На головну

Питання. предмет метод і завдання курсу

1. C. Індикаторний метод
  2. I. Методи вивчення кількісного та якісного складу мікрофлори шкіри рук
  3. I. Предмет і завдання культурології
  4. I. ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФІЇ. Антропоцентризм ЯК СВІТОГЛЯДНИЙ І МЕТОДОЛОГІЧНИЙ ПРИНЦИП СУЧАСНОЇ ФІЛОСОФІЇ
  5. I. ТЕМИ І РОЗДІЛИ КУРСУ
  6. I. Умови конкурсу
  7. I. Цілі і завдання вивчення навчальної дисципліни

Питання. основи екол. і економіка пріродоп-я як міжгалузева навчальна дисципліна. Пріродоп-е як об'єкт вивчення курсу.

Курс «ОЕіЕП» -це міжгалузева навчальна дисципліна кіт. синтезує знання природ. , Громадських і техн. наук.

Об'єктом вивчення дисципліни є пріродоп-е.

Еколог. я проблема займає все більш важливе місце в сис-ме. В якості головного винуватця еколог деградації часто називають економ., Зараз головною причиною явл. сформований техногенний природоразрушающей тип кіт. необхідно змінити на стійкий еколого-збалансований.

Під пріродоп третьому в широкому сенсі розуміється - сукупно. всіх форм воздействованія суспільства на окруж. середу. У узком- діяль-ть конкретних зацікавлених відомств, суб'єктів ХАЗ-я, відносяться пріродоексплуат-м і пріродовоспроізводящім галузях.

Пріродоп-е - особлива сфера діяль-ти направл. на взаємозалежне рішення задач рес-са забезпечення економ., рес-са заощадження сохран. Середовища життя людей і охр. разнообразий природи.

Пріродоп-е:

1. нераціон. - Не забезпечує сохр. пріродорес-ний потенціал (ПРП) веде до погіршення якості прир. середовища супроводжує загрязн. і виснаженням прир. рес-сов, і порушення екологічний. рівноваги і внаслідок руйнування екосистеми.

2. раціон. - Розумне освоєння прир. рес-сов, запобігання возможн шкідливих наслідків людської діяль-ти в окруж середовищі, а також підтвердження продуктивності і її підвищення природних комплексів.

Раціональне природ-ие

1вивчення 2охорона 3освоєння 4перетворення

(Облік і оцінка прогнозу розвитку) (забезпечення якості) (ефективність) (улечшеніе і оптимізація)

питання. предмет метод і завдання курсу

Термін екол. ввів Геккель в 1866. Еколог. - Наука про відносини організмів з окруж. середовищем, куди відносяться всі умови існування.

ОЕіЕП - міжгалузева навчальна дисципліна, кіт. синтезує знання 2 наукових систем природ. (Фізики, хімії, біології) і товариств (філософія, історія, соціологія, економіка)

Об'єкт вивчення - Пріродоп-е: особлива сфера деят, направл. на взаємозалежне рішення задач ресурсообеспеченности економіки, ресурсозбереження, скорочення середовища життя і охорони різноманітності природи. Основні направл .: ресурсопотребленіе, конструктивне перетворення природи, відтворення прир. рес-сов, охр. прир., управління і моніторинг.

Предмет курсу - відношення між людьми, кіт. складаються в процесі взаємодії з окруж. середовищем з приводу использ. сил і рес-сов природи, її охорони та відновлення, т. е. еколого-економічні відносини.

Методи дослідження:

1. діалектичний (дослідження еколого економ процесів і історичного розвитку)

2. історичний (дозволяє простежити динаміку взаємин прир. І суспільства що необхідно як для кращого розуміння суч. Стану ЕЕС так і науково обґрунтованих прогнозів)

3. системний (упор у визначенні сост частин ЕЕС і взаємодій з ним зовнішніх об'єктів встановлення структури системи т. Е сукупності внутрен зв'язків і відносин)

4. нормативний ()

5. економ.-матем. моделювання

6. картографічний 7. космічний

Джерела формую-я оборот. коштів. | Питання. Вчення В. І. Вернадського про біосферу

Питання. Зак-ни раціон. пріродоп-я Б. Коммонера. | Питання. Земля, її родючість. Несприятливі наслідки использов. земельних рес-сов. | Питання. Управління природокористуванням. Ф-ції та методи УП. | Питання. Теоретичні підходи та методи економ. оцінки. | Питання. Сис-ма платного пріродоп-я в Б. і її ефективність. | Питання. Зарубіжний досвід еколого-економ. регулювання. | Питання. Глобальні еколог. проблеми людства. | Участь РБ в міжнародному екологічному співробітництві. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати