Головна

III період навчання (березень, квітень, травень)

Всього 36 занять:12 тижнів (заняття за вимовою, навчання грамоті - 2 рази на тиждень; по зв'язного мовлення - 1 раз в тиждень)

 тиждень  звуки  букви  кількість занять  Звукослоговой аналіз, грамота  Лексико-граматичний лад мови  зв'язкова мова
 27-я  [З], [з]. [Ш], [ж] [р], [p '] [л], [л']    Аналіз слів складної звукослоговой структури  Закріплення отриманих раніше навиков.Закрепленіе (на новому лексичному матеріалі) отриманих навичок творення слів шляхом приєднання приставки або суфікса, шляхом словосложенія.Образованіе іменників, що позначають особи по їх діяльності, професії (вчити - вчитель - вчителька - учень; футбол - футболіст). Уміння використовувати утворені слова в складі пропозицій. Виховання вміння підбирати споріднені слова (сніг, сніжок, сніговик, снігуронька, снігова) .Образованіе зменшувально-ласкательной форми іменників і прикметників на ускладненому лексичному матеріалі (чорна спідниця - чорненька спідничка, синій фартух - синенький фартушок, червоне плаття - червоненьку політиці) .Практіческое засвоєння найбільш поширених випадків багатозначності слів (голка для шиття, голки у їжака, голки у ялинки). Закріплення вживання складних прийменників через, з-під (Кот виліз з-під столу). Закріплення (на новому лексичному матеріалі) навички складання і поширення пропозицій. Складання речень із однорідними членами (Діти бігали. Діти стрибали. Діти бігали і стрибали). Складання пропозицій але опорним словами: хлопчик, зловити, їжачок. (У лісі під кущем хлопчик зловив сірого колючого їжачка. На узліссі хлопчик зловив маленького колючого їжачка) .Закрепленіе досвіду вживання складносурядних речень з різними підрядними (Ми підемо в іграшковий магазин, щоб купити гарну ляльку .., велику вантажну машину, заводний трактор, подарунок братикові)  Складання розповіді за серією сюжетних картинок
 28-я  [Ч] Ь    Аналіз слів типу тхір, лист, волошки. Читання пропозицій, текстов.Подбор слів до буквеним схемами: м..ш..а (мишка, мушка, ведмедик). правило написання ча, чу  Складання розповіді за серією сюжетних картинок з елементами творчості
 29-я  М [т], [т '] Ч  Повторення пройденого матеріалу  - \\ -
 30-я  [Ц]  Ю Ц  1 + 1  Аналіз слів різного звукового складу типу дзьоб, дзига, дают.Чтеніе пропозицій, текстов.Подбор слів до буквеним схемами  Складання розповіді по сюжетній картинці
 31-я  [Ц], [з] [ч], [з '] [т'], [ц] [з]    Повторення пройденого матеріалу  Складання розповіді за сюжетною картинці з елементами творчості
 32-я  [Ф] [ш]  Ф Щ  Виконання завдань з використанням літер розрізний абетки. Чтеніе.Подбор слів до буквеним схемами. Правило написання ща, щу  Складання розповіді-опису з використанням схем
 33-тя  [Ш] [ч] Ъ  Аналіз слів типу з'їв, під'їхав  Складання розповіді-опису
 34-я  [Ш] [ц] [т '] [ц] [з], [з']    Аналіз слів різного звукослогового складу, проголошення яких не розходиться з написанням  Складання розповіді з особистого досвіду
 35-я  Шиплячі і свистячі звуки    Чтеніе.Составленіе схеми пропозиції. Правопис ча, зара, ба, щу, жи, ши (Повторення)  Придумування казки на задану тему
 36-я  М'які і тверді приголосні звуки    Робота над технікою чтенія.Іспользованіе ігрових прийомів звуко-літерного аналізу всіх типів слів  Закріплення вміння пов'язано і послідовно викладати свої думки, фонетично і граматично правильно оформляти висловлювання
 37-я  Глухі і дзвінкі приголосні звуки    Робота над технікою чтенія.Правопісаніе сумнівних приголосних звуків  те ж
 38-я  Голосні звуки    Робота над технікою чтенія.Определеніе місця наголоси в слові  

Планування роботи по формуванню мовної діяльності дітей з ОНР

(Підготовча до школи група)

I період навчання (вересень жовтень листопад):

- Групові / подгрупповие заняття по формуванню лексико-граматичних засобів мови і розвитку зв'язного мовлення (2 рази на тиждень);

- Групові / подгрупповие заняття по формуванню звуковимови і навчання грамоті (2 рази на тиждень).

II період навчання (Грудень, січень, лютий, березень):

- Групові / подгрупповие заняття по формуванню лексико-граматичних засобів мови і розвитку зв'язного мовлення (2 рази на тиждень);

- Групові / подгрупповие заняття по формуванню звуковимови і навчання грамоті (2 рази на тиждень).

III період навчання (квітень травень):

- Групові / подгрупповие заняття по формуванню лексико-граматичних засобів мови і розвитку зв'язного мовлення (2 рази на тиждень);

- Групові / подгрупповие заняття по формуванню звуковимови і навчання грамоті (2 рази на тиждень).

 тиждень  Заняття по формуванню фонетичної сторони мови  Заняття по формуванню лексико-граматичних поданні  Заняття з розвитку зв'язного мовлення  
 звуки  букви  Навички звукового аналізу і синтезу  
 1-я  СентябрьЛогопедіческое обстеження  
 2-я  
 3-тя  [У] [а]  У А  Виділення ударного гласного з початку слова. Аналіз звукового ряду типу а-у  Диференціація іменників однини і множини  Складання пропозицій але предметним картинок з подальшим поширенням; об'єднання їх в розповідь  
 4-я  [І] [е]  І Ї  Виділення ударного гласного з початку слова.Аналіз звукового ряду типу а-у-і  Робота над фразою. Складання четирехсловних пропозицій з введенням єдиного визначення  Переказ розповіді з наочним діям  
 Жовтень  
 1-я  [П] [п '] [т]  П т  Аналіз зворотного складу типу an. Виділення останнього приголосного з слів типу мак. котВиделеніе початкового приголосного і голосного після приголосного (Кіт)  Освіта і вживання в мові дієслів просторового значення з допомогою приставок с-, у-, під-, від-, пере- і вживання їх у мовленні  Відновлення деформованого тексту  
 2-я  [К] [к '] [п] [т] [к] К  Диференціація дієслів досконалого і недосконалого виду  Переказ розповіді з використанням фланелеграфа  
 3-тя  [Л '] [о]  Про  Розуміння просторового значення прийменників е, до, від, з і ін. і вживання їх у мовленні  Переказ розповіді з використанням серії сюжетних картинок  
 4-я  [Х] [х '] [к] [х'] X  узгодження займенників наш, наша, наше, наші з іменниками в роді, числі, відмінку.  те ж  
 Листопад  
 1-я  [Й] [л '], [й] й  Виділення початкового приголосного і подальшого гласного з слів твань сумка, сани. Аналіз прямого складу типу су. Повний аналіз слів типу суп  Складання пропозицій з включенням декількох визначень  Оволодіння діалогічної формою спілкування  
 2-я  [И] [и], [і] Ы  Освіта і закріплення форми орудного відмінка іменників в однині та множині  Переказ розповіді по сюжетній картинці  
 3-тя  [З] [з '] С  Освіта відносних прикметників і вживання їх у мовленні  те ж  
 4-я  [З] [з], [c ']    Освіта прикметників за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів і вживання їх у мовленні  Складання розповіді по сюжетній картинці  
 грудень  
 1-я  [З], [з '] [з], [з']  Розподіл слів на склади. Складання складової схеми слова. Повний аналіз слів типу суп.Составленіе звукової схеми  Освіта і закріплення форми місцевому відмінку іменників в однині та множині  Складання розповіді але сюжетній картинці  
 2-я  [З], [з] [з '], [з']    Узгодження прикметників з іменниками в роді, числі, відмінку  Складання розповіді з елементами творчості по серії сюжетних картинок  
 3-тя  [Ц] [б]  ц Б  Узгодження імен числівників з іменниками в непрямих відмінках  Складання розповіді з елементами творчості але серії сюжетних картинок  
 4-я  [Б], [п] [т ']    Освіта присвійних прикметників і вживання їх у мовленні  Складання розповіді з елементами творчості по сюжетній картинці  
 1-я  канікули  
 2-я  
 січень  
 3-тя  [Т '] [д'] [д] Д  Повний аналіз слів типу зуби, складання звукослоговой схеми  Освіта і закріплення форми родового відмінка іменників у множині  Складання розповіді з елементами творчості по сюжетній картинці  
 4-я  [Т '] [д'] [г]  Г  те ж  те ж  
 Лютий  
 1-я  [Г], [к] [ш]  Ш  Повний аналіз слів типу шуби, складання звукослоговой схеми  Навчання самостійній постановці питань  Переказ літературного тексту  
 2-я  [Ш] [с], [ш]    Повний аналіз слів типу стіл, кішка, замок, складання звукослоговой схеми.  Розуміння лексичного значення слів-антонімів і вживання їх у мовленні  Удосконалення навичок ведення діалогу  
 3-тя  [З], [ш] [л]  Л    Розуміння лексичного значення слів-синонімів і вживання їх у мовленні  Складання розповіді-опису з використанням схем  
 4-я  [Л] [ж]  Ж    Знайомство з терміном «родинні слова» і вміння встановлювати родинні зв'язки слів  те ж  
 Березень
 1-я  [Ш] [ж] [з], [ж]      Розуміння просторового значення складного прийменника з-під і вживання його в мові  Складання розповіді-опису  
 2-я  [З], [ш], [з] [ж] [з '], [ш], [з'] [ж]      Розуміння просторового значення складного прийменника через і вживання його в мові  Вигадування оповідання з опорою на малюнок дитини  
 3-тя  [Р] [р '] Р    диференціація прийменників через, з-під і вживання їх у мовленні  те ж  
 4-я  [Р], [л] [p '], [л']      Освіта і вживання в мові різних запропонував-відмінкових конструкцій  Придумування казки з опорою на малюнок дитини  
 Квітень
 1-я  [Р '] [p], [р']    закріплення пройденого  Знайомство зі складним пропозицією  Придумування казки з опорою на малюнок дитини  
 2-я  [Ч] Ч  Складання і вживання в мові складносурядних речень з союзом а  те ж  
 3-тя  [Ш] Щ  Складання і вживання в мові складнопідрядних речень з союзом бо  Придумування казки на задану тему  
 4-я  [Ч], [т ']    Складання і вживання в мові складнопідрядних речень з союзом щоб  Закріплення навичок зв'язного мовлення  
 Травень  
 1-я  [Ч], [з], [з ']    закріплення пройденого  Освіта складних слів і вживання їх у мовленні  Закріплення навичок зв'язного мовлення  
 2-я  [Ш] [ч]    Закріплення навичок складання і вживання в мові складних пропозицій (різних видів)  те ж  
 3-тя  [Ш], [ш]    Правильне вживання в мовленні невідмінюваних іменників  - // -  
 4-я  [Ш] [ч], [з '], [т']    Повторення і закріплення пройденого матеріалу  - // -  
                           

Тематичне планування лексичного матеріалу

 місяць  тиждень  Теми занять для групи
 старшої  підготовчої до школи
 вересень  1-я  Дитячий садок  Дитячий садок
 2-я  іграшки  Звідки хліб прийшов
 3-тя  Город. Овочі  Город. Овочі
 4-я  Сад. Фрукти. ягоди  Сад. фрукти
 жовтень  1-я  Рання осінь. Осінній одяг, взуття, головні убори  Рання осінь. Осінні квіти
 2-я  Листяні дерева  Листяні дерева. Осінь у віршах російських поетів, картинах російських художників
 3-тя  гриби  Ліс. гриби
 4-я  родина  родина
 листопад  1-я  Домашні птахи і їх дитинчата  бібліотека
 2-я  Пізня осінь. Перелітні птахи  Пізня осінь. Перелітні птахи
 3-тя  Домашні тварини та їх дитинчата  Домашні тварини та їх дитинчата
 4-я  Домашні тварини. Домашні птахи  Російські народні промисли. Види розпису, види іграшок
 грудень  1-я  Дикі тварини та їх дитинчата  Дикі тварини. зимівля звірів
 2-я  Хвойні дерева  тварини Півночі
 3-тя  Новий рік  Тварини жарких країн
 4-я  Свято новорічної ялинки. Новорічні іграшки  Новий рік. Свято новорічної ялинки. Хвойні дерева
 січень  1-2  Зимові канікули  Зимові канікули
 3-тя  Зима. Зимові забави та розваги  Зима. Зимові забави та розваги
 4-я  зимуючі птахи  зимуючі птахи
 лютий  1-я  Одяг. взуття  Одяг. взуття
 2-я  Будинок. меблі  Будинок. меблі
 3-тя  Транспорт. Правила дорожнього руху  Транспорт. Правила дорожнього руху
 4-я  День захисника Вітчизни  День захисника Вітчизни. військові професії
 Березень  1-я  Пошта  Пошта
 2-я  Мамине свято. жіночі професії  Мамине свято. жіночі професії
 3-тя  Продукти харчування. Посуд  весна
 4-я  весна  Продукти харчування. Посуд. праця кухаря
 квітень  1-я  Наше місто. Моя вулиця  Наше місто. Моя вулиця
 2-я  День космонавтики  День космонавтики
 3-тя  Знаряддя праці та інструменти  Знаряддя праці та інструменти. сільськогосподарські роботи
 4-я  риби  риби
 травень  1-я  День Перемоги  День Перемоги
 2-я  Квіти і кімнатні рослини  Квіти. комахи
 3-тя  комахи  Школа. Шкільне приладдя
 4-я  Пори року (узагальнення)  Здрастуй літо! Спортивні змагання, спортивні розваги, відпочинок

Плани (конспекти) групових занять

Для підвищення корекційно-розвиваючого ефекту логопедичних занять необхідно більшу увагу приділяти їх формою і змістом.

При формуванні мовної та пізнавальної діяльності, подоланні порушень особистісного розвитку, вихованні моральних якостей, на сучасному етапі до організації, проведення та змістом логопедичних занять ставляться такі вимоги:

- Зміна форм організації занять;

- Включення спеціальних корекційних вправ з розвитку мовлення та інших вищих психічних функцій;

- Чергування видів діяльності з метою розвитку різних аналізаторів: слухового, зорового, тактильного і т.п .;

- Використання завдань в порядку наростаючої складності з метою розкриття потенційних можливостей дитини і завдань, що вимагають самостійного виконання;

- Створення проблемних ситуацій, які сприяють активізації пізнавальної діяльності;

- Включення динамічних і псіхорелаксаціонной пауз;

- Забезпечення особистісно-орієнтованого підходу до дитини;

- Підвищення мотивації до процесу навчання;

- Виховання морально-етичних почуттів.

В процесі логокоррекціонной роботи логопед складає плани або конспекти групових занять відповідно до річного плануванням. У них вказуються тема, цілі, основні етапи заняття, використовуваний лексичний і дидактичний матеріал. Логопедам, що мають невеликий стаж роботи, доцільно включати в конспекти, не тільки питання, але і передбачувані відповіді дітей.

II період навчання (друга половина листопада - лютий) | організаційний момент


Основні види документації вчителя-логопеда дошкільного навчального закладу | Карта логопедичного обстеження дитини | XIII. Складова структура слова | XVI. фразова мова | Розвиток рухів кистей рук | Ітогзанятія | організаційний момент | Основна частина | динамічна пауза | Основна частина |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати