Вплив Сударшан Кріі на реабілітацію злочинців і самооцінку | Вплив Сударшан Кріі на дистимії | Додаток - З книги «Шлях благословення». | Свобода у в'язниці | Програма для людей, що живуть зі СНІДом |

загрузка...
загрузка...
На головну

Розділ 2. Вивчення конкретних захворювань

Порушення крові (24)

24. Лікування тромбоцитопенії і синдрому посттравматичного стресу (СПТС)

До того, як я пройшла курс "Мистецтво життя", я страждала від фізичної та емоційної хворобливості, що призвело до госпіталізації, і від чого, як були впевнені мої доктора, я не одужаю.

Після того, як я пройшла через серію фізичних і емоційних травм, мені поставили діагноз тромбоцитопенія - аутоімунна хвороба. Аналіз крові виявив гемоглобін - 4.5, тромбоцити - 12, а тест на пухлину - пухлина в животі 8x10 дюймів. Доктора негайно прописали мені преднизон і сказали, що необхідна операція, хоча тут же додали, що, ймовірно, я не переживу операції через стан крові.

Я професійна медсестра, і я зрозуміла, що мій діагноз - це смертний вирок. І на додачу до всього - триває емоційний стрес, який призвів до СПТС.

Глибоко всередині я відчувала, що вмираю від розбитого усіма цими емоційними травмами серця. Це було в той час, коли я зустрілася з учителем Шрі Шрі Раві Шанкаром. Незважаючи на те, що я вже була на духовному шляху і регулярно медитувала, мій стан залишалося без зміни. Я пройшла курс "Мистецтво життя" і почала відчувати деяке поліпшення. Я перенесла операцію з видалення пухлини і відчувала, що виконуються практики лікують моє серце, і повірила, що вони лікують і моє тіло.

В цей час я практично була нездатна ходити, втратила зір і волосся через преднизона. Число тромбоцитів не піднялося вище 40. Саме в цей час я вирішила припинити прийом ліків. Подібна життя не коштувала того, щоб її продовжувати, а я повірила Шрі Шрі Раві Шанкар і Сударшан Кріе. Через короткий час, тромбоцити піднялися до 60 - 80, де і залишалися близько року.

Я щаслива повідомити, що я живу без будь-яких ліків 2.5 року і що мої тромбоцити в нормі (250) протягом уже року. Більше не страждаю від СПТС. Я розумію, що моє лікування від тромбоцитопенії виглядає як медичне диво. Я знаю, що всі мої зцілення є результатом глибокого зціляє рівня і благословення вчення Шрі Шрі Раві Шанкара. Це врятувало моє життя. Я вдячна назавжди.

Діана Е. Чикаго, Іллінойс США

* * *

Серцево-судинні порушення (25-29)

25. Хронічна серцева недостатність

Навесні 1992 мені поставили діагноз хронічної серцевої недостатності від слабкості м'язів серця. Діагноз грунтувався на цілій купі тестів: ЕКГ, ехограма і т. Д. Мені прописали capoten і lassix і сказали, що мені потрібна пересадка серця, щоб жити.

За шість місяців до діагнозу я пройшла Базовий курс "« Зцілююче дихання »" (я була вже хвора). Я робила Крію регулярно, хоча були періоди, коли я повинна була пристосовувати Сударшан Крію до моїх здібностям через рідини в легенях. Пристосувавшись одного разу, я могла знову робити Крію і поліпшення почалося дуже значне.

Після діагнозу я також пройшла тижневий курс з від'їздом, де виконувалися поглиблені практики Сударшан Кріі і медитації плюс інші техніки. Я почала відчувати себе набагато краще.

Через три місяці, незважаючи на те, що мені сказали, що я помру без пересадки серця, мій доктор оголосив, що, фактично, пересадка мені не потрібна. І, більш того, якість мого життя повернулося до нормального. Весь день я тепер енергійна, хоча я і дбаю про те, щоб мати достатньо відпочинку. Зараз я навіть більш радісна, ніж до курсу "Зцілююче дихання". Для обережності мій доктор Бреді рекомендував мені приймати ті ж ліки, що і раніше, і проходити кардіологічне обстеження кожні три місяці. Зі свого боку я знаю, що ці помітні зміни в стані мого серця - це результат тих практик, які я дізналася на курсі "Зцілююче дихання". Вони єдине, що я робила крім стандартного медичного лікування. Я щаслива поділитися цією інформацією з будь-яким, кому це може допомогти.

Щиро, Донельда Хатфилд

P.S. Доктор Бреді також зауважив, що шуми в серці у мене зникли протягом того ж часу.

* * *

26. Аритмія - тахікардія / гіпертонія

Я захворів в травні 1992 року, діагноз: аритмія - тахікардія, некероване високий кров'яний тиск і високий стрес. Ці діагнози грунтувалися на електрокардіограмі і CT скануванні, і я кілька разів носив монітор Холтера. Я кожен день приймав CP і прозак, а також полівітаміни і комплекс У-12.

У квітні 1995 року я пройшов курс "Зцілююче дихання". Мені стало краще після першого тижня. Дихання стало краще через місяць. Я вже так просто не задихався, як це було раніше. Д-р Прабху змусив мене носити монітор Холтера протягом того часу, коли ми вивчали крію. Ми реєстрували час, так щоб було ясно, коли що відбувалося. Він поінформував мене, що під час виконання Кріі нерегулярні серцебиття зникли. Раніше у мене було кілька міні нападів, але з тих пір як пройшов курс, більше не було жодного. Я людина з великим рівнем стресу і вважав, що мені дуже важко розслабитися без алкоголю і куріння. Однак після цього курсу я навчився розслаблятися, радіти і оцінювати все, що знаходиться навколо. Потреба в сигаретах пройшла і, на радість моєї дружини, я став менше пити.

Мій доктор приписує мої поліпшення Кріе. Вона навчила мене як розслаблятися і стати більш спокійним і стриманим людиною. Як думає мій терапевт, поки я роблю крію, я поступово буду здатний припинити прийом ліків, що знижують тиск. Однак так як я живу в Північній Кароліні, а мій доктор в Меріленді (близько 500 миль), я опиняюся без того керівництва, яке може мені знадобитися для того, щоб кинути ліки.

Я відчуваю, що після курсу моє життя значно покращилася і, хоча я живу не там, де б я міг робити це з іншими, я намагаюся робити крію двічі в тиждень самостійно. Я також вважаю, що, коли я відчуваю надмірний стрес, крия дуже мені допомагає. Вона мене розслабляє.

Дональд Д. Віттен, 65, менеджер на пенсії.

* * *

27. Гіпертонія / Високий кров'яний тиск - випадок 1

У мене було небезпечно високий кров'яний тиск протягом 12 років. Лікарі перевіряли моє тиск два рази на місяць і робили ЕКГ, щоб перевірити, чи не зашкодило чи високий тиск серця. Мені давали дуже великі дози ліків і прописали постійний відпочинок. Тиск був настільки великим, що лікарі боялися нападу в будь-який момент. Лікарі приписували це спадковим чинникам. Моя мама і її дев'ять сестер і братів - все померли від високого 30-40 років від роду, і лікарі не могли знайти чогось іншого, чого вони могли б приписати мої біди.

Я вперше дізналася техніку зціляє дихання в 1989 році. У той час я була дуже хворий з рідкісними прорізами, і у мене майже не було енергії, щоб навіть просто дихати. Я брала купу ліків, але якість життя було, проте, дуже низьким. Звичайною була біль в області серця, яку лікарі приписували напрузі в серце від високого тиску. Я не могла далеко ходити або підніматися по сходах. Я відчувала себе інвалідом. Моє поліпшення з тих пір поступове, але постійне, і зараз я веду нормальне життя! Я гуляю, ходжу по сходах і навіть танцюю! Іноді при цьому я трохи задихаюся, але швидко відновлююся.

Кілька тижнів тому я їхала з пагорба, коли у мене відмовили гальма. Мене винесло прямо на зайняту дорогу, але, завдяки Благословення, жодна машина не вдарила мою. Я цілком спокійно доїхала додому без гальм. На мій приємний подив навіть стрес від цієї ситуації не подіяв на моє тиск. Техніка зціляє дихання дійсно допомогла придбати більшу якість життя в усіх відношеннях.

Христина Крімшоу, 49, вчитель Йоги.

* * *

28. Гіпертонія / Високий кров'яний тиск - випадок 2

Мій терапевт поінформував мене, що моє тиск знаходиться на найвищому краю нормального діапазону (132/90) і що мені слід регулярно його перевіряти. Нещодавно я пройшов курс "Зцілююче дихання" і через 2.5 тижні лікар повідомив, що тиск зійшло на нижній кінець нормального діапазону (112/70). Перевірки через дві, чотири і шість тижнів після цього підтвердили таке ж низький тиск. Єдина нова річ, яку я робив протягом цього часу - це проходження курсу «Зцілююче дихання» і щоденне виконання техніки зціляє дихання будинку. Я дуже задоволений.

Я також виявив, що моя постійна звичка гризти нігті, спровокована стресом, зникла десь через місяць після знайомства з технікою зціляє дихання.

Роберт Розенталь, казначейський працівник.

* * *

29. Операція коронарного шунтування

У мене був високий тиск, і я багато років пив дуже сильні ліки. Після прояви сильної грудної болю я пройшов коронарну ангіографію, і мені було рекомендовано лікування - коронарне шунтування, яке було зроблено в лютому 1992 року.

Для того щоб відновити здоров'я, мене посадили на спеціальну низько натрієву, мало жирову, низько холестеринову дієту. Після операції я відчував себе слабким, втомленим, не було життєвих сил. Була депресія.

Я отримав Сударшан Крію в листопаді 1992 року. Спочатку я не відчув якихось змін. Це могло бути тому, що я не робив вправи дуже регулярно і не приймав їх всерйоз.

Однак через півроку я знову пройшов курс, і на цей раз я був дуже точний і кожен день виконував крію вранці і ввечері. Дуже скоро я відчув енергію, що біжить по тілу, як ніби всередині мене відкрився фонтан. Все тіло наповнилося енергією. Я відчував себе абсолютно розслабленим, повністю вільним від стресу. Як ніби щойно випив чарівного тоніка. Це відчуття було таким прекрасним, його неможливо пояснити.

Після цього переживання я продовжую виконувати Сударшан Крію. У мене дуже хороший рівень енергії і більше немає депресії. До цього дня я продовжую працювати на цьому енергійному рівні.

Ганшамдас Чугані, виконавчий директор, Гонконг.

* * *

Порушення центральної і периферичної нервової системи (30-37)

30. Закрита травма голови / Афазія / Порушення розуміння

Автомобільна аварія в 1988 році залишила мене з другої ступенем контузії, подіяли на ліву сторону мозку і призвела до важкої закритої травми голови з локалізованою припухлістю і мозковими ударами. Я страждав порушеннями розуміння від синдрому посттравматичного стресу і слуховоспрінімающей афазії (семантика). Підозрювалися також травми хребців і дисфункція передньої долі. Перший рік мене посадили на різні ліки, щоб приборкати припухлість в мозку, і все це закінчилося щоденним Клонопін протягом трьох років. Прогноз: після року тривала болю і опухлости мій невролог сказав мені: "Через припухлості мозку ви будете на ліках весь залишок життя. Ви постійно хворі і, ймовірно, не будете в досить хорошій формі, щоб працювати". Мій невролог також сказав: «Через пошкодження мозку ви будете старіти швидше за свої роки".

Аварія зруйнувала мій світ, яким я його знав. Я часто плакав в розладі від того, наскільки я був дезорієнтованим і наскільки інший стала моє життя. Коли я намагався говорити, виходило зовсім не те, що я хотів. Наприклад, я просив взяти моє пальто з холодильника, хоча мав на увазі шафа. Коли, протягом перших трьох років, була припухлість мозку, я гарячково шукав когось, щоб поговорити і, одного разу почавши говорити, я не міг зупинитися. Коли я був зайнятий промовою, в цей час я не міг робити нічого іншого. Якщо я щось тримав, я міг це упустити. У мене часто були атаки занепокоєння, якщо хто-небудь намагався втягнути мене в розмову. У мене була і афазія (нездатність зберігати і відновлювати інформацію і наступні труднощі). Часто я не міг згадати імена членів родини. У щоденному житті я міг виявити речі в абсолютно невідповідному місці, куди я їх раніше поклав. Я виявляв молоко або недавно відкриту пляшку приправи до салату в морозильнику. Тож не дивно, що я був постійно засмучений, що не можу знайти речі. Я міг забути те, що мені говорили люди кілька днів тому і навіть те, що я їх зустрічав. Весь час хворіла ліва частина тіла. Ставало гірше вночі, коли я клав голову для сну через зростаючого тиску від подушки. Це був двосторонній меч, так як нестача сну робила припухлість гірше. Так що у мене були труднощі зі сном і відпочинком. Дізнаватися нове було дуже важко, так як я був нездатний читати роман і розуміти або пам'ятати те, що я тільки що прочитав в попередньому реченні. Координація теж була порушена і іноді я повинен був повзти, тому що я не міг йти.

З дня аварії до травня 1991 року я не бачив поліпшення. Фактично, здоров'я погіршувалося, так як я помітив труднощі з травленням. Я міг відчувати, що їжа просто сидить у мене в шлунку. Це було три роки пекла. Потім, в травні 1991 року я навчився Сударшан Кріе (Техніка зціляє дихання - ТИД). Зміни та поліпшення я відчув відразу ж. Відразу як я повернувся додому після групової Кріі, я був надзвичайно голодний. Я відчував себе щасливішими, легше, спокійніше і менше відчував припухлість і головний біль. У мене все ще була біль і труднощі зі сном, але це зворушувало мене менше, так як я був щасливіший. Контраст після групової практики був і дивним, і щасливим. Однак, оскільки я не міг виконувати ТИД самостійно, я був обмежений одним заняттям в групі на тиждень. Світло з'явився - можливість, що я зможу вилікуватися.

Коли я останній раз бачив свого невролога в 1993 році, він був настільки приємно вражений, що покликав колегу, щоб продемонструвати моє поліпшення і сказав мені продовжувати робити те, що я роблю.

Я пройшов кілька поглиблених курсів "Мистецтво життя", і потім, в 1992 році я став здатний почати зменшувати прийом ліків проти припухлості (хоча мій лікар сказав, що це неможливо) і в 1994 році залишив всі ліки і так до сих пір.

Мій прогрес з 1994 року був поступовим і постійним, і з 1995 року я зміг щодня виконувати ТИД будинку. З цього часу були великі зміни. Я перестав кидати речі під час розмови. Мова покращилася. Я насолоджуюся читанням книг з меншим розладом і великим запам'ятовуванням. Я вчуся грати на піаніно, що дуже добре діє на функціонування лівого і правого півкуль мозку. Біль помітно зменшилася, і я здатний спати всю ніч. Пішов надмірна вага. Менше напруги і більше легкості в щоденному житті. Я ясніше мислю, я щасливішим без якоїсь конкретної причини, і я краще дію. Я радий бути сам з собою і насолоджуюся тишею, що не переривається постійної балаканиною. Контраст з тим, яким я був після аварії, є вражаючим.

Мені хотілося б відзначити одне цікаве відкриття - я вчуся діяти більше від серця, ніж від розуму, як це було до аварії. Така радість робити так, ніж напружувати розум. Іноді я все ще дратуюся, якщо хтось намагається втягнути мене в суперечку.

І, нарешті, почала повертатися моя здатність до творчості і, незважаючи на лікарський прогноз (який я вже спростував), я відчуваю, що я одужаю на 100%. Дивлячись на цей прогрес, викладений на папері, я відчуваю величезні сльози вдячності.

Д. М., 50, вчитель каліграфії.

* * *

31. Множинний склероз

Я захворіла в 1978 році, а діагноз множинного склерозу був поставлений в 1980 році. Якийсь час я була хвора дуже сильно і провела кілька місяців у госпіталі, а також лікувалася преднизоном (стероїд), АКТГ І. В. та фізіопроцедурами.

Якийсь час я була прикута до ліжка і осліпла. Я не могла сама ходити і є. Був уже звичний 30% -й лівобічний параліч. Мій лікар сказав, що ускладнення від множинного склерозу, цілком ймовірно, я буду забитий. Виходячи з моєї історії, доктор передбачив, що мій стан буде продовжувати погіршуватися.

Три роки тому у мене почала відшаровуватися ретина, і лікар сказав, що я осліпну. В цей час я пройшла курс «Зцілююче дихання».

Протягом трьох днів я помітила значні зміни:

- Я відчувала себе менш втомленою і менше страждала від хронічної втоми;

- Стан покращився і я почала краще ходити;

- Зменшилися напади запаморочення;

- Депресія, яку я відчувала, почала йти.

Моє поліпшення стійко тривало, і після року регулярного практики я прийшла до ремісії, і останні два роки відсутні будь-які симптоми. Плюс до того, ретина у мене не відшарувалася і, крім короткозорості, яка не пов'язана з множинним склерозом, зір у мене в порядку. Я буквально можу бігати колами навколо моїх друзів, у яких немає проблем зі здоров'ям.

Нещодавно я знову пройшла перевірку на множинний склероз і, хоча результат був позитивним, у мене немає абсолютно ніяких симптомів. Мій лікар сказав, що зараз я навіть краще, ніж була і додав "Схоже, у вас його немає. Я не розумію".

Я так вражена цим дивом відновлення мого фізичного і розумового здоров'я.

Джанні Хюджес, 43. Художник, консультант по зловживанню ліками.

* * *

32. М'язова дистрофія

У дев'ять років мені поставили діагноз: м'язова дистрофія (Фаціо-скапуло-хюмерального типу). Це генетична (природжена) хвороба, при якій висушуються м'язи, яка не має іншого лікування, крім дієти і вправ. Такі пацієнти можуть прожити нормальне життя, хоча її якість погіршується в міру посилення симптомів. Стає важко ходити, підніматися по сходах, і вони не здатні підняти руки вище рівня плечей.

Я пройшла курс «Зцілююче дихання» в 1996 році, і від цих вправ я відчувала себе втомленою і ослабленої. Однак, я регулярно робила техніку зцілює дихання, і мій енергетичний рівень підвищився, і збільшилася сила рук і витривалість. Я навіть можу підняти руки над головою, чого я раніше зробити не могла.

15 років тому я брала оперні уроки, щоб посилити дихальну систему, і я знаходжу, що курс зцілює дихання допомагає навіть більше, ніж оперне діафрагмальне дихання.

Я приписую всі згадані поліпшення моїй практиці з технікою зцілює дихання.

Бернадетта МакНулті, 52. Консультант по бізнесу.

* * *

33. Томакулосний параліч

Мені хотілося б повідомити вам про помітний прогрес в лікуванні моєї хронічної спінальної дисфункції з тих пір, як я пройшов Базовий курс "Мистецтво життя" і робив Крію кожен день.

До знайомства з Кріей я регулярно відчував біль, слабкість і оніміння в обох руках, до такої міри, що рутинна діяльність, вирішальна в моїй роботі і вдома, була значно порушена. Походження цих симптомів - нервове захворювання томакулосний параліч, яке був посилений поруч травм в авто аваріях. Дискомфорт в руках мав широко поширювалося шкідливу дію на всю верхню частину тіла - так, напруга м'язів створювалося, як побічне явище, в шиї, в плечах і торсі. Емоційно я також страждав від хронічного болю і втрати рухливості. Будучи досить атлетичним і працюючи в нелегкій професії (журналістика), я відчував себе ослабленим і передчасно безпорадним. Дійсно, було важко просто тримати ручку або друкувати на комп'ютері, то, що я роблю зараз відносно легко, як я пишу це.

Я перепробував всі можливі медичні та фізичні терапевтичні способи - безуспішно. Мені також наполегливо радив відомий невролог зробити операцію для зменшення тиску на обидва ліктьових і серединних нерва. Я вирішив обійтися без такої операції, так як не було впевненості в позитивному результаті.

Немає більшого задоволення повідомити, що виконання дихальних технік, які я дізнався на базовому курсі "Мистецтво життя" дало помітне поліпшення здоров'я. Руки рухаються без болю, майже вільно, в них менше оніміння, більше сили. Використовуючи цю техніку, я можу позбутися від більшості м'язових напружень. Загалом, я переживаю оновлене почуття фізичної життєвості і гарного самопочуття.

Минуло всього кілька місяців, як я пройшов Базовий курс, а вже є чудові результати. Я тепер исцеляю себе сам, не витрачаючи даремно величезні гроші на неефективне медичне лікування.

Сердечне вам спасибі за можливість познайомитися з цією простою, давньою технікою.

Ваш Террі Тейлор, репортер, продюсер. 09.10.1995

* * *

34. Нервово-чутлива втрата слуху

Мені майже 45 років. 25 років я страждаю від генетично вродженої, прогресивно дегенерує нервово-чутливої ??втрати слуху, яка була в моїй родині принаймні три покоління. Я звик до почуття паніки як результату того, як ця хвороба діяла на мого батька. Іноді я відчуваю, що я засуджений до одиночного ув'язнення в мої останні роки - з роками бути все більш виключеним з життя. Вже двері можливості були закриті для мене як результат мого фізичного недоліку. Я користуюся слуховим апаратом вже п'ять років, що допомагає в якійсь мірі, але недостатньо.

Я пройшов курс «Зцілююче дихання» в лютому 1993 року. Коли б я не питав Шрі Шрі Раві Шанкара про мою втрати слуху, він завжди відповідав: "Не турбуйтеся". Але він спонукав мене продовжувати практику. Через два з половиною роки регулярної практики, влітку 1995 року один друг по "Мистецтву життя" переконав мене спробувати зняти слуховий апарат. Протягом декількох тижнів я чув фактично нормально!

Зараз майже рік я живу без слухового апарату і практично чую все навколо себе! Я відчуваю себе як спіймана тварина, яка отримала СВОБОДУ! Я знову можу чути спів птахів вранці. Ніколи я не зможу віддячити повністю.

Х. С. Докторант

* * *

35. Оніміння і параліч

Друг дитинства дядька мого батька пройшов курс восени 1994 року. Він повністю відновився від параплегії, що була в нього як результат падіння. Зараз в свої 75, будучи завжди рухомим протягом 20 років, його симптоми оніміння, тяжкості і паралізованості повторилися. В останні дні курсу він спускався по сходах без допомоги. Він сказав, що його хода була стійкіше і сильніше.

Я зустрілася з ним мигцем в минулому році, у нього все в порядку, він регулярно практикує Сударшан крію і ходить дуже стійко без будь-якої допомоги.

Представлено Рамолой Прабху, доктором.

* * *

36. Обмеження сідничного нерва - випадок 1

Я виявив утиск сідничного нерва в 1990 році. Атака була такою суворою, що я не міг навіть вийти з дому. Біль був коли я просто сидів або ходив. Активність була істотно обмежена. Я часто брав антіспазмодікі, антизапальні препарати для нервів. Стан був таким серйозним, що після знайомства з моїм рентгенівським знімком лікар подумав, що я був в аварії.

Я пройшов курс «Зцілююче дихання» в 1993 році і регулярно робив практику в групі. З самого початку я відчув поліпшення в стані. Протягом півроку біль зменшилася до дуже слабкою. У 1994 році вона, схоже, зникла зовсім. Болю не було зовсім з літа 1994 року. Іноді бувають легкі бурхливі відчуття, але біль пішла повністю. Єдина нова річ, яка з'явилася за цей час, це впровадження техніки зціляє дихання. Щиро Дякую.

Миру Венкатараман, 32, статистик Світового банку.

* * *

37. Обмеження сідничного нерва - випадок 2

Я виявив біль від утиску сідничного нерва в обох ногах в січні 1995 року. Мій лікар сказав мені зменшити стрес, навантажити моє життя, так що я почав мануальное лікування (мережева хиропрактика).

Я пройшов курс «Зцілююче дихання» в травні 1995 року, і протягом чотирьох місяців моя біль зовсім зникла. Лікар приписав це зменшення стресу. Техніка зціляє дихання збільшила моє усвідомлення деяких розбіжностей, що призвели до стресу, і допомогла мені впоратися з ними.

Я приписую моє поліпшення техніці зціляє дихання, роботі з моїм хіропрактікі і зменшення стресу. Це дуже добре мені допомогло.

Майкл Е. Паттерсон, 35, аналітик ринку нерухомості.

* * *

Сполучна тканина і аутоімунні порушення (38-40)

38. Фіброміалгія / Панічний невідповідний / Порушення сну

Я взагалі-то танцюрист і атлет. Три роки тому у мене діагностували фіброміалгию - дуже хворобливе, невиліковне, хронічний стан, при якому відзначається біль у багатьох суглобах і м'язах (пов'язана з неврологічними проблемами). Це зазвичай супроводжується нездатністю добре спати вночі, що може привести до емоційних проблем від постійного безсоння.

Мене лікували багатьма антизапальними препаратами, які допомагали на якийсь короткий час. Однак вони породили проблеми з травленням, і я повинен був припинити їх приймати.

Біль часто приковувала мене до ліжка. На додаток до цього, втрата сну і брак дельта-сну і раптове пробудження від альфа-сну залишало мене збудженим, з клінічним діагнозом тривожні порушення. Прописані антидепресанти не допомогли. Вони просто робили мене нестійким, а також мали інші побічні ефекти.

Я пройшов курс «Зцілююче дихання» чотири місяці тому і вже помітив значні зміни у всіх трьох симптомах.

Перші два, порушення сну і занепокоєння, виправляються одночасно. Я сплю набагато краще. Дихання мене заспокоює. Якщо я прокидаюся неспокійним, дихальна техніка заспокоює мене як седативний ефект, так що я можу заснути знову. І те ж саме дихання, яке мене заспокоює вночі, має розслаблюючий і енергетізірующій ефект вранці.

Фізичний біль тепер не така сильна, як була. У тілі більше легкості. Ті ж самі стимули, які зазвичай приводили до спалаху болю, більше мене не турбують. Тепер треба "постаратися" набагато більше, щоб біль з'явилася. Я чітко помітив, що відчував менше болю відразу після першого дня курсу «Зцілююче дихання».

Я також помітив, що відчував себе ясніше, свіже, було менше болю і більше енергії відразу ж, і ці позитивні зміни тривають.

За ці місяці я помітив повільне, але стійке поліпшення. Схоже, що дихання мобілізує мене, так що кожен день мені трохи краще. Наприклад, чотири місяці тому деякі вправи я не міг витримати і секунду через біль і низької енергії; Зараз я їх роблю без праці. Це зростання витривалості - це для мене "Ах - в - подиві" лікування, коли я його бачу.

Іноді, коли я не виконував ці техніки, я відчував, що хвороба виявлялася більше. Це хороший стимул, коли я відчуваю наростання енергії і потенціалу здоров'я!

Коли я практикую, я відчуваю, що це регулює все тіло, розум і емоції. Дякую за ці потужні інструменти.

Дарія Фанд, 27.

* * *

39. Ревматизм

Моя ліва нога турбувала мене майже півроку. Лікар пояснив це як ревматизм і прописав кілька препаратів від болю. На просунутому курсі у мене була сильна біль. Це був один із сирих і холодних днів. Я вирішив відпочити і прийти на заняття пізніше. Шрі Шрі Раві Шанкар помітив це, як він завжди робить, і пізніше запитав мене. На моє здивування у мене після цього не було й сліду болю.

Санді Чугані.

* * *

40. Артрит

Артрит турбував мене кілька місяців. Це почалося з великого пальця і ??потім захопило і зап'ястя правої руки. Я не міг навіть відкрити банку або повернути баранчик крана. А що ж буде з моєю грою на флейті та гітарі, або з друкуванням, так як артрит продовжував поширюватися?

У цьому стані я поїхав до Швейцарії, щоб пройти двотижневий Поглиблений курс з Шрі Шрі Раві Шанкаром. Після повернення додому я відчув, що моя рука більше не болить. Повністю видужала. Суглоби, які були шишкуватими і викривленими, стали нормальними. Чесно кажучи, я вважав це само собою зрозумілим. Але це ж диво!

Сюсанне Ровлі, музикант.

* * *

Ендокринні та метаболічні порушення (41-42)

41. Діабет

Мені 46 років і діагноз інсулінозалежного діабету з 1973 року. Доктора помічають погіршення в здоров'я набагато швидше, ніж звичайні люди - очі, ступні, серце. Через ускладнення у мене була низька якість життя і короткий прогноз життя. Я пройшов курс цілющого дихання в листопаді 1991 року, і через шість місяців почалися зміни. Я впевнений, що збільшена кількість кисню і прани від цих технік дозволили початися моєму зціленню. Неймовірно, але ускладнень більше не було - і як добре я себе почуваю. Потреба в інсуліні знизилася на 40% протягом Поглиблений курс, а потім я виконував спеціальну програму, розроблену Шрі Шрі Раві Шанкаром. Дякуємо! У мене немає прояви хвороби або ускладнень, і якість життя продовжує поліпшуватися - радість, ентузіазм. Я навіть бачу, що в якийсь день я забуду весь мій кошмар.

Девід Хартмен Тернер, доктор філософії.

* * *

42. Гіпоглікемія

У 1975 році я пройшла тест на толерантність до глюкози, який виявив у мене гіпоглікемію. Мій терапевт посадив мене на дуже строгу дієту, яка виключала все солодке і складалася з великих доз тваринного білка три рази в день. У перші дні такої дієти я носила сумку круто зварених яєць і повинна була з'їдати по яйцю щогодини. Я також зустрілася з натуропатом і продовжувала медитувати, і, нарешті, зупинилася на триразове (курчата, риба, яйця) харчуванні і однієї закуски щодня. Якщо я не отримувала цього, я ставала нервової і Очманілі. Я відчувала, як цукор в крові йде і я могла увійти в класичну бійку або "полетіти". Я відчувала як ніби мій мозок закінчився, і я не могла ясно мислити.

У травні 1995 року я пройшла курс «Зцілююче дихання» і була здатна скоротити тваринні білки до одного разу на день. Я також помітила триваюче поліпшення в моєму енергетичному рівні. У січні 1996 року я пройшла п'ятиденний Поглиблений курс "Мистецтво життя" і відчула більш важлива зміна. Тіло, здавалося, функціонувало іншим чином. З тих пір я відчуваю потребу тільки двічі їсти рибу, однак, моя енергія набагато краще, ніж раніше. Я відчуваю себе набагато краще, набагато легше і, у мене виразно більше енергії, що чудово, так як я хочу зробити ще так багато. Я стала набагато більше усвідомлювати своє тіло і те, що йому потрібно (і воно не потребує важких білках, щоб стабілізувати рівень цукру в крові, як це було раніше).

Хочу додати, що я помітила повна зміна в моїй позиції і я набагато краще веду своє життя. Я більш центрована, приземлена і в теперішньому моменті. Іноді, якщо я опиняюся без білків, я відчуваю якісь маленькі симптоми, але це і близько не схоже на те, що зазвичай було. Більше 20 років я не відчувала цієї ясності, і я вдячна. Я не знаю як я взагалі жила до того, як я дізналася ці техніки зціляє дихання.

Доді Роуз, 45, музикант, вчитель флейти.

* * *

Травної-кишкові розлади (43-45)

43. Хронічний гепатит Б

Я навчився Кріе, так як я чув, що вона може допомогти тілу позбутися від вірусів. На жаль я був уже дуже хворий. Моя печінку всохла до розмірів маленького кулачка, через хронічного гепатиту Б.

Я більше не міг працювати, так що я проводив дні, роблячи Крію, медитуючи, співаючи і виконуючи пуджу. Я вже медитував 22 роки, але коли я почав робити Крію, я став ще більше здатним заспокоїти свою усвідомленість. У цьому спокої я пережив багато глибоко сидять емоційних порушень - вони з'являлися і розчинялися. Ці внутрішні роздратування, які неможливо точно описати і які так довго були причиною дистресу (стомлення), - зникали.

Через два тижні після поглибленого курсу "зцілює дихання" мені зателефонувала схвильована медсестра. Вона пояснила, що мій останній аналіз крові показав відсутність діляться вірусів в моєму організмі. Через два місяці я отримав трансплантат печінки. Виконання Кріі з новою, здоровою печінкою, перетворило моє життя. Я полюбив всіх людей в моєму житті. Кожен день варто жити, і я не відчуваю жалю за ті помилки, які я зробив.

Кевін Хопф, водопровідник.

* * *

44. Хвороба Крона

Я страждаю від хвороби Крона, яка проявилася взимку 1992 року. Мене госпіталізували на 10 днів і лікували салофалком (3 * 750 мг). Через два місяці переключили на мадрок, і ще два місяці по тому я вийшов на роботу.

У березні 1993 року я пройшов курс «Зцілююче дихання», після якого я міг виконувати тільки деякі з дихальних вправ (попередні, а не Сударшан Крію). У червні 1993 року я пройшов два тижневих поглиблених курсу і тоді почав регулярно робити техніку зцілює дихання.

Моє фізичний стан все ще не було особливо хорошим і в листопаді 1993 року був другий напад хвороби, і мене знову госпіталізували. Лікування полягало в двотижневому повному голодуванні з вливаннями, анальгетиками і гідрокортизоном. Я повернувся додому через чотири тижні. Лікарі оголосили моє лікування дивом, так як зазвичай в таких випадках це 6-8 місяців лікування в госпіталі плюс 4-6 місяців "домашнього доліковування".

Шість місяців потому був третій, більш легкий приступ. Останній напад стався в січні 1996 року. Я не потребував госпіталізації, але просидів вдома чотири тижні.

Хоча я все ще не повністю вилікуваний, мій фізичний стан хороший. З моменту знайомства з технікою зцілює дихання моє здоров'я змінювалося значно, проте, воно повільно поліпшується тиждень за тижнем. Я вірю, що це тільки справа часу, і я буду абсолютно здоровий.

Мені хотілося б подякувати Шрі Шрі Раві Шанкара за те, що я все ще живий і за всю його підтримку, яку я отримав.

Грегор Спиндлер, 30, аналітик. Любляна, Словенія.

* * *

45. Кислотність шлунка / Тенденція до виразки від стресу

Я регулярно мучилася від "кислого шлунка" (тенденція до виразки від стресу) і залежала від ліків, щоб полегшувати цей стан. У мене могли бути напади страшного болю, і були потрібні нейтралізують кислоту ліки, щоб бути здатною нормально функціонувати.

Я дізналася техніку зцілює дихання в лютому 1993 року і з цього часу більше не страждаю від своїх проблем. Вони повністю пішли! Не потрібно ніяких ліків!

Приємно також додати, що я ніколи не була так здорова протягом усього життя, як в ці останні три роки з моменту цього знайомства. У мене більше навіть не буває регулярних застуд!

Кетрін Ларссен, 31, сестра.

* * *

Імунологічні порушення (46-51)

46. ??ВІЛ-інфекція

Важко висловити словами наскільки глибоко вплинув на мене 40-денний ВІЛ-курс (курс для ВІЛ-інфікованих і для людей з діагностованим СНІДом). Я відчув радість і відчуття свободи від страху, які не відчував ніколи раніше. Всі мої відчуття стали для мене більш податливими, керованими, замість утримування і зациклення на них. Я був здатний давати їм просто протікати через мене. Під час одного з сеансів Сударшан Кріі гнів і біль, що накопичилися за роки, спливли на поверхню і були змиті. Під час іншого всіх нас охопив заразливий сміх.

Протягом усіх 40 днів я не відчував ніякого страху ВІЛ, СНІДу або смерті. Я виявив в собі фонтан енергії і любові, які, у що я твердо вірю, є ключем до мого зцілення.

І хоча я вірю, що моє власне відчуття благополуччя є найкращим індикатором стану здоров'я, було приємно бачити, що протягом року після курсу результати аналізу крові поліпшувалися. Тяжкість моєї ураженості вірусом, як показали кількісні вимірювання PKR, впала від 77.040 копій ВІЛ RNA на мл у вересні 1994 року до 30.058 копій на мл в серпні 1995 року. Нещодавно і мої клітини Т-хелпери показали поліпшення, збільшившись від 132 на куб. мм і 11% в травні цього року до 192 на куб. мм і 13% в серпні. Мій енергетичний рівень залишився високим, і я не схильний до супутнім інфекцій.

Після 40-денного курсу я практикував Сударшан Крію і медитацію регулярно. І хоча я також приймаю різні вітаміни, трав'яні препарати і ліки, все ж підозрюю, що медитація і дихальні техніки зіграли головну роль в підтримці мене в доброму здоров'ї. Я прожив 15 років з ВІЛ, і я як і раніше здатний до постійної роботи і веду активний спосіб життя. Я відчуваю безмежну подяку за надану мені можливість пройти 40-денний курс.

Девід Макколгін, 10 травня 1996 року

* * *

47. ВІЛ - інфекція

Кілька думок про відчуття і досвід після завершення 40-денного курсу 14 місяців тому:

Хоча, щоб закінчити курс, вимоги були суворими, я був здатний отримати максимальну користь. Мої CD Т-клітини збільшилися на 33% і рівень енергії був високим. Я був здатний використовувати знання з відеокасет і повністю докласти "Мистецтво життя" до моєї повсякденному житті. Я здатний медитувати і в моїй душі дійсно є центрированность і безтурботність. Я більше не турбуюся про те, що я можу захворіти або померти. Я знайшов надію і хоробрість після завершення курсу. Я дуже радий, що проявив волю і зважився на школу повністю інших думок і зрозумів, що є більш хороший спосіб жити, доступний через вчення Шрі Шрі Раві Шанкара.

Спасибі за всю вашу допомогу.

Тирон Мартін, дизайнер на пенсії, 10 жовтня 1995 року

* * *

48. ВІЛ - інфекція

Протягом восьми місяців 1994 у мене була лихоманка і виразка, і в 1995 році я був діагностований як ВІЛ-позитивний. Три місяці я жив з вірою в Бога і в альтернативну медицину, і мій стан покращився. В цей час я пройшов курс «Зцілююче дихання». Дуже скоро після цього я виявив запалення в легенях. Протягом чотирьох тижнів ходіння в госпіталь мені поставили пневмонію, яка є типовою для заключних стадій СНІДу. Однак, з сильною вірою в себе і в Шрі Шрі Раві Шанкара і його вчення, я залишив госпіталь майже здоровим. Протягом двох місяців після цього моє психофізичний стан повністю нормалізувався. B цей час я не займався щодня, але я відчував присутність і значення вчення Мистецтва життя.

Зараз я роблю техніку зціляє дихання вже протягом року і відчуваю себе краще, ніж перед тим як захворів. З моменту постановки діагнозу я регулярно робив аналіз крові для перевірки здоров'я. Хоча лікарі були приголомшені і сумнівалися, вони сказали мені, що у відповідність з аналізом моєї крові вони не можуть знайти ніякої ВІЛ-інфекції. Вони рекомендували мені приймати ліки ще рік для обережності, але я відмовився.

Я глибоко вірю, що я на правильному дорозі і що люди з подібними станами можуть досягти тих же результатів.

Сасо Жеда, 28, організатор, Словенія.

* * *

49. Поглиблений курс "Мистецтво життя": досвід проходження ВІЛ - інфікованими

"40-денний ВІЛ-курс був найбільш сильним переживанням в моєму житті. У міру проходження курсу я відчував, що моє серце відкривається все ширше і ширше, і всі мої відчуття стали більш керованими. Не думаю, що я коли-небудь сміявся так заразливо і плакав так сильно, як на цьому курсі. я виявив в собі фонтан енергії і любові, які є сутністю мого життя і ключем до мого зцілення. як під час курсу, так і після нього, я відчуваю в собі велику енергетику і більшу ясність розуму . Всі ці 40 днів я не відчував ніякого страху перед ВІЛ, СНІД або смертю. Не знаю, забезпечив мене курс фізичним ліками перед ВІЛ, але я виразно знаю, що він дав мені духовне відродження ". - Девід Макколгін.

"Я був діагностований як ВІЛ - інфікований в 1978, і діагностований на СНІД з лютого 1988 року. Я тільки що повернувся з 40-денного Поглиблений курс. Мій лікар сказав, що я ніколи не виглядав краще, ніж тепер. Зараз я значно щасливішим. болі в периферичних закінченнях зменшилися. Я маю більший запас життєвих сил. Це гранично компактна техніка, ви можете практикувати її в будь-якому місці, і вона легко здійсненна ". - Роберт Перкінс.

"Усвідомлюючи, що я є частиною більшої картини, проблеми та турботи вже не виглядають важливими. Зміцнення моєї духовності допомогло звільнитися від страху смерті. Це допомогло мені і фізично, тому що тут немає страху померти, а, значить, я здоровіше". - Дж. Д.

"Мене часто нудило, і у мене був поганий апетит. У мене більше немає нудоти і мій апетит в нормі. Мій енергетичний рівень підвищився". - С. С.

"Мистецтво життя виразно змінило моє життя. Воно підготувало мене до всього, що може очікувати мене в житті. Прийде сьогодні смерть, виграю я в лотерею - я буду незмінним. Я зараз більш люблячий, більш прихильний, і моя енергія зросла. Курс розчинив вантаж минулого за плечима ". - Джеймс Грін.

"Кардинальний досвід, рівноцінний досвіду всього життя. Я відчуваю себе зціленим". - Стів Богардус.

"Моє серце сповнене кохання, і там немає ніякого місця для страху". - Ліза Фрідман.

* * *

50. Синдром хронічної втоми / Імунна дисфункція

Я захворів в 1990, і в 1991, коли мені поставили діагноз СХУ імунна дисфункція, я впав зневіру. Була постійна калічить біль, і зовсім не було енергії. Я навіть руку над головою підняти не міг.

Мій терапевт прописав мені аутотерапію Кута-прессіном, антизапальні і імунний стимулятор, але це помітно не допомогло. Я був і в іншого лікаря, що спеціалізується по харчуванню, і слідував його порад. До того ж, я продовжував медитувати, що я робив вже багато років (і що, я думаю, утримало мене від скочування до ще гіршого), і спробував терапію комедією. Однак у мене не було достатньо сил, щоб відкрити посудомийку.

У лютому 1992 року в цьому стані я пройшов курс «Зцілююче дихання» з учителем, який приходив до мене додому. Після самого першого сеансу техніки «Зцілююче дихання» я відчув потік життєвої енергії, повертав мене до життя. Я відчував, що мене від смерти повернули назад до життя. Відразу після цього заняття я довго сміявся. Це було звільнення від стількох страждань і болю. Це було головним каталізатором в моєму одужанні.

Через кілька місяців я був досить сильний, щоб пройти базовий курс «Зцілююче дихання». Це дало інше сильне перетворення і було таким поворотним пунктом в моєму одужанні.

З цього часу у мене пішло постійне, поступове поліпшення фізичного здоров'я. Після знайомства з технікою "зцілює дихання" я почав зменшувати прийом ліків, і з лютого 1993 року повністю припинив їх пити.

Я зараз живу набагато більш живою, радісною, центрованої життям. Я працюю три дні на тиждень. Я подорожую і живу більш нормальним життям. Що важливо, я зараз набагато щасливіше і більш впевнений в собі.

Я знаю, що всі ці зміни - результат техніки «Зцілююче дихання», коли все інше не працював. Я ділюся своєю історією в надії, що це може допомогти іншим.

Р. П., 41. Зареєстрований стоматолог - гігієніст.

* * *

51. Атака вірусу Епстейна-Барра

Моє ім'я Даніель Гайер, я живу в Мічигані, США. Мені 59 років. Я захворів в кінці 1987 року, і мій стан ставало нестерпним як фізично, так і розумово. Я відвідав мого терапевта в січні 1988 року, і у мене встановили вірус Епстейна-Барра, вид мононуклеозу.

Від цієї хвороби немає ніякого лікування крім відпочинку. Мій стан погіршувався. Симптоми були численні: фізичне виснаження, нездатність залишатися пробуджені і пильним, опухлі лімфовузли на шиї і під пахвами. Я не міг звести разом щелепи. Почуття рівноваги серйозно порушилося. Я став розумово дезорієнтованим і міг губитися в знайомих місцях. Одного ранку я прокинувся нездатним бачити ясно. При митті шкіра обличчя стиралася. Слух погіршився, волосся випадало. Я втратив відчуття частин тіла. Мої руки могли впасти з керма при їзді в машині. Бувало серцебиття як при інфаркті. Були напади неспокою. Я не міг пригадати, що я тільки що робив або де я тільки що був. Я втратив здатність вимовляти слова по буквах. Я сам собі писав записки фонетично, так як я не міг писати по буквах, а також не розумів слова, а потім я забував, що написав - я її бачив, я не впізнавав її як свою. Я не міг відпочити за час нічного сну, і у мене був нічний піт. Два роки я страждав від тупих головних болів. Моє тіло перестало працювати. Я втратив здатність керувати ним, втратив відчуття області живота. Я насилу управляв своїми нутрощами і був імпотентом. Я був більшу частину часу розумово дезорієнтований і був в хронічної депресії. Незважаючи на все це, я продовжував працювати, хоча я ледве міг ходити. У всіх моїх суглобах, була гостра біль. Якщо я йшов занадто далеко, я вичерпував всі свої запаси енергії і негайно виснажуються. Для відновлення потрібно кілька днів. Я вмирав. Стан не поліпшувався.

Я почав приймати вітаміни, В-комплекс, який, як доведено, є рятівником життя. Головний біль пройшла. Мій стан, хоча і покращилося, все ще не давало мені можливості спати або думати. Втома тривала, і я був неспроможний здобути хоч який-небудь запас енергії.

Влітку 1991 року я дізнався про Шрі Шрі Раві Шанкар і його курсі "Мистецтво життя", який зараз називається "Зцілююче дихання", і в липні 1992 року я поїхав в Чикаго вчитися. Протягом першого року занять я навряд чи був здатний правильно робити техніку, так як я втрачав нитку того, що я робив. Але все-таки мій стан покращився. Я пройшов дев'ять поглиблених курсів - від трьох до десяти днів кожен. Здоров'я покращився так, що я здатний висловити все в цьому листі. Я знову як дитина. Я в нормальних вікових рамках. Я втомлююся після довгої роботи на моєму подвір'ї, але я швидко відновлююся і повертаюся до норми і часто краще, ніж до норми.

Я можу дуже настійно рекомендувати курс "Зцілююче дихання" кожному. Це очистило і чистить тіло і розум щодня. Немає слів, щоб висловити мою подяку Гуруджі і всім членам цієї організації за те, що вони зробили для мене. Дякуємо.

* * *

Розростаються пухлини (52)

52. розростається пухлина

Я мала привілей провести кілька курсів "Зцілююче дихання". Один з них особливо мені запам'ятався.

У моїй тітки по материнській лінії діагностували на шиї слабо диференційовану розростається пухлина невідомої природи з метастазами. Прогноз був дуже поганий. Після виснажливих тижнів хіміотерапії і опромінень моїх дядька і тітку переконали відвідати нас. Так вийшло, що вони приїхали в Балтімор на той час, на яке був запланований курс "Зцілююче дихання". Обидва вони з радістю пройшли цей курс.

На другий день курсу, на наш превеликий подив, зморщений шкірясті рубець на її шиї розгладився, і вона відчувала сильне тепло в цьому місці.

Зараз, через півтора року, вона жива і здорова і є гордим власником і директором школи для близько 35 дискримінованих дітлахів, яких вона одягає, годує і вчить.

Представлено Рамолой Прабху, доктором.

* * *

М'язово-скелетні і больові порушення (53-57)

53. Вивих тазостегнового (сакро-іліак) суглоба

У лютому 1993 року я посковзнулася на підступному льоду і вивихнула лівий тазостегновий (сакро-іліак) суглоб. З тих пір у мене весь час були біль і спазми внизу спини. СТ сканування, МРІ та рентген нічого не виявили, окрім деякої припухлості м'яких тканин (едема) в цій області.

Консультант-ортопед поставив мені той же діагноз і оголосив мене тимчасово нездатною працювати. Я в основному була в ліжку. Гуляти, сидіти, стояти, нахилятися і везти візок - все викликало болісну біль, і тепер моя лабораторія і медична практика були в застої. Я увійшла в депресію і була дуже засмучена похмурим прогнозом цієї проблеми зі спиною.

Фізіотерапія і нервова блокада не допомогли. Наркотичні анальгетики зробили мене хворий. У червні 1993 року я почала йоготерапії і отримала деяке полегшення. Потім, 13 серпня 1993 року Ганеш, мій чоловік, і я пішли на курс "Зцілююче дихання" у Вашингтоні.

Не треба говорити, наскільки я була охоплена вдячністю і подивом, коли на третій день курсу моя біль на 90% пішла, і спазм низу спини майже повністю зник вперше за шість місяців.

Вперше у своєму житті я відчувала себе в ладу з самою собою. Я зрозуміла, що енергія і зцілення було всередині кожного з нас і що Сударшан крия взяла мене в подорож до глибин мого Буття, де я ніколи не наважувалася бувати раніше. Я отримала проблиск прекрасного, любові і сміху, змішаних з потужним звільненням від стресу і затиснутих емоцій, що мучило мене і, здавалося, назавжди.

Мій ортопед строго рекомендував мені, щоб я продовжувала робити все, що очевидно принесло мені настільки багато користі. Я все ще зустрічаюся з ним кожні три місяці, і він продовжує говорити мені те ж саме.

Моя непрацездатність триває, але зараз я керую болем. І навіть більше, я відчуваю, що моє життя змінилося на 360 градусів. Раніше я була втомленим і вибитим стресом професіоналом, який жив за розкладом, накладають вимогами життя, і ледь справлявся з вимогами сімейного життя і лікарської професії. Зараз в моєму житті є відчуття благополуччя і здачі. Зараз в моєму житті є відчуття мети і справжнього змісту. Я вдячна назавжди.

Рамола Прабху, 47, терапевт

* * *

54. Пошкоджений диск / Головний біль, ступні і шиї

Сім років тому, коли я зупинялася на червоне світло, моя машина була збита великим вантажівкою. Я сильно пошкодила ступню, шию і спину (пошкоджені диски) і потягнулася нескінченна сага лікування (нейрологи, хірург-ортопед, терапевти, хіропрактікі і т. Д.). Моє життя було перекрито тінню щоденної болісної болю; я сиділа криво; теніс, гольф і лижі - все було з великим болем. З'явилося тремтіння правої руки, кисті, голови.

Після проходження курсу «Зцілююче дихання» тряска голови зникла, і зараз я можу сидіти досить довго без болю і незручності. Що важливіше - я дізнаюся, що це значить - дійсно жити в теперішньому моменті, не грати в ці ігри з бігом в минуле або уявне майбутнє. Моя енергія і життєрадісність збільшилися, і я можу тепер грати в теніс, гольф і легко кататися на лижах.

Д-р Лінда Л. Куртонік. Центр боротьби зі стресом і психологічного обслуговування.

* * *

55. Звичний вивих стегна

Забій лівого стегна привів до хронічного вивиху, що викликало гострий біль і вимагало незліченних хиропрактической сеансів. Це вважалося хронічним і невиліковним. На курсі в Новій Ськотії зі Шрі Шрі Раві Шанкаром забій загострився. Я був у нестямі від болю і відчував, що повинен залишити курс в пошуках медичної допомоги. На наступний ранок я прокинувся і виявив, що моє стегно знову на місці і ніякого болю немає. Воно відчувало себе прекрасно, і я був такий щасливий! І тут мені в голову прийшла мудра ідея сісти і потягнути ногу в тій жсаме позі, яка роками приводила до проблем зі стегном. Мені хотілося "перевірити зцілення", яке мало місце. Майже відразу я знову вивихнув стегно ще сильніше. Ой-ой-ой, ось це була біль! Я подумав: «Ну, Лю, ти ніколи не зможеш вибратися самотужки». На наступний ранок, коли я прокинувся, стегно знову було на місці і ніякого болю. І не тільки це - я відчув сильне зміна - стегно було як би в абсолютно новому фізичному оточенні. З цього часу моє стегно більше ніколи не приносило мені ніяких проблем.

Лю Леонард, консультант з маркетингу.

* * *

56. Біль у шиї і спині

Протягом 15 років я був щасливим виконавцем, вправляючись з відповідальністю менеджменту високого рівня в різних країнах. І одного разу я виявив себе, воюючим з важким болем в шиї, спині, нозі, коліні і ступні, болем, цілком достатньою, щоб примусити мене залишити роботу. Як тільки я пройшов курс "Зцілююче дихання", я відчув сильне зміна. На мій превеликий подив і на подив моїх лікарів біль в шиї і спині повністю зникла, а в нозі, коліні і ступні сильно зменшилася. Незабаром після курсу вся біль зник, і я вперше за довгий час відчув себе заново ожилим і вільним від болю. Мій терапевт не міг цілком зрозуміти, що зі мною сталося, але він мені сказав, що він вірить, що у мене більше немає необхідності бачити його взагалі. Я припинив лікування, щоб ніколи до нього не повертатися.

Маріел Бурджес, фінансовий консультант.

* * *

57. Розпухлі суглоби

У той час, коли я пройшла курс "Зцілююче дихання", я була в НЕ діагностується стані, коли всі мої суглоби були роздуті і болючі. Для полегшення я брала по 500 мг напрозіна кілька разів на день. Я ледь могла підніматися по сходах, відкривати двері або підняти тарілку. Я пройшла початковий курс і відразу після нього пішла на п'ятиденний Поглиблений курс. Після закінчення цього курсу всі мої суглоби повернулися до норми, за винятком одного, який очистився на наступному тижні.

Верна Суарец, дипломований психолог в освіті.

* * *

Статева психологія (58-65)

58. Клінічна депресія - випадок 1

Я був в депресії перші 40 років життя. У 18 років мені поставили діагноз хронічної клінічної депресії. Мій психіатр посадив мене на антидепресанти і почав дворічний курс щотижневої індивідуальної і групової психотерапії.

Я не відчував ніяких змін. Потім я почав медитувати і, хоча це могло утримувати мене від падіння навіть глибше в цю похмуру діру депресії, поліпшень це не дало. До того ж, через відчай від безвиході я три-чотири роки вживав наркотики (ЛСД, гашиш, марихуана).

У ці роки мене також кілька разів госпіталізували як хворого важкою депресією. Я перепробував акупунктуру, дієтичну терапію і рольфинг. Ніщо не подіяло ні краплі.

Потім, в 1989 році я пройшов курс цілющого дихання. Я не очікував, що це допоможе мені від депресії, але я пройшов його, грунтуючись на своєму розумінні пранаями (дихальної техніки), і тому що відчував, що, загалом, це не може мені зашкодити. У перший вечір курсу я пішов купити що-небудь до чаю, і, поки я йшов по магазину, я міг відчувати, що щось вже почало змінюватися. Це було помітна зміна. В кінці курсу я вже почав відчувати, що змінююся. Вперше я бачив світло в кінці тунелю і знав, що це може допомогти мені, на відміну від усього того, що я перепробував.

Моє поліпшення було поступовим, але стійким. Тільки одного разу за останні шість років (коли виникли особисті проблеми) я впав в цю потворну депресію. Однак вона відносно швидко пройшла.

Я представляю свою історію в надії, що це може допомогти іншим. Я виявив, що речі, які працюють найкращим чином, природні, прості і легкі - подібно техніці зціляє дихання. Не турбуйтеся, що ви, можливо, будете нездатні її робити - це не важко. Не дозволяйте своїм минулим розчарувань стояти у себе на шляху. Ця обезоруживающе проста техніка перевернула моє життя.

Майкл Фолкнер, 47, адміністратор комп'ютерної мережі.

* * *

59. Клінічна депресія - випадок 2

У 1992 мені поставили діагноз: клінічна депресія. Наступні три роки мене лікував психіатр. До того ж я пройшов один тримісячний курс прозаку, і мій психіатр знову посадив мене на прозак на початку 1995 року. Ні терапія, ні ліки не змінили мій стан. Через три роки мій психіатр відчував, що я все ще потребую продовженні терапії і в прийомі ліків досить тривалий час.

У квітні 1995 року я дізнався техніку зціляє дихання і відразу почав відчувати більше енергії, велику легкість і більш затишно в цьому світі. Техніки "Мистецтва життя" відкрили мені очі на безліч речей, які я повинен вирішити. Депресія зникла.

З квітня 1995 я регулярно виконую техніку зціляє дихання. З кінця квітня 1995 року в мене не було ніякої депресії, і з цього часу я не п'ю ліків і не проходжу ніякої терапії. Мої енергія і розуміння життя тривають. Дякуємо.

Стів Бросс, 28, архітектор.

* * *

60. Клінічна депресія - випадок 3

Після десятиліття зусиль я отримала свою докторську ступінь і одночасно престижне членство в музеї мистецтв. Я вірила, що ці мої досягнення могли відкрити двері до постійного щастя. Однак я була висушені тривалими зусиллями, які я витратила. Протягом декількох місяців моє цілісне відчуття себе почало руйнуватися. Мало що радувало мене або приносило щастя. Я могла тільки спати і не дбала про те, щоб поїсти. Хоча я працювала в музеї мистецтв, я не могла сприймати що-небудь естетично прекрасне. Я увійшла в темряву великої депресії і ледве жевріло в ній близько півроку. Двоє близьких друзів спонукали мене спробувати "Мистецтво життя". Відновлення почалося після першого зціляє дихання. Почалася регенерація почуттів доброти і дбайливості, які у мене завжди були, але безслідно зникли. Я стала менш самокритично і більш приймаючої інших. Після відчуття себе емоційно закритою протягом настільки багатьох місяців, на щотижневих зустрічах в Мистецтві життя спів відкрило моє серце. Я відчувала, що прекрасне просто затопило все моє єство. Я плакала сльозами радості і полегшення, розуміючи, що відновлення не тільки можливо, але вже почалося. Зараз я знаю, що те, що я є, не спадає від того, що я добиваюся або від впізнавання, яке я отримую від інших, але, скоріше, від мого власного внутрішнього почуття Самости.

Сюзен Ісаакс.

* * *

61. Клінічна депресія - випадок 4

Після дев'яти років прийому антидепресантів я почала турбуватися з приводу забудькуватості, оскільки займала високу виборну посаду відповідального за політичні та економічні відносини і зв'язок з виборцями при Канадському уряді. Ліки допомагали мені працювати, але вони також повільно отупляє мене, приводячи до огрубіння почуттів і переживань. Ці роки мій лікар перекладав мене з одного антидепресанту на інший і додавав інші ліки. Час від часу я намагалася зменшити або навіть зовсім припинити пити пігулки, але я знову була зупинена темрявою депресії. Іноді ліки міняли тому, що високі дози були токсичні для печінки.

Коли мене стала підводити пам'ять, так що стало можливим наразити на небезпеку саме життя і репутацію, я наполягла на перевірці в клініці Клівленда. З подивом я дізналася, що на додаток до прийому прозаку мої пігулки включали досить лоразіпама, що еквівалентно 90 мг валиума щодня. Дивно, що я взагалі була здатна функціонувати.

Ми з доктором погодилися, що я повинна перевірятися в клініці і повільно відучувати себе від цих ліків, поки тіло не очиститься від токсинів. Було важко піти з роботи, але у мене була деяка вибачення, і я пробула в клініці два дні, поки я не зрозуміла, що допомога, яку вони мені, пропонують, це не те, в чому я потребую (навіть хоча я і не знала , що мені потрібно).

Ми з чоловіком були вже записані на тижневий Поглиблений курс "Мистецтва життя" на наступному тижні. Ми пройшли базовий курс "Зцілююче дихання" в попередньому році. У перші дні поглибленого курсу я на третину зменшила прийом лоразіпама. Я не відчувала ніякого погіршення або необхідності великих доз. Я продовжувала повільно зменшувати кількість моїх ліків. У жовтні ми повернулися на другий Поглиблений курс, і я відчула, що в мене є сила наполовину зменшити прозак. Так як я продовжувала щодня робити Сударшан крію і медитацію, я була здатна повністю відмовитися від усіх прописаних ліків.

Минуло два роки без ліків і я відчуваю, що мені повернули життя. Радість і подяку, які я відчуваю від цього подарунка, залишаться зі мною назавжди.

Оділь Уітмен.

* * *

62. Клінічна депресія / Суїцидні нахили / Зловживання ліками

Незважаючи на вдалу кар'єру і люблячих друзів, я майже чотири роки був в дуже сильній депресії і часто був близький до самогубства. Не допомогли два роки інтенсивної психотерапії. Я намагався уникнути болю, приймаючи надмірно багато ліків і алкоголю, і у мене проявилися й інші погані звички. Я пройшов курс "Зцілююче дихання", але я рідко робив будь-яку з цих технік.

Цього літа я провів п'ять тижнів, беручи участь в поглиблених курсах зі Шрі Шрі Раві Шанкаром, і все стрімко змінилося. Настільки разюче, що поки мене прямо не питали про моє поточному розумовому стані, я забував про своїх суїцидних спробах. Та, схильна до самогубства, вся в депресії, особистість, схоже, стала повністю іншою людиною.

Я тепер регулярно відвідую щотижневі сатсанг (групове виконання Сударшан Кріі) і тішуся з того, що живу. Мої наркотики, алкоголь і інші погані схильності зникли - не від якоїсь то терапії. Просто від енергії і благословення Шрі Шрі Раві Шанкара і його програм.

Р. Б., старший торговий представник.

* * *

63. Дистимия

У листопаді 1994 року я почала серію психотерапевтичних сеансів, спрямованих на дозвіл великого числа життєвих проблем. Зокрема, вони були хитромудро переплетені і помітно пов'язані зі стресом від десятирічного медичного навчання та патологічної динаміки в моїй батьківській родині, поряд з культурно-особистісними конфліктами в моїй власній родині. Ці стреси залишили мене з маленькими особистими резервами, і я виявила, що я не здатна відокремитися від тієї потворності, якої стала моя життя. Зміни настрою були непередбачувані, швидкі і напружені по природі - в один момент з запереченнями, в наступний - занадто согласітельскіе; то їдке, то сльозливі і самоосуждающее. У мене були труднощі зі сном, тому що мій неспокійний розум постійно бовтався між погано сприйнятими можливостями і видом нестерпного майбутнього. Я приходила в порушення навіть від самих найменших ускладнень

Розділ 1. Листи підтримки від докторів і суміжних професіоналів-цілителів | Розділ 3. Наукові дослідження
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати