Головна

J ОЗНАЙОМТЕСЯ З роздаткові матеріали. Виконайте ВСЕ ЗАВДАННЯ

1. A) Ознайомтеся зі специфікацією команди SUBST.
  2. I. Завдання для самостійної роботи
  3. II. Практичні завдання для контрольної роботи
  4. II. Робота з геометричним матеріалом.
  5. II. Робота з геометричним матеріалом.

Я-висловлювання - вислів, коли я говорю про свій стан і свої почуття від першої особи, з першої (або нульовий) позиції сприйняття.

Приклади я-висловлювань: "Я готова вибухнути, коли у мене нічого не виходить!", "Я боюся», «Я дратуюся, коли ти запізнюєшся на побачення», «Коли мені не приділяють уваги близькі люди, я починаю сумувати і мріяти» , «Коли я відчуваю, що про мене дбають, мені стає радісніше».

Близько поняття:

· Ти-висловлювання - говоріння про Другом з позиції Я. Оцінка Іншого або вихлюпування почуттів з приводу Іншого, як Мені це бачиться: "Ти чудова", "Ти йолоп!". Важливо, що в Ти-висловлюванні говоріння про інше (про Тебе) йде з позиції Я - з позиції мого погляду і моїх почуттів, позитивних або негативних. З першої (або нульовий) позиції сприйняття.

· Ти-кание - спосіб говоріння, коли людина, кажучи спочатку про своіхчувствах, повідомляє про це як про почуття співрозмовника. Наприклад: «Коли тобі не приділяють уваги близькі люди, ти починаєш сумувати і мріяти».

· Я-послання - звернення, в центрі уваги якого партнер, хоча я і говорю про свій стан, почуття і бажання. Я-послання уникає звинувачень партнера.

· Я-пропозиція - пропозиція, яка робиться з першої позиції сприйняття, з Я-підходу.

J Прокоментуйте наведений фрагмент. Які проблеми спілкування він ілюструє? Що ви можете сказати про учасників спілкування? | Плюси і мінуси Я-висловлювань

Притча: «Як важливо правильно слухати». | Тема 2.1. характеристика комунікації | Група учнів ділиться на три мікрогрупи. Кожна команда повинна познайомитися з бар'єрами спілкування, навести приклади бар'єрів спілкування і представити їх усій групі. | JПроаналізіруйте особливості партнерів і припустити, які бар'єри можуть виникнути між людьми і перешкодити повноцінної комунікації. | Тема 2.2. Техніки і прийоми ефективного спілкування | J Наведіть приклади Я-висловлювань | J Напишіть 7-10 якостей «приємного співрозмовника» та оцініть себе за цими якостями по 10-бальній системі. | Вправа "Потерпілі корабельна аварія". | Тема 2.3. Правила слухання, ведення бесіди, переконання. | J ОЗНАЙОМТЕСЯ З роздаткові матеріали. Виконайте ЗАВДАННЯ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати