Головна

III. Закони теплового випромінювання.

1 закон - закон Кірхгофа (застосуємо для "чорних" і "нечёрних" тел).

Встановлено, що іспускательной і поглощательная здатності пропорційні.

Приклад: - отримання світла від полум'я свічки, що горить і від полум'я газового пальника.

У полум'ї свічки є частинки сажі, що володіють великим поглинанням. Вони і дають яскравий помаранчевий колір (велика випромінювальна здатність). Полум'я газового пальника не містить частинок сажі (а значить має малу поглощательной здатністю) і світіння має блакитний колір (мала випромінювальна здатність).

Т.о .: для всіх тіл (в тому числі і АЧТ), незалежно від їх природи справедливий

Закон Кірхгофа:

Ставлення спектральної випромінювальної здатності тіла (r?;T) До його спектральної поглинальної здатності (??;T) При той же температурі і для тих же довжин хвиль є постійною величиною.

При порівнянні "чорного" і "нечёрного" тел:

Оскільки для АЧТ його коефіцієнт поглинання А ЧТ дорівнює "1", то:

Слідство 1.

Випромінювальна здатність "нечёрних тел" менше випромінювальної спосоності АЧТ.

Слідство 2.

- для всіх "сірих тіл" - Відношення інтегральної щільності випромінювання (RT) До їх коефіцієнту поглинання (?) є функція від температури.

- для АЧТ - Коефіцієнт поглинання (?А ЧТ) Дорівнює "1", (?А ЧТ= 1), слідові тельно:

RT = F (T)

- При всіх температурах

- для "нечёрних тел" - Коефіцієнт поглинання (?)неп менше 1

(?неп <1) і сильно залежить від температури. Тому його обчислення представляє певні труднощі.

Загальний висновок: при однаковій температурі АЧТ випромінює більше, ніж інші тіла.

II. Теплові випромінювачі і їх характеристика поняття | Будь-яке тіло переважно поглинає ті промені, яке воно саме і випускає.

Види і характеристика. | Довжина хвилі, на яку припадає максимум випромінювання АЧТ, назад попорціональна його абсолютній температурі. | особливості та характеристика. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати