На головну

діаграма класів

1. I етап. Початкове предпрофессиональное самовизначення учнів 5-6 класів
  2. VIII. Збагачення словникового запасу учнів старших класів
  3. Агресивна зовнішня політика правлячих класів Японії. Японо-китайська війна 1894-1895 рр.
  4. АНКЕТА для учнів 5-6 класів
  5. Векторна діаграма. Вимушені коливання.
  6. Внизу подано діаграму - Weldon і розрахунок довжини. Інструменти і власники повинні бути обрані відповідно до даної діаграмі.
  7. Вікові та індивідуальні особливості розвитку учнів початкових класів

Діаграма класів відноситься до статичних діаграм, так як описує тільки структурні відносини між класами і внутрішню структуру класів.

На малюнку 9.3 наведено приклад діаграми класів, в таблиці 9.3 дано опис умовних позначень [http://msdn.microsoft.com/ru-ru/library/dd409437(v=vs.100).aspx].

Малюнок 9.3 - Приклад діаграми класів

Таблиця 9.3 - Опис елементів діаграми класів

фігура  елемент  опис
 клас  Визначення об'єктів, спільно володіють даними характеристиками структури і поведінки. Додаткові відомості див. У розділі Властивості типів на UML-схемах класів.
 Класифікатор  Загальна ім'я для класу, інтерфейсу або перерахування. Компоненти, варіанти використання та суб'єкти також є класифікаторами.
 Елемент управління "згорнути / розгорнути"  Якщо подробиць класифікатора не видно, клацніть розширювач у верхній лівій частині класифікатора. Іноді також потрібно клацнути [+] для кожного сегмента.
 Атрибут  Типізоване значення, прикріплене до кожного примірника классіфікатора.Чтоби додати атрибут, клацніть розділ Атрибути і натисніть Enter. Введіть сигнатуру атрибута. Додаткові відомості див. У розділі Властивості атрибутів на UML-схемах класів.
 операція  Метод або функція, яку можна виконати за допомогою примірників класифікатора. Щоб додати операцію, клацніть розділ Операції і натисніть Enter. Введіть сигнатуру операції. Додаткові відомості див. У розділі Властивості операцій на UML-схемах класів.
 Асоціація  Відношення між членами двох класифікаторів. Додаткові відомості див. У розділі Властивості асоціацій на UML-схемах класів.
 5a  агрегат  Асоціація, що представляє відношення спільного володіння. Властивості Агрегат ролі-власника присвоєно значення Зроблено загальним.
 5б  композиція  Асоціація, що представляє відношення цілого і частини. Властивості Агрегат ролі-власника присвоєно значення Складовою.
 ім'я асоціації  Ім'я асоціації. Ім'я може залишатися порожнім.
 ім'я ролі  Ім'я ролі, т. Е. Одного з закінчень асоціації. Може використовуватися для посилання на пов'язаний об'єкт. На попередній ілюстрації для будь-якого замовлення O пов'язаним меню є O.ChosenMenu.Каждая роль має власні властивості, які перераховані у властивостях асоціації.
 Кількість елементів  Вказує, скільки об'єктів на цьому закінчення можна пов'язати з об'єктами на іншому закінчення. Кожне замовлення в цьому прикладі має бути пов'язаний тільки з одним меню. * Означає, що обмеження числа посилань, які можна створити, не існує.
 узагальнення  Конкретний класифікатор успадковує частину своєї ухвали від загального класифікатора. Загальний класифікатор знаходиться на закінчення з'єднувача з покажчиком стрілки. Атрибути, асоціації та операції успадковуються конкретним классіфікатором.Воспользуйтесь інструментом Спадкування, щоб створити узагальнення між двома класифікаторами.

фігура  елемент  опис
 інтерфейс  Визначення частини зовні видимого поведінки об'єкта. Додаткові відомості див. У розділі Властивості типів на UML-схемах класів.
 перерахування  Класифікатор, що складається з набору строкових літералів.
 пакет  Група класифікаторів, асоціацій, дій, ліній життя, компонентів і пакетів. Логічна схема класів показує, що членами даного пакета є класифікатори і пакети.Область видимості імен обмежується пакетами, так що Класс1 в Пакет1 відрізняється від Класс1 поза цього пакету. Ім'я пакета відображається як частина властивостей Повне ім'я його содержімого.Свойство Зв'язаний пакет будь UML-схеми можна налаштувати так, щоб воно посилалося на пакет. В цьому випадку всі елементи, створювані на цій схемі, стануть частиною пакету. Вони відображаються в пакеті в Провіднику за моделями UML.
 імпорт  Відношення між пакетами, яке вказує, що один пакет включає всі визначення іншого.
 залежність  Визначення або реалізація залежного класифікатора може змінитися, якщо змінюється класифікатор на закінчення з наконечником стрілки.

фігура  елемент  опис
 Реалізація  Клас реалізує операції і атрибути, визначені інтерфейсом.Воспользуйтесь інструментом Спадкування, щоб створити реалізацію між класом і інтерфейсом.
 Реалізація  Альтернативне уявлення того ж відносини. Мітка на символі позначення вказує на інтерфейс.Чтоби створити цю презентацію, виділіть існуюче відношення реалізації. Поруч з асоціацією з'являється тег дії. Клацніть тег дії і виберіть Показувати без опису операцій

10 CALS - технологія

діаграма послідовності | Компетенція Міжнародного Суду

Етапи проектування ІС | Приклад взаємодії CASE-засобів | ІС в Internet і intranet | Стандарти з інформаційних технологій | Методи об'єктно-орієнтованого проектування | | | діаграми процесів | Створення моделі даних за допомогою CASE-засобів. IDEF1X | Історія появи |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати