На головну

Мирослава

О шостій годині вечора всі три сестри, добротно повечерявши і переодягнувшись, пішли в зал Ради. Найстрашніше залишилося позаду, хоча головна інтрига все ще висіла перед носом: схвалить або не схвалить Сергій Юрійович прийняття сестер в варти добра. Раптом вони зробили щось не так або не впоралися із завданнями не дуже добре?

- Буде цікаво, якщо нас не приймуть в варти, - сказала Олена шляхом. - Я згорю від сорому. Адже всі знають, що ми дочки правителів, народжені, до того ж, під особливою зіркою.

- Чого тобі переживати, - сказала Таня. - Ти ж впоралася з анцибаламі.

На цей раз в залі Ради великого круглого столу не виявилося, зате було повно народу, що зовсім збентежило дівчаток. Вони не очікували, що їм доведеться прилюдно вислуховувати результати і, може бути, зганьбитися перед усіма.

Іван Іванович попросив встати всіх по колу, звільнивши місце в центрі, а сам встав з краю, склавши долоню в долоню.

Коли Сергій Юрійович приготувався оголосити результати, тримаючи в руках папку з паперами, Вероніка відчула себе немов в суді: з хвилини на хвилину суддя оголосить вирок ... Вона не любила бути гіршою в чомусь і останньою в списку.

- Отже, друзі ... Сьогоднішній день випробувань підійшов до кінця. Сумно повідомляю, що Наталя Дмитрієва не змогла впоратися зі своїм завданням. Повернувшись в Юдо, вона вирішила, що покине острів і займеться більш спокійною діяльністю. Ну а всіх інших, хто брав участь у випробуваннях, я попрошу вийти на середину кола.

Не соромтеся, давайте-давайте, виходьте сюди! - Сергію Юрійовичу активно махав руками, закликаючи хлопців в коло. - Отже ... Лев Добржанський, Ірина Алтухова, Михайло Вертінов, Вікторія Ворхаповіч, Владислав Толмачов, Олена, Вероніка і Тетяна Юдовський! З цієї секунди ви прийняті до лав вартових добра і відтепер можете офіційно називатися юдамі! Вітаю!

Гучні оплески, вигуки і свист заповнили зал; всі кричали, раділи і вшановували нових вартових добра, а сестри не могли повірити своїм вухам. Здійснилося! Вони впоралися! Вони стали правоохоронцями! Таня посміхалася на весь рот, Олена заливалася фарбою, і навіть зазвичай неемоційне особа Вероніки розпливлася в усмішці.

- Вікторія Чепуріна і Євген Брагін, не турбуйтеся, - знову заговорив Сергій Юрійович, почекавши, поки публіка вщухне. Він подивився спочатку на руду жінку, яка перебувала на межі сліз, потім на чоловіка, похмуро дивився на черевики, явно кимось покусані. - Вам слід ще потренуватися, позайматися з наставниками і через якийсь час повторно пройти вступні випробування.

Вікторія Чепуріна розридалася, і Таня, що опинилася поруч, втішно поплескала її по спині.

- Не знаю, що на мене найшло, - схлипуючи, сказала Вікторія, - але коли я побачила ховрашка, я заціпеніла і не змогла нічого зробити.

- Суслик? - Перепитала Таня, намагаючись зрозуміти, чи не почулося вона. - Ви злякалися ховраха?

- Суслик-перевертень, - уточнила Вікторія, витираючи сльози долонею. - Він був величезний, як ведмідь. Суслик-монстр. - Жінка шмигнула носом. - Жах. Який з мене страж.

- Я ще раз вітаю новоспечених Юдов! - Сказав Сергій Юрійович. - Тепер вас чекає дивовижна, повна пригод і великих справ життя! Однак це не означає, що ваше навчання у наставників перерветься, вони і далі будуть працювати з вами.

Натовп знову заліковала. Кирило посміхнувся сестрам, обіймаючи Іру, потім повернувся і потиснув руку Льву. Мурзик при цьому лежав у нього на шиї, як хутряний комір, ліниво подригівал хвостом і розглядав свої кігті. Чоловіки - Михайло Вертінов і Владислав Толмачов - теж потиснули один одному руки і обмінялися рукостисканнями з Левом і Кирилом.

Перед ними з'явився домовик Свидригайло - пузатий, лисий дідок. В руках він тримав подушку з синього оксамиту, яка служила підставкою для величезного, широчезного пояса, прикрашеного коштовним камінням, що виблискували так само яскраво, як лисина Свидригайло. Новоявлені варти ахнули від захвату і втупилися вниз, розглядаючи скарб.

- Це Великий пояс варта, - проголосив Сергій Юрійович. - За традицією ви повинні дати клятву перед цим поясом. Візьміться за руки і повторюйте за Свидригайло.

Клянуся невинних я рятувати

І допомагати друзям,

Клянуся в біді не залишати,

Відсіч давати ворогам!

Клянуся відважним бути,

Не брати ні срібла, ні злата,

Клянуся гординю забути,

Бути вартовим - ось нагорода!

Взявшись за руки, правоохоронці після кожного рядка повторювали клятву слідом за Свидригайло. Коли останнє слово клятви було вимовлено, Великий пояс засяяв ще яскравіше, переливаючись всіма кольорами веселки.

Зал потонув в оплесках.

- А тепер танці! - З запалом оголосив Іван Іванович звідкись із натовпу.

Світло в залі згасло, і загорілися великі, мерехтливі кулі, заграла танцювальна музика. Будинкові стали подавати напої, з'являючись то тут, то там і плутаючись під ногами.

- Не можу повірити, що ми успішно пройшли випробування і зараховані в Юдо! Ура! - Радісно мовила Таня і на радощах стиснула сестер в міцних обіймах.

До задоволеним сестрам підскочили Оля з Катею, які були раді не менш сестер.

- Ми і не сумнівалися, що ви впораєтеся з нечистю! Складно було?

Таня почала в фарбах розповідати, як вона врятувала Руслана, який був легкий на помині і опинився поруч з дівчатками.

- Вітаю вас! - Сказав він, дружньому грюкнувши Таню по спині. - Тань, ти була сьогодні на висоті!

- Тільки я з цієї висоти впала, пам'ятаєш? - Реготнув вона. - Що ти вирішив щодо Юдо? Що сказав Іван Іванович?

- Сказав той старий чоловік, що зі мною потрібно попрацювати, і вже познайомив мене з моєю наставницею Мариною. Я залишаюся тут з ночівлею, уявляєте? Це приголомшливий місто. Просто фантастика якась!

- А що ти скажеш батькам? - Запитала Оля.

- У мене є тільки батько ... І у нас з ним погані відносини. Я часто ночую у друзів, так що він не стане мене шукати. А ваші батьки не проти того, що ви перебуваєте тут? Або вони жителі острова?

- З нашими батьками заплутана і складна історія, я як-небудь потім тобі розкажу, - пообіцяла Таня.

Оля і Катя стали пританцьовувати, Таня розговорилася з Русланом, а Альона і Вероніка періодично приймали вітання від Юдов. До дівчаткам підійшли Іра, Лев і Кирило, на цей раз без котячого коміра. Вони захопили сестер розмовою, описами власних пригод під час випробувань. Коли хлопці розійшлися, Вероніка відлучилася в туалет, а Олена залишилася виглядати Андрія. Нарешті, він з'явився і взяв її за руку. Олена знову відчула струм, який пробіг під шкірою.

- Я знав, що в тебе все вийде. Ти хоробра дівчина! - Похвалив він.

- Люди побачать, - сказала Олена і сумні одернула руку.

Вона ніколи не відчувала себе такою щасливою, потрібної і окриленої, як в цей час. Будь у неї крила, Олена літала б по залу і кричала: «Я щаслива!»

Вероніка прямувала до вбиральні, і, коли пробиралася через порожні о цій порі зали, почула, як хтось приглушено, ніби здалеку, покликав на допомогу: "Допоможіть мені! Допоможіть ... »

Вероніка зупинилася посеред читального залу, в якому були розставлені жовті крісельця, столики і книжкові шафи. Вона озирнулась і прислухалася, але почула лише музику, що доносилася з залу Ради. Вероніка пройшла далі і майже дісталася до загального туалету, як знову хтось слабо покликав: "Я не можу так більше! Я вмираю ... Допоможіть мені! » Це був жіночий голос, слабкий і далекий. Вероніка перевірила туалет, але кабінки виявилися порожні. Заглянула в сусідні зали і вікна, а й там нікого не виявилося. Тоді вона зрозуміла, що чує голос у своїй власній голові. І як вона не додумалася до цього відразу ?! Адже очевидно ж, що хтось проник в її голову, та так майстерно, що вона не відразу це розпізнала.

Раптово в Веронікіних очах потемніло. Закривши їх на секунду, вона побачила що горіла в полум'ї жінку, ту саму, яка снилася їй не раз. Вона горіла живцем. Вероніка побачила це і відчула так виразно і потужно, що її занудило.

Начисто забувши про те, що хотіла в туалет, Вероніка побігла назад до зали Ради і, знайшовши в натовпі танцюючих людей Таню з Оленою, нетерпляче сказала їм:

- Мені потрібно терміново показати вам дещо!

- Що трапилося? - Занепокоїлася Олена, але Вероніка нічого не відповіла і швидко вивела сестер із залу.

- Хтось вторгся в мою свідомість! - Сказала Вероніка нічого не розумів дівчаткам по дорозі в кімнату.

Олена і Вероніка ледве встигали за Веронікою, галопом вбіг на третій поверх. Вероніка дістала зі свого шафки Куб живої думки і поставила його на столик трюмо, за яким Олена зазвичай готувала чарівні крему.

Вероніка доклала руки до Кубу, почала невідривно дивитися всередину нього і вивуджувати з пам'яті уривки своїх кошмарів.

Куб потроху почав наповнюватися димом. У серпанку вимальовувалися слабкі обриси жінки в ланцюгах.

- Дивіться! - Голосно зашепотіла Вероніка, і сестри схилилися над кубом. - Це мені снилося кілька разів. Тсс, Таня, помовч.

Через кілька секунд жінка, проступає в серпанку, стала трохи яскравіше, чітко виднілися її зранені руки.

- Кілька хвилин тому жіночий голос в моїй голові попросив про допомогу, і слідом мені ось що привиділося, - сказала Вероніка.

Жінку в кубі охопив синій вогонь, вона загорілася. Страшне видовище!

Таня відволіклася від Куба, помітивши, що Олена впала в ступор.

- Ти чого?

- Це ж ... Це ж наша мама, - ледве вимовила Олена.

- Звідки ти знаєш?! Ми ж ні разу її не бачили!

- Як же не бачили! А фото?

- Точно! Ось чому образ цієї жінки здавався мені знайомим уві сні, - протягнула Вероніка. - Але як тільки я прокидалася вранці, то не могла згадати і половини.

- І що ти думаєш про це? - Захвилювалася Таня. - Що все це означає?

- Напевно, між мною і мамою утворилася ментальна зв'язок після того, як ми з Світозар Іллівною почали працювати над моєю свідомістю. Мабуть, воно відкрилося ... - оторопіло сказала Вероніка, прибравши руки від Куба. - Це були віщі сни, мені потрібно було раніше це зрозуміти!

- Боже, нам не можна зволікати! - Кинула Таня і схопила свою чарівну тарілку з яблуком.

Катнув яблуко по тарілці, вона вимовила:

- Котись яблучко по тарілці, покажи, де знаходиться наша мама, Мирослава Юдовський!

Дівчата завмерли, чи не відривали очей від тарілки, але вона так і залишилася порожньою. Таня вдруге попросила тарілку показати місцезнаходження матері, але вона знову проігнорувала запит.

- Нічого не розумію, - засмучено пробурмотіла Таня. - Вероніка, ти бачила, де саме знаходиться мама? Що це за місце? Ти можеш його описати?

- Це місце ні на що не схоже. Там темно, мокро, якась слиз ... І ще там нібито м'яко ... Не знаю, як вам пояснити ... Але це точно не кам'яні, які не бетонні, чи не цегляні стіни і не ліс, не поле, НЕ печера ... Боже, я не знаю, що це може бути!

- Верунчик, постарайся пригадати, що оточувало маму! Може, якась деталь наштовхне тебе на думку ...

- Вона була прикута до якимось дивним забору, до якихось стовпчиках ... - згадувала Вероніка, насупивши брови. - Це щось нагадує мені. Це ... Це ... схоже на зуби! Так-так, це немов ряд гострих зубів, тільки великих, величезних, заввишки з людину. Я зрозуміла, що це за місце ... Це рот! Це рот якогось величезного істоти, яке вивергає синій вогонь ...

- Змій Горинич? - Здивувавшись, припустила Таня. - Маму тримають у роті драконообразного чудовиська?

Вероніка і сама була ошелешена власної здогадкою.

- Як ми дізнаємося, де він живе? - Запитала Олена. - Цих зміїв може бути тисяча!

- Гориничі - це не по-батькові, так називається вид драконів, які мешкають в горах. Я згадала цю главу з Чудо-юдо книги! - Вигукнула Таня.

- Мені здається, я знаю, де він може перебувати ... - вимовила Вероніка. - Коли Іван Іванович відвозив нас в Анхельскій грот, ми пролітали гірський хребет ...

- Дуже добре! Це вже хоч щось, - надихнулася Таня, застебнула на поясі ремінь з чарівною снастю, ще два - на руках і стала натягувати скороходи.

- Стій, Тань ... - зупинила її Вероніка. - Чоботи не перенесуть нас туди, адже ми не знаємо ні назви гір, ні точного місця ... І парасольок у нас немає - так ми могли б полетіти в грот і по шляху розгледіти гори ... Але і це занадто довго ...

Від досади Таня закинула голову назад.

- Ми можемо скористатися вантажівкою Івановича! - Осінило її через дві секунди.

- Почекай ... Ми не можемо взяти і полетіти казна-куди, - знову зупинила її Вероніка із сумнівом в очах. - Ми не знаємо, що нас там чекає. Раптом це пастка? може, хтось спеціально заліз мені в голову, щоб заманити нас у гори?

- А раптом наша мама зараз вмирає, а ми сидимо тут і нічого не можемо зробити! - Нетерпляче сказала Таня. - Давайте тоді попросимо Юдов нам допомогти і полетимо всі разом.

- Ми не можемо ризикувати життям інших людей, - тихо промовила Олена. - Одного разу ціла група чарівників вже постраждала через нас ... Батьки Андрія теж загинули в день нашого народження ...

- І що ви пропонуєте робити? Сидіти склавши руки? - Розлютилася Таня. - Чудова ідея! Не знаю, як ви, а я піду в машину.

Таня вилетіла в коридор, і сестрам нічого не залишалося, як припустити за нею, схопивши поспіхом своє спорядження.

На вулиці було ще світло, але, оскільки більшість Юдов веселилося в цей момент в Теремі, ніхто не бачив, як три сестри підійшли до грузовичку Івана Івановича, припаркованого неподалік від Тереми, і спробували його викрасти.

- Дивно, дідусь не замикав двері на ключ, - сказала Таня, вільно відкривши дверцята.

- Куди це ви намилити? - Несподівано пролунав хлоп'ячий голос позаду дівчаток.

Повернувшись, вони побачили Олега, який був тут як тут.

- Не твоє діло, - відрізала Таня.

Вона збиралася сісти за кермо, але Олег підійшов до неї і перегородив дорогу до сидіння.

- Ви що, збираєтеся втекти звідси? - З підозрою запитав він.

- Так ні ж! - Тупнула Таня. - Наша мама в біді!

Олег уважно оглянув сестер і по їх схвильованим особам зрозумів, що справа і справді серйозне.

- Я поїду з вами, - з викликом сказав він і, не зволікаючи, сам сів на місце Івана Івановича.

Таня з подивом і одночасно обуренням дивилася не його.

- Це дуже небезпечно, тобі з нами не можна, - заголосила Олена.

- Слухайте, в моєму житті ніколи не траплялися справжні пригоди, мене ніколи не брали на небезпечні завдання, хоча я весь час чую від інших, як вони борються з нечистю, які вони могутні і чудові. Мені ніколи не довіряли нічого серйозного ... - раптом з запалом висловився Олег. - Так що я їду з вами, і крапка.

- Гаразд, сідайте швидше, у нас немає часу розбиратися! - Кинула Таня і сіла поруч.

Олег і гадки не мав, як управляти вантажівкою, і вже тим більше, як змусити його злетіти. Слідуючи за неясними спогадами про управління авто, він повернув ключ запалювання і став навмання смикати перемикач передач.

Страшно заграва, наче обрушивши лайки на непрошених гостей, які незаконно проникли в салон, вантажівка різко рвонув вперед під напором педалі «газ» і так само різко зупинився по команді «гальмо». Так тривало кілька хвилин: Олег тиснув то на газ, то на гальмо, чому автомобіль пересувався ривками, змусивши сестер вчепитися руками в сидіння.

Нарешті, машина рівно поїхала вперед.

- І як же літає ця колимага? - Запитав Олег, обрулів дерево, так недоречно з'явилося на шляху.

Вероніка оглянула панель з різними кнопками і значками і, примружившись, сказала:

- А що це за важіль?

- Де? Ось цей? - Перепитав Олег, намацавши правою рукою маленький, непримітний важіль під кермом. - Не знаю. Поворотник, напевно.

Він безтурботно смикнув за важіль, і вантажівка до загальної радості відірвався від землі.

- Ми злітаємо! Оце круто! - Радісно видихнув Олег.

Відвернувшись на роздивляння панорами з лобового скла, він відпустив педаль газу, чого було робити не можна - вантажівка тут же опустився на землю.

Олег знову натиснув на газ і смикнув за важіль. Автомобіль, розгойдуючись, злетів високо в повітря.

- Злетіти-то ми злетіли, але як ми доберемося до потрібного місця по повітрю? - Стурбовано запитала Олена. - Ми навіть не знаємо, в якому напрямку летіти!

- Автомобіль знає, - тут же відповіла Вероніка. - Напевно він працює так само, як і чарівні парасольки з чобітьми.

- Скажи вантажівці, що нам потрібно в Анхельскій грот, - підказала Таня Олегу.

- Нам потрібно в Анхельскій грот, - чітко повторив Олег.

Завмерши на дві секунди в небі, немов в роздумах, куди саме полетіти, вантажівка похитнувся і полетів наліво.

Весь політ дівчинки напружено вдивлялися у вікна, боялися, що на них ось-ось хтось нападе, але вечірнє небо було спокійним. Олег був у нестямі від гордості за те, що зголосився допомогти знаменитим сестрам Юдовський, і за те, що вони прийняли його в свою команду. Через півтори години хлопці побачили обриси довгому ланцюгу гір.

Вероніка покарала Олегу знизитися до рівня вершин і покружляти в горах, щоб переконатися, що вони приїхали в правильне місце.

Олег натиснув на важіль, і автомобіль почав знижуватися, але знижувався так швидко, що Олег не встиг його вчасно зупинити, і вантажівка, стрімко полетівши вниз, напоровся черевом прямо на пік однієї з височенних гір. Передні колеса стояли на горі, а кузов небезпечно завис над крутим схилом.

Олег спробував змусити автомобіль знову злетіти, натиснувши на важіль, але кам'яне вістря так сильно врізалося в днище, що він не міг зрушити з місця.

- Приїхали! - Похмуро прорекла Таня.

- Нам потрібно вибратися з кабіни, але дуже акуратно, без різких рухів. Не знаю, наскільки міцно кузов тримається, - скомандував Олег. - Альона, вилазь перша.

Першою з автомобіля виповзла Олена, за нею - Вероніка, потім вдало вибралися Таня з Олегом.

- Давайте оглянемося навкруги, - сказала Вероніка. - Якщо тут є Змій Горинич ...

- А він повинен тут бути? - Здивувався Олег.

- Ау, це чарівний світ, - нагадала йому Таня.

- Мені тут не подобається, - сказала Олена, зіщулившись. - Холодно, високо і страшно. І темніє. Добре хоч фари горять. І взагалі, з чого ви взяли, що наша мама може бути саме тут? На землі є і інші гори.

- Альона, яка ти зануда, - скривилася Таня, наблизившись до краю гори і заглянувши вниз. - Напад на грот було скоєно за півгодини звідси. Тож логічно, що мама може бути десь в цьому районі.

- Тоді чому її не знайшли? Іван Іванович говорив, що вони з юдамі оглянули всю територію і по кілька разів - навіть слідів не виявили.

- Мені здається, тут нікого немає. Абсолютна тиша, - уклав Олег, оглянувши місцевість з усіх боків гори.

- Тут ще багато гір і ущелин, до яких ми не долетіли, - сказала Вероніка, подивившись на гірський хребет, що йшов у далечінь.

- Давайте тоді знімемо вантажівка з гори, - сказав Олег. - Я пропоную підштовхнути його всім і ...

- Штовхнути вниз? - Закінчила за нього Таня.

- Більше варіантів немає. Тільки так ми зможемо зняти вантажівка з каменю, - Олег розвів руки в сторони.

- Є ще один варіант, - сказала Таня і встала на самий край гори, де застрягло авто. - Я спробую зависнути в повітрі і підштовхнути машину з-під задньої частини.

- Тань, навряд чи в тебе вийде, - спробувала було відмовити її Вероніка, але Таня не послухалася і, вставши спиною до обриву, без будь-якого попередження побіжно вимовила закляття і зробила крок вниз ...

Перелякані хлопці з криками кинулися до краю гори і з полегшенням виявили, що Тані вдалося втриматися в повітрі під кузовом. Упершись ногами в гору, вона зробила спробу підштовхнути вантажівку руками, і той, на щастя, хитнувся. Таня знову зібрала всі сили і з великою потугою штовхнула автомобіль, він захитався ще сильніше, але все ще був насаджений на кам'яне вістря.

- По-моєму, не тільки вантажівка гойдається, а як ніби вся земля у мене під ногами теж, - сказала Олена.

Вероніка і Олег подивилися собі під ноги, потім на землю і зрозуміли, що їх гора дійсно хитається.

У цей час Таня зробила чергове зусилля, але зрушити автомобіль вийшло лише ненабагато. Зрозумівши, що більше не може утримуватися в повітрі і ось-ось завалиться вниз, вона відірвала ноги від скелі і зібралася повторно вимовити заклинання, як раптом побачила, що прямо на неї зі скелі дивляться два гігантських, жовтих очі.

- Мерехта Ганич ежец! - Квапливо сказала Таня, але з переляку не змогла достатньо сконцентруватися на закляття і почала падати.

Примудрившись зачепитися за кам'яний виступ, вона крикнула:

- Ця скеля жива! Штовхайте вантажівка вниз!

На цих словах гора заворушилася ще більше, і вона дихала! Те, що хлопці вважали каменем, виявилося твердої лускою, а пік, на якому застряг автомобіль, - одним з шипів, що покривали голову гігантського змія, поступово виходив зі стану сну. Олена, Вероніка і Олег з диким жахом застигли на місці, усвідомлюючи, що довгий ланцюг гір утворювала тіло живої істоти! Все, що вони прийняли за сопки, тепер ожило і рухалося.

Змій підбадьорився, розлютився, відчувши на собі чужинців, і відкрив величезну пащу, видавши загрозливий, рокочучий рев, з луною прокотився навколо.

Таня, не втримавшись, з криком впала прямо йому в рот. Мушка була спіймана.

- Таня! - Вигукнула Олена, заглядаючи за край скелі. Вона думала, що її сестра розбився об землю, але її там не було. - Господи, вона всередині! - Здогадалася Олена і подивилася на Вероніку переляканими очима. - Це чудовисько її з'їло! Що нам робити?

- Для початку нам потрібна машина, - сказала Вероніка, намагаючись зберігати спокій і ясність думок.

Поки Олег, Вероніка та Олена виштовхували автомобіль, прекрасно усвідомлюючи, що він може розбитися, кам'яний змій намагався ковтнути свою здобич, але Таня обхопила його задній зуб мертвою хваткою. Вона зауважила на іншій стороні рота жінку з Веронікіних снів - заплутане волосся, худорляве тіло ... Це була їхня мати Мирослава Юдовський. Поза всякими сумнівами, це була вона, Таня інстинктивно відчула це, хоч в темряві жінку було толком не розгледіти. Мирослава сиділа майже без свідомості, притулившись спиною до зуба, до якого була прикута ланцюгами.

Змій довго водив язиком по своїй великій пасти, намагався злизати Таню і проштовхнути її в глотку, а в цей час після великих мук хлопцям вдалося спихнути вантажівка в обрив. Він впав з гуркотом і брязкотом, чим ще більше розлютив змія велетенських розмірів, і той, піднявшись на лапи, став кидатися з одного боку в бік, щоб скинути з себе людей. І забув на час про Таню.

- Може, є якесь заклинання, яке приборкати це чудовисько? - Крикнув Олег, намагаючись втриматися на ногах. Його відкинуло на кілька метрів назад.

- Зараз спробую, - сказала Вероніка і спробувала зосередитися, але змій так лютував, що їй доводилося триматися за один з його виступів, щоб не впасти, і змова в такі моменти не йшов в голову.

Після невдалих спроб придумати заклинання Вероніка запитала у Олени:

- У тебе є чарівна мотузка?

Олена, ледь не скотившись по потилиці лютує змія, дістала свою мотузку з пояса стража і кинула Вероніці. Вероніка зв'язала обидві мотузки разом - свою і Алёніну - і, зробивши петлю на кінці, зачепила нею шип.

- Спробуй спуститися вниз і завести вантажівка! - Крикнула Вероніка Олегу.

Олег кивнув і побіг до Вероніки якраз тоді, коли змій в черговий раз задер голову. Олег похитнувся, ледь не впавши, підбіг до шіпу і, зав'язавши вузли міцніше, став спускатися по мотузці.

Відчувши рух біля вуха, змій зовсім розлютився і почав вивергати з пащі синього кольору вогонь. Тані довелося втиснути в драконівське щоку так, щоб полум'я її не дістати.

Благополучно спустившись на землю, Олег застрибнув в неабияк покручений вантажівка. Він молився, щоб той працював. І вантажівка заробив, хоч і не відразу завівся. З моторошним торохкотінням автомобіль злетів у повітря до очей змія, який, побачивши мерехтіли точку перед очима, кілька разів поспіль випустив з рота вогонь. Олегу довелося крутануть кермо різко вправо, а потім різко вліво, щоб ухилитися від мов синього полум'я. Коли він піднявся вище Змєєва чола, щоб забрати дівчаток, дракон, ізригнув вогонь, закинувши голову, і сестри мало не впали на землю. Олег підлетів до Олени з Веронікою, і вони сяк-так забралися у відкритий кузов.

Земля, як при землетрусі, гуркотіла під ногами змія, який намагався нагнати відлітає від нього вантажівка. Гірський хребет ходив ходором, все навколо гриміло і хиталося, здавалося ось-ось, і земля піде тріщинами.

Автомобіль злетів у повітря, і дракон, випустивши полум'я, відчайдушно заревів. Одне втішило хлопців: він не міг літати, у нього не було крил!

- Я так і думала, що це пастка. Ніякої мами тут немає, - безсило сказала Вероніка Олені, напружено вдивляється в пащу кам'яного змія.

- Таня ... нам треба витягти її звідти, - сказала Олена, боячись уявити, що від сестри могли залишитися одні кістки. - Ти зможеш придумати змова?

Вероніка не була впевнена, що змова спрацює без Тані, та ще й проти такого величезного чудовиська, але все ж вона закрила очі, намагаючись зосередитися, хоча в такому гуркоті і шумі це було навряд чи можливо. Минуло кілька напружених хвилин, перш ніж закляття з'явилося в голові Вероніки.

- Повторюй за мною, - попросила вона сестру.

Закрий ти повіки,

Засни навіки!

Згинь у снах,

Звернувши камінь в прах!

Довгих шість або сім хвилин нічого не відбувалося. Змій як і раніше люто кидався. Вероніка постукала по кабіні, крикнувши Олегу, щоб він продовжував тримати вантажівка в повітрі. Найжахливіші думки стали відвідувати Вероніку і Олену. Вони нічого не говорили один одному, але по їх блідим особам і так було ясно, що обидві думають про одне: все пропало. Змова не подіяла. Тані більше немає. Вони не зможуть її дістати.

Раптово змій заспокоївся і став повільно, гора за горою, лягати на землю. Дівчатка напружилися від хвилювання. Закривши важкі повіки, чудовисько знову стало нерухомим гірським хребтом.

- Як думаєш, він точно заснув? - З острахом запитала Олена. Вона все ще не могла повірити в те, що змова спрацював.

- Зараз перевіримо, - відповіла Вероніка. - Потрібно витягнути Таню.

Вона знову постукала по кабіні і попросила Олега підлетіти до рота змія. Він приземлив вантажівка на нижню губу, яка здавалася тепер звичайним кам'яним виступом. Хлопці не відразу зважилися вибратися з автомобіля, боязко поглядаючи на прикриті драконьи очі.

- Нам потрібно відкрити йому пащу, - сказала Олена.

Вероніка похитала головою.

- Це неможливо. Ми не зрушимо кам'яну губу навіть не міліметр.

Поки вони думали, як бути, гора несамовито затряслася. Олег і сестри злякалися, вирішивши насамперед, що змій прокидається.

- От чорт, остання частина закляття діє ... - зрозуміла Вероніка. - Газуй!

Олег не встиг натиснути на педаль, як раптом ... БАБА-А-А-А-А-АХ! Гора вибухнула, розсипавшись на окремі камені, камені - на частки, а частки перетворилися в пил. Від вибуху вантажівка перекинулася в повітрі і вдарився об землю. Вероніку з Оленою викинуло з кузова, і вони розляглися на землі, як ганчіркові ляльки.

У перші секунди Олег нічого не зрозумів, але потім виявив себе в незручній позі головою вниз в кабіні вантажівки. Він сяк-так вибрався на вулицю, обтрушуючись від осколків скла. Олег не міг нормально дихати, кров струмочками витікала з розбитого носа. Тільки зараз, в безуспішних спробах зупинити носова кровотеча, Олег побачив розкидані в декількох метрах один від одного тіла. Він тут же забув про свій ніс. Таня лежала обличчям вниз з неприродно вигнутою рукою. Здається, вона дихала, хоча ледве могла поворухнутися. Олена і Вероніка важко постраждали, але були живі. І тільки незнайома жінка не подавала ознак життя ...

Олег знав, що діяти потрібно швидко і, накульгуючи, підбіг до Вероніки. Він вийняв з шкіряного пояса і ременів, застебнутих на її руках, кілька бутильков з Цілющим еліксиром. Благо, флакончики вціліли. Олег сів навпочіпки перед жінкою, яка представляла собою жахливе видовище: худеньке тільце обтягнуте обпаленої шкірою, на руках глибокі рани ... Олег напоїв еліксиром Мирославу, виливши їй в рот цілий флакончик, а з інших бутильков облив вивихи сестер і своє власне обличчя.

Всі четверо поступово приходили до тями. У Мирослави оновилася обпалена шкіра, загоїлися рани.

- Що відбувається? - Запитала Мирослава, піднявшись на ноги і з подивом озирнувшись навколо. Це виявилася красива, струнка жінка з довгими, русявим волоссям. Її очі блукали по порожньому місці, де ще недавно був кам'яний дракон.

- Ми прийшли врятувати тебе, мам, - тремтячим голосом промовила Таня. - Ми твої дочки.

Мирослава в першу хвилину оторопіла. Вона перевела погляд з Тані на Олену, потім на Вероніку і назад, потім обвела їх поглядом ще кілька разів. Вероніка і Олена теж дивилися на Мирославу в усі очі, поки не цілком розуміючи, що сталося. Ще деякий час тому вони думали, що даремно піддали себе такому випробуванню сьогодні, а коли прийшли до тями, побачили перед собою жінку, снилися Вероніці в кошмарах ...

- Мої дівчатка ... - прошепотіла Мирослава. Її сірі очі, в яких Вероніка дізналася свої, заблищали від сліз. - Ви живі ... Господи, ви живі ...

Це дійсно була вона, їхня мати. На Мирославі була довга, подертий і місцями випалена спідниця і посірілий згодом блузка, яка висіла на ній лахміттям. Але красу цієї жінки не могли зіпсувати ніякі лахміття.

- Тринадцять років ... тринадцять років я перебувала в пащі змія і не знала, що стало з вами, поки не відчула тепло в грудях ... - вимовила Мирослава. - Я відчула, що ви думаєте про мене, і молилася, щоб ви мене знайшли ... І це спрацювало! Господи, це спрацювало! Ви почули мене!

За її щоках потекли сльози, вона міцно обняла дівчаток, і вони самі розридалися, усвідомивши, що все найстрашніше вже позаду.

Не без праці перевернувши вантажівка на колеса, вони забралися в нього по черзі. Олені довелося сісти Тані на коліна і впертися головою в стелю. Автомобіль, яким стільки всього дісталося в цей вечір, кинувся назад в Юдо.

- Думаю, нам потрібно познайомитися, - посміхнулася Мирослава, подивившись на дівчаток. - Адже я поняття не маю, як вас звуть.

Випробування нечистою силою | нерозгадана таємниця

Як все починалося | глава 2 | Вероніка | перші дивацтва | нічна сутичка | магічна практика | Чарівні парасольки і Анхельскій грот | передбачення волхва | Несподівана зустріч |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати