На головну

ТЕМА 3.3. Основи безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском.

1. I. Лінгвістичні, психологічні та психолінгвістичні засади розвитку мовлення дітей
  2. I. Основи теорії
  3. II. ОСНОВИ МОЛЕКУЛЯРНОЇ ФІЗИКИ І ТЕРМОДИНАМІКИ
  4. IV. Генетика бактерій. основи біотехнології
  5. IX. ІСТОРИЧНІ ОСНОВИ ЄВРЕЙСЬКОГО СВІТОВОГО ПАНУВАННЯ
  6. V2: Основи бухгалтерського обліку
  7. V2: Основи маркетингу

Види посудин, що працюють під тиском. Причини аварій і вибухів посудин, що працюють під тиском. Правила безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском.

ТЕМА 3.4. Організація безпечної роботи при навантаженні, розвантаженні та переміщенні вантажів.

Безпека праці під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт.

Види вантажопідйомних машин. Забезпечення безпечної експлуатації вантажопідіймальних машин і механізмів.

ТЕМА 3.5. Організація безпечної експлуатації Дмитрий Мансуров і ЕОМ.

Небезпечні і шкідливі виробничі фактори, що виникають при експлуатації ЕОМ та іншої офісної техніки. Санітарно-гігієнічні вимоги та вимоги безпеки, що пред'являються до відеодисплейних терміналів (ВДТ) і ЕОМ. Вимоги до приміщень для їх експлуатації. Категорирование робіт на ЕОМ за складністю. Режими праці та відпочинку користувачів.

РОЗДІЛ 4 Основи пожежної безпеки

ТЕМА 4.1. Пожежі і вибухи на виробництві, їх профілактика.

Процес горіння: фактори, види окислювачів. Характеристика видів горіння: диффузионное, кінетичне і вибуховий.

Пожежі на виробництві: основні причини. Небезпечні фактори пожежі, їх вторинні прояви.

Вибух і детонаційний процес. Вибухи на виробництві: основні причини, джерела енергії при вибуху.

Вогнезахист будівель і споруд. Заходи проти поширення пожежі. Характеристика і вимоги до евакуаційних виходів.

Протипожежний режим у закладі. Порядок організації та проведення протипожежного інструктажу.

ТЕМА 4.2. Гасіння пожеж.

Періоди гасіння пожежі: локалізація і ліквідація. Методи припинення горіння: фізичні, хімічні, механічні. Первинні засоби пожежогасіння.

Засоби оповіщення про пожежу. Пожежна сигналізація: призначення, складові частини, види пожежних сповіщувачів.

ГЛОСАРІЙ

Акт про нещасний випадок на виробництві - Документ, що встановлює факт нещасних випадків на виробництві та породжує певні правові наслідки для потерпілого, а в разі його смерті - для встановленого законодавством кола осіб.

Атестація робочих місць за умовами праці - Система обліку, аналізу та комплексної оцінки на конкретному робочому місці всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу, які впливають на здоров'я і працездатність людини в процесі трудової діяльності.

Безпека - Відсутність неприпустимого ризику, пов'язаного з можливістю нанесення шкоди здоров'ю працівника.

Безпека праці - Стан умов праці, при яких вплив на працюючого небезпечних і шкідливих виробничих факторів виключено або вплив шкідливих виробничих факторів не перевищує гранично допустимих значень.

Шкідливий виробничий фактор - Виробничий фактор, вплив якого на працюючого в певних умовах може призвести до професійного захворювання, зниження працездатності і (або) негативного впливу на потомство.

гігієна праці - Комплекс заходів та засобів щодо збереження здоров'я працівників, профілактиці несприятливих впливів виробничого середовища і трудового процесу.

Гігієнічні нормативи умов праці (гранично допустима концентрація - ГДК, гранично допустимий рівень - ПДУ) - рівні шкідливих виробничих факторів, які при щоденній (крім вихідних днів) роботі, але не більше 40 год. В тиждень, протягом усього робочого стажу не повинні викликати захворювань або відхилень у стані здоров'я, які виявляються сучасними методами досліджень.

занулення - Навмисне електричне з'єднання з нульовим захисним провідником металевих неструмоведучих частин, які можуть опинитися під напругою.

захисне заземлення - Навмисне електричне з'єднання з землею або її еквівалентом металевих неструмоведучих частин, які можуть опинитися під напругою.

Інструкції з охорони праці - Нормативний документ, що встановлює обов'язкові для дотримання працівниками вимоги з охорони праці при виконанні ними робіт певного виду або за певною професією на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках і в інших місцях, де за дорученням роботодавця або уповноваженої особи виконуються роботи або службові обов'язки.

Карта умов праці - Документ, що містить кількісні і якісні характеристики факторів виробничого середовища і трудового процесу, гігієнічну оцінку умов праці, рекомендації щодо їх поліпшення, передбачені пільги і компенсації за умовами праці.

Нещасний випадок на виробництві - Випадок на виробництві, в результаті якого відбулося вплив на працівника небезпечного виробничого фактора.

Небезпечний виробничий фактор - Виробничий фактор, вплив якого на працюючого в певних умовах призводить до травми, гострого отруєння або іншого раптового різкого погіршення здоров'я або смерті.

Охорона праці - Система забезпечення безпеки життя і здоров'я працівників в процесі трудової діяльності, що включає правові, соціально-економічні, організаційні, технічні, психофізіологічні, санітарно-гігієнічні, лікувально-профілактичні, реабілітаційні та інші заходи й засоби.

пожежа- Неконтрольоване горіння, що розповсюджується в часі і просторі.

Пожежна безпека - Стан захищеності населення, об'єктів народного господарства та іншого призначення, а також навколишнього природного середовища від небезпечних факторів і впливів пожежі.

пожежне водопостачання - Комплекс інженерно-технічних споруд, призначених для забору і транспортування води, зберігання її запасів і використання їх для пожежогасіння.

виробнича санітарія - Система організаційних, санітарно-гігієнічних заходів, технічних засобів і методів, що запобігають або зменшують вплив на працюючих шкідливих виробничих факторів.

Виробничий травматизм - Явище, що характеризується сукупністю виробничих травм і нещасних випадків на виробництві.

професійне захворювання - Захворювання працівника, викликане впливом шкідливого і (або) небезпечного виробничого фактора трудового процесу, завдяки чому виникло пошкодження здоров'я.

Робоча зона - Простір над рівнем підлоги або робочої площадки висотою 2 м. При виконанні роботи стоячи або 1.3 м. - При виконанні роботи сидячи.

Санітарно-захисна зона- Частина території навколо будь-якого джерела хімічного, біологічного або фізичного впливу на середовище проживання людини, що встановлюється з метою мінімізації ризику впливу несприятливих факторів на здоров'я людини.

Система стандартів безпеки праці - Комплекс взаємопов'язаних стандартів, що містять вимоги, норми і правила, спрямовані .. на забезпечення безпеки, збереження здоров'я та працездатності людини в процесі праці, крім питань, які регулюються трудовим законодавством.

травма - Порушення анатомічної цілісності або фізіологічних функцій тканин або органів людини, викликане раптовим зовнішнім впливом.

Умови праці - Сукупність факторів виробничого середовища, які впливають на здоров'я і працездатність людини в процесі праці.

ПИТАННЯ

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ | Глава I. Введення в логопедії логопедія, її предмет, завдання, методи
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати