший день канікул після першого класу, єдиний дорослий день в усьому житті дорослої людини. Спілкуванням з якимось хуліганом ознаменувався Той Дорослий День. Липень хитається по курних околицях ріки Білої в передчутті Дня Народження. Серпень - звездопадний, та ще й як.

І ось зараз настав пізніше роздум про те, що школа мого дитинства була побудована перед Великою Вітчизняною Війною, звичайно ж, під виглядом школи, але в якості майбутнього евакогоспіталю. І так воно під час війни і сталося.

Але тоді, коли трапився травень першому класі, на дворі стояв звичайний і добрий 1980-й. І раптом, з цієї "старої" архітектури школи, проглядали через це ось моє пізніше роздум саме той, чи то 38-й рік, то чи 45-й, чи то 54-й. 1954 й, коли вже світ. І тиха післявоєнна ейфорія щоденної праці по відновленню країни, проглядала крізь кілька шарів масляної фарби на 2-му поверсі під час суботника, коли треба було мити стіну. І ось, вони номера шкіл: 19, 44, 45, 91, 39, 61.

Шари здавалися археологічними (я тоді ще не знав такого слова), що залишилися від попередніх школярів і з їх нинішнім, але невідомим мені «справжнім». Але день в першому класі в травні виявився важливішим саме зараз для автора цих рядки. День з Минулого виявився важливішим Справжнього сьогодні, так як він проростала і проростає в Майбутнє через Справжнє, так і належить дитячому спогаду. Все правильно.

(І ось з цієї триєдиної випадковості настає ілюзія про те, що мені підвладні і вітер, і океан ... Але це ілюзія зворотного боку язичництва. Але це ілюзія зворотного боку Землі, там де звичайний футбол перетворюється в "сокер", а гилка в "футбол", де перевернута велика ведмедиця в небі, де я пишу вірші про те, що Росія це захід, а не схід, і тягне чомусь в країну Нового заходу, через переміщення назустріч сходу, де шкільне знання про географію перетворюється в почуття того, що і Башкортостан всюди, а ілюзорний «Петербург-Черніковка» там, на півночі Уфи. і на відміну від Кудашева-лікаря-письменника у мене немає бажання перетворювати Уфу в Арск, але це щось з області психології та іншого підсвідомості. Ага, якраз йому, Іллі, сподобався Центроуфімістіческій розповідь.)

Напевно, я не шкідливий для нездар, поки не доведуть такі собі вони, бездарності ці, хто-небудь до першого чудового краю, Ух, комплексними числами Вам по голові ... Не буду. Комплексне число складається з суми уявного числа I і звичайного. Причому адже воно як - «В тамбурі прокурено, але в той же час якось свіжо». Цой так співав.

Отже ... Тобто ось воно -Початок!

Авторська пісня. | I. Автентична манера прослуховування музики.


Трактат про Мороза | Про уявний числі замовте Слово! | Монгольська кіннота на горизонті. | професор Льдінкін | Подорож з Уфи до Уфи. | Уфацентрістскій розповідь | Уфацентрістскій розповідь №2 або Експеримент. | Уфацентрістскій розповідь №3 | Уфацентрістскій цілком розповідь №4 про дитинство, трамваях і поетів. Або трамвай РВЗ-6. | Уфацентрістскій рассказ№6. Ти молодець, Рустам. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати