На головну

Основні джерела, види і наслідки забруднення повітряного басейну.

1. A-Амінокислоти, класифікація стереохімія, кислотно-основні властивості, особливості хімічної поведінки. Пептиди, пептидний зв'язок. Поділ амінокислот і пептидів.
  2. II Основні завдання регіонального розвитку
  3. II. Основні жанри усного ділового спілкування
  4. II. Перелік питань для проведення перевірки знань кандидата на отримання свідоцтва приватного пілота з внесенням кваліфікаційної відмітки про вид повітряного судна - вертоліт
  5. II. Мовна тактика. Основні тактики спілкування
  6. III. Основні правила оформлення посилань і списку використаної літератури
  7. III. Основні вимоги до форми і зовнішнім виглядом учнів

Атмосфера (від. Грец. - Пар і - куля) -газова оболонка (геосфера), навколишнє планету Земля. Внутрішня її поверхня покриває гідросферу і частково земну кору, зовнішня межує з навколоземної частиною космічного простору.

Атмосфера визначає погоду на поверхні Землі, вивченням погоди займається метеорологія, а тривалими варіаціями клімату - кліматологія.

склад:

1) Тропосфера-нижній шар атмосфери. містить більше 80% всієї маси атмосферного повітря і близько 90% всього наявного в атмосфері водяної пари. У тропосфері сильно розвинені турбулентність і конвекція, виникають хмари, розвиваються циклони і антициклони.

2)тропопауза-переходний шар від тропосфери до стратосфери, шар атмосфери, в якому припиняється зниження температури з висотою.

3) Стратосфера-шар Атмосфери, що розташовується на висоті від 11 до 50 км.

4) Стратопауза-погранічний шар атмосфери між стратосферою і мезосферою. У вертикальному розподілі температури має місце максимум (близько 0 ° C)

5) Мезосфера-Основні Енергетичним процесом є променистий теплообмін.

6) Мезопауза-Переходний Шар між мезосферою і термосферою. У вертикальному розподілі температури має місце мінімум (близько -90 ° C).

7) Термосфера-Під дією ультрафіолетового й рентгенівської сонячної радіації і космічного випромінювання відбувається іонізація повітря ( «полярні сяйва»)

екзосфера - Зона розсіювання, зовнішня частина термосфери, розташована вище 700 км. Газ в екзосфері сильно розріджена, і звідси йде витік його частинок в міжпланетний простір (диссипация).

Атмосфера постачає нас необхідним для дихання киснем. Однак внаслідок падіння загального тиску атмосфери в міру підйому на висоту відповідно знижується і парціальний тиск кисню.

14. Основні джерела, види і наслідки забруднення повітряного басейну. Загрязн-е атмосфери (А) вкл. всі види загрязн-й, к-які змінюють кач-во А. Розрізняють два види джерел загрязн-я: природне (Мінеральне, ростить-ве, тварина, мікробіолог-е) і антропогенний (Происх. З вини чола). Щорічно з вини чола в А потрапляє близько 10 млн. Т. Вещ-в. за ступенем распростр-я загрязн-е бувають локальні, регіональні і глобальні. Локальне загрязн-е обумовлено одним або неск-ми джерелами викидів, зона впливу яких брало визна-ся мінливою швидкістю і напрямком вітру. під регіональним загрязн третьому ними ходити. загрязн-е атм. повітря на тер-рії в сотні км. Глобальне загрязн-е распростр-ся на тисячі км від джерела загрязн-я і нерідко змикається в межах всієї земної кулі. Атм. загрязн-я оказ-т різноманітне шкідливий вплив на організм чола, тварин, рослини, викликають глоб. Вимірюв-вати в біосфері, завдають відчутної екон. збиток. Ознаки та наслідки дій забруднювачів повітря на організм чола здебільшого виражаються в погіршенні загального стану здоров'я. загрязн-е повітряного басейну викликає значить. втрати в нар. госп-ві.

15. Основні напрямки охорони і регулювання стану повітряного середовища в Республіці Білорусь. Для поліпшення якості атмосферного повітря необхідне виконання заходів, передбачених стратегією стійкого розвитку: 1) подальше вдосконалення нормативно-правової бази в галузі охорони атмосферного повітря; 2) розробку і встановлення граничних показників викидів на основні види технологій і устаткування, орієнтуючись на найкращі з досягнутих технологій; 3) організацію моніторингу викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря в безперервному режимі для отримання достовірної інформації і прийняття оперативних управлінських рішень, технічне переоснащення систем контролю джерел викидів і моніторингу забруднення атмосферного повітря для отримання даних, порівнянних з результатами моніторингу в країнах Європи; 4) використання при плануванні та оцінці повітряохоронного заходів еффекторіентірованних підходів, заснованих на концепціях найкращих наявних технологій і критичних навантажень; 5) вдосконалення економічного механізму стимулювання в галузі охорони атмосферного повітря; 6) формулювання цілей і розробку і реалізацію програм їх досягнення щодо регіонального (фонового) забруднення і впливу на екосистеми; 7) регіональне співробітництво в галузі охорони атмосферного повітря; 8) підтримка наукових досліджень, поліпшення нормативно-методичного забезпечення управління якістю атмосферного повітря, перегляд методик контролю, нормування та обліку викидів.

16,17. водні ресурси світу і РБ. Основні напрямки їх использов .. "Водні рес-си"(ВР) - Всі придатні для госп. использ-я запаси поверхневих вод (ПВ), вкл. грунтову і атмосф. вологу. ВР - прісні і злегка солонуваті води суші. ВР ? гідросфера.

Рес-си ПВ визна-ся в основному сумарним стоком у середній по водності рік. Розподілені вони і использ-ся по тер-рії Землі і від. регіонах нерівномірно.

Вода займає 70,8%. поверхні земної кулі, а суша тільки 29,2%. світовий океан справ. на: Тихий, Атлантич, Індійський і Північний Льодовитий. за підрахунками вчених обсяг всіх океанів сост. мільярд триста сорок один мільйон кубич. кілометрів.

(ВР РБ)Рес-си ПВ РБ оцінюються в 58км3 в рік, вона займає 8 місце в СНД. Велика частина річкового стоку формується-ся в межах РБ, приплив води з тер-рії сусідніх гос-в (РФ і України) Питома забезпечений-ть стоком річкових вод в РБ трохи вище, ніж в середньому по СНД Для РБ держ. водний фонд вкл запаси вод: річок, боліт, водосховищ і т. д. Річки приладі. до басейнів 2х морів -Черногоі Балтійського.

В межах кордону РБ насчіт-ся близько 11000 озер.

Осн. напрямку использ-я ВР.

На 1-е місце за обсягом споживання води вийшло з \ х вироб-во. На зрошення 1 га посівів витрачається протягом року 12-14 тис. М3 води. Зростає споживання води в промисл. произв-ве. Вода явл. хім. реагентом, які беруть участь у виробн-ве кисню, водню, лугів, азотної кислоти, спиртів і ін. найважливіших хім. продуктів.

Вода - необхідний. компонент в произв-ве будівельних матеріалів (цементу, гіпсу, вапна і т. п.) Осн. маса води в промисловості использ-ся для вироб-ва енергії і охолодження.

У міру зростання народонаселення й міст збільшується витрата води на комунально-побутові потреби. Фізіолог. потреба чола в воді, до-раю вводиться в організм з пі-тьем і їжею, в завис-ти від клімат. умов і Про. 9-10 л / сут. Значить-но більшу кількість води необхід. для санітарних і хоз.-побутових потреб.

18. Охорона і раціональне використання водних ресурсів в Республіці Білорусь. Серед організаційно-технічних заходів особливо важливим є очистка стічних вод. Ефективними способами очищення стічних вод є механічні, біологічні (біохімічні), фізико-хімічні.

У наст. час в разл. країнах світу для оцінки кач-ва води встановлено більше 100 показників. При оцінці ступеня забруднення поверхневих вод ураховуються: зміст плаваючих домішок і зважених вещ-в, запах, присмак, забарвлення і темп-ра води, склад і концентрація мінер. домішок і розчиненого у воді кисню, склад ПДК отрутних і шкідливих вещ-в, хвороботворних бактерій. У РБ-ся нормативи ГДК більше 400 шкідливих вещ-в у водоймах питного і культурно-побут-го признач-я, а також понад 100 шкідливих вещ-в у водоймах рибохоз-го признач-я.

Визна-е допустимого складу стічних вод проводиться в завис-ти від переважного виду домішок і з урахуванням харак-ки водойми, в к-рий скидають стічні води.

Осн. напрямки охорони і рац. викон-я водних рес-сов

Проблеми охорони та рац. использ-я водних рес-сов (ВР) в РБ вирішуються в значить. ступеня шляхом держ. регулир-я, в 1-у чергу, через сис-му прогнозування-я і планують-а (Піп). Осн. задача-підтримку ВР в придатному для споживе-я стані і їх воспроизв-ть в цілях повного задоволення потреб нар. госп-ва і населення у воді.

Водний кадастр - Систематиз-й збір відомостей про водні рес-сах і кач-ве вод, а також про водокористувачів і водопотребителях, обсягах споживаних ними вод.

Ф-ції та завдання ЕП, теор основи і методи еколого-екон досліджень. | Земля як засіб виробництва і просторовий базис розвитку суспільства

Основні напрямки охорони і відновлення земель. | Лісові ресурси РБ. особливості лісокористування і лісовідновлення. | Основні напрямки рац. использ. і охорони мінер. ресурсів. | Управління природоохоронною діяльністю та раціональним природокористуванням на підприємстві. | Контроль в області природокористування. і пріродоохр. деят. | Удосконалення виробничих показників з урахуванням екологічних вимог | Формир. рин. інститутів еколого-економ. регулир. | Поняття, утримуючі. і види шкоди від забруднення і виснаження ОС. | Сутність і основні показателіЕкономіч еффектівностіПріродоохранних витрат. | Міжнародне співробітництво в природоохоронній діяльності. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати