Внесок в розвиток медицини | Внесок в розвиток медицини | Внесок в розвиток медицини | Внесок в розвиток медицини | Внесок в розвиток медицини | Внесок в розвиток науки | Внесок в розвиток медицини | Внесок в розвиток медицини | Внесок в розвиток медицини | Внесок в розвиток медицини |

загрузка...
загрузка...
На головну

Внесок в розвиток медицини

· Був першим Народним комісаром охорони здоров'я Росії (1918-1930).

· З 1901 р - земський лікар в Орловській губернії. В 1905 був заарештований за участь в революції, відбував тюремне ув'язнення.

· З 1918 р завідував медико-санітарним відділом Московського Ради робітничих і солдатських депутатів.

· З 1921 р керував створеною за його ініціативою кафедри соціальної гігієни на медичному факультеті Московського університету.

· Заклав теоретичні та організаційні основи радянської охорони здоров'я (охорона здоров'я пролетаріату; організаційна єдність радянського охорони здоров'я; єдність лікувальної, профілактичної та санітарної роботи; участь населення в будівництві охорони здоров'я). Керував перебудовою системи вищої медичної освіти в Росії.

· Ініціатор створення Інституту організації охорони здоров'я та історії медицини (що носить нині його ім'я).

· Активно працював в області шкільної гігієни. У 1945-1949 рр. був директором Інституту шкільної гігієни АПН СРСР.

· Був першим головою Вищої ради у справах фізичної культури і спорту. Ініціатор створення Інституту фізичної культури ім. П. Ф. Лесгафта в Ленінграді і Інституту фізичної культури ім. В. І. Леніна в Москві.

· Активний учасник Всесоюзного гігієнічного товариства, голова його правління в 1940-1949 роках.

· Ініціатор першого видання Великої медичної енциклопедії, її головний редактор (1927-1936).

· 12. Ініціатор відкриття Центральної медичної бібліотеки (1918) та Будинку вчених в Москві.

Внесок в розвиток медицини | Внесок в розвиток медицини
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати