На головну

Надзвичайні ситуації, викликані особливо небезпечним інфекційними хворобами тварин

Інфекційні хвороби тварин - група хвороб, що має такі загальні ознаки, як наявність специфічного збудника, циклічність розвитку, здатність передаватися від зараженої тварини здоровому і приймати епізоотичне поширення. Викликаються патогенними бактеріями, грибами, вірусами, рикетсіями.

Всі інфекційні хвороби тварин ділять на 5 груп:

1-а група - аліментарні інфекції передаються через грунт, корм, воду. Уражаються органи травної системи. До таких інфекцій відносять: сибірську виразку, ящур, сап, бруцельоз.

2-я група - Респіраторні інфекції - ураження слизових оболонок дихальних шляхів і легенів. Основний шлях передачі - повітряно-крапельний. До них відносяться: парагрип, ензоотична пневмонія, віспа овець і кіз, чума м'ясоїдних.

3-тя група - Трансмісивні інфекції, механізм їх передачі здійснюється за допомогою кровосисних членистоногих. Збудники постійно або в окремі періоди знаходяться в крові. До них відносяться: енцефаломієліти, туляремія, інфекційна анемія коней.

4-я група - Інфекції, збудники яких передаються через зовнішні покриви без участі переносників. До них відносять: правець. сказ, віспа корів.

5-я група - Інфекції з нез'ясованими шляхами зараження.

НС, викликані інфекційними захворюваннями людей. | Надзвичайні ситуації, викликані хворобами і шкідниками сільськогосподарських рослин

Питання. Види НС природного характеру та їх коротка характеристика. | Про п а с н и е в е т р и. | Грози, блискавки та інші небезпечні атмосферні явища | Гідрологічними явищами і процесами | Класифікація лісових пожеж | Геологічними процесами і явищами | Космічними явищами і процесами | Класифікація мікробів і хвороби, викликані ними. | Надзвичайні ситуації, викликані терористичними діями. | Залежно від місця проведення ядерних вибухів розрізняють повітряні, наземні, підземні, підводні та висотні вибухи |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати