Головна

Дикі таланти 2 сторінка

  1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка
  7. 1 сторінка

Доктор подзвонив, але ніхто не відповів. Здавалося, в будинку нікого немає, але він пройшов всередину. Увійшовши в якусь кімнату, він побачив на підлозі чотири тіла. Запаху газу не було, але провівши обстеження тіла цих чотирьох, доктор зробив те, що було потрібно при асфіксії. Прийшовши до тями, люди спробували пояснити, що трапилося. Виявилося, що Дункан пішов в цю кімнату і, увійшовши в неї, впав без свідомості. Гадаючи, чому він затримується, дружина пішла слідом за ним і, спустившись в кімнату, теж впала. Потім в кімнаті звалився на підлогу один з синів, а другий, на щастя, встиг відчути нездужання, дістався до телефону і викликав допомогу, а вже потім знепритомнів.

Доктор пояснив все «масовим психозом».

Мабуть, ця історія спантеличила читачів «Сан», але тільки до тих пір, поки вони не дісталися до пояснення доктора. "Ах да! Зрозуміло, це масовий психоз ».

Існує нерозривний зв'язок всього, що породжує домисли при класифікації подій. Але рівень людських знань залежить від ступеня їх систематизації. Адже все книги (наукові, теологічні, філософські) - тільки література. У Шотландії в вересні 1903 року було епізод, який, як і деякі з вищезазначених прикладів, цілком можна вважати випадком «масового психозу». Але зараз ми звернемося до даних, які здаються фізичними нападами. Будуть звернення і до інших даних. Не можна, якщо не володієш, м'яко кажучи, безнадійним чином думки вченого або логіка, пов'язувати себе будь-якої класифікації. Ось історія, розказана в «Дейлі месенджер» (Париж) 13 вересня 1903 року.

У вугільній шахті неподалік від Коулбріджа, Шотландія, шахтарі наткнулися на тіла трьох чоловіків. Присутності кам'яновугільного газу виявлено не було, як і не виявлено ніяких слідів насильства. Двоє чоловіків виявилися мертвими, але третій прийшов до тями. Втім, він зумів роз'яснити не більше того, що зазвичай пояснюють ті, хто вцілів при подібних обставинах. Він сказав, що його звуть Роберт Белл і що разом зі своїми двома двоюрідними братами він йшов по шахті, коли відчув «шок». Крім нього, ніхто з присутніх в шахті не відчув ніякого занепокоєння. І хоча інші ділянки цієї шахти висвітлювалися за допомогою електрики, в тому місці ніякої проводки не було. Саме там і стався згубний викид якоїсь невідомої енергії, причому як раз в той момент, коли, за випадковим збігом, поруч проходили ці троє. Можливо, мала місце і більш навмисна акція.

Нещасний випадок у темряві вугільної шахти. Схоже на те, що є відповідність між загадковими нападами і місцями, де вони були відзначені. А ще у мене є розповідь про один схожому випадку, який стався в одному з найжвавіших місць на цій Землі. Номер «Нью-Йорк геральд» за 2 3 січня 1909 року. Джон Хардінг, начальник відділу в універмазі Джона Уонамейкера, переходив П'яту авеню в районі Тридцять третій вулиці, коли відчув печіння в грудях. Не було ніяких ознак того, що це кульове поранення. Потім він побачив поруч з собою людину, яка розтирав руку, гнівно озираючись на всі боки. Ця людина повідомив Хардінгу, що його вдарило щось невидиме.

І якби це сталося пізно ввечері, якби тільки двоє людей переходили П'яту авеню в районі Тридцять третій вулиці, якби їх вдарило щось, що володіє достатньою силою, щоб убити, пояснення, яке прийшло б в голову після знаходження мертвих тіл, цілком ймовірно , складалося б в тому, що двоє чоловіків, в силу збігу, загинули в одному і тому ж місці через серцевої недостатності. Згадайте хоча б випадок з тілами, знайденими на лавках Гарлемського парку. Жоден репортер, який опинився на місці знаходження цих тіл, не піддав сумніву пояснення, яке полягало в тому, що двоє чоловіків, що сиділи неподалік один від одного, за випадковим збігом, фактично одночасно загинули від серцевої недостатності.

Тепер ми переходимо від передбачуваних нападів, яким піддалися одночасно кілька людей, до явно навмисним нападам. «Нью-Йорк геральд трібьюн», 4 грудня 1931 року: кіноактриса Енн Хардінг в супроводі своєї секретарки їхала на поїзді в місто Веніс, Флорида. Вона відчула сильний біль в плечі. Міс Хардінг не могла продовжувати поїздку і зійшла з поїзда в Джексонвіллі. Її оглянув лікар, який виявив, що у неї вивихнуто плече. Секретарка була збита з пантелику, оскільки не могла пригадати нічого такого, чим можна було б пояснити вивих, та й сама міс Хардінг не зуміла запропонувати ніяких пояснень.

Сьомого грудня 1931 року німецький пароплав «Брекзее» прибув в Хорсенс, Ютландія. Капітан Аренкільде доповів про одного зі своїх моряків, який незбагненним чином отримав поранення. Ця людина була поранена під час шторму, але, схоже, щось відмінне від штормової погоди зупинило свій вибір саме на ньому. Капітан бачив, як він, немов зачеплений чимось невидимим, впав без свідомості на палубу. На голові цього моряка виявилася серйозна рана, довжиною чотири дюйми, і капітан зашив її за допомогою звичайної голки і нитки.

В даному випадку ніхто з решти моряків не отримав ніяких незрозумілих поранень. Тепер я наведу приклади, в яких певна кількість людей отримало такі поранення. Ви назвете це масовим психозом?

Навіть пляшка кетчупу не падає з пожежної драбини багатоквартирного будинку в Гарлемі непомітно для оточуючих, у всякому разі, для обурених жителів нижніх поверхів, і навіть щось нескінченно мале може бути помічено всюди ...

Це можуть бути вражаючі ціни на піжами в Джерсі-Сіті, характер тещі якогось жителя Гренландії, попит в Китаї на роги носорогів, які використовуються для лікування ревматизму.

Тому що все знаходиться у взаємозв'язку (безперервної) і в основі всього лежить єдність ...

Тому-то така логіка міркувань хлопчика (який багато в чому завинив, але не винен в тому, що колись чув про силогізм), який наклеїв бирку для персиків на банку з бобами.

Усе, що існує настільки взаємопов'язане, що хоча відмінність між фруктом і тим, що зазвичай називають овочем, здається очевидним, чіткого визначення того і іншого не існує. Помідор, наприклад, поєднує в собі те й інше. Так чому ж він є - фруктом або овочем?

Тому-то така логіка міркувань вченого (який багато в чому завинив і в той же час є цілком невинна людиною), який колись вперше пояснив щось «масовим психозом» і продовжує щосили використовувати це пояснення. Оскільки завжди десь знайдеться думка на захист того, що піддається осмисленню, цей вчений повинен щонайменше щохвилини демонструвати свій раціоналізм. Якщо термін «масовий психоз» явно застосуємо в одному випадку, тоді він повинен бути застосовний, нехай навіть неявно, у всіх інших. Все аж до галюцинацій самотньої людини на безлюдному острові можна пояснити терміном «масовий психоз», оскільки розум будь-якої людини є не єдиною сутністю, а зборами психічних станів, які впливають один на одного.

Пам'ятаючи про взаємозв'язок усього сущого, я можу собі уявити, як Емма Піжо простягає руку жінці, яка загинула від задушення на гірському схилі. Подібно кисню і водню, Джон Дауті і тіла на лавках в гарлемские парку мають багато спільного. Роза Сміт - Емброуз Смолл - тіло пастуха на ім'я Фенелл ...

Вранці 10 квітня 1893 року, після того як кілька людей були доставлені в Бруклінському клініку, хтось звернув увагу на щось дивне. Той факт, що кілька нещасних випадків швидко, один за іншим, відбулися в різних районах міста, не вважали за чимось дивним, але було відзначено схожість деталей.

Потім була штовханина карет швидкої допомоги і виття їх сирен ...

Алекс Бергман, Гео Січерс, Лоуренс Бек, Джордж Бартон, Патрік Гіббоні, Джеймс Міхен, Джордж Беделл, Майкл Браун, Джон Траубрідж, Тімоті Хеннессі, Філіп Олдуелл і один невідомий ...

Протягом декількох годин ці люди отримали поранення на вулицях Брукліна, причому майже в кожному випадку причиною було або падіння з висоти, або удар предмета, який упав з висоти.

І знову я ставлю одне зі своїх питань, які виглядають такими дурними, але які, можливо, не є настільки вже безглуздими. Яке відношення могло мати падіння людини з даху в одній частині Брукліна до падіння квіткового горщика, який вдарив по голові іншої людини, в іншій частині Брукліна?

Як повідомляється в "Ллойд дейлі ньюс» (Лондон) за 30 квітня 1911, в місті Колчестер, Англія, ввечері 24 квітня солдат місцевого гарнізону отримав удар, від якого втратив свідомість. Він був настільки серйозно поранений, що його доставили в гарнізонний госпіталь. Там він так і не зміг пояснити, що з ним сталося. Наступної ночі в цей госпіталь був доставлений ще один солдат, який отримав серйозні пошкодження від «позбавив почуттів удару, нанесеного невидимим супротивником». Через чотири дні, вночі, в той же госпіталь був доставлений третій солдат, який постраждав від наслідків удару, про який сам він толком не міг нічого сказати.

Я натрапив на випадок «масового психозу» штор. В кінці березня 1892 декого повернулися в свій будинок в Чикаго і виявили, що під час їх відсутності штори влаштували справжню оргію. Вони були розкидані всюди, валялися на підлозі, зім'яті і розірвані на шматки. Тяжка картина падіння моральності: речі, настільки неміцні і тендітні, ще могли стояти вертикально, але за умови, якщо їх підперти. Ящики комодів хтось обнишпорив в пошуках коштовностей - і знайшов шукане, але нічого не викрав. Всюди валялися деталі варварськи розбитих кілець і годин.

У цьому повідомленні є кілька моментів, які роблять його схожим на історії з привидами. Є безліч свідчень настільки ж безпричинних і шалених погромів в будинках, де відзначені випадки полтергейсту. І тут теж загадка, тому що поліція не змогла з'ясувати, яким чином невідомі влізли в цей будинок.

Потім прийшли звістки про іншому будинку, в який «таємничим чином проникли», поки його мешканці перебували у від'їзді. Всюди були розкидані роздерті в лахміття штори і залишки розрізаної на шматки одягу. Коштовності та інші прикраси розбиті, але нічого не взято.

Поліція змогла з'ясувати тільки те, що у мешканців цих будинків не було загальних недругів. Лють до штор важко чимось пояснити, але, уявивши собі людини, у якого голі стіни і вікна, неважко припустити, що він відчуває ненависть до всякого роду оздобленню і прикрас. Незабаром після того, як ці два будинки зазнали шаленим спустошень, були відзначені випадки проникнення в інші будинки, але ніяких слідів того, яким чином вандали пройшли всередину, виявити не вдалося. Штори були зірвані, безліч предметів внутрішнього оздоблення і прикрас знищені, але нічого не викрадено.

«Нью-Йорк таймс», 26 січня 1873: повідомлення про те, що в Англії, під час полювання за участю членів місцевого мисливського товариства «Пайтчлі», генерал Мейо впав замертво з коня; приблизно в той же самий час, на полюванні в графстві Глостершир, дочка єпископа Глостерширського отримала серйозні тілесні ушкодження; в той же самий день на півночі Англії під час полювання загинула якась міс Кавендіш. Минуло не так багато часу, і на полюванні в графстві Лінкольншир загинув священик. Приблизно в той же самий час неподалік від Сандерс-Горс були скинуті з коней і отримали серйозні травми ще два мисливця.

В одне з тих миттєвостей, коли відчуваєш невикорінну тягу до наукових пошуків, я припустив, що різноманітні риси характеру однієї людини, буває, піддаються подібному впливу і випадок, буває, впливає на всю особистість цієї людини. Але немає ніяких підстав припускати, що цілком відчутна ненависть якоїсь людини до ловців лисиць кочувала по всій Англії, змушуючи коней скакати щодуху і скидати додолу вершників. При цьому зберігалося відчуття того, що в Англії явно є людина, налаштована проти мисливців на лисиць, який вважає себе фермером (огорожі якого зламані, а урожай розтоптаний вторглися в його угіддя «червоними мундирами» [2]) і який відчуває непереборне бажання влаштувати їм нову битву при Банкер-Хіллі [3].

У номері «Нью-Йорк івнінгуорлд» за 26 грудня 1930 року повідомлялося, що начальник в'язниці Сінг-Сінг Льюїс Е. Лоуес хворий. Начальник видужав і вранці після Різдва покинув свою квартиру. Йому сказали, що його друга Моріса Конвея, який його відвідував, виявили мертвим у власному ліжку. У святвечір наглядачеві в'язниці Джону Хіленд зробили операцію «на апендицит», і він, в серйозному стані, знаходився в лікарні Оссінінг. У тій же лікарні перебував і наглядач Джон Уескотт, який також «страждав від апендициту». Наглядач Генрі Барретт перебував в цій клініці в очікуванні операції «на грижу».

Ймовірно, найбільш ненависним людиною в тюремній службі штату Нью-Йорк був Ейзеля Дж. Гранджер, старший наглядач Клінтонской в'язниці в місті Даннемора. Двадцять другого липня 1929 він рішуче придушив заколот ув'язнених. А на Різдво 1930 року йому робили операцію «на апендицит» в клініці Шамплейна-Веллі, Платтсбург, штат Нью-Йорк. Через два дні він помер. Приблизно в цей час наглядач Клінтонской в'язниці Гаррі М. Кайзер страждав від недуги, який визначили як «високий кров'яний тиск». Він помер через три місяці. У березня 1926 року лондонські газети повідомили про пожежі, які одночасно спалахнули в кількох частинах розташованого неподалік від Клітерроу, графство Ланкашир, Клозес-холу, де жив капітан Б. Хітон. Вогонь охопив балки даху; причиною пожежі визнали іскри від кухонної плити. Вогонь виник в тих місцях, які були недоступні звичайному палія: щоб дістатися до них, пожежним довелося проробляти отвори в даху. Нічого не повідомлялося про те, що пожежі виникали тут раніше. Виглядає дивним, що іскри кухонної плити могли привести до одночасного займання важкодоступних і віддалених одна від одної частин будинку.

Пожежа в будинку не викликав би у мене великого інтересу: але потім я прочитав цілий ряд подібних повідомлень. Через три місяці сталися пожежі ще в десяти будинках. «Нещодавно Скотленд-Ярд вжив заходів, спрямованих на те, щоб отримати всі подробиці про пожежі в будинках, щоб зіставити обставини і розкрити ймовірну причину загорянь».

Другого квітня 1926 року було знищено пожежею розташоване неподалік від Леомінстер маєток Ешлі-мур.

Хтось або щось підпалювати будинки. Яким чином це відбувалося, залишалося загадкою. Почалася паніка, адже, судячи з усього, ці будинки охоронялися краще, ніж звичайні: але незважаючи на настільки серйозні заходи захисту, як правило, перебували незвичайні способи проникнення. Ні в одному звіті не повідомлялося про будь-якому свідоцтві того, яким чином палій проник в будинок. Про жодні крадіжках також не повідомлялося. Протягом декількох місяців раз у раз виникали пожежі в різних будинках. Судячи з усього, детективи Скотленд-Ярду ледь встигали їх реєструвати.

Шостого листопада лондонські газети повідомили про тринадцятому за приблизно десять місяців випадку пожежі в будинку.

В Англії палали будинки і робилися палкі заяви.

Часом я є збирачем відомостей, і тільки таким, і, ймовірно, виглядаю вульгарним і скаредним, збираючи стопки заміток і отримуючи задоволення від чисто кількісного збільшення моїх історій. А іноді буває і так, що я радію, коли несподівано для себе натикаюся на якусь огидну історію, яка, можливо, зовсім і не вигадка, і тому, що цей моторошний епізод, може бути, зведе з розуму читача моїх більш- Проте добропорядних робіт. Але завжди присутній незрозуміле відчуття взаємозв'язку подій, які я наголошую, і саме цей смутний, нав'язливе, часто зверхнє розуміння або підозра змушує мене накопичувати, накопичувати, накопичувати ...

Або, відчуваючи відчуття наявності взаємозв'язку у, здавалося б, найбільш незв'язаних між собою подій, які тим не менш можна об'єднати загальною темою, я схожий на первісного землероба, переконаного, що зебру і корову можна впрягти в одну упряжку і змусити перти плуга ...

А хіба немає нічого спільного у зебр і корів?

У страусів і гієн?

Розвиваючи далі цю грандіозну ідефікс, хлібороб шукає в джунглях тварюк, абсолютно непридатних для того, щоб тягнути його плуг, і колишня дика какофонія стуку копит і шльопання лап стає ритмічної ходою. І ось тварини вже йдуть до нього, вишикувавшись попарно ...

Або взяти Джона Дауті, який стає врівень з трьома мерцями з Гарлемського парку, притягнутими до моєї темі, за яким слідують сорок п'ять школярок з Дербі і покоївка торговця рибою, з губками і турецькими рушниками в руках, а за нею охоплені полум'ям ліжка, досить імовірно як-то з нею пов'язані, але таким чином, що жоден стандартно мисляча людина не може цього пояснити ...

Або пожежі будинків в Англії в 1926 році.

А найменше я вбачаю взаємозв'язок між наступними двома епізодами:

У лондонському Гайд-парку якийсь оратор кричить: «Ми не хочемо ніякого короля і ніяких законів! Ми цього доб'ємося НЕ виборчими бюлетенями, а багнетами і кулями! »

А в Глостерширі будинок, побудований в епоху Єлизавети, з незрозумілих причин охоплює полум'я.

"Доброго ранку! - Сказав пес і зник в прозорому зеленому тумані ».

Я зробив цей запис на підставі повідомлень з авторитетних газетних джерел.

Про це не можна говорити (значить, про це буде сказано), але я маю дивовижне довіру до газетних байкам.

Однак цілком очевидно, що в цій книзі я все підношу як белетристику. Точніше кажучи, таким чином, немов це белетристика. Але ця книга і є белетристика в тому сенсі, в якому нею є «Посмертні записки Піквікського клубу», «Пригоди Шерлока Холмса», «Хатина дядька Тома», «Начала» Ньютона, «Походження видів» Дарвіна, Книга Буття, «Подорожі Гуллівера », а також математичні теореми і вся історія Сполучених Штатів та інших країн. Бібліотечний міф, який дратує мене найбільше, - класифікація книг за принципом «художня» література і «нехудожня».

Є в цих байках щось таке, про що говорив Діккенс і що відрізняє їх від байок Евкліда. У абсурдності історій Діккенса багато з них має відношення до досвіду, який називається «правдою», а герої Евкліда, такі як «геометричні точки», є беззмістовними порожнечами, цілком очікуваними від розуму, який навряд чи мав будь-яким життєвим досвідом. Собача історія аксіоматичним. Її потрібно прийняти на віру.

І, не дивлячись на наслідки, які інколи не приводять у захват, я задаю свої питання.

У «Нью-Йорк уорлд» за 29 липня 1908 року повідомлялося про те, що слідчі ретельно вивчали подробиці багатьох дрібних крадіжок, скоєних в районі Лінкольн-авеню в Піттсбурзі, щоб затримати злодія. Рано вранці 26 липня повз них неспішно пройшла велика чорна собака. «Доброго ранку!» - Сказав пес і зник в прозорому зеленому тумані.

Знайдуться читачі, які виявлять бажання дізнатися, що я хочу сказати, відкидаючи цю історію, в той час як допускаю правдивість багатьох інших епізодів, наведених в даній книзі.

Це тому, що я ніколи не пишу про чудеса. Чудове або те, про що ніколи-перш-ні-чули, я залишаю ексцентричним і радикальним людям. У всіх написаних мною книгах йдеться про абсолютно звичайних подіях.

Якщо, скажімо, в 1847 році якась газета з Нового Орлеана повідомила б про кота, який сказав: «Ну як, тепер вам тепло?» І раптом якимось диявольським чином миттєво зник, як і личить всякому, який сказав таке коту; і якби у мене була вирізка, датована 1930 роком в якій йшлося про миші, піскнувшей: «Я пробігала повз і вирішила заглянути в гості», а потім зникла, залишивши слід у вигляді пурпурних іскор, і щось схоже з «Мадрас мейл »1879 року я не знайшов би в історії про ввічливій собаці нічого чудесного і вклав би її в нашу папку.

Але я зовсім не вважаю численні повторення критерієм правильності ...

Людина, яка знайшла в блюді з устрицями перли, стара скрипка, яка виявилася скрипкою Страдіварі, кільце, яке втратили в озері і потім знайшли всередині виловленої риби ...

Ці часто повторювані байки є традиційними.

А майже всі брехуни є традиціоналістами.

Одним з тих якостей, яке відсутнє і у тварин, і у людей, є творча фантазія. Ні чоловік, ні собака, ні устриця ніколи їм не володіли. Зрозуміло, є й інша точка зору, згідно з якою у всьому видно сліди творчої діяльності. Я не можу сказати, що правда більш дивна, ніж фантазія, тому що я ніколи не був знайомий ні з того, ні з іншого. І хоча я вважаю себе одним з декількох видних белетристів, я змушений визнати, що ідеальний белетрист ніколи не існував. У будь-якому повідомленні про «реально те, що трапилося» є відтінок вимислу, а в будь-який байці є щонайменше прихований натяк на те, що називається «реальністю». Має місце стан, яке відображає написане через дефіс словосполучення: правда-вигадка. З десятків повідомлень про виловлених в стравах з устрицями перлини правдоподібними, найімовірніше, були лише окремі випадки; досить імовірно, що колись стара скрипка дійсно виявилася скрипкою Страдіварі; і що колись хтось справді отримав назад свою каблучку завдяки мудрості проковтнула його риби.

Але, стикаючись з повторюваними повідомленнями про нетрадиційні пригодах, що трапилися в абсолютно різний час і у віддалених один від одного місцях, я відчуваю (хоча у мене і немає ідеальних критеріїв оцінки), що маю справу з чимось, що виходить за межі сфери діяльності пересічних брехунів .

Навіть у випадку з промовистим собакою я вважаю, що у автора цієї замітки, ймовірно, було щось таке, від чого він відштовхувався. Можливо, він чув про що говорять собаках. Я аж ніяк не вважаю неможливим, щоб детективи зустріли собаку, яка сказала: «Доброго ранку!» У цьому немає нічого дивного. «Доброго ранку!» Та ще й зникнення в прозорому зеленому тумані, - ось про що я вкотре кажу. У «Нью-Йорк геральд трібьюн» за 21 лютого 1928 року є повідомлення про французький бульдога, який належав місіс Мейбл Робінсон з Бангора, штат Мен. Він цілком виразно сказав: «Привіт!» Місіс Дж. Стюарт Томпкинс, що жила в Нью-Йорку, прочитала про цю тварину і, зателефонувавши в «Геральд трібьюн» розповіла про свого собаку - датському догу, щонайменше, настільки ж вихованій пса. Репортер поїхав брати інтерв'ю у собаки і дав тієї шматочок чогось солоденького. «Спасибі!» - Подякував йому пес.

У місті Нортхемптон, Англія, детектив переслідував злодія-зломщика, який проник в магазин залізних виробів. Злодій втік. Детектив повернувся і увійшов в магазин. Там виявилися предмети, що висять на гаках над головою. «За збігом» якраз в той момент, коли детектив проходив під одним з них, предмет впав вниз. Це виявилося лезо коси. Воно відрізало детективу вухо. А я - я ступив на добре знайому мені грунт. У цій історії є деталі, які співвідносяться з деталями інших історій.

«Серед білого дня, в суботу, при загадкових обставинах був пограбований банк в Блекпулі», - повідомила лондонська «Дейлі телеграф» 7. серпня 1926 року. Відділення банку «Мідленд» в Блекпулі - одне з найбільших установ цього міста. Опівдні в суботу, коли банк закривався, службовець «Корпорейшн трамвей Департмент» увійшов до будівлі з сумкою, в якій було 800 фунтів казначейськими квитками. У присутності приблизно двадцяти п'яти клієнтів він поставив сумку на стійку. Потім воротар відкрив вже замкнені на замок парадні двері, щоб службовець міг вийти, взяти з автофургона ще одну сумку, з срібними монетами, і повернутися в банк. А перша сумка зникла зі стійки. Це була велика шкіряна сумка. Ніхто не міг заховати її, не знайшовши себе. Не повідомлялося і про те, що на будь-кого з присутніх був просторий плащ.

Після полудня на одній із прилеглих до банку вулиць була виявлена ??сумка, яку доставили в поліцейську дільницю. Але на ній був хитромудрий замок незвичайної конструкції, і поліцейські не змогли його відкрити. Послали за службовцям «Трамвей Департмент». Коли він прибув з ключем, сумку відкрили, але грошей в ній не виявилося. Якщо сумка може зникнути з банку непомітно для воротаря, я не знаходжу нічого дивного в оповіданні про те, що гроші зникли з сумки, хоча, можливо, ту і не відкривали.

Що ж, ніякого дива в цьому немає, якщо гроші зникли навіть із замкненого на замок ящика комода місіс Бредлі. «Нью-Йорк таймс», 28 лютого 1874 року: місіс Лідія Бредлі з міста Пеорія, штат Іллінойс, була «загадковим чином пограбована». Траплялися й інші події, а й в них теж не було нічого дивного. Картини падають зі стін, а меблі неспішно переміщається з місця на місце. Кухонні плити кидають свої кришки в людей. Про таких витівки часто повідомляють мешканці будинків, які страждають від незручностей, викликаних полтергейстом. Є багато повідомлень про картинах, яких ніяк не можна змусити висіти на стінах. Відомі випадки, коли стільці і столи регулярно марширують, вишикувавшись по три або чотири в ряд. У будинку місіс Бредлі ці витівки відбувалися в присутності покоївки, Маргарет Корвелл. Тому підозри впали на дівчину, і одного разу, в самий розпал пустощів, влаштованого речами, які зазвичай вели себе спокійно і врівноважено, хтось стиснув дівчині руки. Поки її тримали, був чутний оглушливий гуркіт. Піаніно, яке аж до цього моменту вело себе належним чином, приєдналося до загальної вакханалії. Але звинуватили, зрозуміло, дівчину. Зізнавшись у всьому, в тому числі і в крадіжці грошей, вона не взяла на себе провину за те, що трапилося, коли її тримали за руки. Є десятки випадків полтергейсту, під час яких дівчина (найчастіше молода покоївка) визнається в усьому, за винятком того, що відбувалося, поки їй заламували руки, тримали пов'язаної або били. Не звертаючи уваги на ці прогалини, звіти слідчих закінчуються задовольняє всіх поясненням, що, мовляв, у всьому винна дівчина.

У «Хоум ньюс» (Бронкс, Нью-Йорк) за 25 вересня 1927 року є історія про «пограбування, немов скоєних примарою». У місті Барбертон, штат Огайо, жив один невловимий злодій. Прошу звернути увагу на зневажливе ставлення до поліції і жертвам, які часто фігурують в наших історіях. Таке враження, що є злочинці, які іноді поводяться як бешкетники. Вони можуть творити незрозумілі речі, отримувати задоволення від того, що збивають з пантелику своїх жертв, і залишатися впевненими в тому, що їх неможливо зловити. Протягом десяти років цей невловимий злодій з Барбертоні час від часу займався своїм ремеслом. Іноді, немов бажаючи показати свої таланти, він грабував один і той же будинок знову і знову.

У січні 1925 р поліція Лондона перебувала в тому ж душевному стані, що і всі ми, намагаючись розгадати кросворди, які імовірно заповнені словами шотландського діалекту, з використанням вже вийшли з ужитку слів і назв якихось немислимих південноамериканських гризунів. Хтось явно бавився, безсовісно ускладнюючи завдання. Лондонського грабіжника називали «домушником» (пізніше так стали називати і інших зловмисників). Газети підкреслювали те, що вони іменували надприродною здатністю цього злочинця проникати в будинки; я ж думаю, що підкреслювати варто було б той факт, що, проникаючи в будинку, злодій точно знав, куди йти. Володів він невидимістю чи ні, жителі Мейфер повідомляли про пропажу грошей і коштовностей, настільки загадкових, ніби якийсь безтілесний невидимка проникав крізь зачинені двері і вікна і походжав по кімнатах, оцінюючи все, що там лежало. Його прозвали «домушником» тому, що не існувало традиційних пояснень того, як він проникав в будинки, якщо не брати до уваги припущення, що він дерся по стінах будівель (причому завжди знав, до вікна якої кімнати треба дертися) з такою майстерністю, яким не володіє жодна кішка. Іноді повідомлялося про те, що бачили сліди на водостічних трубах і зовнішніх схилах вікон. Оскільки поліція не запропонувала інших версій, таке припущення вважається цілком прийнятним, адже воно може хоч щось пояснити. Зрозуміло, в цьому відношенні я не претендую на професіоналізм.

«Домушник» уклав штабелями коштовності, які цілком відповідали мріям багатьох про дорогому барахлі, а потім зник. Бути може, він розчинився не в прозорому зеленому тумані, а просто в атмосфері безсовісною містифікації кросвордів? Не виключено, що на водостічних трубах і зовнішніх схилах вікон саме його сліди. Але тільки логічно мислячі люди вважають, що все на світі має одне-єдине значення. Будь я невидимкою і володій здатністю непомітно проникати в будинки, не викликаючи підозр, я б залишив сліди на водостічних трубах і зовнішніх схилах вікон. Все, що коли-небудь може що-небудь означати, насправді може означати що завгодно. В іншому випадку експерти, покликані давати показання в судах, не висували б ті дивні аргументи, які вони так часто пред'являють.

У «Нью-Йорк івнінг пост» за 14 березня 1928 року повідомляється про заляканих жителів одного з кварталів Третього району Відня. Їх «переслідувала якась загадкова особистість», яка проникала в будинки і викрадала невеликі предмети, але не чіпала гроші, роблячи свої витівки лише для того, щоб похвалитися надприродними здібностями. З вечірніх сутінків і до світанку поліція щодня виставляла навколо цього кварталу оточення з собаками. Зникнення невеликих предметів малої цінності тривали. Були повідомлення про те, що цього «що володіє надприродними здібностями злодія або маніяка» бачили і що він, «подібно ящірці, бігає по залитим місячним світлом дахах». На мій погляд, нікого на дахах не бачили. Всі перебували в такому порушенні, що «високі авторитети» Віденського університету запропонували свої інтелектуальні послуги, щоб допомогти спантеличеним поліцейським і їх собакам. Як шкода, що у мене немає запису високоінтелектуальних дискусій між професорами і собаками - ось би зраділо моє внутрішнє єхидство! Цілком ймовірно, є багато професорів, які свого часу читали про дивні злочини і які співчувають цивілізованому людству, скорботному про те, що вони не стали детективами. Втім, про професорів, які зголосилися допомогти поліцейським і собакам, нічого більше не повідомлялося. Це був виклик, і я з жалем мушу зауважити, що його не прийняли. Було б нечуваною зухвалістю, якби азартний грабіжник проник в будинку декого зі згаданих «авторитетів» і вкрав у них щось таке, за допомогою чого вони підтримують свій авторитет, або пограбував би їх дочиста. Але на це його не вистачило. Після того як ми отримаємо більше відомостей, я із задоволенням заявлю про те, що, цілком ймовірно, грабіжник діяв в межах одного-єдиного кварталу. Зате він проник в будинок, де жив поліцейський, і пройшов в його спальню. Не чіпаючи нічого більш, він вкрав револьвер.

Дикі таланти 1 сторінка | Дикі таланти 3 сторінка


Дикі таланти 4 сторінка | Дикі таланти 5 сторінка | Дикі таланти 6 сторінка | Дикі таланти 7 сторінка | Дикі таланти 8 сторінка | Дикі таланти 9 сторінка | Дикі таланти 10 сторінка | Дикі таланти 11 сторінка | Дикі таланти 12 сторінка | Дикі таланти 13 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати